Ce3 Sp. j. - opinie o pracodawcy

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
2quality
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2010, 19:43

Ce3 Sp. j. - opinie o pracodawcy

#1

#1 Post autor: 2quality »

Witam.

Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat tego pracodawcy? Z googli dowiedziałem się jedynie że są partnerem cisco i obsługują małe i średnie przedsiębiorstwa. Opinii o firmie nie znalazłem żadnych.
Interesują mnie głównie warunki pracy, podejście do pracownika, atmosfera itp. Na rynku pracy dopiero startuję i nie chciałbym "wpaść jak śliwka w kompot".

Wszelkie informacje mile widziane.

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: michal_basta »

siemasz

W akcie desperacji powysylalem cv na lewo i prawo i padlo rowniez na te sp.j. Zostalem zaproszony na rozmowe, firmia miesci sie w jakies piwnicznej przybudowce, wyglada to troche jak zaplecze sklepu spozywczego.

Rozmowa z Panami prezesami byla na zalosnym poziomie. Zadnego wprowadzenia odnosnie ich firmy albo nawet stanowiska, na ktore chcieliby kogos zatrudnic. Na pytanie odnosnie szczegolow, zakresu projektow, itp uslyszalem 'czasem jakas asa, czasem jakis wlan'. Na pytanie o szczegoly albo chociaz jakis szerszy opis zakresu projektow Pan sie oburzyl, ze przeciez skomplikowana konfiguracja asy i strojenie pod klienta moze zajac i z 2 miesiace.

Jak przyszlo co do oczekiwanych zarobkow i powiedzialem 8 tys brutto, to Panowie mieli takie miny jakby sami chcieli tyle zarabiac. Nie oceniam, nie wiem jakie tam sa stawki, mowie tylko moje spostrzezenie.

Ogolnie po 3 minutach mialem ochote juz stamtad wyjsc, moze jakis ubogi student uczacy sie do CCNA znajdzie tam jakies pozytywy, ja na ich przykladzie wyleczylem sie z chodzenia na rozmowy do jakichs firm-krzakow.

pozdr

ps. mieli sie odezwac z wynikiem, oczywiscie odzewu brak, ale skoro renomowane firmy typu Accenture, IBM nie potrafia tego zrobic, to po nich sie bynajmniej nie spodziewalem.

Awatar użytkownika
2quality
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2010, 19:43

#3

#3 Post autor: 2quality »

Dzięki za odp, bardzo interesujące informacje.

Nieciekawie to wygląda jednym słowem.
Ja jestem "świeżak" (pierwsza praca itd) i rozważam aplikowanie na to stanowisko więc na kokosy nie liczę, raczej zdobywanie doświadczenia jest moim priorytetem w tym momencie.

Ciekawostka - z miesiąc temu zamieszczali identyczne ogłoszenie, więc albo tak prężnie się rozwijąją że poszukują nowych ludzi, albo starzy uciekają...

P.S. też byłem w Accenture ponad 3 tyg temu na rozmowie i odzewu nadal brak (a pani od HR taka miła sie wydawała :cry: )

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#4

#4 Post autor: frontier »

Wybaczcie, ale...
Oferujemy:
- regularną płacę,
Co to jest regularna placa?
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
2quality
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2010, 19:43

#5

#5 Post autor: 2quality »

może co 3 miesiące na przykład :lol: któż to wie

mlody85
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2011, 21:05
Lokalizacja: Opole/Ostrava

#6

#6 Post autor: mlody85 »

Ja tez byłem tam na rozmowie i mogę potwierdzić to co mówił michal_basta

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: michal_basta »

2quality, jezeli to Twoja pierwsza praca i jestes swiezakiem chcacym sie na cos zalapac to oczywiscie probuj. Nie ma co za bardzo do siebie brac opinii innych, bo na temat kazdej firmy znajdziesz negatywne opinie. Na mnie zrobili bardzo mizerne wrazenie biorac pod uwage poziom rozmowy, ale bywalem juz na rozmowach w ATM, Nextirze, Citibanku i jakiegos poziomu oczekuje.

Moja pierwsza praca byla w podobnego rozmachu firmie, z perspektywy czasu nie wspomina sie tego dobrze, ale to zalezy jak sie trafi. Szanse, ze dostaniesz stanowisko inzyniera sieciowego w ATM czy Cisco nie sa wielkie, wiec musisz probowac wszedzie. A i zarobic pare groszy sie da.

