Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#556

#556 Post autor: lbromirs »

Nie, będziemy szukać raczej młodych adeptów Jedi.

W czasach, gdy nawet byle Dyrektor Sprzedaży ma dwa CCIE i CCDE, inżynierowie nie zawsze muszą mieć ;P

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#557

#557 Post autor: domin »

lbromirs pisze:Nie, będziemy szukać raczej młodych adeptów Jedi.

W czasach, gdy nawet byle Dyrektor Sprzedaży ma dwa CCIE i CCDE, inżynierowie nie zawsze muszą mieć ;P
Junior DC PSS to początek czy raczej koniec planów rekrutacyjnych?
.ılı..ılı.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#558

#558 Post autor: lbromirs »

domin pisze:
lbromirs pisze:Nie, będziemy szukać raczej młodych adeptów Jedi.

W czasach, gdy nawet byle Dyrektor Sprzedaży ma dwa CCIE i CCDE, inżynierowie nie zawsze muszą mieć ;P
Junior DC PSS to początek czy raczej koniec planów rekrutacyjnych?
Początek.

megas
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2015, 18:05

#559

#559 Post autor: megas »

lbromirs pisze:Nie, będziemy szukać raczej młodych adeptów Jedi.

W czasach, gdy nawet byle Dyrektor Sprzedaży ma dwa CCIE i CCDE, inżynierowie nie zawsze muszą mieć ;P
Czyli będzie prowadzona rekrutacja osób na poziom entry z wiedzą na poziomie CCNA ?. Jeśli tak mam dwa pytania :)
1.Czy to będą stanowiska techniczne ?
2.Będzie to tylko rekrutacja na staż dla osób ze statusem studenta ?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#560

#560 Post autor: lbromirs »

megas pisze:1.Czy to będą stanowiska techniczne ?
2.Będzie to tylko rekrutacja na staż dla osób ze statusem studenta ?
1. Tak, 2. Jeszcze nie wiadomo. Stay tuned.

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

#561

#561 Post autor: alhaz »

A praca zdalna będzie możliwa? Czy w Cisco można się zatrudnić pracując aktualnie u Gold Partnera czy nie jest to mile widziane?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#562

#562 Post autor: lbromirs »

alhaz pisze:A praca zdalna będzie możliwa?
Pozycje dla młodych adeptów sztuki są opisane dokładnie tak jak dla wszystkich pracowników, ale ucząc się spędzisz zdecydowanie gro czasu w biurze, u klientów i u Partnerów.
alhaz pisze:Czy w Cisco można się zatrudnić pracując aktualnie u Gold Partnera czy nie jest to mile widziane?
Generalnie, Cisco nie zatrudnia pracowników swoich Partnerów - długoterminowo oznacza to ciągłe osłabianie swoich Partnerów. Zdarzają się oczywiście wyjątki.

Ottovsky
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2011, 22:52

#563

#563 Post autor: Ottovsky »

Witam

Mam pytanie z trochę innej beczki, a mianowicie, jakiś czas temu złożyłem cv do cisco, przeszedłem pierwszy etap - screening przez webexa.
Następnie odezwała się do mnie Pani hr z paryskiego oddziału w celu sprawdzenia znajomości mojego francuskiego (aplikuje na stanowisko ANCE z językiem francuskim) i umówiłem się z nią na rozmowę.
Niestety Pani się nie odezwała, próbowałem się z nią kontaktować mailowo, ale zero odzewu.
Teraz mam następujące pytanie, czy istnieje jakiś ogólny adres e-mail hr, bym mógł sprawdzić na jakim etapie jest moja aplikacja i czy cały czas jestem brany pod uwagę.

Pozdrawiam.

hetman
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2012, 12:10
Lokalizacja: PL

#564

#564 Post autor: hetman »

Ottovsky pisze:Witam

Mam pytanie z trochę innej beczki, a mianowicie, jakiś czas temu złożyłem cv do cisco, przeszedłem pierwszy etap - screening przez webexa.
Następnie odezwała się do mnie Pani hr z paryskiego oddziału w celu sprawdzenia znajomości mojego francuskiego (aplikuje na stanowisko ANCE z językiem francuskim) i umówiłem się z nią na rozmowę.
Niestety Pani się nie odezwała, próbowałem się z nią kontaktować mailowo, ale zero odzewu.
Teraz mam następujące pytanie, czy istnieje jakiś ogólny adres e-mail hr, bym mógł sprawdzić na jakim etapie jest moja aplikacja i czy cały czas jestem brany pod uwagę.

