Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: Praca w Cisco

#616

#616 Post autor: kurđ »

Faktycznie bardzo kiepska oferta, szczególnie że na B2B. Na etat za taką kasę pewnie bym się nie zdecydował, a co dopiero na B2B....
Trzeba było im odpowiedzieć, że zmarnowali tyle i tyle godzin twojego drogocennego czasu (przez podawanie widełek, których sami się nie trzymają), co przeliczając wg. stawki godzinowej daje tyle i tyle odszkodowania :) na przelew czekasz 5 dni roboczych.
MfG
Kurđ

misiu55
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, 15:14

Re: Praca w Cisco

#617

#617 Post autor: misiu55 »

kurđ pisze:Faktycznie bardzo kiepska oferta, szczególnie że na B2B. Na etat za taką kasę pewnie bym się nie zdecydował, a co dopiero na B2B....
Trzeba było im odpowiedzieć, że zmarnowali tyle i tyle godzin twojego drogocennego czasu (przez podawanie widełek, których sami się nie trzymają), co przeliczając wg. stawki godzinowej daje tyle i tyle odszkodowania :) na przelew czekasz 5 dni roboczych.

Bądźmy poważni - po prostu to jest ryzyko, z którym musi liczyć się każdy szukający pracy :)

Za to, jestem bogatszy o doświadczenie - z mojej perspektywy nie ma znaczenia czy to Cisco, czy agencja postępuje w ten sposób, wszystko to ma wpływ na moją opinię o Cisco. W Polsce mamy wolność słowa i wolność wyrażania opinii, więc pośrednio, wyrażając opinie, kreuję też Wasze zdanie o firmie.

Trochę to wygląda tak, jak by traktowali polaków jak murzynów, pracujących za paciorki, którzy zgodzą się na gorsze warunki tylko dlatego, że będą pracować w tym dużym i znanym Cisco. I jak widać, taka praktyka się sprawdza, kogoś na to stanowisko znaleźli.

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: Praca w Cisco

#618

#618 Post autor: qligowski »

dobrze rozumiem ze na takie stanowisko oferowali 7.5k brutto ?

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Praca w Cisco

#619

#619 Post autor: Dej0 »

7,5k netto na B2B - dochodowy (powiedzmy liniowy) - ZUS - księgowa.
Na czysto wyszłoby niewiele ponad 5k PLN czyli śmiech na sali.

Ja tego nie biorę tak osobiście, że traktują nas jak murzynów. Na zachodzie też zdarzają się oferty za śmieszne pieniądze.
Dzięki za podzielenie się z nami doświadczeniami z tą firmą - dzięki temu jak ktoś z nas będzie przez nich aplikował to już na wstępie zapyta czy to poważna oferta za normalne pieniądze bo jak nie to nie będzie marnował czasu.

misiu55
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, 15:14

Re: Praca w Cisco

#620

#620 Post autor: misiu55 »

qligowski pisze:dobrze rozumiem ze na takie stanowisko oferowali 7.5k brutto ?
Tak. Weź pod uwagę że to kontrakt - Twoje roszczenia nie są zabezpieczone praktycznie wcale, sam ponosisz ryzyko związane ze skarbówką czy innymi urzędami, jesteś pozbawiony kasy w przypadku choroby itd. Tak naprawdę, główny zysk z kontraktu wynika z liniówki ale przy takich pieniądzach to nie ma praktycznie znaczenia.
Do tego dochodzi ryzyko związane z ewentualną odpowiedzialnością - w przypadku umowy o pracę mocno ograniczone, w przypadku kontraktu zależne od tego, jak zinterpretuje to sąd.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Cisco

#621

#621 Post autor: freel4ncer »

Smiech na sali dzieki za heads up MainStayCompany laduje na mojej czarnej liscie "zawracaczy gitary" :D

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

Re: Praca w Cisco

#622

#622 Post autor: lxs »

Kilka stron wczesniej tego watku sam pisałem, że szukamy w Cisco kogoś na stanowisko HTE w Cisco. Dzisiaj mogę powiedzieć jedynie, że drugi raz bym nie poszedł do tej firmy. Jak jestes bardzo dobry, to pieniadze tez się tam znajda. Bardziej chodzi o sposob traktowania kontraktorow i ogólnie styl zarzadzania Cisco w Krakowie. O byłym pracodawcy mówi się dobrze, albo wcale, wiec nic więcej nie napiszę.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Praca w Cisco