Wez pod uwage, ze nikt tu nie straszy nimi, dopoki nie ma wyzysku pracownika, czy chorej atmosfery albo nieuczciwych zagrywek, to nie ma sie czego bac. Pojdziesz, nie spodoba Ci sie, to zaczniesz szukac czegos innego, a w tym czasie licznik doswiadczenia i kasa beda Ci mimo wszystko sie nabijac.

PS. Od Accenture nic sie nie dowiesz, mimo, ze obiecuja jak wszyscy, ale poziom rekrutacji maja rowniez jak wszyscy. Dopiero jak ich lekko objechalem, to mi z łaska odpisali o wyniku.

Awatar użytkownika
2quality
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2010, 19:43

#8

#8 Post autor: 2quality »

Pewnie, jak mnie zaproszą to się przejdę i zobaczę co oferują. Zawsze lepiej wiedzieć gdzie się idzie i czego można się spodziewać, także jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

P.S. Niedługo kończy się sezon ogórkowy i mam nadzieję że więcej się pojawi ogłoszeń i coś się bardziej ruszy, bo jak narazie to susza :roll:

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

#9 Post autor: itmind »

Mi najbardziej podoba się w tym ogłoszeniu:

- opiekę zdrowotną w prywatnej lecznicy

Także jeśli ktoś dostanie ten wakat, to żeby przypadkiem nie zdziczał w tej pracy :)

magdab
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2011, 12:21

Re: Ce3 Sp. j. - opinie o pracodawcy

#10

#10 Post autor: magdab »

"2quality" -> Pracuję w tej firmie od 3 lat i zajmuję się m.in. rekrutacją. Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna - atmosfera w pracy jest ok, nie jest to korporacja, dla której każdy pracownik to jeden z wielu. Pracuje u nas około 10 - 12 osób (w zależności od projektu/dyspozycyjności pracowników), więc wszyscy się dobrze znają. Co do prywatnej opieki zdrowotnej, o której ktoś wspomniał, uważam to za duży plus, gdyż nie każda mała firma oferuje taki bonus. Ce3 mieści się w przedwojennej kamienicy, nie jest to na pewno nowoczesny biurowiec z ochroną i klimatyzacją. Lokalizacja na granicy Śródmieścia i Ochoty jest moim zdaniem kolejnym plusem.

Owszem, firma szuka pracowników od jakiegoś czasu, gdyż są w planach projekty wymagające pracy większej ilości osób. Dodatkowo szukani są ludzie, którzy SPEŁNIAJĄ wymagania zawarte w ogłoszeniu, a nie wysyłają cv gdzie popadnie i liczą na to, że może się uda. Ponadto nie wiem gdzie wypowiadający się tu Pan chodzi na rozmowy, ale zwykle to pracodawca pyta na rozmowie kwalifikacyjnej "co Pan wie o naszej firmie?" a nie odwrotnie. Dodatkowo nie wiem czy jest sens porównywać rozmowy oraz pracę w korporacjach typu Citibank a małą firmą, ale to pozostawiam Twojej ocenie. Odpowiedź dotycząca wyniku rekrutacji jest wysyłana po jej zakończeniu, a ona trwa nadal.

Firma oczekuje praktycznej wiedzy, nie są ważne wyższe wykształcenie czy kilka papierków. Słowem, najlepiej przekonać się samemu, bo każdy może mieć własne zdanie. Myślę, że chętnie swoją opinię wyrażą również byli pracownicy, którzy udzielają się na tym forum i których pozdrawiam serdecznie :)

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#11

#11 Post autor: michal_basta »

Na rozmowie bylem 28 kwietnia, wiec macie piekielnie dlugi proces rekrutacji jak na firme chwalaca sie wieloma zaletami w porownaniu do korporacji. :D

Mojej subiektywnej podkreslam opinii o Was nic nie zmieni, byla to strata 2 godzin i prosze, aby Pan Prezes nie napastowal mnie w mailach.

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Re: Ce3 Sp. j. - opinie o pracodawcy

#12

#12 Post autor: bigboss »

Uważam, że to świetnie, że mamy na forum opinię z obu stron. Widać, że często te opinie się różnią i obie strony mogą wyciągnąć z tego (jeśli chcą) pożyteczne wnioski.

