Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#61

#61 Post autor: karino »

bigboss pisze:
baczek pisze: Nie rozumiem tutaj niektórych ludzi. Firma wybiera Polskę, tworzy miejsca pracy a tym i tak źle.
Hint (za xkcd):

Image
Ja przyznam,że też nie rozumiem...Jak można coś czytać i nie wiedzieć co się czyta...

Czy ja gdzieś napisałem o umieszczaniu ofert na różnych portalach czy może to że rekruterzy Cisco szukają kandydató na takich portalach ??
To po pierwsze...

A po drugie -to dyskusja toczy się na temat warunków -w domyślę każdy chce aby to,że "osiedlają się" w Polsce znaczyło coś więcej niż "pozwalacie sobie być najtańsi to przyjdziemy " "czy inaczej stosunek cena/jakość jest najlepszy.
Część oczywiście ludzi widzi w tym swój sen m.in poprzez przesiadywanie po 8h i czekanie na tickety -i ok, niech tak będzie.
Ja natomiast się tym nie gorączkuje i wyrażam to na forum m.in
Czy ja kogoś namawiam aby tam nie szedł ?? :D

Cóż..Od zawsze polską bolączką było czytanie ze zrozumieniem :D

baczek
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:35
Lokalizacja: Kraków

#62

#62 Post autor: baczek »

dla zainteresowanych, do 19 grudnia każdy powinien dostać informacje czy przeszedł pierwszy etap czy nie

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#63

#63 Post autor: On_Cisco_board »

faktycznie fajnie ze cos tam firma na C robi w polsce , zawsze pare miejsc pracy wiecej, co nie zmienia faktu - nie wazne co tu powiedza macherzy od zaklinania rzeczywistosci - polska to kraj przede wszystkim , niskich kosztow pracy w tej czesci swiata tyle kropka - jeszcze, panujacy nam mysla jak to zmienic, to tez nie znaczy ze jednostki bardziej wybitne nie zarabiaja na przyzwoitym poziomie biorac pod uwage kwestie sily nabywczej pieniadza

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#64

#64 Post autor: lbromirs »

On_Cisco_board pisze:faktycznie fajnie ze cos tam firma na C robi w polsce , zawsze pare miejsc pracy wiecej, co nie zmienia faktu - nie wazne co tu powiedza macherzy od zaklinania rzeczywistosci - polska to kraj przede wszystkim , niskich kosztow pracy w tej czesci swiata tyle kropka - jeszcze, panujacy nam mysla jak to zmienic, to tez nie znaczy ze jednostki bardziej wybitne nie zarabiaja na przyzwoitym poziomie biorac pod uwage kwestie sily nabywczej pieniadza
Możesz napisać to z użyciem kropek i większej ilości zdań prostych? Chciałbym to zrozumieć, niestety nie daje rady. I Polska piszemy z dużej litery.

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#65

#65 Post autor: karino »

Również chętnie poprosze o sprostowanie -może młody jestem 26 lat dopiero/aż na karku ale nie rozumiemiem z całym szacunkiem "gadania o jednostach wybitnych..."
To miało dowartościować osobę która lepiej zarabia niż ogół czy coś innego ???

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#66

#66 Post autor: On_Cisco_board »

Mysle że pomimo dość niechlujnego sposobu tego wpisu kolega zrozumial co mialem na mysli.
Ponizej tabelka z eurostatu na temat zarobkow w polsce czy tez siły nabywczej pieniadza, Polska generalizujac jest i jeszcze dlugo bedzie rynkiem taniej sily roboczej.
Ktos powie ze np Cisco lokuje tu swoje centrum czy inne firmy ze wzgledu na chlonny rynek wewnetrzny - moim i nie tylko moim zdaniem tak nie jest ale to zupelnie inny temat.
Piszac o "jednostkach wybitnych" moze to było nie najlepsze okreslenie mialem na mysli osoby ambitne z wiedzą i mające troche szczescia w karierze zawodowej.

