CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
It is currently 25 Jun 2017, 14:10

All times are UTC+02:00

Post new topic  Reply to topic  [ 126 posts ]  Go to page Previous 15 6 7 8 9
Author Message
 Post subject: Re: Kariera Sieciowca
Post #121 Posted: 15 Jun 2017, 21:35 
fresh
fresh

freel4ncer wrote:
qligowski wrote:
Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D

netops do poziomu ccnp / jncip potem devops.
IMHO najlepszy stosunek money do effort

Jak to jest z tym Juniperem? Podobno JNCIP miał być end of life, i czy jest jeszcze sens się w tym certyfikować (podobno mało pracy i będzie coraz mniej?!).

Post #122 Posted: 15 Jun 2017, 21:38 
wannabe
wannabe

Amare wrote:
podobno mało pracy i będzie coraz mniej?!).

ktos Cie oszukal :)

Post #123 Posted: 15 Jun 2017, 21:41 
wannabe
wannabe

Amare wrote:

Jak to jest z tym Juniperem? Podobno JNCIP miał być end of life, i czy jest jeszcze sens się w tym certyfikować (podobno mało pracy i będzie coraz mniej?!).

Jupek jest fajny i warto jeśli Cię interesuje i żeby mieć motywację żeby się podszkolić, ale co do odnawiania nie jestem przekonany. Poza tym ceny za egazminy ostatnio powindowały ostro, więc trzeba wybierać co warto mieć "live" a co nie.

Post #124 Posted: 16 Jun 2017, 18:36 
fresh
fresh

SQ8UW wrote:
Problem nie stanowi wiek osoby a raczej dostępny czas i priorytety. Mając 35-lat podejrzewam, że tą dwójkę dzieciaczków się już ma, i znalezienie tak 20 godzin na labowanie w ciągu tygodnia wydaje się wręcz niemożliwe. Żoną też trzeba się zająć od czasu do czasu. Mając nie wiem 25 lat, brak dzieci czy żony pozwala na skupieniu się na CCIE. Zawsze można znaleźć pracę, w której pracujesz połowę czasu, a drugą poświęcasz na naukę - ale takich firm za dużo nie ma. Inna sprawa, że mając 35 lat, kilka lat doświadczenia w Cisco dostaniesz na 2 linii 15k brutto, czy wtedy warto będzie poświęcać rodzinę, aby zarobić na kontrakcie 3 tysięcy brutto więcej. Nie sądzę - zaciera się granica w zarobkach między CCNP a CCIE. Cały czas mówię o R&S, w branżach Security kasa jest jeszcze lepsza (górna granica).

Rzecz w tym, że nie mam jeszcze rodziny, myślę tak dwa lata. Mniejsza o moje życie, mogę sobie pozwolić póki co na siedzenie przed kompem. Chciałbym pójść dalej, zrobiłem sobie kurs CCNA, nie mam certa z tego(jeszcze). Ale teraz pytanie, gdzie zdobyć doświadczenie i jak nabywać doświadczenie. Niestety CCNA nie jest do końca praktycznym kursem, czułem się jak na labach na studiach, tak ma być i koniec. No nie do końca o to mi chodzi. Widzę w pracy kolegów adminów, z jednego pytania mogą taki elaborat wystosować, że po prostu nie ogarniam. Nie ukrywam chcę trochę lepiej zarabiać, pytanie moje wcześniejsze własnie dotyczyło wieku dla tej branży - czy hr'y danych firm patrzą na wiek kandydata?

Post #125 Posted: 17 Jun 2017, 09:15 
wannabe
wannabe

shakka zombie wrote:
Ale teraz pytanie, gdzie zdobyć doświadczenie i jak nabywać doświadczenie.

Zrób najpierw CCNA, potem aplikuj do Atosa (o tej firmie zrobiło się ostatnio cicho na forum, ale nadal poszukują ludzi). Zależy od Towera/Klienta ale CCNA to odpowiednik 2 linii.
Znając realia, dostaniesz więcej niż CCNP+, który aplikował kilka lat temu. Widełek nie znam, więc nie podzielę się. Mimo wad Atosa to nadal świetne miejsce na początek, nie ma wyścigu szczurów; aby Ciebie zwolnili musisz się naprawdę postarać. Budżet na certy niski albo go brak, ale nadal można wycertyfikować się z Junipera. Znajomość technologi IP Multicast, EGP/IGP, Switchingu zdobywa na Jupku pozwoli Ci szybciej zrobić CCNP później. I nie mów, że daleko do Bydgoszczy, bo teraz wiem, że rekrutują również we Wrocławiu.

Post #126 Posted: 19 Jun 2017, 07:49 
wannabe
wannabe

SQ8UW wrote:
shakka zombie wrote:
Ale teraz pytanie, gdzie zdobyć doświadczenie i jak nabywać doświadczenie.

I nie mów, że daleko do Bydgoszczy, bo teraz wiem, że rekrutują również we Wrocławiu.

W Warszawie tez rekrutują.

Post new topic  Reply to topic  [ 126 posts ]  Go to page Previous 15 6 7 8 9

All times are UTC+02:00