Praca - Poznań

praca itp
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#46

#46 Post autor: mhuba »

To jak z tym idealnym inżynierem ;)
Jak możesz napisz może jaki powinien być idealny inżynier.
Ewentualnie jak inżynier powinien wyobrażać pracę u integratora.

Pozdrawiam
hm

elibom
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 13 lis 2007, 00:23

#47

#47 Post autor: elibom »

Hej ,
podoba się mi temat i może nie u integratora ale w firmie telekomunikacyjnej,mogę dodać,że bardzo znanej głównie z telefonów.

Generalnie to można nazwać pracą idealną -zaczynałem mając 22 lata -po 6 miesiącach byłem już u klienta na drugim końcu świata i wdrażałem porojekt za grube pieniądze bez żadnego certyfikatu itp itd. Obecnie mam 24 lata -2 lata doświadczenia, o certyfikatów- nigdy nie były potrzebne -zawasze pytano o to co umiem a nie o certyfikaty.Za 3 miesiące wyjeżdzam na kontrakt 3-y letni(w środowisku telekomunikacyjnym jeśli ktoś pracuje to wie,że jest to norma) -zarobki, skoro i tak mnie nikt tu nie zna w okolicach 6-7 tysięcy netto euro miesięcznie + opłacony dom.Czy to dużo czy mało nie wiem-jak dla mnie ok -i nie wiem po co skupiać się na tych certyfikatach i numerkach -ja ich nie mam, ale czy to znaczy,że jestem gorszy ???

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#48

#48 Post autor: mhuba »

Kilka lat temu jak chcieliśmy sprzedawać system firmowany logiem Twojej firmy to niestety
musieliśmy posiadać, przynajmniej dwóch, certyfikowanych inżynierów ;)

Pozdrawiam
hm

Trueform
wannabe
wannabe
Posty: 68
Rejestracja: 24 wrz 2004, 09:41

#49

#49 Post autor: Trueform »

mhuba, to juz wiesz dlaczego :twisted:

idealny inzynier ?
na poczatek: ugruntowana wiedza podstawowa + intuicja + umiejetnosc dzielenia sie wiedza (dla mnie to rownowazne z wiedza i zrozumieniem)

dalej: wiedza specjalistyczna z kilkunastu zakresow, ktorymi sie zajmuje



+ cechy ogolne.

horac

#50

#50 Post autor: horac »

nie ma idealnego, idealne to sa maszyny a to i nie zawsze, jestesmy ludzmi tkzw fuck up kazdemu sie zdarza i nie wazne ile cieci sie posiada, czasem to jest nie zalezne od nas i tyle. Wiadomo ze doswiadczenie zawodowe im wieksze tym mniej sie bledow popelnia ale sa one nieuniknione

Inzynier moze byc co najwyzej bardzo dobry:

- analityk
- umiejetnosc pracy w teamie i dzielenie sie wiedza
- umiejetnosc dzialania w kryzysowych sytuacjach
- osobowosc, kontakt z ludzmi a nie nerd wklejony w monitor
- wiedza specjalistyczna

Trueform
wannabe
wannabe
Posty: 68
Rejestracja: 24 wrz 2004, 09:41

#51

#51 Post autor: Trueform »

bardzo ladnie. Ja bym dodał odwagę i intuicję. Strach paraliżuje proces decyzyjny.

grochu
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2010, 22:24

#52

#52 Post autor: grochu »

Rozpocząłem ten wątek więc...Wysłałem dwie CVki, byłem na dwóch rozmowach i można powiedzieć, że cel został osiągnięty czyli niby aż tak że w Poznaniu nie jest. Oczywiście jest jednak jedno małe 'ale' - tylko dwie CVki bo zbyt wielu miejsc w Poznaniu by dorobić sobie w sieciach po godzinach nie ma... Do konca roku trzeba definitywnie zamknąć temat CCNP i rozpocząć romans z vsphere, hyper-v, W2k8 itp.
Pozdr,

Trueform
wannabe
wannabe
Posty: 68
Rejestracja: 24 wrz 2004, 09:41

#53

#53 Post autor: Trueform »

a mozesz wyslac do mnie ?

elibom
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 13 lis 2007, 00:23

#54

#54 Post autor: elibom »

mhuba
Kilka lat temu jak chcieliśmy sprzedawać system firmowany logiem Twojej firmy to niestety
musieliśmy posiadać, przynajmniej dwóch, certyfikowanych inżynierów ;)


Brak mi słów jak widzę takie posty -nie dlatego,że bronię którejś firmy, ale dlatego,że nie masz pojęcia o której firmie piszę a robisz wywód -oto dowód, jakich inżynierów nie powinno być :P

Firm produkujących telefony i sprzęt jest przynajmniej kilka, ale jeśli ktoś jest "inżyniersko ograniczony" i zna tylko jedną nie wiem SE,Nokia czy Motorola to już może niech się publicznie nie wypowiada.

