Praktyki w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
tomiabc
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:51

#16

#16 Post autor: tomiabc »

lbromirs pisze:A tomiabc nie da rady?
Chciałbym, jednak warunki oferowane przez Cisco są nierealne.

Jestem w takiej samej sytuacji jak domin. Na przełomie stycznia i lutego bronię tytułu inżyniera i po obronie tracę status studenta - tak jak wszyscy z tego rocznika!

Studia magisterskie (3 semestry) zaczynają się 1 marca. Zakładając, że to nie jest problemem musiałbym od razu po zapisaniu się na studia magisterskie poprosić o roczny urlop. Nie wiadomo czy taki dostanę, bo mogę usłyszeć - zapisz się na studia za rok. Jednak w takiej sytuacji nie będę miał statusu studenta.

Na tą waszą praktykę mogą się zgłosić jedynie studenci 5 roku, którzy powinni się bronić w czerwcu i wezmą roczny urlop przed obroną.

Trochę nie trafiliście z terminem i sory, ale nie da rady :)
Bardzo chętnie jednak przyjadę na praktyki wakacyjne :P

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#17

#17 Post autor: bigboss »

tomiabc pisze:
lbromirs pisze:A tomiabc nie da rady?
Chciałbym, jednak warunki oferowane przez Cisco są nierealne.
Ludzie, a gdzie ta słynna studencka wyobraźnia i pomysłowość?
Rozwiązanie pierwsze z brzegu: bronisz się, dyplom chowasz do szuflady, zapisujesz się na drugi kierunek, najlepiej od razu w Warszawie, żeby było blisko, na jakiś mało stresujący kierunek, żeby na zajęcia nie chodzić częściej niż raz w tygodniu. No i żeby dużo płci pięknej było.
Masz status studenta? Masz. W razie problemów z zaliczeniem roku, powtarzasz cały proces - plus: nowe koleżanki do zaliczenia.

Moim zdaniem warunki są naprawdę niezłe, a dodatkowo mam wrażenie, że taki Intern może się sporo nauczyć, a nie tylko parzyć kawę, jak na typowych praktykach. No i jeśli jest dobry, ma backdoor do dostania później pracy.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#18

#18 Post autor: lbromirs »

tomiabc pisze:
lbromirs pisze:A tomiabc nie da rady?
Chciałbym, jednak warunki oferowane przez Cisco są nierealne.
To dziwne. Bo już mamy pierwsze zgłoszenia od chętnych po zeszłotygodniowym Cisco Day w Warszawie. Pamiętajcie proszę, żeby wysyłać wszystko do Eleny a nie do mnie, ja muszę forwardować, potem głowa mnie boli a routery się same nie skonfigurują :P

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#19

#19 Post autor: jachu_87 »

Właśnie do kiedy należy wysyłać zgłoszenia?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#20

#20 Post autor: lbromirs »

jachu_87 pisze:Właśnie do kiedy należy wysyłać zgłoszenia?
ASAP. Najpóźniej do lutego chcemy zamknąć wszystkie procesy, ja bardzo chętnie jak najszybciej w styczniu się zdecyduje.

Awatar użytkownika
Cinek
wannabe
wannabe
Posty: 83
Rejestracja: 18 mar 2010, 20:55

#21

#21 Post autor: Cinek »

lbromirs pisze:... Pamiętajcie proszę, żeby wysyłać wszystko do Eleny a nie do mnie, ja muszę forwardować, potem głowa mnie boli a routery się same nie skonfigurują :P
co oznacza "wszystko":)? jakie dokumenty potrzeba przesłać ?

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#22

#22 Post autor: jachu_87 »

Podłączam się pod przedmówcę a ponadto chciałem spytać czy również przez stronę trzeba się zapisać na dany staż. Oraz czy można aplikować na dwie posady?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#23

#23 Post autor: lbromirs »

jachu_87 pisze:Podłączam się pod przedmówcę a ponadto chciałem spytać czy również przez stronę trzeba się zapisać na dany staż. Oraz czy można aplikować na dwie posady?
Można. CV do Eleny - ekuznets@cisco.com.

gertzu
wannabe
wannabe
Posty: 147
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:43
Lokalizacja: Kraków

#24

#24 Post autor: gertzu »

Dla stażu w Cisco warto sobie żyły wypruć. Szkoda że ja tam byłem tylko 3 miesiące.