Dla mnie takie wnioski to np:
- że warto precyzyjnie informować kandydatów, kiedy mogą spodziewać się odpowiedzi, a jeśli rekrutacja się przedłuża - kontrolnie wysłać wszystkim taką informację i spytać, czy nadal są zainteresowani. Choć z doświadczenia wiem, że często już po pierwszej rozmowie wiadomo, że kandydat nie pasuje do firmy, co więc szkodzi na przeszkodzie, żeby udzielić mu odpowiedzi szybciej;
- że zarówno firma jak i kandydat mogliby jak najszybciej podawać swoje oczekiwania finansowe, oszczędzi to obu stronom rozczarowań;
- że pytanie kandydata, "co Pan wie o naszej firmie", choć kuszące (bo przynajmniej na ten temat na pewno rekruter wie więcej) w branży IT nie wnosi nic do tematu. Kandydat przychodzi, bo uznał że ma kwalifikacje i umiejętności wymienione w ogłoszeniu, czyli potrafi np skonfigurować pudełka A, B i C, a czy będzie to robił u klientów z branży X czy Y to już możemy mu powiedzieć sami. Ze strony www na pewno nic więcej, poza ogólnikami, nie wyczyta. Z drugiej strony, jeśli firma szczerze opowie kandydatowi, jakie ma metody działania i kogo poszukuje, to znów, może to oszczędzić rozczarowań;
- i wreszcie, że klima to już w naszym klimacie powinien być standard biurowy a nie luksus.

Z innej beczki, zarówno praca w małej firmie, jak i w wielkiej korporacji ma swoje wady i zalety i każdy musi sam wybrać, co mu pasuje. Ja na przykład zauważam, że po kilku latach pracy w mniejszej firmie mam ochotę na kilka lat "rozmachu" i odwrotnie - po kilku latach pracy w dużej firmie zawsze tęsknię za tym, żeby przestać być trybikiem i móc pogadać/napić się piwa z prezesem.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

magdab
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2011, 12:21

#13

#13 Post autor: magdab »

michal_basta pisze:Na rozmowie bylem 28 kwietnia, wiec macie piekielnie dlugi proces rekrutacji jak na firme chwalaca sie wieloma zaletami w porownaniu do korporacji. :D

Mojej subiektywnej podkreslam opinii o Was nic nie zmieni, byla to strata 2 godzin i prosze, aby Pan Prezes nie napastowal mnie w mailach.
Zdecydowanie, była to strata, również dla innych firm, skoro szuka Pan pracy "w akcie desperacji". Życzę sukcesów!
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 16:35 przez magdab, łącznie zmieniany 1 raz.

mlody85
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2011, 21:05
Lokalizacja: Opole/Ostrava

#14

#14 Post autor: mlody85 »

Pani Magdo, ja na rozmowie byłem w połowie czerwca i powiedziano mi, że otrzymam odpowiedź do końca czerwca.... dzięki Bogu mamy już prawie wrzesień.
Już dawno sobie zdałem sprawę, że raczej nic z tego, ale mimo wszystko skoro podajecie Państwo jakiś termin to dobrze jest się go trzymać, ponieważ każdy chciałby wiedzieć na czym stoi.

Awatar użytkownika
2quality
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2010, 19:43

Re: Ce3 Sp. j. - opinie o pracodawcy

#15

#15 Post autor: 2quality »

magdab dzięki za udział w dyskusji, tak jak napisał bigboss - dobrze usłyszeć opinie obu stron.
magdab pisze: Co do prywatnej opieki zdrowotnej, o której ktoś wspomniał, uważam to za duży plus, gdyż nie każda mała firma oferuje taki bonus.
kolega się raczej czepiał o nazewnictwo - "lecznica" kojarzy się z miejscem gdzie nasze zwierzaki pozbywają się różnorodnego robactwa :P ale mniejsza z tym
magdab pisze: ... szukani są ludzie, którzy SPEŁNIAJĄ wymagania zawarte w ogłoszeniu, a nie wysyłają cv gdzie popadnie i liczą na to, że może się uda.

...Firma oczekuje praktycznej wiedzy, nie są ważne wyższe wykształcenie czy kilka papierków.
Rzeczywiście tak ciężko znaleźć odpowiednich ludzi? Z ogłoszenia wnioskuję że szukają Państwo kandydatów z CCNA i rozumiem, że wymagają od nich wiedzy z tego zakresu. W czym tkwi zatem problem, jeśli można wiedzieć? Kandydaci pomimo zdanego certyfikatu nie mają wiedzy na jego poziomie?

ODPOWIEDZ