Szczęśliwie wyjeżdżam wkrótce i wiem,że z takimi nie będę pracował.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#55

#55 Post autor: Seba »

@elibom - to moze zdejmij te mgielkie tajemnicy i napisz dla jakiej firmy pracujesz, to nie bedzie zadnych niedomowien, czy kupowali od Was czy nie ;)
A oprocz tego dobrze jest wiedziec, ze jest pracodawca placacy takie stawki jak piszesz, wraz z dobrymi bonusami w postaci wynajmu domu/mieszkania, no i co najwazniejsze dajacy niezle mozliwosci rozwoju chocby przez zaangazowanie w interesujace projekty.

Aha, odpowiadajac na jedno z Twoich wczesniejszych pytan, brak certyfikatow w zaden sposob nie wskazuje/sugeruje, ze ktos jest gorszy :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

horac

#56

#56 Post autor: horac »

jezeli pracuje w korporacji to nie wiem jak sie bez certow uchowal, bo w duzych firmach ma sie w celach zdawanie egzaminow/certow adekwatnych do wykonywanej pracy, wiec ciezko sie uchowac bez papierow, chyba ze ktos ma np w powazaniu premie uznaniowe, do kontraktow sa potrzebne papiery czasami, klient moze miec wymagania, a slowa mu nie wystarcza

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#57

#57 Post autor: bigboss »

elibom pisze: Szczęśliwie wyjeżdżam wkrótce i wiem,że z takimi nie będę pracował.
Woda sodowa Ci do głowy uderzyła.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

elibom
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 13 lis 2007, 00:23

#58

#58 Post autor: elibom »

Woda mogła mi uderzyć 2 lata temu -kiedy pilnie potrzebowałem pracy aby kontynuować wówczas studia dostałem szanse obecnej pracy - teraz troszkę inaczej patrze na to wszystko.

Z resztą obecnie ludzie po studiach mają ten sam start- ok nie we wszystkich miastach czy regionach ale firm jest cała masa a przeprowadzić się to chyba nie jest wielki problem w obrębie polski,więc zamiast marudzić trzeba się zabrać do pracy i szukania - pracy za podobne pieniądze jest masa i doskonale wiedzą o tym ludzie pracujący w telekomunikacji -specjalne fora,portale itp. Stąd też dużo moich znajomych jest rozsianych po świecie i faktycznie zajmujących się rzeczami nowymi, dopiero wchodzącymi w sensie technologii a nie produktów.

Zatem polecam -też na początku miałem klapkę na oczy i widziałem tylko nowe certyfikaty Cisco czy inne ,ale przejrzałem i się cieszę.

Podsumowując idealna praca dla mnie to praca w telekomunikacji, która rozwija wszechstronnie,a nie jak wydawało mi się wcześniej jedynie pamięć kolejnych komend w IOS czy JunOS.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 16:37 przez elibom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#59

#59 Post autor: Slomek. »

elibom dla mnie te twoje wypowiedzi w tym wątku są na poziomie trolli szukających dowartościowania na forach Onetu i innych portali. Tylko patrzeć jak zaraz zaczniesz pisać o nas "Polaczki" bo mnie ku..a stać.
Trecom.pl

elibom
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 13 lis 2007, 00:23

#60

#60 Post autor: elibom »

Wątek był m.in o pracy idealnej i po prostu nie lubię jak się tak narzeka -dzięki czemu granicami kraju często jesteśmy rozpoznawalni.
Traktujcie to jak chcecie-troll czy inne zarzuty-ja jedynie twierdze,ze i Polsce można osiągnąć to czego się chce i w branży Nam wszystkim pokrewnej jest na to masa "ludzio-dowodów".
Ale pewnie -polska mentalność -lepiej narzekać na wszystko:)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