Walczcie drodzy studenci, bo jest o co :D
Pozdrawiam,
Wojciech Gertz

"Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go"
Konfucjusz, ok. 500 r. p.n.e

http://www.linkedin.com/in/wojciechgertz

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#25

#25 Post autor: lbromirs »

gertzu pisze:Dla stażu w Cisco warto sobie żyły wypruć. Szkoda że ja tam byłem tylko 3 miesiące. Walczcie drodzy studenci, bo jest o co :D
Wojtek był/jest właśnie przykładem, że 3 miesiące w środku wakacji to najgorszy czas jaki może być. Moje skupienie było bardzo rozmyte (mój błąd i przyznaje się do tego publicznie), zrobił sam dużo dobrej roboty, zdał trochę certyfikatów...i to w zasadzie tyle. Więcej nawet przy dużym napięciu nie da się zrobić przez tak krótki okres, a rzeczy którymi można się zająć jest około dwunastu ton.

Rok to minimum. Niestety program w obecnej chwili jest raczej hobby ludzi, którym zależy na daniu studentom szansy niż regularną maszynką do produkowania świeżego narybku do zatrudnienia w Cisco, ale wszyscy nasi interni znaleźli de facto od razu dobrze płatne pozycje u naszych Partnerów i klientów.

Staramy się, a Elena i Ania nam dzielnie pomagają.

Arczi404
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:48
Lokalizacja: ZG

#26

#26 Post autor: Arczi404 »

Chętnie zlożę CV. Akurat teraz inżynierka, a później mgr :P

Trzeba w języku angielskim złozyć? czy wystarczy w polskim.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#27

#27 Post autor: lbromirs »

Arczi404 pisze:Chętnie zlożę CV. Akurat teraz inżynierka, a później mgr :P

Trzeba w języku angielskim złozyć? czy wystarczy w polskim.
ENG

kameleon
wannabe
wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2008, 18:27

#28

#28 Post autor: kameleon »

Jestem trochę za młody do udziału w przedsięwzięciu dlatego od razu pytam, czy w przyszłych latach również planujecie Państwo takie praktyki (czy za wcześnie o tym mówić)?

No i kolejne pytanie, które narodziło się po przeglądnięciu ofert - co to dokladnie jest Mobile Demo Rack?

Pozdrawiam :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#29

#29 Post autor: lbromirs »

kameleon pisze:Jestem trochę za młody do udziału w przedsięwzięciu dlatego od razu pytam, czy w przyszłych latach również planujecie Państwo takie praktyki (czy za wcześnie o tym mówić)?
Raczej tak.
kameleon pisze:No i kolejne pytanie, które narodziło się po przeglądnięciu ofert - co to dokladnie jest Mobile Demo Rack?
To taka wesoła kupka prekonfigurowanego sprzętu zamknięta w szafie transportowej wielkości paru U, na kółkach, którą nasi Partnerzy mogą sobie wypożyczyć do zaprezentowania swojemu klientowi jakiegoś rozwiązania. Wszystko od A do Z jest opisane w instrukcji obsługi zestawu.

byniu85
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2010, 14:05

#30

#30 Post autor: byniu85 »

lbromirs pisze:
tomiabc pisze:heeh :) ktoś na pewno się znajdzie, pytanie tylko czy będzie to ktoś z poza Warszawy.
Szukamy zdecydowanie raczej kogoś *z* Warszawy. Chociaż do tej pory dojazd i mieszkanie w tygodniu w Wawie też nie były problemem.
Ale mam nadzieję, że nie odrzucacie na dzień dobry z poza Wawy?, bo ja np. mieszkam poza Wawą, ale mam możliwość zamieszkania - dużo znajomych mam w Wawie :D

Pozdrawiam
Zbyszek
BAW SIĘ, TRENUJ I BĄDŹ NAJLEPSZY!!!

ODPOWIEDZ