Praca w Londynie

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

Cos na temat IRLANDII

#61

#61 Post autor: ciku »

Wiem ze ten post dotyczy pracy w UK (London) ale ze dosc czesto przeplata sie tez temat pracy w IRL to pozwalam sobie wrzucic linka ... duuuzej wiekszosci z Was to napewno nie dotyczy bo dotyczy to osob slabo badz wogole nie umiejacych ENG ale moze warto chocby przeczytac zeby innych potem przestrzec.

http://biznes.interia.pl/news?inf=727003
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#62

#62 Post autor: Misiekm »

Witam

Czy w Londynie dalej tak potrzebują ludzi jak na poczatku roku?
Własnie sie wybieram w ciemno do tego miasta i ciekaw jestem czy zmieniło się coś lepsze/ gorsze?.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mbergner
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2006, 23:05

#63

#63 Post autor: mbergner »

u mnie jest tak że sie kończą powoli studia (jeszcze pół roku) znajomi, którzy siedzą za granicą ale w innych branżach niż IT mówią żeby od razu jechać i robić doświadczenie już za granicą. jest szansa, żeby coś zawojować mając świeżo zdany ccna i może jesze fundamentals of network security ale nie mam pojęcia czy się z tym ostatnim wyrobie w pół roku. oprócz tego (mam nadzieję) 7 miesięcy doświadzenia w tym co najmniej 3 miesiące bezpłatnych praktyk? co myślicie?

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#64

#64 Post autor: frontier »


UNIWERSALNA ODPOWIEDZ NA PYTANIA W STYLU:

"CZY MAM SZANSE?"


Szanse maja wszyscy ktorzy znaja jezyk angielski i potrafia pracowac.


Awatar użytkownika
mbergner
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2006, 23:05

#65

#65 Post autor: mbergner »

to ja dopisze jeszcze

nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera, milionera,... itd.

jakoś mi sie tak skojarzyło :)

no nic wracam do przeglądania ofert pracy (robie to już od paru miesięcy) i tak postaram sie czegoś dowiedzieć.

pozdro
target: CCNP, SECUR

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

#66

#66 Post autor: simer »

mbergner pisze:u mnie jest tak że sie kończą powoli studia (jeszcze pół roku) znajomi, którzy siedzą za granicą ale w innych branżach niż IT mówią żeby od razu jechać i robić doświadczenie już za granicą. jest szansa, żeby coś zawojować mając świeżo zdany ccna i może jesze fundamentals of network security ale nie mam pojęcia czy się z tym ostatnim wyrobie w pół roku. oprócz tego (mam nadzieję) 7 miesięcy doświadzenia w tym co najmniej 3 miesiące bezpłatnych praktyk? co myślicie?
Moje trzy grosze: sluchaj, szczerze, a co mamy myslec - nie znamy sie osobiscie (konkretnie w sensie nie potrafie powiedziec - jestes mistrz cisco albo jestes cienki i nie jestes mistrz cisco ;) ). Wedlug mnie krotka pilka i bez zadawania takich pytan bo nic Ci to nie da (mozesz miec 7 mjesiecy ciezkiego doswiadczenia, ktore ci da ogromna wiedze albo 7 miesiecy doswiadczenia przez male d - TY wiesz lepiej)- napieraj na oferty pracy i w try mi ga zobaczysz czy jest ok czy jeszcze brakuje. Dodatkowo w PL (tak mi sie przynajmniej wydaje) troche szczescia nie zaszkodzi przy rekrutacji i juz. Chcesz wiedziec czy za granica bedzie lepiej - to jest pytanie z pogranicza co by bylo gdyby - moze uda sie od razu wskoczyc w fach moze nie, ale za to troche pozniej - pamietaj ze czesto sie juz nie wraca..... ). Generalnie - duzo zalezy jak sobie to przygotujesz (mozesz probowac zdalnie sie ubiegac o prace) i jak sie uda - wsiadasz i lecisz. Jesli tylko podejmiesz decyzje, ze za granica a naprawde Ci zalezy to musi sie udac, a co sie ma nie udac ;) Poza tym frontier dobrze napisal, a ty sam tez dobrze zripostowales - chec i dterminacja to dla mnie najwazniejsze- Kropka.
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#67

#67 Post autor: Paulus »

Powiem krotko, jezeli tylko mowisz po ang to na wyspach znajdziesz prace 2 razy szybciej niz w Polsce. Polowa autochtonow pracujacych przy sieciach nie ma nawet CCNA.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#68

