2 pytanka

praca itp
Wiadomość
Autor
mzibo
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:22

2 pytanka

#1

#1 Post autor: mzibo »

Witam!
Czy ktoś może zna odpowiedzi na takie pytanka:
1. Ile osób w Polsce(bądź w innych krajach np UK) ma certyfikaty z poszczególnych poziomów (CCNA, CCNP, CCIE)?
2. Za ile (orientacyjnie oczywiście) można złożyć sobie domowego laba(od zera,wszystko,oczywiście sprzęt używany) do CCNP i co by w jego skład wchodziło?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: 2 pytanka

#2

#2 Post autor: glowas »

mzibo pisze:Witam!
Czy ktoś może zna odpowiedzi na takie pytanka:
1. Ile osób w Polsce(bądź w innych krajach np UK) ma certyfikaty z poszczególnych poziomów (CCNA, CCNP, CCIE)?
CCIE znajdziesz na cisco.com, resztę może wygooglasz ...
mzibo pisze: 2. Za ile (orientacyjnie oczywiście) można złożyć sobie domowego laba(od zera,wszystko,oczywiście sprzęt używany) do CCNP i co by w jego skład wchodziło?
Pozdrawiam
Search? Działa dobrze, temat wałkowany!
Wytężyć szare komórki!
Marcin

Awatar użytkownika
luka
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 14 lut 2005, 12:58

#3

#3 Post autor: luka »


mzibo
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:22

#4

#4 Post autor: mzibo »

dzięki za podpowiedzi...przejrzałem tematy gdzie pojawił się lab do ccnp i padła kwota 10tys zł za wszystko, wiec o zakupach na razie nie będę myślał:).

Awatar użytkownika
edie
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2006, 09:42
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#5

#5 Post autor: edie »

mzibo pisze:dzięki za podpowiedzi...przejrzałem tematy gdzie pojawił się lab do ccnp i padła kwota 10tys zł za wszystko, wiec o zakupach na razie nie będę myślał:).
mozna i taniej, poza tym nie od razu musisz caly sprzet zebrac.
a jak nie zaczniesz juz kupowac to potem tez ci sie nie bedzie usmiechac wywaliic 10k.
zacznij od tego czego potrzebujesz do najblizszego exama, a potem kupuj systematycznie - przypominam ze ccnp to 3 do 4 examow.
edie

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#6

#6 Post autor: asp »

mzibo pisze:przejrzałem tematy gdzie pojawił się lab do ccnp i padła kwota 10tys zł za wszystko, wiec o zakupach na razie nie będę myślał:).
ech....Moim zdaniem uzywany sprzęt mozna stosunkowo tanio kupic, natomiast znaczny koszt stanowią same egzaminy.

A masz chociaz aktualny CCNA, pracujesz w tej branzy ? Bo wiesz jesli nie, to daleka droga przed toba jeszcze... Poza tym nikt tutaj na forum nie bedzie Cie przekonywał na siłę do slusznosci wkuwania po nocach przez wiele miesięcy jesli sam nie czujesz tego bluesa. To chyba NIE TAK DZIAŁA :) Tu masz algorytm: pomysl nad nim w wolnej chwili:

Lubisz to-> wkuwasz-> masz cert-> masz prace-> znowu wkuwasz-> kolejny cert-> znowu wkuwasz -> znowu certy-> itp, itd ....

tsamsel
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2006, 19:46
Lokalizacja: Warsaw

#7

#7 Post autor: tsamsel »

Ela pisze:znowu wkuwasz-> kolejny cert-> znowu wkuwasz -> znowu certy-> itp, itd ....
poza tym jesz, pijesz i spisz zeby nabrac sil znowu wkuwac, zdawac egzaminy-zdbywac certy i delej wkuwac :wink:
Think I can.... :D

Krzysztof
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2006, 11:14
Lokalizacja: 3miasto

#8

#8 Post autor: Krzysztof »

masz cert-> masz prace
to akurat niekoniecznie ... :(

ja majac b male doswiadczenie w sieciach z CCNA mialem problem zeby znalezc prace w pomorskim przy wiekszych sieciach, teraz mam CCNP i dalej nie wyglada to rozowo

i jak tak przez dluzszy czas nie mozesz znalezc zajecia przy tym do czego sie przygotowywyals to sie uczyc odechciewa powoli

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#9

#9 Post autor: xal »

i jak tak przez dluzszy czas nie mozesz znalezc zajecia przy tym do czego sie przygotowywyals to sie uczyc odechciewa powoli
Dlatego trzeba czym prędzej emigrować z kraju w rejony bardziej rozwiniętej cywilizacji... :P

tsamsel
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 30 cze 2006, 19:46
Lokalizacja: Warsaw

#10

#10 Post autor: tsamsel »

xal pisze:Dlatego trzeba czym prędzej emigrować z kraju w rejony bardziej rozwiniętej cywilizacji... :P
Swieta racja.... nic dodac nic ujac... :|
Think I can.... :D

mzibo
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:22

#11

#11 Post autor: mzibo »

Koncze dopiero CCNA i doszedłem do wniosku,że w Polsce (i nie tylko) to za mało,żeby bez większych problemów dostać normalną pracę.Spodobało mi się nauka takich rzeczy i stwierdziłem,że gdybym miał w domu własny labik to mógłbym zakuwać ccnp przez ten ostatni rok studiów.Spodziewałem się że labik wyniesie nawet poniżej 5 tys :) (wychodzi nieznajomość tematu).No i dodatkowo cisco namieszało z upgrad-em do ccnp,książek nie ma a nowe egzaminy już zaplanowane.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#12

#12 Post autor: asp »

mzibo pisze:Spodziewałem się że labik wyniesie nawet poniżej 5 tys :) (wychodzi nieznajomość tematu)
hmmm...ja stawiam na minimalizacje kosztów :)
moj labik domowy ktory mi pozwolil uzyskac cert ccna jest wart okolo 300 PLN, teraz wzbogacilam kolekcje o nowy sprzet i calosc jest warta max 600 PLN :) (hardware+books).

Awatar użytkownika
luka
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 14 lut 2005, 12:58

#13

#13 Post autor: luka »

tak z ciekawosci jesli mozna wiedziec to z czego sklada sie Twoj labik za 300 PLN? :shock:

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#14

#14 Post autor: Borek »

hm... sw 1900 i jakies 25xx ?

Awatar użytkownika
luka
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 14 lut 2005, 12:58

#15

#15 Post autor: luka »

zakladajac ze ma sie 1900 i 2504 to ile procent CCNA mozna na czyms takim przecwiczyc?

ODPOWIEDZ