Praca dla sieciowcow w KUJ-POM

praca itp
Wiadomość
Autor
kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#16

#16 Post autor: kt »

Kyniu pisze: Tylko trzeba mieć cierpliwość - proces rekrutacji bije wszelkie rekordy ;-)
Pozwolę sobie spytać, jeśli można - ile wynoszą te rekordy i jak się mają do średniej...? :P

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#17

#17 Post autor: Kyniu »

kt pisze:
Kyniu pisze: Tylko trzeba mieć cierpliwość - proces rekrutacji bije wszelkie rekordy ;-)
Pozwolę sobie spytać, jeśli można - ile wynoszą te rekordy i jak się mają do średniej...? :P
Nie wiem ile wynosi średnia - moja najkrótsza rekrutacja to około 2,5h - 1h z potencjalnym przyszłym szefem (kierownik zespołu), 1h z panią z rekrutacji, czas na ich naradę z szefem i po 2,5h przede mną leżała gotowa umowa o pracę do podpisu. Niestety niesatysfakcjonująca i sie rozstaliśmy.

A wracając do Atos Origin - trwa już 10 miesięcy i nadal jest w toku. Zobaczymy czy zamnką się w terminie roku ;-)

Kyniu

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#18

#18 Post autor: natash »

glowas pisze:od określenia bardzo dobre to bym stronił
A gdzie są lepsze w kujawsko - pomorskim? Bom ciekaw :)

A co do rekrutacji, to różnie bywa, jak kogoś bardzo szukają to od złożenia CV do podpisania umowy trwało to nieraz parę dni, niektórzy podpisywali umowę po interview od razu. A jak nie szukają na gwałt to parę miesięcy pewnie albo i dłużej :)

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#19

#19 Post autor: glowas »

Są są, wierz mi ;)
Marcin

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#20

#20 Post autor: Seba »

Ja jako byly mieszkaniec Brombergii odpowiem, ze z tego co wiem to az tak zle nie jest w Naszym regionie, choc do "perfekcji" to wiele brakuje. Ja w konsekwencji "posuchy" w 2000 przenioslem sie do Wa-wy, wczesniej pracowalem w malej firmie na Kapusciskach. Dobrze bylo, ale tylko do czasu... Ogolnie znam kilka osob, na calkiem dobrym poziomie technicznym (albo nawet bardzo dobrym - prosze bez obrazy kolezkowie moi serdeczni - browar soon ;-) ) Co mozna polecic to nieustajace poszukiwania, a pewnikiem cos sie znajdzie...
Patrzcie bardziej w lokalna prase, ogolnokrajowa ma najczesciej opoznienie i moze byc juz po sprawie..., cheers
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#21

#21 Post autor: Sofcik »

glowas pisze:
Sofcik pisze:Witam
Jakieś 2-3 miesiące temu BSB szukało ludzi (inżynierów) i do W-wy i do Bydgoszczy. Ale nie wiem czy nadal szukają.
Pewnie, że szukają, bo nie mogą nikogo znaleźć.
Nie polecam, chyba, że chcesz skończyć na pisaniu ofert.
Powiedzmy, że jako były pracownik CL znam sporo osób z BSB. Proponowali mi pracę w BSB jako inzynier ale dość stanowczo acz grzecznie odmówiłem. A czy nie mogą znaleźć - kwestia względna ... kilku moich znajomych znalazło tam pracę i nie pracują bynajmniej przy pisaniu ofert.

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#22

#22 Post autor: glowas »

Sofcik pisze: Powiedzmy, że jako były pracownik CL znam sporo osób z BSB. Proponowali mi pracę w BSB jako inzynier ale dość stanowczo acz grzecznie odmówiłem. A czy nie mogą znaleźć - kwestia względna ... kilku moich znajomych znalazło tam pracę i nie pracują bynajmniej przy pisaniu ofert.
Możliwe, ale na pewno pracują jako analitycy / programiści / whatever.
Jeśli jest stanowisko dla ciscowca to bankowo pisanie ofert (rozumiem, że cały czas mówimy o tej kategorii - programistów nie brałem pod uwagę).
Marcin

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#23

#23 Post autor: natash »

glowas pisze:Są są, wierz mi ;)
No chyba bez podawania konkretów, będę musiał uwierzyć na słowo :wink:

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#24

#24 Post autor: Kyniu »

Kyniu pisze:A wracając do Atos Origin - trwa już 10 miesięcy i nadal jest w toku. Zobaczymy czy zamnką się w terminie roku ;-)
UPDATE.

No i przyszła oferta pracy. Po praktycznie 11 miesiącach rekrutacji. Co ciekawe przyszła w języku angielskim mimo iż imię i nazwisko osoby podpisanej pod ofertą są polsko brzmiące.

Niestety oferta jest dalece niesatysfakcjonująca w kwestiach finansowych i daleka od kwoty o której rozmawialiśmy w trakcie rekrutacji. A dokładniej zaproponowano mi dolną kwotę brutto z zakresu który ja podałem jako minimum netto. Z bonusów firma dorzuca opiekę medyczną i ubezpieczenie zdrowotne.

No cóż, widać albo nadal zbyt mało osób wyemigrowało albo firma woli mieć wakat niż zapłacić. Co ciekawe dość powszechnie obserwuję to drugie podejście - nawet w firmie w której obecnie pracuje zarząd cały czas oferuje kandydatom te same warunki mimo iż ludzie kręcą głową na ich propozycje. I mamy cały czas niedobór (obecnie trwa rekrutacja bodajże na trzy stanowiska - magazynier, sprzedawca, handlowiec).

Kyniu

P.S. A dzisiaj Newsweek na stronie 42 w artykule "Pracownik Pan" znowu kreuje jakąś inną, równoległą rzeczywistość.

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#25

#25 Post autor: manius »

Jeśli jest stanowisko dla ciscowca to bankowo pisanie ofert
niestety potwierdzam , zdecydowanie nie polecam.
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

ODPOWIEDZ