CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 19 kwie 2018, 13:43

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post #1 : 13 mar 2018, 19:08 
member
member

Cześć Panie/Panowie,

Od pewnego czasu dzwonią do mnie rekruterzy oferujący pracę na stanowisko Senior Network Engineer.
Miałem nawet przyjemność porozmawiać technicznie z jednym z inżynierów rekrutujących na to stanowisko i tu moje pytania:

1. Od kiedy Cisco zaczęło współpracę z Wipro ?
2. Na jaki standard pracy można liczyć ze strony tej firmy mowa o Wipro ?
3. Jak wypłacalna jest ta firma jeśli chodzi o kontrakt b2b ?

Post #2 : 14 mar 2018, 20:00 
member
member

A może zechce się ktoś podzielić informacjami na temat aktualnej jakości pracy w Cisco na stanowisku Senior Network Engineer w Krakowie (priv) ?

Post #3 : 14 mar 2018, 20:44 
CCIE
CCIE
Awatar użytkownika

Nie wiem jak Cisco/Wipro, ale wiem jak Citibank Singapore/Wipro. W skrócie - totalne żenua.
Tną (Wipro) koszty ile wlizie, a jak Citi wypłaciło chłopakowi (Hindus) bonus, to Wipro nigdy tego bonusu gościowi jakoś nie przelało (nie wiem jak to się w końcu skończyło). I duża rotacja (bo zatrudniają leszczy, i Citi się złości, i wymieniają leszcza).

Post #4 : 14 mar 2018, 23:43 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Czy Wipro to nie jest przypadkiem ta firma gdzie ludzie popelniaja samobojstwa skaczac z okien?

Post #5 : 15 mar 2018, 01:25 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Czy Wipro to nie jest przypadkiem ta firma gdzie ludzie popelniaja samobojstwa skaczac z okien?
A nie pomyliłeś z Foxconem?

Post #6 : 15 mar 2018, 11:30 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
A nie pomyliłeś z Foxconem?
Chyba jednak nie. Wiem, ze ten artykuł jest stary ale sporo tego w internecie:
https://timesofindia.indiatimes.com/ci ... 477137.cms

Sent from my iPhone using Tapatalk

Post #7 : 26 mar 2018, 09:54 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cześć,

Miałem śmieszną rozmowę rekrutacyjną z kimś z tej firmy. Była to pierwsza rozmowa telefoniczna i dziewce po drugiej stronie pytało najpierw o standardowe pierdoły HR'owe, a potem przeszło do pytań technicznych - niektóre były ok, ale widać było, że ma to odnotowane wszystko na kartce, jak jej jakiś inżynier napisał i sama nic nie czai, chociaż czasem zadawała jakieś (nawet niektóre sensowne) pytania doprecyzowujące moje odpowiedzi, więc algorytm musiała mieć w miarę zaawansowany i dobrze reagowała na słowa-klucze. Rozwaliło mnie natomiast jedno pytanie - różnice między switchami 2960 i 3560, które zaczęło się od tego, że dziewce zapytało czy mam doświadczenie z "najnowszymi switchami średniej klasy Cisco 3560"... hmmm... Zapytałem, czy przypadkiem nie chodzi jej o 3650, ale pewnym tonem stwierdziła, że na pewno o 3560. No to ok - potwierdziłem i właśnie padło pytanie czym się różnią od 2960. Odpowiedź prosta, więc streściłem to w kilku zdaniach, po czym nastąpiło pytanie doprecyzowujące - czy w obszarze stackowania są jakieś różnice, no to zgodnie ze swoją najepszą wiedzą odpowiedziałem, że 3560 się nie stackują, z resztą tak samo jak 2960 za wyjątkiem modeli 2960S. Wydawałoby się, że odpowiedź idealna, po czym nastąpiło podejrzane pytanie "czy jest Pan pewny, że 3560 się nie stackują?" i już wiedziałem, że tutaj polegnę, oczywiście opowiedziałem o nowszych modelach 3650 i o wyższych modelach 3750 i 3850, które się stackują, cały czas podtrzymując twierdzenie, że 3560 się nie stackują i możliwe, że chodzi jej o 3650 skoro to mają być "nowsze". Niestety zgodnie z moim podejrzeniem Pani w końcu dała za wygraną i powiedziała, że ok, to już przejdziemy do kolejnego pytania - dodała jeszcze na koniec, że oni mają w firmie switche 3560 które działają w stackach. Tak więc mimo, wydawałoby się, prawidłowej odpowiedzi i tak miałem niezaliczone bo laska miała numerki na kartce poprzestawiane :-D. Ot taki paradoks.