Nie jest to zadna wycieczka osobista , poprostu wyrazilem swoja opinie na temat tego dlaczego moim zdaniem firma Cisco i inne umieszczaja w polsce swoje odzdziały(nie mam tu na mysli pracownikow wsparcia sprzedazy). Jako przyklad, argument napisze ze dzialy R&D sa lokowane w innych krajach tych duzo bardziej rozwinietych np IBM -centrum nantochnologii buduje w CH gdzie placi sie duzo wiecej pracownikom niz w Pl .
Sami koledzy odpowiedza sobie dlaczego.
Nie jest moim celem wywołanie zadnej dyskusji poprosto odpowiadzialem na pytanie



ponizej linki danych z eurostatu na temat GDP per capita
tabelka

tu inna ciekawa mapka

mapka

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#67

#67 Post autor: frontier »

On_Cisco_board, o tym co napisales chyba wszyscy wiedza..?
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#68

#68 Post autor: On_Cisco_board »

Kod: Zaznacz cały

On_Cisco_board, o tym co napisales chyba wszyscy wiedza..?
Przynajmniej powinni, ale jak kolega widzi uzylem wiecej kropek i przecinków w celu wyartykułowania wczesniejszych mysli.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#69

#69 Post autor: lbromirs »

On_Cisco_board pisze:Mysle że pomimo dość niechlujnego sposobu tego wpisu kolega zrozumial co mialem na mysli.
Ponizej tabelka z eurostatu na temat zarobkow w polsce czy tez siły nabywczej pieniadza, Polska generalizujac jest i jeszcze dlugo bedzie rynkiem taniej sily roboczej.
Ktos powie ze np Cisco lokuje tu swoje centrum czy inne firmy ze wzgledu na chlonny rynek wewnetrzny - moim i nie tylko moim zdaniem tak nie jest ale to zupelnie inny temat.
Piszac o "jednostkach wybitnych" moze to było nie najlepsze okreslenie mialem na mysli osoby ambitne z wiedzą i mające troche szczescia w karierze zawodowej.
Polska została wybrana z wielu różnych powodów - faktycznie, jednym z nich były koszty zatrudnienia tu pracowników, ale raczej nie chodzi tu o osoby techniczne.

Wygraliśmy - i to mnie cieszy - najwszechstronniejszym wykształceniem ludzi, znajomością największej ilości języków i pozytywnym nastawieniem ludzi.

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#70

#70 Post autor: karino »

Kod: Zaznacz cały

Polska została wybrana z wielu różnych powodów - faktycznie, jednym z nich były koszty zatrudnienia tu pracowników, ale raczej nie chodzi tu o osoby techniczne. 
- skoro to ma być centrum techniczne(wnioskuje na podstawie rodzaju poozycji) to przpraszam o których pracownikw chodzi jeśli nie o technicznych ??? Sprzątaczki, ochronę ???

[/quote]

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#71

#71 Post autor: lbromirs »

karino pisze:

Kod: Zaznacz cały

Polska została wybrana z wielu różnych powodów - faktycznie, jednym z nich były koszty zatrudnienia tu pracowników, ale raczej nie chodzi tu o osoby techniczne. 
- skoro to ma być centrum techniczne(wnioskuje na podstawie rodzaju poozycji) to przpraszam o których pracownikw chodzi jeśli nie o technicznych ??? Sprzątaczki, ochronę ???
[/quote]

Nie, zespół technicznego wsparcia docelowo będzie stanowił małą część całości grupy pracujących tam osób. Na razie nie jest to jednak przedmiotem dalszej rozmowy - wszystko co oficjalnie na ten temat na razie wiadomo znaleźć można w oficjalnej notce prasowej.

wiking
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2011, 18:15

#72

#72 Post autor: wiking »

Witam

Dostal ktoś z was już jakąś odpowiedź?

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#73

#73 Post autor: asp »

lbromirs pisze:Nie, zespół technicznego wsparcia docelowo będzie stanowił małą część całości grupy pracujących tam osób. Na razie nie jest to jednak przedmiotem dalszej rozmowy - wszystko co oficjalnie na ten temat na razie wiadomo znaleźć można w oficjalnej notce prasowej.
Ciekawe jak te plany rozwojowe odbiją się na lokalnym rynku, w Krakowie i okolicy jest kilku większych partnerów

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#74

#74 Post autor: lbromirs »

asp pisze:
lbromirs pisze:Nie, zespół technicznego wsparcia docelowo będzie stanowił małą część całości grupy pracujących tam osób. Na razie nie jest to jednak przedmiotem dalszej rozmowy - wszystko co oficjalnie na ten temat na razie wiadomo znaleźć można w oficjalnej notce prasowej.
Ciekawe jak te plany rozwojowe odbiją się na lokalnym rynku, w Krakowie i okolicy jest kilku większych partnerów
Na terenie całej Polski jest dużo Partnerów Cisco. Tak jak napisałem, zespół techniczny w Krakowie nie będzie zbyt duży.

baczek
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:35
Lokalizacja: Kraków

#75

#75 Post autor: baczek »

wiking pisze:Witam

Dostal ktoś z was już jakąś odpowiedź?
Ja tylko dostałem ze do 19 grudnia się odezwa.

ODPOWIEDZ