Pozdrawiam.

Pewnie niewiele Ci to pomoże, ale miałem taką samą sytuacje :) widocznie Cie nie potrzebują, troche nie ładnie że zwodzą człowieka i dają nadzieje, feedback jest zawsze mile widziany.

Firm jest sporo więc aplikuj do innych, a na Cisco może przyjdzie czas kiedy indziej.

Ottovsky
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2011, 22:52

#565

#565 Post autor: Ottovsky »

Dzięki za odpowiedź, pewnie w moim przypadku jest tak samo, trochę mało profesjonalne mają to podejście do procesu rekrutacji...

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#566

#566 Post autor: PatrykW »

Jestem w tej samej syt co koledzy wyzej. Czy ktos jest w stanie cos podpytac co sie dzieje ?
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#567

#567 Post autor: lbromirs »

Generalnie rekrutacja do Krakowa odbywa się na multum stanowisk i jest prowadzona w naszym imieniu przez 3-4 różne firmy rozsiane po Europie.

Dzisiaj poszukujemy ok. 300 osób w perspektywie kolejnych miesięcy.

Jeśli rekruter się do Was nie odezwał, piszcie proszę do mnie - będę przekierowywał do osób w Krakowie. Niestety, nie ma jednej osoby kontrolującej cały proces - zgodnie z założeniami, do nas trafia już "przesortowany" zestaw ludzi przez rekruterów zewnętrznych - przy takiej skali nawet 10 osób w Krakowie byłoby za mało.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#568

#568 Post autor: Kyniu »

Tę masową "łapankę" ciężko nazwać rekrutacją ;(

Szkoda tylko, że przy okazji Cisco gra nieczysto i wprowadziło zakaz rekrutowania osób pracujących u partnerów. Tak, wiem że to jest nie do udowodnienia, bo gdyby ktoś na tym złapał Cisco konsekwencje prawne byłyby dalece nieprzyjemne. I tak, mam 100% wiedzę, że taki zakaz istnieje. Acha, mam prośbę do kolegów z Cisco - przez szacunek do was - nie zaprzeczajcie, że taki zakaz wydano. Najwyżej udawajcie, że nic wam o nim nie wiadomo. A jeśli serio wam nie wiadomo, to czujcie się poinformowani o jego istnieniu i podziałajcie by go zniesiono. Dla dobra wszystkich.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#569

#569 Post autor: lbromirs »

Kyniu,

Nie ma takiego zakazu.

Oczywiscie, strategia oslabiania naszych Partnerow bylaby niezbyt... przyszlosciowa?

Z drugiej strony w Krakowie (i w Warszawie!) pracuje jednak masa pracownikow, ktorzy przyszli do nas od Partnerow. Sam przyszedlem przeciez od dystrybutora.

Wczoraj w Krakowie rozpoczal prace kolega od naszego Zlotego Partnera.

Jesli zlozyles aplikacje i dostales informacje ze "nie, bo jest Pan pracownikiem Autoryzowanego Partnera Cisco", daj prosze znac.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#570

#570 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:Jesli zlozyles aplikacje i dostales informacje ze "nie, bo jest Pan pracownikiem Autoryzowanego Partnera Cisco", daj prosze znac.
Zaczynając od końca - nie, nie jestem pracownikiem. Jak być może pamiętasz "Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Aplikacji zarówno obecnie jak i w nieodległej przeszłości (kiedy to było, hmm, z osiem lat temu) nie składałem a wszystkie propozycje pracy w krakowskim Cisco jakie do mnie trafiają odrzucam.

A co do meritum. Niestety nie mogę Ci z imienia i nazwiska wskazać osób od których mam taką informację, ale nie pisałbym o niej jako w 100% pewnej, gdyby nie pochodziła z kilku niezależnych źródeł.

ODPOWIEDZ