Więcej się nie odezwali i w sumie bardzo dobrze.

Pozdro!

JD

PS.
Chyba, że są jednak jakieś modele 3560 co się stackują, ale ja się nigdy nie spotkałem...

Post #8 : 26 mar 2018, 10:39 
wannabe
wannabe

Nigdy nie kumalem takich gowno pytan - kazdy feature kazdego modelu i software release to chyba tylko salesy musza znac albo tac-ki ale takich rzeczy to juz sie uczysz wewnatrz firmy . Dla inzyniera nie pracujacego u vendora totalnie zbedne

Post #9 : 26 mar 2018, 14:16 
wannabe
wannabe

Czy ktoś z biorących udział w rekrutacji dopytał, do jakiego teamu ta firma rekrutuje ? Bo w Krk nikt o nich nie słyszał... Albo szykują jakąś niespodziankę :)

Post #10 : 26 mar 2018, 21:32 
CCIE
CCIE

Cześć,

Z tego co się dowiedziałem to pozycje 2 typów, jedna pod DC a druga pod SP. Rekruterzy dzwonią jak szaleni bo już chyba z 6 agencji dzwonili z UK głównie. Któryś z rekruterków wspomniał o 10 osobach potrzebnych na stanowisko DC. Interview zajmują się ludzie z Cisco w Bangalore i z tego co mówili to do ASów.

Dużo szumu, wianuszek pośredników, kwoty zmieniające się jak w kalejdoskopie :) Ja to traktuję jako ciekawe doświadczenie zmieszania się indian culture z polską.

Niestety rynek kontraktorów w PL jest w powijakach. Agencje z Polski nie są lepsze. Dzwonią, że potrzebują koniecznie CCIE a potem dowiaduję się, że kolega dostaje rolę mimo braku jakiegokolwiek certyfikatu :)

Pozdr.

Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

http://allegro.pl/sklep/180817_tandem-networks

Post #11 : 28 mar 2018, 17:11 
wannabe
wannabe

Wlasnie tak sie zastanawiam ostatnio czemu od jakiegos czasu codziennie pisza do mnie jacys hindusi o robote w KRK ale ich wiadomosci sa tak tragiczne i pelne bledow ze olewam

Post #12 : 28 mar 2018, 17:19 
wannabe
wannabe

Do mnie też piszą i tak się zastanawiam na ile faktycznie o prace chodzi a na ile jakieś kolekcjonowanie kontaktów lub budowanie sobei profili na LI pod jakiś inny temat.
W Indiach media społecznościowe i wałki na nich to dobry kawałek PKB.

mHuba

Post #13 : 29 mar 2018, 13:09 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

W moim przypadku chodziło o Warszawę:

https://www.pracuj.pl/praca/network-ope ... %2C5713788

Pozdrawiam!

JD

Post #14 : 29 mar 2018, 13:41 
wannabe
wannabe

Cytuj:
W moim przypadku chodziło o Warszawę:

https://www.pracuj.pl/praca/network-ope ... %2C5713788

Pozdrawiam!

JD
Wszystko fajnie, tylko Cisco nie ma w Wawie Operations. Może Ciebie rekrutowali do innej firmy.

Post #15 : 29 mar 2018, 13:48 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Możliwe, nigdzie nie padło magiczne słowo "Cisco" w kontekście innym niż marka sprzętu. Nie wspominali też o żadnym innym kliencie, na rzecz którego mieliby szukać ludzi, może to było zostawione na później.

Pozdrawiam!

JD

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00