CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 18 gru 2017, 00:25

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post #1 : 11 sie 2017, 20:34 
fresh
fresh

Witam,

Poszukuję osoby, która ma doświadczenie w pracy w Belgii na B2B w działce IT (projektowanie rozwiązań Cisco), najlepiej przy projektach NATO. Dostałem ofertę pracy i chciałem podpytać czy jest ona na poziomie. Przejrzałem wcześniejsze posty o podobnej tematyce, ale mam kilka dodatkowych pytań.

Pozdr,
JC

Post #2 : 16 sie 2017, 06:26 
fresh
fresh

Ktokolwiek? :-)

Post #3 : 23 sie 2017, 20:32 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Witam,

Poszukuję osoby, która ma doświadczenie w pracy w Belgii na B2B w działce IT (projektowanie rozwiązań Cisco), najlepiej przy projektach NATO. Dostałem ofertę pracy i chciałem podpytać czy jest ona na poziomie. Przejrzałem wcześniejsze posty o podobnej tematyce, ale mam kilka dodatkowych pytań.

Pozdr,
JC
Hej JC

Ja pracowalem w Belgii na B2B. Ogolnie radze znalezc sobie jakas Umbreall (moge polecic) bo zalozenie firmy w Belgii to droga przez mekke dla obcokrajcowca (trzeba dostarczyc mase dokumentow zwiazanych z wyksztalceniem, tlumaczenia przysiegle dyplomow itp).

Jak ktos ci bedzie wmawial (a tak sie czasem zdarza ze janusze z Polski wprowadzaja w blad kontraktora) ze mozesz pracowac na kontrakcie w Belgii a miec firme w Polsce i w Polsce placic podatki z tego dochodu to wiedz ze robi cie w konia i to TY ryzykujesz ze Belgijski urzad skarbowy po kilku latach zapuka do twych drzwi.
Jedynie legalnie co mozesz zrobic to za majac firme w Polsce do 2 lat pracowac w Belgii i placic podatki w Belgii (na podstawie Limoza) oraz ubezpieczenie zdrowotne i socjalne w Polsce (nasz ZUS). Oczywiscie takie rozwiazanie generuje dodatkowy koszt w postaci koniecznosci wynajecia Belgijskiego doradcy podatkowego ktory bedzie ci rozliczal przychod z Belgii oraz wysylal odpowiednie dokumenty do Belgijskiego urzedu skrabowego jak i co roku sporzadzi dla ciebie ich odpowiednik PITu (Fiche 281) ktory jest nastepnie podstawa do rozliczenia sie z Urzedem Skarbowym (jest to takze obowiazkowe, nawet dla nierezydentow!)

Wazne jest takze wiedziec jakie stawki w Belgii obowiazuja - dla kogos z 5+ lat doswiadczenia stawka powinna zaczynac sie od 700 - 750 euro\dzien w gore
Znalem jedna dziewczyne - Network Architecta ktora z 10+ lat doswiadczenia wyciagala u mojego bylego klienta 1200 euro\dzien

Aha omijaj szerokim lukiem vectorsynergy z Poznania. Szukaja naiwnych na kontrakty dla NATO i UE. Placa glosze, obwarowuja swoje umowy bardzo restrykcyjnymi karami umownymi. Zakala branzy - generalnie typowi polscy janusze z lat '90 (pomimo ze ich rekruterki maja mily glosik i fajnie cie przekonuja do lamania prawa skarbowego). Moja kolezanke chcieli zrekrutowac do pracy w Belgii za 280 euro\dzien z karami umownymi nawet do 200k PLN. 280 euro\dzien to jest stawka dla robotnika fizycznego w fabryce lub przy sprzataniu biurowcow. Dodatkowo probowali jej wmowic ze moze caly ten dochod rozliczyc w Polsce (co z samego faktu ze musisz wystapic o Limoza jest totalna bzdura).

Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 00:50 przez Phibrizzo, łącznie zmieniany 2 razy.

Post #4 : 24 sie 2017, 21:28 
wannabe
wannabe

Phibrizzo - dobry post.

