praca w Huawei

praca itp
Wiadomość
Autor
claw
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 18 gru 2005, 03:37
Lokalizacja: KRK/WAWA

praca w Huawei

#1

#1 Post autor: claw »

Witam,

Chciałbym zapytać jakim pracodawcą jest Huawei w Polsce. Czy ktoś miał z tą firmą bliższe doświadczenia?

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: pkamyk »

a o co pytasz? o kase? o srodowisko w jakim pracujesz?
na jakie stanowisko aplikujesz?
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

claw
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 18 gru 2005, 03:37
Lokalizacja: KRK/WAWA

#3

#3 Post autor: claw »

pkamyk pisze:a o co pytasz? o kase? o srodowisko w jakim pracujesz?
na jakie stanowisko aplikujesz?
Interesuje mnie ogólny "klimat" w pracy. Jak wygląda współpraca z Chińczykami na codzień oraz z szefostwem. Oczywiście kasa też jest ciekawa, jeśli ktoś byłby skłonny podać jakieś liczby. Pytam z ciekawości, czy warto brać huawei pod uwagę jeśli chodzi o stanowiska techniczne.

bogut
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2007, 08:42

#4

#4 Post autor: bogut »

claw pisze:
pkamyk pisze:a o co pytasz? o kase? o srodowisko w jakim pracujesz?
na jakie stanowisko aplikujesz?
Interesuje mnie ogólny "klimat" w pracy. Jak wygląda współpraca z Chińczykami na codzień oraz z szefostwem. Oczywiście kasa też jest ciekawa, jeśli ktoś byłby skłonny podać jakieś liczby. Pytam z ciekawości, czy warto brać huawei pod uwagę jeśli chodzi o stanowiska techniczne.
moze sproboj odezwac sie do kogos na portalu spolecznosciowym gl, linkedin

wd_44
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2007, 16:31

#5

#5 Post autor: wd_44 »

Jeżeli nie jestes mrówką to daruj sobie... Towarzystwo pełne konfidentów. Co do chińczyków to w większości są OK ale tylko gdy Cię potrzebują. Dużą zaleta sa kontakty międzynarodowe i realne szanse na szkolenie w Chinach. Warunki finansowe to zależy na jakie stanowisko, raczej warto uderzać w górne progi, jak ich zainteresujesz to zapłacą ile sobie zażyczysz. Osobiście to mam mieszane uczucia co do Huawei'a, zwłaszcza do polskiej części personelu... no ale jakoś muszą sobie polaczki plusiki u chińczyków zbierać!

hwping
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 lut 2009, 11:34

#6

#6 Post autor: hwping »

Miałem się nie odzywać w tym temacie ale jak ktoś nazywa mnie konfidentem to chyba powinienem. Tym bardziej, że pewnie to jakiś sfrustrowany kandydat do pracy w Huawei, który na rozmowie nie wie jak znaleźć adres sieci i rozgłoszeniowy, bo on zawsze do tego celu używa kalkulatora (dodam że to kandydat z doświadczeniem w IP).

Ale wracając do tematu to nie taki diabeł straszny. Miałem okazję pracować u innych pracodawców i chodzić na rozmowy do wielu firm i moja subiektywna ocena Huawei, jako pracodawcy, wychodzi na plus. Tym bardziej że mam kolegów u konkurencji i wcale tam nie jest tak różowo. Oczywiście mogę mówić tylko za siebie, z punktu widzenia osoby technicznej (prawie 5 laty pracy dla dobra ChRL).

Plusy:

Techniczne:
- Praca w międzynarodowym środowisku
- Dostęp do szkoleń organizowanych w centrach treningowych Huawei
- Zaawansowane projekty w Polsce z optyki, radia, broadband, IP/MPLS TE dla operatorów mobilnych i nie tylko
- Dostęp do laba lokalnego i zdalnego
- Udział w dużych projektach w całej Europie dla największych operatorów

HR:
- konkurencyjne zarobki plus premia roczna (niestety kwot nie mogę podać, ale chodziłem na rozmowy i wiem jak płacą inni, więc dlatego napisałem konkurencyjne, przypominam że mówię tu na podstawie mojej osoby, nie uogólniam)
- prywatna opieka med. w Enelmed + pakiet stomatologiczny
- dopłata do karty Benefit
- wynajęta hala sportowa raz w tygodniu
- początek pracy między 8 a 9, koniec między 16:30 a 17:30 w tym przerwa na lunch 45 min.
- nadgodziny płatne w 100% lub do odbioru (do wyboru)
- płatne dyżury domowe
- miejsce parkingowe dla prywatnego samochodu
- brak problemów z urlopami i dniami wolnymi

Minusy:
- trzeba się przyzwyczaić do odmiennej kultury
- mogłoby być więcej szkoleń ale można to sobie wynagrodzić projektami
- rozbudowana biurokracja (po kilku tygodniach załapiesz)
- IT security (ale w innych firmach też jest na to nacisk)

Może o czymś zapomniałem ale jak coś to pytajcie. Generalnie nie ma się czego bać, nie pracujemy jak roboty 24 godziny. Nawet można znaleźć trochę wolnego czasu w pracy (jak widać) by przejrzeć forum, albo coś poczytać. W sumie po to się chodzi do pracy żeby popracować i czegoś się nauczyć.

BTW
Jeśli chodzi o atmosferę w pracy to myślę że każdy, który odszedł z firmy lub nadal w niej pracuje może potwierdzić że to był lub jest fajny okres w jego życiu. Oczywiście mówię o relacjach między Polakami. Jeśli chodzi o relacje z Chińczykami to jest różnie, jedni są OK, inni niekoniecznie...
Przy tym, reszta jest łatwa...

