Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
kubn2
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:46

Re: Praca w Cisco

#646

#646 Post autor: kubn2 »

No miałem nadzieje że @lbromirs coś wie, ale chyba niestety się nie dowiem :D

iLuminary
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2020, 13:56

Re: Praca w Cisco

#647

#647 Post autor: iLuminary »

Witajcie,

Na portalach pojawiła się nowa oferta pracy w Cisco na stanowisku "Trade Compliance Helpdesk Support".
Oferta wystawiana przez różne agencje jak np. Experis Manpower, Adecco, Flint, Collabera.

Czy jest to praca godna polecenia? Jak kształtują się zarobki?
Jedna agencja oferuje do wyboru UoP lub B2B, praca zdalna do końca roku. Nie wiadomo jak potem.

Z góry dzięki za opinie.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Praca w Cisco

#648

#648 Post autor: lbromirs »

kubn2 pisze: 01 mar 2020, 23:08 No miałem nadzieje że @lbromirs coś wie, ale chyba niestety się nie dowiem :D
Ja niestety nic nie wiem, jak zwykle. Ale o co konkretnie pytasz w tym momencie?

kubn2
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:46

Re: Praca w Cisco

#649

#649 Post autor: kubn2 »

lbromirs pisze: 04 sie 2020, 00:02
kubn2 pisze: 01 mar 2020, 23:08 No miałem nadzieje że @lbromirs coś wie, ale chyba niestety się nie dowiem :D
Ja niestety nic nie wiem, jak zwykle. Ale o co konkretnie pytasz w tym momencie?
Konkretnie o to o co pytałem wcześniej :D "jak wyglądają płace managerów w cisco? " Bo potem spytałeś czy BU czy CX więc myślałem że wiesz skoro pytasz o szczegóły ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Praca w Cisco

#650

#650 Post autor: lbromirs »

W Cisco podobnie jak we wszystkich innych korporacjach obowiązuje system 'gradeów', czyli poziomów. Poziomy/tytuły na całym świecie są takie same, ale wynikające z nich świadczenia już nie - zależą wprost od warunków lokalnych. Generalnie (jak zawsze), na danym grade/poziomie najlepiej zarabia się w sprzedaży.

Jeśli idziesz do firmy z nastawieniem, że będziesz managerem ("bo zawsze chciałem być managerem"), to już wiadomo, że raczej nie powinieneś nim być. Takie są moje doświadczenia niestety. W Polsce nadal dużo prościej wychować managera spośród pracowników niż zatrudnić kogoś z rynku - mało jest dobrych, sprawnych managerów z udokumentowanymi konkretnymi osiągnięciami, natomiast jest masa ludzi, którzy chcą być managerami dla $ lub sławy (a to najgorsze możliwe powody, które natychmiast odbiją się na zespole i wynikach). Oczywiście sytuacja wygląda inaczej jeśli masz już doświadczenie lub managerem już byłeś i potrafisz pokazać sukcesy swojego zespołu (będące w efekcie sukcesami Twoimi). Manager zarabia lepiej niż członkowie swojego zespołu (choć zdarzają się odstępstwa, ale raczej na zasadzie wyjątków), choć oczywiście jest z tym powiązana konkretna odpowiedzialność - nie tylko za zespół jako taki ale i konkretne wyniki/zadania. Jest pare szczebli "managerowania" (nie zawsze odzwierciedlonych w formalnym tytule), potem poziom dyrektorskie no i oczywiście VP, SVP i CEO.

W sprzedaży managerów rozlicza się bardzo efektywnie (wyniki sprzedaży vs cel, ale też 'styl' w jakim wyniki zostały dowiezione), choć w praktyce jest to trochę bardziej skomplikowane (dochodzi m.in. ocena pracowników, ocena partnerów, etc). W BU i CX jest zestaw konkretnych wskaźników (KPI). To wszystko ma wpływ na ocenę Twojej pracy a potem przekłada się w mniejszym lub większym stopniu na pensje i bonusy/nagrody. Przychodząc do pracy dostajesz jasny zestaw informacji w jaki sposób i przez kogo będziesz oceniany, jak wyglądają składniki Twojego wynagrodzenia i od czego będą zależeć. W razie wątpliwości zawsze możesz zapytać swojego managera czy też szefa operacji/kraju. Cisco w porównaniu do innych korporacji jest bardzo demokratyczne jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy i dyskusje "a co by było gdyby". Oczywiście jak w życiu, dużo będzie zależało od Twojego przełożonego, dlatego ludzie szukają dobrych zespołów i się do nich przenoszą. Połowę swojego dotychczasowego czasu pracy zarządzałem zespołami, więc moje spojrzenie może być nieco skrzywione, ale chyba faktycznie jest trochę prawdy w powiedzeniu z książek "dla managerów", że ludzie pracują/zmieniają pracę z powodu swojego przełożonego. Dlatego ta rola jest krytyczna z jednej strony dla morale, ale z drugiej strony dla efektywności organizacyjnej.

