Czy opłaca być CCIE w Polsce???

praca itp
Wiadomość
Autor
pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

Re: Siema ziomy

#16

#16 Post autor: pjeter »

manius pisze:Zauwazam ze o CCIE i jego wadach i zaletach najwiecej wiedza ci co go nie maja.
hehe, ja tu sie wdaje w dyskusje a Ty za morde i do wora, piekna riposta ... :P

PJ

goopy
wannabe
wannabe
Posty: 289
Rejestracja: 16 sie 2005, 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siema ziomy

#17

#17 Post autor: goopy »

pjeter pisze:
manius pisze:Zauwazam ze o CCIE i jego wadach i zaletach najwiecej wiedza ci co go nie maja.
hehe, ja tu sie wdaje w dyskusje a Ty za morde i do wora, piekna riposta ... :P

PJ
Zupelnie jak Wujek Staszek - Mistrz Cietej Rispoty :D

@RakietaSpike: skoro uwazasz ze CCIE to sciema, to po co wchodzisz na forum ktore jest dedykowane "4 ccie wannabies" :?:

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#18

#18 Post autor: Borek »

Panowie... ( i Panie jakby nie bylo ) :) Rakieta zapodal posta zaczepno-atakujacego aby zrobic rozpoznanie na forum :P

imho ccie to zadna sciema... no ale co tam, wkoncu nie mam wiec sie nie znam :P
btw ciekawe czym moze sie rakieta pochwalic ? skoro takie tezy stawia ?

pzdr.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Siema ziomy

#19

#19 Post autor: Kyniu »

Rakieta Spike pisze:CCIE to według mnie troche sciema. Kiedyś ten certyfikat naprawdę się liczył - dziś juz naprawdę nie jest az tak wyjatkowym .
To i ja dodam swoje 5 groszy. Widzisz, kiedyś każdy co się znał cokolwiek na komputerach i wklepywał w linii komend DOS'a tajemne znaki typu "rar -x -y -i2 cos_tam.rar" uchodził za guru a taki co potrafił obsłużyć "vi" był niewątpliwie mistrzem czarnoksięstwa. Jak kupiłem pierwszy w swoim życiu modem to musiałem pisać podanie do TP o zdjęcie filtrów na linii i wyjaśniać że bynajmniej ten sprzęt nie będzie służył do obalania ustroju naszego państwa choć było to już po '89'tym. No ale procedury pozostały. O internecie chyba nikt nie słyszał a modem służył do komunikacji z lokalnym BBS'em (ktoś je jeszcze pamięta?) zaś za jego pośrednictwem z siecią FidoNet. Potem szare blaszaki nabrały zgrabnych kształtów i coraz ciekawszego designu, linię komend zastąpiły klikalne i oczojebliwe OS'y a komputer stał się popularny jak kalkulator. Więc siłą rzeczy cały ten czarnoksięski niimb wiedzy tajemnej prysł i dziś komputery a zarazem wszystko co z nimi związane nie budzi już takiego lęku i bojaźni. Siłą rzeczy przybyło osób które się na tym znają a i okazało się że to zwykli śmiertelnicy mieszkający pośród społeczeństwa, mający podobne hobby czy nawet od czasu do czasu wbijający się w gajer i umiejący mówić normalną polszczyzną.

Zaś co do potrzeb. No cóż, komputery coraz bardziej ingerują w nasze życie, a ponieważ obecnie "dopiero sieć to komputer" takich ludzi będzie potrzeba coraz więcej i więcej. I ta tendencja jeszcze długo będzie miała charakter wzrostowy. Przy czym obstawiam że rosło będzie zapotrzebowanie na fachowców od telefonii IP, security, technologii mobilnych.

Uff, alem się naklikał ;-)
Kyniu

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

Re: Siema ziomy

#20

#20 Post autor: mikrobi »

Rakieta Spike pisze: CCIE to według mnie troche sciema. Kiedyś ten certyfikat naprawdę się liczył - dziś juz naprawdę nie jest az tak wyjatkowym . Wedlug mnie srednio z tym certem można co najwyżej liczyc na 10-12k brutto.
Pewnie ze mizerota.. i dlatego my prosci ciecie walimy na zlotach klubowych z podobnymi sobie nieszczesnikami darmowa wódę ktora nas Cisco poi z litosci bo im nas, wyrzutkow losu, zal - nas to juz nawet i na wode nie stac... poprostu szczyt upodlenia... to juz hydraulicy i murarze lepiej tera przędą... no ale zeby byc murarzem to faktycznie trza miec leb na karku, a nie to co...
Rakieta Spike pisze:CO innego w UK. Tam ciecie zarabiają 60 tys funciaków i wiecej...
Ale tam pija rudą wode, na myszach :-(

Rakieta Spike
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2006, 21:29

#21

#21 Post autor: Rakieta Spike »

Borek pisze: btw ciekawe czym moze sie rakieta pochwalic ? skoro takie tezy stawia ?

pzdr.

