Praca - Poznań

praca itp
Wiadomość
Autor
grochu
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2010, 22:24

Praca - Poznań

#1

#1 Post autor: grochu »

Witam,
Poszukuję pracy w Poznaniu na pół etatu w godzinach popołudniowo - nocnych i w weekendy w dziale IT. Kredyt na horyzoncie i takie tam. Obecnej pracy zmienić nie zamierzam - realizuję się w niej i mam fajne perspektywy rozwoju na najbliższe dwa lata tylko zarobki kiepskie... Może ktoś ma namiary na firmę do której warto podesłać CVkę?
Pozdrawiam.

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#2

#2 Post autor: On_Cisco_board »

Nie wiem jak teraz ale 7-5 lat ago Poznan to sieciowa pystynia była, chetnie usłysze od ludzi z tamtąd co sie dzieje na rynku w P-niu ,swego czasu dobrze sie mieli ludzie od "codowania" ze wzgeldu na dosc bliskie relacje z DE (SAP-y) i temu podobne historie. Byłoby Fajnie jak ktos napisze co tam sie dzieje na poznanskiem ryku i wokol jakich to stawek mniej wiecej ascyluje wynagrodznie na poznanskim rynku uwzgledniajac kwalifikacje. Koledze otwierajcemu watek tez sie pewnie przyda takie info
pozdr.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#3

#3 Post autor: mhuba »

Witam
Tak znam taką jedną firmę www.null.pl ;), niestety pustynia się rozszerzyła na okoliczne wioski.
A tak na serio od czasu do czasu pojawiają się oferty ale raczej związane typowo z integracją.

Poniżej lista zapożyczona z podobnego wątku http://ccie.pl/viewtopic.php?t=1224, rozszerzona o kilka firm
niekoniecznie związanych z Cisco:

- AdvaCom - integrator - cisco registered partner
- Ventus Communication - integrator - cisco premier partner
- Zeto - cisco registerd partner
- DomData - cisco registered partner
- Komputronik
- ITelligenece
- Alma - integrator - cisco silver partner
- Solidex - integrator - cisco gold partner
- Computerland - integrator - cisco gold partner
- Talex - cisco premier partner
- ITNS - cisco premier partner
- Konwerga
- Hardsoft Telekom
- UPGREAT
Oddział Poznań:
- NextiraOne
- IBM
- Trecom


Pozdrawiam
hm

grochu
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2010, 22:24

#4

#4 Post autor: grochu »

No właśnie mega kiepsko to w Poznaniu wygląda. Jedyne co mnie pociesza to fakt, że sieci to tylko jedna z działek, którą się zajmuję. Trzeba będzie poszukać czegoś z adminiki OSami... Człowiek chce się rozwijać, robi CCNP, w gazetach czyta, że na runku brakuje wykwalifikowanej kadry IT a później zderza się z rzeczywistością.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#5

#5 Post autor: mhuba »

O wiele łatwiej rozwijać się jako programista, spec od SAPa lub Oracle.
W Poznaniu również brakuje dużych firm w których można popracować z sieciówką od strony administracyjnej. Praktycznie zerowa rotacja pracowników.
Najczęściej ze zmiana pracy wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania (Warszawa, Kraków, Wrocław lub Bydgoszcz ;)).
Do tego ceny mieszkań w przeliczeniu na średnie zarobki są najwyższe w kraju.

Pozdrawiam
mhuba

bartekr
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:21
Lokalizacja: Londyn

#6

#6 Post autor: bartekr »

Moim zdaniem nie jest tak zle.

PCSS (POZMAN), chlopaki maja mase ciekawego sprzetu (duze junki, spoooro cisco, security, 10ge, cache akamai, fajny lab) i bardzo milo wspominam to miejsce:
http://www.man.poznan.pl/online/pl/dzia ... Sieci.html

Serwerownia beyond, hostujaca allegro, nasza-k*ase i inne tuzy polskiego internetu ;)
http://www.beyond.pl/pl/beyond-company/ ... referencje

Kablowka IPC (teraz pod inna nazwa, niz pamietam z dawnych czasow):
http://www.inea.pl/strony/1/i/331.php

QXL czyli allegro i reszta, szukaja aktualnie pracownika NOC:
http://kariera.allegro.pl/Praca_w_Grupi ... ing-Center

Pare innych tez by sie znalazlo, kolega pracuje w niemalym dziale sieci Glaxo w Poznaniu.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#7

#7 Post autor: mhuba »

Wymagania:

* wykształcenie wyższe z zakresu informatyki lub przynajmniej roczne doświadczenie na podobnym stanowisku,
* praktyczna znajomość administrowania systemami Linux lub Unix,
* znajomość zagadnień LAN/WAN (firewalle, routery, load balancing),
* znajomość podstaw pisania skryptów w powłokach systemu Linux (np. Bash), Perlu, Pythonie,
* podstawowa znajomość baz danych (Oracle, MySQL, PostgreSQL),
* mile widziana znajomość rozwiązań macierzowych,
* mile widziane posiadanie certyfikatów CCNA, Linux/Unix lub baz danych,
* komunikatywność oraz umiejętność samodzielnej pracy,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* dyspozycyjność do pracy zmianowej w trybie 24/7.
Praca zmianowa to raczej dla kogoś kto zaczyna a nie zna się na Linux, Oracle, macierzach i LAN/WAN.

To ogłoszenie dokładnie obnaża słabość tego miasta.

Może się czepiam ale jak na prawie milionową aglomerację chciałoby się spodziewać tyle samo ogłoszeń co we Wrocławiu, trochę mniej niż w Krakowie itd.