#68 Post autor: asp »

simer pisze:...Chcesz wiedziec czy za granica bedzie lepiej - to jest pytanie z pogranicza co by bylo gdyby - moze uda sie od razu wskoczyc w fach moze nie...
Generalnie to jest tak jak kolega simer pisze: pytanie z gatunku co by bylo gdyby ... Nikt nie zna na to odpowiedzi, no chyba ze ktos umie wrozyc z kawy a ktos inny wierzy w takie wrozby ;)

Awatar użytkownika
mbergner
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2006, 23:05

#69

#69 Post autor: mbergner »

chec i dterminacja to dla mnie najwazniejsze

dokładnie, ale kiedy masz już chęć i determinacje to przydaje sie jeszcze jakaś dobra koncepcja jak to osiągnąć i stąd właśnie te pytania
Powiem krotko, jezeli tylko mowisz po ang to na wyspach znajdziesz prace 2 razy szybciej niz w Polsce. Polowa autochtonow pracujacych przy sieciach nie ma nawet CCNA.
dobrze to słyszeć w sumie mój wyjazd to raczej już przesądzona sprawa i dlatego chce sie jak najlepiej przygotować.[/quote]
target: CCNP, SECUR

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#70

#70 Post autor: Seba »

Paulus pisze:Powiem krotko, jezeli tylko mowisz po ang to na wyspach znajdziesz prace 2 razy szybciej niz w Polsce. Polowa autochtonow pracujacych przy sieciach nie ma nawet CCNA.
No z tym dwa razy, to w zaleznosci od szczescia moze byc prawda :wink: Odnosnie CCNA to jedna uwaga, ze moga nie miec certa, ale dosc czesto maja wiedze na tym, albo i wyzszym poziomie, z tym, ze nie chce im sie uczyc, tudziez placic za egzamin :!:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
edie
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2006, 09:42
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#71

#71 Post autor: edie »

Seba pisze:No z tym dwa razy, to w zaleznosci od szczescia moze byc prawda :wink: Odnosnie CCNA to jedna uwaga, ze moga nie miec certa, ale dosc czesto maja wiedze na tym, albo i wyzszym poziomie, z tym, ze nie chce im sie uczyc, tudziez placic za egzamin :!:
mysle, ze podobnie jest w Polsce. pracuje ze mna kilku ludzi ktorzy kiedys tam mieli CCNA i im wygasl, a certow junip'owych nie maja zadnych, natomiast na sprzetach, ktorymi sie zajmuja (cisco, juniper) niezle wymiataja.
edie

Awatar użytkownika
mbergner
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2006, 23:05

#72

#72 Post autor: mbergner »

w sumie jak sie już załapie całą teorie to przeskoczenie na inny sprzęt niż ciscowy jest chyba w miare łatwe bo to tylko zmaina interfejsu a reszta zostaje taka sama, ja sam miałem tylko kontakt ze switchami hp interfejs jest prawie identyczny. co do porównywania szans na wyspach i w kraju to tam jest chyba dużo łatwiej znaleźć prace. jak wpisuje na irlandzkich czy anglskich stronach z z ofertami pracy ccna w wyszukiwarce to wyskakują dziesiątki ofert, na polskich najwyżej kilka. chociaż może u nas inaczej wygląda rekrutacja.
target: CCNP, SECUR

Awatar użytkownika
mbergner
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 11 sie 2006, 23:05

#73

#73 Post autor: mbergner »

znalazłem coś junipera:
wysokie te ceny http://www.juniper.net/training/technical_education/
target: CCNP, SECUR

Awatar użytkownika
Philly
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 03 maja 2006, 17:04
Lokalizacja: Sopot / PL

pierwsza praca w UK

#74

#74 Post autor: Philly »

Witam.
Pytanie dla wszystkich obecnie pracujacych w UK i Irl. Jak znalezliscie pierwsza prace, czy szukaliscie jej z Polski czy juz na miejscu, w UK?

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: pierwsza praca w UK

#75

#75 Post autor: balam »

Philly pisze:Witam.
Pytanie dla wszystkich obecnie pracujacych w UK i Irl. Jak znalezliscie pierwsza prace, czy szukaliscie jej z Polski czy juz na miejscu, w UK?
Parcuje w Irl i szukalem na miejscu jak tylko pozalatwialem wszystkie formalnosci (pps no, bank) - okolo 3-4 tygodni schodzi. Mozesz szukac z Polski choc bedzie Ci stosunkowo trudniej.

ODPOWIEDZ