Mogę sie pochwalić na przykład najbardziej owłosioną klatą ;-)

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#22

#22 Post autor: pkamyk »

Rakieta Spike pisze:
Borek pisze: btw ciekawe czym moze sie rakieta pochwalic ? skoro takie tezy stawia ?

pzdr.

Mogę sie pochwalić na przykład najbardziej owłosioną klatą ;-)
no to pojebaly Ci sie fora
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#23

#23 Post autor: manius »

Pewnie ze mizerota.. i dlatego my prosci ciecie walimy na zlotach klubowych z podobnymi sobie nieszczesnikami darmowa wódę ktora nas Cisco poi z litosci bo im nas, wyrzutkow losu, zal - nas to juz nawet i na wode nie stac... poprostu szczyt upodlenia...
no wlasnie , i jeszcze jakies bialorusinki nam podsuwaja zeby o jakims dziwnym trunku co sie "nalewka" nazywa opowiadaly :twisted: ... mowie ci rakieta - CCIE to samo zlo , szkoda watroby ...
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#24

#24 Post autor: Sofcik »

manius pisze:
Pewnie ze mizerota.. i dlatego my prosci ciecie walimy na zlotach klubowych z podobnymi sobie nieszczesnikami darmowa wódę ktora nas Cisco poi z litosci bo im nas, wyrzutkow losu, zal - nas to juz nawet i na wode nie stac... poprostu szczyt upodlenia...
no wlasnie , i jeszcze jakies bialorusinki nam podsuwaja zeby o jakims dziwnym trunku co sie "nalewka" nazywa opowiadaly :twisted: ... mowie ci rakieta - CCIE to samo zlo , szkoda watroby ...
A to nie jest tak że ZIS to samo ZŁO?
Czy każdy CCIE czci KOZĘ :) ?

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#25

#25 Post autor: krzysiek »

pkamyk pisze:no to pojebaly Ci sie fora
zalozy sie randki.ccie.pl i miejsce dla niego tez sie znajdzie ;)

zis
CCIE
CCIE
Posty: 214
Rejestracja: 14 lis 2005, 21:56
Lokalizacja: Wawa

#26

#26 Post autor: zis »

Sofcik pisze: A to nie jest tak że ZIS to samo ZŁO?
Czy każdy CCIE czci KOZĘ :) ?
Wlasnie wlasnie i z tym samym zlem mi nie wyjezdzac tu prosze za daleko :twisted: Aczkolwiek upowazniajac nieco watek i wracajac do meritum to jasnym jest ze ccie to nie to co kiedys kiedy zdawali go pierwsi ludzie w PL (numery cos okolo 2k) im nas niestety wiecej tym jakby gorzej ale mimo wszystko tytul dalej cos znaczy. A znaczy tylko to ze ktos wlozyl w to duzo pracy i mial dostep do labu ... :mrgreen:
ZIS samo ZLO

zis
CCIE
CCIE
Posty: 214
Rejestracja: 14 lis 2005, 21:56
Lokalizacja: Wawa

Re: Siema ziomy

#27

#27 Post autor: zis »

mikrobi pisze:
Pewnie ze mizerota.. i dlatego my prosci ciecie walimy na zlotach klubowych z podobnymi sobie nieszczesnikami darmowa wódę ktora nas Cisco poi z litosci bo im nas,
Jakos ostatnio nie bywam ale z tym bez litosci to bym nie przesadzal bo sam pamietam jak jakies pare zlotow to tylu musielismy o 3 w nocy naciagac jakiegos ciskowca zeby choc jeszcze jedna flaszke zapodal bo pozamykali barek :mrgreen:
ZIS samo ZLO

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

Re: Siema ziomy

#28

#28 Post autor: mikrobi »

zis pisze:Jakos ostatnio nie bywam ale z tym bez litosci to bym nie przesadzal bo sam pamietam jak jakies pare zlotow to tylu musielismy o 3 w nocy naciagac jakiegos ciskowca zeby choc jeszcze jedna flaszke zapodal bo pozamykali barek :mrgreen:
No nie powiem.. ale ostatnim razem pozytywny efekt PR-owy zostal chyba osiagniety ;-)

zis
CCIE
CCIE
Posty: 214
Rejestracja: 14 lis 2005, 21:56
Lokalizacja: Wawa

Re: Siema ziomy

#29

#29 Post autor: zis »

mikrobi pisze:
No nie powiem.. ale ostatnim razem pozytywny efekt PR-owy zostal chyba osiagniety ;-)
Prawda jest taka ze jestescie kolego coraz starsi i mniej potrzebujecie .... ot fizjologia a nie PR :mrgreen:
ZIS samo ZLO

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

Re: Siema ziomy

#30

#30 Post autor: mikrobi »

zis pisze: Prawda jest taka ze jestescie kolego coraz starsi i mniej potrzebujecie .... ot fizjologia a nie PR :mrgreen:
Jasne...a wyscie juz chyba ten wiek osiagneli ze tylko ziolka przed zasnieciem i zeby do szklanki, bo na zlotach to nie bywacie. Pijak-teoretyk jestes pan, ot co ;-)

ODPOWIEDZ