CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 16 sty 2018, 22:35

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post #61 : 04 lut 2008, 09:17 
wannabe
wannabe

Szczególnie ze w profilu jest Location: London/UK. :) Wiec bardziej mnie mógłby pomóc.

Tytuł:
Post #62 : 05 sie 2008, 10:25 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

a ja wlasnie przeprowadzilem sie do uk z usa i jest luuuuuuuzzzzz...
w usa "czas to pieniadz" i trzeba na siebie zarabiac -- szef to mowi w oczy
w uk " czesc.. co slychac? jak ci minal weekked?"
kasa w sumie ta sama ..w usa teraz wszystko idzie w gore i moim zdaniem dopiero zaczyna sie rozwoj eu.
po za tym ..jakis miesiac temu wszedlem na stronke kupilem sobie bilet lotniczy z uk fo pl o 1400 zeby o wsiasc do pociagu, samolotu i zeby na 21-22 byc w polsce :)
oczywiscie tu sie zaczyna problem bo jada do mnie w wawy (okolo 100km) trzeba poswiecic tyle czasu co lecac w londynu do wawy)
nie mowie ze teksnie za pl i zle mi po za granicami ale granica polska/uk nie jest juz tak widoczna jk byla dla mnie w usa
ogolnie usa sa fajne ale ..."niebo jest tak samo niebieskie jak w uk, beton jest tak samo niewybaczalny jak w uk czy polsce itd itp"

zostaje sobie w uk przez jakies 2 lata a pozniej .....australia?!?! :)))

cheers

Tytuł:
Post #63 : 20 paź 2013, 15:42 
rookie
rookie

Witam,

Dawno nikt tutaj nie zaglądał

Pod koniec stycznia bronię inżyniera i generalnie od długiego czasu chodzi mi po głowie wyjazd do USA z programu Internship (wiza J-1). O samym programie nie chce tutaj pisać, bo jest tego sporo w internecie. I tak wszystko zależy ode mnie i od tego czym skuszę potencjalnych pracodawców :)

I właśnie pytanie do Was, bardziej doświadczonych użytkowników. Niektórzy z Was pewnie osobiście byli USA i tam pracowali, niektórzy pewnie też dobrze się orientują w temacie.

Co warto umieć i jaką wiedzę posiadać, aby starać się o pracę/staż w USA w branży telekomunikacyjnej? Na pewno rynek jest nieco inny i niektóre kwestie są nieco inaczej postrzegane.

Windows, Unix, Cisco, Juniper, doświadczenie ?

Co jest ważne a co ważniejsze?

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź ;))

Tytuł:
Post #64 : 27 lis 2013, 21:26 
member
member

Cytuj:
Co warto umieć i jaką wiedzę posiadać, aby starać się o pracę/staż w USA w branży telekomunikacyjnej? Na pewno rynek jest nieco inny i niektóre kwestie są nieco inaczej postrzegane.

Windows, Unix, Cisco, Juniper, doświadczenie ?

Co jest ważne a co ważniejsze?

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź ;))
Tak jak wszędzie, wymagania są zróżnicowane. Wejdź sobie na strony ATT, Verizon, Level3, T-Mobile i poczytaj kogo szukają.
Generalnie doświadzenie się liczy ale jak trafisz do miasta z dużą ilością Uniwersytetów jak Boston, to wykształcenie jest też ważne.
Pracowałem wiele lat dla firmy telecom i Amerykanie ciągle powtarzali "get foot in the door"
Bierz mniej atrakcyjne pozycje a potem można używać wewnętrzny system żeby składać podania o prace które nie ukazują się publicznie.

Tytuł:
Post #65 : 16 wrz 2014, 22:51 
member
member

A teraz?
Coś się zmienia?
Jak jest ze studiami inżynierskimi - wykształcenie przechodzi czy nie?

Lepiej do UK czy USA przy założeniu rzadkich powrotów do domu?

Tytuł:
Post #66 : 17 wrz 2014, 08:46 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Cytuj:
A teraz?
Coś się zmienia?
Jak jest ze studiami inżynierskimi - wykształcenie przechodzi czy nie?

Lepiej do UK czy USA przy założeniu rzadkich powrotów do domu?
Studia inżynierskie w Polsce trwają 3 lata (czasami 3,5) w USA 4. Żadne biuro nie przetłumaczy polskiego inżyniera na Bachelora. Polski inż. jest tłumaczony na Associate, czyli polski tytuł inżyniera = skończony collage.

Post #67 : 28 maja 2017, 19:49 
wannabe
wannabe

Panowie a jak wygląda praca zdalna dla USA, ja widzę takie plusy dla pracodawcy zza oceanu, że ma pracownika który pracuje wieczorami/nocami czasu lokalnego USA za dużo mniejsze pieniądze.

Ps. Możecie polecić fora branżowe w USA o podobnym klimacie do tego?

Post #68 : 28 maja 2017, 20:00 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Panowie a jak wygląda praca zdalna dla USA, ja widzę takie plusy dla pracodawcy zza oceanu, że ma pracownika który pracuje wieczorami/nocami czasu lokalnego USA za dużo mniejsze pieniądze.

Ps. Możecie polecić fora branżowe w USA o podobnym klimacie do tego?
Moj szef i wiekszosc teamu jest w USA i mimo ze pracuje w czasie emea to i tak robie duzo meetingow wieczorami czasu Polskiego . Jak sie wkrecam w ciekawsze projekty to juz wogole czasem i o 11pm zdaza mi sie z ludzmi gadac.
Czesto gesto czegos nie wiesz czy potrzebujesz cos od kogos i utykasz na caly dzien z robota . Tak wiec radze sie nastawic na prace po godzinach nawet jesli wpisane 9to5

Post #69 : 29 maja 2017, 08:05 
wannabe
wannabe

Panowie,

ale jak to jest technicznie mozliwe? Rozumiem ze praca permanentna nie wchodzi w gre w takiej formule pracy zdalnej dla zagranicznej firmy tylko macie wlasna dzial. gosp. i wystawiacie faktruy w ramach B2B zagranicznej firmie, np w US? Zgadza sie?

Post #70 : 29 maja 2017, 10:55 
wannabe
wannabe

U mnie to umowa prace w polskim oddziale mowie Ci tylko jak wyglada zycie gdy wiekszosc teamu ba wiekszosc inzynierow jest w US .

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00