Wracając do odpowiedzi na Twoje pytanie - pensje managerów w Cisco zaczynają się w Polsce z tego co wiem od ~15k+ PLN netto, a górna granica jest bardzo, bardzo wysoko. Ponownie, najlepiej zarabia się w sprzedaży, co nie znaczy, że na porównywalnych grade'ach tu gdzie jestem (BU) czy w CXach zarabia się źle :)

sop
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:02

Re: Praca w Cisco

#651

#651 Post autor: sop »

Cześć,
orientuje się ktoś ile cisco daje studentom po inż na tzw "graduate program" z CCNA (wiedza + certyfikat)?

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Praca w Cisco

#652

#652 Post autor: seba766 »

Cześć,
nie wiem jak się to zmieniło ale dawali coś około 3-4k

sop
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:02

Re: Praca w Cisco

#653

#653 Post autor: sop »

Dawali? Kiedy to było?

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Praca w Cisco

#654

#654 Post autor: seba766 »

Jakieś trzy lata temu. Ale o ile dobrze pamiętam w ubiegłym roku któryś z rekruterów wrzucił tutaj widełki dla pierwszych stanowisk i stawka była taka sama. Oczywiście admini/moderatorzy wykasowali to info :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Praca w Cisco

#655

#655 Post autor: lbromirs »

Jest parę różnych "graduate" programów w Cisco - ja kojarzę TACowy, oraz dwa do sprzedaży (do presales i do CXów, czyli starych ASów). Widełki we wszystkich trzech przypadkach są zdecydowanie wyższe. TACowy jest trochę inny niż te do sprzedaży, w TACu zaczyna się operacyjnie pracę od razu ale biorąc zerowe doświadczenie kandydata na pewno nie można spodziewać się kokosów. W sprzedaży jest cały program (kiedyś 18 miesięczny, dzisiaj z tego co pamiętam już tylko 9 miesięczny) zanim kandydat zostaje "zrekrutowany" przez lokalną organizację (nie jest to gwarantowane, zależy od wyników w procesie nauczania) ale wtedy zmieniają się również widełki z "graduate" na pełnoprawną pozycję.

stan
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2021, 10:24

Re: Praca w Cisco

#656

#656 Post autor: stan »

Nie wiem, czy Cisco w Polsce to dobry pracodawca, szybkie google "Cisco opinie" i wyniki odstraszaja
www. gowork. pl/cisco-systems,729740/pytania
www. gowork. pl/opinie_czytaj,729740
A i na forum są wątki niezachęcające...
viewtopic.php?f=12&t=24172

Awatar użytkownika
mstan
wannabe
wannabe
Posty: 94
Rejestracja: 18 lip 2013, 18:21

Re: Praca w Cisco

#657

#657 Post autor: mstan »

Od kilku lat Cisco startuje w konkursie "Great Place to Work", w którym głosują pracownicy firm zgłoszonych do tej rywalizacji.
W Polsce od kilku lat Cisco rokrocznie staje na podium w kilku kategoriach. Gdyby pracownikom było w tej firmie źle to pewnie w takim konkursie by nie głosowali :)

https://www.greatplacetowork.pl/profile ... sco-poland

W wielu innych krajach lokalne oddziały Cisco również zdobywają te nagrody.:

https://www.greatplacetowork.com/certif ... ny/1000064

Ciekawostka - jako jeden z inzynierów Cisco TAC w Krakowie obserwuję ostatnio interesujące zjawisko. Niektórzy koledzy z TACa jakiś czas temu przeszli z Cisco do innych firm (w Polsce lub zagranicą). Wynegocjowali lepsze wynagrodzenie, robota spokojniejsza. Ale niektórzy z nich ostatnio wrócili do Cisco... w tamtych innych firmach zabrakło im tego czegoś co okazało się dla nich ważniejsze niż wcześniej sądzili :)
Stay calm and call Cisco TAC !

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Praca w Cisco

#658

#658 Post autor: bydgoszcz2016 »

Zabrako zapierdolu w pracy i loga Cisco na plakietce?

Czasem sie zastanawiam sluchajac wypowiedziw podobnym tonie czy Cisco to nadal miejsce pracy czy juz zwiazek wyznaniowy.

stan
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2021, 10:24

Re: Praca w Cisco

#659

#659 Post autor: stan »

e no co wy, przeciesz piszą artykuły, że to miejsce pracy jest niesamowite..
gazetakrakowska. pl/ramon-tancinco-z-cisco-w-krakowie-jak-byc-najatrakcyjniejszym-pracodawca-w-tak-atrakcyjnym-miescie/ar/c3-15406796
:)

karmageddon2
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:29

Re: Praca w Cisco

#660

#660 Post autor: karmageddon2 »

Ostatnio sobie słuchałem podcastu Z3S, gdzie chłopaki zaprosili @lbromirs i tak trochę się czuję zawiedziony tezą, że Cisco ma problem z zatrudnianiem inżynierów od partnerów. Bo z perspektywy kogoś, kto chce pracować w Cisco to jednak praca u partnera, gdzie ma się kontakt z odpowiednią technologią wydaje się optymalną ścieżką kariery, tymczasem okazuje się, że nie. To co trzeba zrobić, żeby być optymalnym kandydatem? Nie mam tu na myśli "aplikuj chłopie, w końcu cię wezmą", bo to bullshit, jakbym pracował jako mechanik samochodowy i wciąż aplikował, to bym nie miał szans.

ODPOWIEDZ