Post #5 : 24 sie 2017, 22:06 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Mnie też chcieli zrekrutować w podobny sposób jak Phibrizzo pisze, Brux albo Luksemburg ,co prawda niby miało to iść przez Atosa ale warunki takie same, pensja śmiesznie niska i niby rozliczanie się w Polsce bo delegacja. Podziękowałem.

Post #6 : 26 sie 2017, 11:23 
member
member

Ja dostalem oferte w Antwerpii za 750 euro dziennie , ale jak dobrze policzylem wszystkie podatki to z tego 750 euro to malo co zostaje. Okolo 40 - 60 % oddajesz panstwu. Ogolnie nie zbyt ciekawie tam dla kontraktorow.

Post #7 : 28 sie 2017, 16:49 
fresh
fresh

Dzięki wszystkim za feedback. Po analizie sytuacji odpuściłem sobie, za duże ryzyko i, jak się okazał,o za mało opłacalny kontrakt (oscylujący w okolicy 450Euro za dzień !!!).

Post #8 : 29 sie 2017, 10:32 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Stawka dla lokalnych kontraktorow to jakies od 1100 EUR dziennie. Wszystko ponizej (moim zdaniem) - szukanie lokalnego desperata albo kogos spoza Belgii kto nie zna sytuacji. Podatki masakryczne, dlatego trzeba duzo chciec. Podobnie jak ktos pracuje na umowie o prace - samochod to standard (niewazne czy pracujesz jako zwyczajny nisko zaszeregowany inzynier czy wyzej), tylko ludzie z za granicy moga nie dostac bo nie sa ogarniecia ze to jest standard i sie nie pytaja.

Post #9 : 30 sie 2017, 10:22 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

M@zur ale o jakim poziomie umiejetnosci, doswiadczenia itp. mówisz majac na mysli ta stawke?

Post #10 : 30 sie 2017, 11:40 
member
member

1100 euro dziennie w Belgi to mniej wiecej rownowaznik 500 funtow w UK.

Post #11 : 30 sie 2017, 12:29 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Nie wiem jak ty to policzyłeś, ale to jest około 1000£ przy dzisiejszym kursie.

Pozdro,

Post #12 : 30 sie 2017, 12:31 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Nie wiem jak ty to policzyłeś, ale to jest około 1000£ przy dzisiejszym kursie.

Pozdro,
Dokladnie to 1006.72 GBP :P

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Do you have questions about CCIE.pl board ?
Just mail me :) patryk@ccie.pl

Post #13 : 30 sie 2017, 12:34 
wannabe
wannabe

Tu chyba nie chodzi o kurs tylko kwestie podatkowe itp.
Dostajac 1100 euro tam to tak jakby dostac 500 funtow w UK.

Hubert

Post #14 : 30 sie 2017, 16:15 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
M@zur ale o jakim poziomie umiejetnosci, doswiadczenia itp. mówisz majac na mysli ta stawke?
No wysoki poziom:) Tzn. ktos kto jest brany na taki kontrakt wie jak cos ma zrobic. Byc moze znaczenie tez ma to czy sie zna jezyk - osoba ktora mi to mowila byla francuskojezyczna. Byc moze takie kontrakty sa tez krotsze - nie wnikalem tak naprawde, mi sie ten kraj po prostu nie podoba - jedzenie byle jakie, poziom biurokracji, urzednikow etc jest duzo za duzy, niezbyt czysto, poczucie ze czlowiek jest na Bliskim Wschodzie. Nie widze pozytywow w tym kraju - chociaz wspolpraca z ludzmi na miejscu byla bardzo OK.

Post #15 : 30 sie 2017, 16:45 
fresh
fresh

A możecie ewentualnie przybliżyć jak wygląda rozliczanie takiego kontraktu i jakie są koszty życia w Belgii? Zacząłem trochę drążyć temat i mam sprzeczne informacje. Rozmawiałem z osobą, która też pracowała w Belgii na kontrakcie w branży IT (starszy specjalista) i mówiła, że stawki 1000Eur są nieosiągalne na kontraktach, nie mówiąc o kwotach wyższych. Zakładając powiedzmy 500Euro dziennie, mamy ok 10.000Eur miesięcznie. Jak teraz wygląda rozliczenie podatku i VATu? Ile % trzeba odłożyć na lokum, transport i jedzenie (tak średnio, oczywiście zależy od lokalizacji)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00