Pozdrawiam
hm

grochu
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2010, 22:24

#8

#8 Post autor: grochu »

W Allegro praca na pół etatu niestety nie jest możliwa a zmiana zarządzania sporą infrastrukturą sieciowo-systemową na NOCnik nie jest zbyt pociągająca mimo fajnego wynagrodzenia jakie mi tam zaproponowano. Dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z IT to jednak ciekawa propozycja biorąc pod uwagę możliwości awansu.

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#9

#9 Post autor: On_Cisco_board »

Poznan ma jeszcze jedna slabosc przynajmniej tak bylokiedys kiedy mnie interesowal polski rynek --place tzn totalna rozbieznosc pomiedzy tym co powinno byc a co oferuja pracodawcy.

Jesli ktos mial szczescie to moze sobie pozwolic tylko i wylacznie na jedną specjalizacje np networking w cenie naprawde sa umiejetnosci z roznych obszarow , np chemia i informatyka-/znam takie osoby ale nie w pl/ ,czy wspomniane w rownoleglym watku security plus ogolna wiedza o procesaach np w instytucjach finasowych . no takie kąmbinacje beda w cenie .
Faktycznie ludzie od "codowania" w poznaniu maja latwiej zawsze mieli - bliskosc sasiada z zachodu robi swoje.
Nic chlopaki nie zostalo jak sie uczyc nie ograniczajac sie do jednego vendora i jednej technologi zawsze warto byc w czyms byc super ale tym bardziej warto znac inne technologie zapomniałbym bedac z poznania warto znac jezyk sasiadow z zachodu to ulatwia zycie , sam angielski to juz nie wiele znaczy niczym cie nie wyroznia z tlumu ubiegajacych sie o posade.

pozdr.

MichałSzulkin
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2007, 16:07
Lokalizacja: Częstochowa

hmm

#10

#10 Post autor: MichałSzulkin »

No to mnie nie pocieszyliście bo myślałem niebawem o przeprowadzce do Poznania ( w Pzn studiuje moja dziewczyna i raczej tam chce zostać)

hmmm

jak ktoś by słyszał jeszcze o jakiś firmach/ ofertach gdzie można się przejść z CV proszę o kontakt.




Obrazek
pozdrawiam
mgr inż. Michał Szulkin

qdlaty9201
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 10 lis 2008, 16:43

#11

#11 Post autor: qdlaty9201 »

Ja powiem tak w Poznaniu znaleźć jakąś fajną pracę związaną z sieciami jest naprawdę trudno... wiem próbowałem.

tim
CCIE
CCIE
Posty: 182
Rejestracja: 27 lis 2007, 15:42

#12

#12 Post autor: tim »

ktos narzekał na Poznan? pierwsza lepsza wyszukiwarka

link1
link2
link3

trevize
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:13

#13

#13 Post autor: trevize »

Witam
Pracuję w sieciach jednak bardzo trudno było sie dobic do takiego stanowiska. Nawiasem mówiąc musiałem "odrobić" 3 lata pracy jako Administrator Systemów zanim udało sie wewnątrz firmy przesunąć stanowisko z innego kraju. Skutek jest taki - miejsce pracyw w Poznaniu a miejscem pracy jest cały świat. Nie dziwię sie koledze, że ma kłopoty ze znalezieniem pracy bo ludzi w sieciach za wiele nie potrzeba, u mnie na obszar EMEA są 2 osoby (bez planów powiększenia) na 30 lokalizacji - niektóre bardzo duże po kilkaset osób.
Gdybym był na początku kariery IT, to już bym się w sieci nie pchał, CNA wyprodukowalo bardzo duźo ludzi o podobnych kwalifikacjach - łatwo dostepna wiedza i raczej nie sprzeda sie wysiłku w nią zainwestowanego.
Zarobki nie są złe - ale to juz pochodna doświadczenia w wielu dziedzinach i umiejętności negocjacji - znajomość Cisco to zdecydowanie za mało.

juri_st
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2009, 12:59
Lokalizacja: Częstochowa/Łódź

#14

#14 Post autor: juri_st »

Rozumiem że masz na myśli znajomość cisco na poziomie CCNA to jest za mało? Jak by to wyglądało mając papierek CCNP R&S i Voice zdobyty poprzez teorie i praktyke a nie wykucie pytań na pamięć.

Co byś polecił/doradził by było tego więcej (by można było łatwiej dostać prace w sieciach)?

Oczywiście mówimy o rynku w Poznaniu. (Wiadomo Warszawa inna bajka)

trevize
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:13

#15

#15 Post autor: trevize »

Hmm... Zdawanie egazminów jeszcze nikomu nie zaszkodziło, jednak nie jest to element przekonywujący z powodów o których wspomniałeś. Ja bym nie polecił kogoś do pracy tylko dla tego że ma CCNP. Może firmy partnerskie inaczej na to patrzą.

Zresztą lab'owanie na routerach i zdawanie certyfikatów to nie to samo co praca w środowisku produkcyjnym - przerabiałem temat. U mnie w firmie jest bardzo wiele osób, które nie mają nawet CCNA a doświadczeniem i umiejętnościami spokojnie dorównują tym z aktualnym CCIE. Dlatego nie kładż tak wielkiiego nacisku co osiągnę jak będę miał CCNx, bo prędzej czy później sie na tym zawiedziesz.
Udzielając odpowiedzi na Twoje pytanie to ostatnio GSK szukało w Poznaniu osoby na stanowisko Sr Netowrk Operation Analyst, ale wymagania były skierowane do osoób z kilkuletnim doświadczeniem. I tu koło sie zamyka, gdzie to doświadczenie zdobyć - w Poznaniu bardzo ciężko.
Powodzenia

ODPOWIEDZ