Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
karmageddon2
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:29

Re: Praca w Cisco

#661

#661 Post autor: karmageddon2 »

@bydgoszcz2016 jest mnóstwo ludzi, którzy wracają do swojej pierwszej pracy, albo siedzą w niej latami. Często po prostu brakuje kumpli, jakichś procesów do których się przywykło, albo po prostu bycia autorytetem/wywalczonej latami pozycji.

Nie tylko w Cisco tak jest.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Praca w Cisco

#662

#662 Post autor: konradrz »

karmageddon2 pisze: 07 cze 2021, 11:11 Bo z perspektywy kogoś, kto chce pracować w Cisco to jednak praca u partnera, gdzie ma się kontakt z odpowiednią technologią wydaje się optymalną ścieżką kariery, tymczasem okazuje się, że nie. To co trzeba zrobić, żeby być optymalnym kandydatem?
Najpierw pracujesz X lat u partnera, wyrabiasz wiedzę i markę. Po cichu dogadujesz się z Cisco (cały plan w pizdu, jeśli potem nie bedzie dla Ciebie miejsca, prawdaż).
Potem zwalniasz się u partnera, przenosisz do (byle bogatego! :) klienta końcowego (+20-50% do pensji czy ile), pracujesz tak z 6-12 miesięcy, uderzasz do Cisco po wygaśnięciu "bo on u partnera pracował" (za kolejne +20-50% czy ile).

(każda zmiana pracy powinna przynosić więcej finansów - bo inaczej nie warto :) już o tym dużo tu na forum było)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Praca w Cisco

#663

#663 Post autor: Kyniu »

konradrz pisze: 07 cze 2021, 13:46 (każda zmiana pracy powinna przynosić więcej finansów - bo inaczej nie warto :) już o tym dużo tu na forum było)
Są różne przyczyny zmiany. Czasem ktoś się wypalił. Albo z powodów rodzinnych chce zmienić miasto lub kraj. I wtedy ludzie godzą się na niższą stawkę. W zamian za mniejsze wymagania, mniejsze tempo, spokojniejszą pracę lub pracę w miejscu zamieszkania rodziny.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

karmageddon2
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:29

Re: Praca w Cisco

#664

#664 Post autor: karmageddon2 »

konradrz pisze: 07 cze 2021, 13:46
Najpierw pracujesz X lat u partnera, wyrabiasz wiedzę i markę. Po cichu dogadujesz się z Cisco (cały plan w pizdu, jeśli potem nie bedzie dla Ciebie miejsca, prawdaż).
Potem zwalniasz się u partnera, przenosisz do (byle bogatego! :) klienta końcowego (+20-50% do pensji czy ile), pracujesz tak z 6-12 miesięcy, uderzasz do Cisco po wygaśnięciu "bo on u partnera pracował" (za kolejne +20-50% czy ile).

(każda zmiana pracy powinna przynosić więcej finansów - bo inaczej nie warto :) już o tym dużo tu na forum było)
To jest bardzo pokrętne. Szedłem tą ścieżką, tylko jakoś tak całkiem przypadkiem ten klient końcowy do którego poszedłem nie ma węża w kieszeni jak partner Cisco i teraz już mi motywacja do pracy akurat w Cisco spadła. Tzn. może kiedyś tam jeszcze pójdę, ale skoro na dziś pracuję w miejscu, w którym zwierzchność dba o moje potrzeby, a nie zalewa mnie bezsensowną robotą, wysyłają mnie na kursy, robią certyfikaty (fortinetowe), to po co ja mam myśleć o zmianach?

Chociaż trochę mi żal, zamiast koncentrować się na Cisco mogłem złapać dużo lepszą ofertę, a były i takie.

Jeśli idzie o zmiany dla pieniędzy, zgadzam się, że zmienia się pracę dla korzyści. Warto, żeby były finansowe, ale nie tylko takie istnieją.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Praca w Cisco

#665

#665 Post autor: nowyk123 »

Też u mnie w pracy było kilka osób jakie po kilku latach lracy poszli do innej firmy. Popracowali tam około rok i powrót na tzw. stare śmieci za większe siano.

ODPOWIEDZ