#623

#623 Post autor: mihu »

a tak a propo tych B2B w Polsce. Czy to jest w 100 % legalne? Patrząc z perspektywy UK to "jak w mordę strzelił" ukryty pracownik i od razu podpada się pod IR35 i pracodawca też ma pozamiatane.

w ogóle to B2B to jedna wielka ściema, ni to kontrakt (stawki) ni to zatrudnienie o pracę (benefity, emerytury, urlopy, etc.).
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

PawelQ
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 31 sty 2017, 18:43

Re: Praca w Cisco

#624

#624 Post autor: PawelQ »

Aktualnie w Cisco CMS Krakow mam dostepne stanowiska wymienione ponizej:
Wszystkie pozycje sa dostepne na dlugoterminowym kontrakcie B2B, ktory moze prowadzic do umowy o prace
Widelki to kwoty brutto.

System Engineer (Linux,RHCSA level of knowladge required) L1 - 7200 - 8200pln
System Engineer (Linux,RHCSA level of knowladge required) L2 - 13500 - 15000pln
System Engineer (Linux,RHCSA level of knowladge required) L3 - 16000 - 18000pln

Network Engineer R&S (CCNA level of knowladge required) L1 x 2 - 13500 - 15000pln

DC Network Engineer (R&S + Virtualisation, CCNP level of knowladge required) L2 L2 - 13500 - 15000pln

Jezeli jest to cos czym moglbys byc zainteresowany, napisz mi wiadomosc prywatna, lub maila na pawelkukanow@pentaconsulting.com, chetnie podziele sie wieksza iloscia szczegolow oraz dokladnymi wymaganiami poszczegolnych stanowisk
Dzieki!

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

Re: Praca w Cisco

#625

#625 Post autor: majki »

PawelQ pisze:Network Engineer R&S (CCNA level of knowladge required) L1 x 2 - 13500 - 15000pln
???

PawelQ
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 31 sty 2017, 18:43

Re: Praca w Cisco

#626

#626 Post autor: PawelQ »

Moj blad..
Network Engineer R&S (CCNA level of knowladge required) L1 x 2 - 7200 -8200pln - poprawne widelki

patrol
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 06 lip 2010, 13:01
Lokalizacja: POLAND

Re: Praca w Cisco

#627

#627 Post autor: patrol »

PawelQ pisze:
System Engineer (Linux,RHCSA level of knowladge required) L1 - 7200 - 8200pln
System Engineer (Linux,RHCSA level of knowladge required) L2 - 13500 - 15000pln
System Engineer (Linux,RHCSA level of knowladge required) L3 - 16000 - 18000pln
Co to jest "knowladge" ? Jakis nowy certyfikat?
CCNA, CCNP, CCIP, CCIE

komajaro
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2012, 12:14

Re: Praca w Cisco

#628

#628 Post autor: komajaro »

Zakladam, ze to mialo byc smieszne.
Po rhcsa jest rhce a potem wyzej. Chyba niedokladnie ktos oferte stworzyl po prostu.

Rhcsa, czyli podstawowe podstawy z linuxa zarabiajacy 16k - 18k to chyba jakis mistrzu 3000.
Chetnie zgarne tyle za posiadanie tego badziewnego certa - dodatkowo:

-dom (wystarczy jednopietrowy ~140m2, nie bede wybredny tutaj)
- samochod (najlepiej tesla powyzej 500KM, pozostale to badziewie)
- lapek (t560 moze byc, ssd 1tb, gejforce na pokladzie obowiazkowo)
- smartFON (hujawie)
- internety itp
- ubezpieczenie od wszystkiego

jepes
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:47

Re: Praca w Cisco

#629

#629 Post autor: jepes »

Nie wiem jak wygląda praca w Cisco, wiem natomiast ze HRy z Cisco mają chyba zbyt wiele pracy bo miałem 3 rozmowy w Cisco (2 techniczne + rozmowę z managerem) i nie otrzymałem po ostatniej rozmowie nawet pół feedbacku mimo, że dwukrotnie rekruterka mi taką informację obiecała...a było to już jakieś 2-3 miesiące temu

kubn2
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:46

Re: Praca w Cisco

#630

#630 Post autor: kubn2 »

W sumie trochę nie na temat bo wątek dotyczy pracy, a nie rekrutacji :P ale ktoś wie jak wygląda etap z "hiring managerem"? Pokroju o co pytają czy to kolejna rozmowa techniczna czy badanie umiejętności miękkich i ew. dogadywanie stawek itp.?

ODPOWIEDZ