Awatar użytkownika
lowca_jeleni
wannabe
wannabe
Posty: 66
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:36

#7

#7 Post autor: lowca_jeleni »

hwping pisze: - brak problemów z urlopami i dniami wolnymi
czyli co?
jak sobie królewna życzy!!!!
C'est la vie

Awatar użytkownika
karmazynowy
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 11 gru 2005, 19:58
Lokalizacja: Radom

#8

#8 Post autor: karmazynowy »

hwping pisze: - brak problemów z urlopami i dniami wolnymi
Skośnoocy i tak siedzą 24h/dobę więc pewnie dlatego nie ma :wink:
"Nikt niczego nie czyta. Jeżeli ktoś coś przeczyta, to nie zrozumie. Jeżeli już ktoś coś przeczyta i zrozumie, to i tak nie zapamięta."

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#9

#9 Post autor: lbromirs »

karmazynowy pisze:
hwping pisze: - brak problemów z urlopami i dniami wolnymi
Skośnoocy i tak siedzą 24h/dobę więc pewnie dlatego nie ma :wink:
Panowie, sugerowałbym chociaż minimum profesjonalizmu, a jeśli już żartujemy, to może z czegoś a nie z kogoś.

wd_44
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2007, 16:31

#10

#10 Post autor: wd_44 »

hwping pisze:. Tym bardziej, że pewnie to jakiś sfrustrowany kandydat do pracy w Huawei, który na rozmowie nie wie jak znaleźć adres sieci i rozgłoszeniowy, bo on zawsze do tego celu używa kalkulatora (dodam że to kandydat z doświadczeniem w IP).
GRUBO SIĘ MYLISZ SFRUSTROWANY PRACOWNIKU HUAWEI'A!!!
Ostatnio zmieniony 23 lip 2010, 12:10 przez wd_44, łącznie zmieniany 1 raz.

FOU

#11

#11 Post autor: FOU »

Od siebie mogę dodać, że rekrutacja w Huawei jest na naprawdę wysokim poziomie :)

Awatar użytkownika
karmazynowy
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 11 gru 2005, 19:58
Lokalizacja: Radom

#12

#12 Post autor: karmazynowy »

lbromirs pisze:
karmazynowy pisze:
hwping pisze: - brak problemów z urlopami i dniami wolnymi
Skośnoocy i tak siedzą 24h/dobę więc pewnie dlatego nie ma :wink:
Panowie, sugerowałbym chociaż minimum profesjonalizmu, a jeśli już żartujemy, to może z czegoś a nie z kogoś.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale ostatnio oglądałem zdjęcia jakie kumpel zrobił gdy był w fabryce butów w chinach (masakra) i tak jakoś mi się skojarzyło.
"Nikt niczego nie czyta. Jeżeli ktoś coś przeczyta, to nie zrozumie. Jeżeli już ktoś coś przeczyta i zrozumie, to i tak nie zapamięta."

hwping
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 lut 2009, 11:34

#13

#13 Post autor: hwping »

wd_44 pisze:
hwping pisze:. Tym bardziej, że pewnie to jakiś sfrustrowany kandydat do pracy w Huawei, który na rozmowie nie wie jak znaleźć adres sieci i rozgłoszeniowy, bo on zawsze do tego celu używa kalkulatora (dodam że to kandydat z doświadczeniem w IP).
GRUBO SIĘ MYLISZ SFRUSTROWANY CHŁOPACZKU!!!
Wiem że masz problemy ze sobą ale nie musisz krzyczeć. Pewnie nikt cię nie lubi biedaczku, dlatego piszesz że
muszą sobie polaczki plusiki u chińczyków zbierać!
a do Chińczyków nic nie masz bo język obcy jest dla ciebie obcy, więc masz problemy z ich zrozumieniem.

BTW
Mogę przyjąć krytykę jeśli jest konstruktywna, a pisanie bajek proponuję przenieść do innego wątku.
Przy tym, reszta jest łatwa...

wd_44
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2007, 16:31

#14

#14 Post autor: wd_44 »

hwping pisze:a do Chińczyków nic nie masz bo język obcy jest dla ciebie obcy, więc masz problemy z ich zrozumieniem.
Zagatkowe stwierdzenie?! ... masz rację po co zrozumienie w zespole jak Chińczycy i tak robią swoje, a polski personel ma głównie reprezentacyjny charakter.

Co do krytyki: wyraziłem tylko swoją opinię i uważam, że mam do tego moralne prawo i napisze raz jeszcze, że Chińczycy są w porządku - robią swoje, tak jak zostali tego nauczeni. Szanuję ich jako ludzi i jako Państwo. Co do Polaków. hmm... pełno konfidentów na co zwracam uwagę przyszłym pracownikom i jeszcze jedno:
hwping pisze:... i chodzić na rozmowy do wielu firm ...
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 13:34 przez wd_44, łącznie zmieniany 1 raz.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#15

#15 Post autor: Seba »

Panowie i Panie, wymiana wrazen, informacji, odczuc, etc na temat pracodawcy X, w tym przypadku Huawei, jak najbardziej pasuje do profilu Naszego forum. Przeciez chodzi o to, zeby wiedziec jak najwiecej o miejscu potencjalnej pracy, zanim podejmie sie decyzje o zmianie.

Natomiast jakies personalne "odjazdy" to juz zdecydowanie tutaj nie pasuja, i nie beda tolerowane. Za nastepne tego typu wyskoki poleca Ostrzezenia :!:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