W ktora strone isc?

praca itp
Wiadomość
Autor
ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

W ktora strone isc?

#1

#1 Post autor: ksos »

Hej,

Mam dwie oferty pracy na stole:
1. Senior Network Engineer (typowa robota CCNP + Security + Private Cloud w DC (SDN itp.)
2. Cloud engineer (chmury + jakas tam automatyzacja CI/CD)

Zalety 1:
- W koncu moze uda sie zrobic CCIE
- Naczucyc sie SDN

Zalety 2:
- Naucze sie solidnie chmur + otwarta droga zeby isc w kierunku DevOps

Wady 1:
- Typowa sieciowa robota, a mam wrazenie ze to powoli wymiera (z tego co widze po ogloszniach i rekurterach ?)

Wady 2:
- Nie uda mi sie zostac CCIE (takie ego, chce dostac w koncu ten czarny pas ;))
- Odejscie od sieci jako takich, ktore bardzo lubie

Obie oferty maja takie same widelki, praca z domu z okazjanlanym wyjazdem do biura/ klienta. W co isc, zeby bylo perspetykwicznie? Czy sieci naprawde wymieraja i zostana zastepione przez klikaczy Jenkinsa, czy moze lepiej wsypecjalizowac sie w sieciach + uczyc sie chmur na boku zeby to pozniej jakos polaczyc?

santo
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:43

Re: W ktora strone isc?

#2

#2 Post autor: santo »

Cześć, na to pytanie chyba jedynie sam możesz sobie odpowiedzieć. :)
Moim zdaniem typowych sieciowców jest coraz mniej bo wszyscy idą w stronę chmury, devopsów.
Lolaknie firmy nie są w chmurze i mają tradycyjna sieć, którą trzeba obsłużyć.
W związku z tym zrobiłem posta z pytaniem: Ilu potrzebnych jest sieciowców? viewtopic.php?f=19&t=28117

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ktora strone isc?

#3

#3 Post autor: xal »

Ja bym szedł w pierwszy wariant, bo sieci nie umrą w najbliższym czasie, będą tylko inaczej konfigurowane, a o chmurę tam prędzej czy później też zahaczysz...

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: W ktora strone isc?

#4

#4 Post autor: freel4ncer »

nr2 tylko nie
jakas tam
automatyzacja a systematyczne dazenie do programowanaia na przyzwoitym poziomie - lepsza kasa, ciekawsza robota, pelno ofert, latwiej sie "przebranzowic" w przyszlosci.
Sam poszedlem ta droga kilka lat temu i jak to sie mowi rozbilem bank :)



Btw Jenkins ssie

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ktora strone isc?

#5

#5 Post autor: xal »

freel4ncer pisze: 23 lis 2021, 18:50 Btw Jenkins ssie
:lol: Potwierdzam ...

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: W ktora strone isc?

#6

#6 Post autor: ksos »

Jenkins ssie
To ktora alternatywa jest lepsza? :D

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ktora strone isc?

#7

#7 Post autor: xal »

ksos pisze: 25 lis 2021, 08:06
Jenkins ssie
To ktora alternatywa jest lepsza? :D
Ja osobiście używam GitLab, bo dwa w jednym, repo i cicd, a i bardzo łatwy do używania...

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: W ktora strone isc?

#8

#8 Post autor: ksos »

Wlasnie przyjelam pierwsza oferte, plan jest zrobic CCIE i uczyc sie porzadnie chmur na boku. Obie oferty byly bardzo atrakcyjne finansowo, mam nadzieje ze to dobry wybor.

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ktora strone isc?

#9

#9 Post autor: xal »

ksos pisze: 26 lis 2021, 14:19 Wlasnie przyjelam pierwsza oferte, plan jest zrobic CCIE i uczyc sie porzadnie chmur na boku. Obie oferty byly bardzo atrakcyjne finansowo, mam nadzieje ze to dobry wybor.
Będzie Pan zadowolony :D

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: W ktora strone isc?

#10

#10 Post autor: freel4ncer »

ksos pisze: 26 lis 2021, 14:19 Wlasnie przyjelam pierwsza oferte, plan jest zrobic CCIE i uczyc sie porzadnie chmur na boku. Obie oferty byly bardzo atrakcyjne finansowo, mam nadzieje ze to dobry wybor.
Co do atrakcyjnych ofert to ciekaw jestem w jakie zarobki teraz celuja CCIE
Osobiście zawsze uważałem ze salary/effort ratio jest dużo gorsze niz w przypadku DevOps/SRE może sie cos zmienilo ?

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: W ktora strone isc?

