Studia magisterskie

praca itp

Moderatorzy: mikrobi, garfield, gangrena, Seba, aron

Wiadomość
Autor
Ristoo
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2021, 17:46

Studia magisterskie

#1

#1 Post autor: Ristoo »

Cześć, obecnie kończę studia inżynierskie na kierunku Informatyka na specjalności związanej z sieciami. Stoję przed ciężkim dylematem pójścia na studia magisterskie i nie ukrywam iż fajnie by było ten temat pociągnąć skoro mam chęci i możliwości. I tutaj pojawia się niestety problem, żadna uczelnia nie ma kierunku związanego z sieciami, a specjalizacje sieciowe na Informatyce nigdy nie są otwierane (specjalnie sprawdzam obecne plany zajęć). Może ktoś również jest w podobnej sytuacji albo był i by podpowiedział "świeżakowi" jak ugryźć ten temat. Muszę zaznaczyć iż mam pracę i najlepszym rozwiązaniem były by studia w trybie niestacjonarnym. Będę bardzo wdzięczny wszystkim za pomoc!!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Studia magisterskie

#2

#2 Post autor: nowyk123 »

Cześć. Nie zaszkodzi mieć magistra. Pytanie czy dałbyś radę połączyć pracę ze studiami zaocznymi. Chociaż Przynajmniej na niestacjonarnych miałbyś specjalizacje sieci. Stacjonarne miałbyś bezpłatnie, a za zaoczne płacisz. Przekalkuluj sobie bo magisterskie mają 3 albo 4 semestry.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 4948
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Studia magisterskie

#3

#3 Post autor: peper »

Olej magisterkę, kompletnie niepotrzebny papier, chyba że planujesz karierę akademicką, nauczycielską, czy cokolwiek związanego ze światem nauki. Albo chcesz iść pracować do administracji państwowej, bo tam nieprzydatne papiery i kompetencje są w cenie. Jak chcesz iść do biznesu (czyli tam gdzie są pieniądze na normalne pensje) to teraz ważne dla Ciebie są doświadczenie i certyfikaty a nie magisterka, którą możesz zrobić sobie w przyszłości dla siebie jako hobby.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

VoucherCisco
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2019, 17:01

Re: Studia magisterskie

#4

#4 Post autor: VoucherCisco »

A czy próbowałeś sprawdzić kierunki na innych wydziałach? Chociażby Telekomunikacja lub Techniki teleinformatyczne (wydział ELKA na PW). To jest Twoja indywidualna sprawa czy chcesz iść i zrobić mgr teraz i czy Ci się opłaca. Jest duże prawdopodobieństwo, że za kilka lat może najdzie Cię ochota na uzyskanie tytułu magistra, a wtedy będzie dużo ciężej - może będziesz miał rodzinę, może będziesz miał inne rzeczy na głowie.
Jest czas na zabawę, naukę, zarabianie pieniędzy.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 133
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Studia magisterskie

#5

#5 Post autor: psles »

mgr może być Ci potrzebny, gdybyś kiedyś zdecydował się wyjechać za granicę. Dodatkowe punkty, albo ułatwienia w załatwianiu wizy, czy pozwolenia na pracę. Poza tym kilka książek przeczytanych więcej i kilka dodatkowych tematów poruszonych na zajęciach nie zaszkodzą. Moim zdaniem warto, ale co człowiek, to opinia.
.ılı..ılı.

ksos
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Studia magisterskie

#6

#6 Post autor: ksos »

Hej, odswiezam temat. Patrze na niektore ogloszenia w PL i widze ze duzo prac w PL wymaga magisterke albo 6 lat 'of higher education'. Czy jest to prog nie do przeskoczenia dla powiedzmy CCIE ktory ma studia pierwszego stopnia tylko?

psles
wannabe
wannabe
Posty: 133
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Studia magisterskie

#7

#7 Post autor: psles »

Myślę, że jak masz CCIE, to pewnie o studia zapytają bardziej z ciekawości, dlaczego ich nie skończyłeś. Odpowiedź, której udzielisz może natomiast dużo powiedzieć o Twoim sposobie myślenia i podejmowania decyzji, a to już może mieć wpływ na to, czy ktoś będzie chciał Cię zatrudnić. Ale mówię o sytuacji, gdy nie miałbyś studiów wcale. Lic. albo inż. nie powinny być przeszkodą. Bardziej to, jak przejdziesz przez rozmowy.
.ılı..ılı.

ODPOWIEDZ