#11

#11 Post autor: qligowski »

freel4ncer pisze: 26 lis 2021, 20:30
ksos pisze: 26 lis 2021, 14:19 Wlasnie przyjelam pierwsza oferte, plan jest zrobic CCIE i uczyc sie porzadnie chmur na boku. Obie oferty byly bardzo atrakcyjne finansowo, mam nadzieje ze to dobry wybor.
Co do atrakcyjnych ofert to ciekaw jestem w jakie zarobki teraz celuja CCIE
Osobiście zawsze uważałem ze salary/effort ratio jest dużo gorsze niz w przypadku DevOps/SRE może sie cos zmienilo ?
W UK pojawilo sie ostatnio duzo ofert £80k+ , z technologii jakie chca to mix SD-WAN, SDN i chmur.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: W ktora strone isc?

#12

#12 Post autor: freel4ncer »

qligowski pisze: 06 gru 2021, 11:15
freel4ncer pisze: 26 lis 2021, 20:30
ksos pisze: 26 lis 2021, 14:19 Wlasnie przyjelam pierwsza oferte, plan jest zrobic CCIE i uczyc sie porzadnie chmur na boku. Obie oferty byly bardzo atrakcyjne finansowo, mam nadzieje ze to dobry wybor.
Co do atrakcyjnych ofert to ciekaw jestem w jakie zarobki teraz celuja CCIE
Osobiście zawsze uważałem ze salary/effort ratio jest dużo gorsze niz w przypadku DevOps/SRE może sie cos zmienilo ?
W UK pojawilo sie ostatnio duzo ofert £80k+ , z technologii jakie chca to mix SD-WAN, SDN i chmur.
80k funtow mozna spokojnie zrobic w Polsce jako Senior DevOps/SRE przy nizszych podatkach a jak sie zakrecisz to i nawet sporo wiecej
https://justjoin.it/offers/snowflake-sr ... y-engineer

UK i Niderlandy zawsze jakies takie slabe zarobki w IT mieli

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: W ktora strone isc?

#13

#13 Post autor: qligowski »

freel4ncer pisze: 06 gru 2021, 15:36
qligowski pisze: 06 gru 2021, 11:15
freel4ncer pisze: 26 lis 2021, 20:30

Co do atrakcyjnych ofert to ciekaw jestem w jakie zarobki teraz celuja CCIE
Osobiście zawsze uważałem ze salary/effort ratio jest dużo gorsze niz w przypadku DevOps/SRE może sie cos zmienilo ?
W UK pojawilo sie ostatnio duzo ofert £80k+ , z technologii jakie chca to mix SD-WAN, SDN i chmur.
80k funtow mozna spokojnie zrobic w Polsce jako Senior DevOps/SRE przy nizszych podatkach a jak sie zakrecisz to i nawet sporo wiecej
https://justjoin.it/offers/snowflake-sr ... y-engineer

UK i Niderlandy zawsze jakies takie slabe zarobki w IT mieli
No tak, ale co to ma do pracy sieciowca? Jako CTO tez wiecej zarobisz niz DevOps :D

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: W ktora strone isc?

#14

#14 Post autor: freel4ncer »

qligowski pisze: 06 gru 2021, 15:41
No tak, ale co to ma do pracy sieciowca? Jako CTO tez wiecej zarobisz niz DevOps :D
No ja to podaje jako poparcie mojej tezy (ktora jest odpowiedzia na pytnie OPa) ze lepiej sie przekwalifikować na DevOps - znajomosc sieci jak najbardziej sie przydaje.

Porownanie do CEO nietrafione - mowimy o pozycjach inzyniera.
Dlatego napisalem ze lepiej isc droga Sieciowiec -> Automatyzacja sieci -> DevOps/SRE (przynajmniej pod wzgledem zarobkow, bo pod wzgledem fun-u to juz subiektywna opinia)

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: W ktora strone isc?

#15

#15 Post autor: qligowski »

freel4ncer pisze: 06 gru 2021, 15:44
qligowski pisze: 06 gru 2021, 15:41
No tak, ale co to ma do pracy sieciowca? Jako CTO tez wiecej zarobisz niz DevOps :D
No ja to podaje jako poparcie mojej tezy (ktora jest odpowiedzia na pytnie OPa) ze lepiej sie przekwalifikować na DevOps - znajomosc sieci jak najbardziej sie przydaje.

Porownanie do CEO nietrafione - mowimy o pozycjach inzyniera.
Dlatego napisalem ze lepiej isc droga Sieciowiec -> Automatyzacja sieci -> DevOps/SRE (przynajmniej pod wzgledem zarobkow, bo pod wzgledem fun-u to juz subiektywna opinia)
No dobra wygrales ;) Kumam.

ODPOWIEDZ