Praca w USA, warto jechać ?

praca itp
Wiadomość
Autor
kaptur
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Reading, UK

#61

#61 Post autor: kaptur »

Szczególnie ze w profilu jest Location: London/UK. :) Wiec bardziej mnie mógłby pomóc.

Awatar użytkownika
lipos
wannabe
wannabe
Posty: 252
Rejestracja: 06 lis 2007, 05:51

#62

#62 Post autor: lipos »

a ja wlasnie przeprowadzilem sie do uk z usa i jest luuuuuuuzzzzz...
w usa "czas to pieniadz" i trzeba na siebie zarabiac -- szef to mowi w oczy
w uk " czesc.. co slychac? jak ci minal weekked?"
kasa w sumie ta sama ..w usa teraz wszystko idzie w gore i moim zdaniem dopiero zaczyna sie rozwoj eu.
po za tym ..jakis miesiac temu wszedlem na stronke kupilem sobie bilet lotniczy z uk fo pl o 1400 zeby o wsiasc do pociagu, samolotu i zeby na 21-22 byc w polsce :)
oczywiscie tu sie zaczyna problem bo jada do mnie w wawy (okolo 100km) trzeba poswiecic tyle czasu co lecac w londynu do wawy)
nie mowie ze teksnie za pl i zle mi po za granicami ale granica polska/uk nie jest juz tak widoczna jk byla dla mnie w usa
ogolnie usa sa fajne ale ..."niebo jest tak samo niebieskie jak w uk, beton jest tak samo niewybaczalny jak w uk czy polsce itd itp"

zostaje sobie w uk przez jakies 2 lata a pozniej .....australia?!?! :)))

cheers

lciuk
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2013, 09:33
Lokalizacja: Kraków

#63

#63 Post autor: lciuk »

Witam,

Dawno nikt tutaj nie zaglądał

Pod koniec stycznia bronię inżyniera i generalnie od długiego czasu chodzi mi po głowie wyjazd do USA z programu Internship (wiza J-1). O samym programie nie chce tutaj pisać, bo jest tego sporo w internecie. I tak wszystko zależy ode mnie i od tego czym skuszę potencjalnych pracodawców :)

I właśnie pytanie do Was, bardziej doświadczonych użytkowników. Niektórzy z Was pewnie osobiście byli USA i tam pracowali, niektórzy pewnie też dobrze się orientują w temacie.

Co warto umieć i jaką wiedzę posiadać, aby starać się o pracę/staż w USA w branży telekomunikacyjnej? Na pewno rynek jest nieco inny i niektóre kwestie są nieco inaczej postrzegane.

Windows, Unix, Cisco, Juniper, doświadczenie ?

Co jest ważne a co ważniejsze?

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź ;))

jancbg
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2013, 20:48

#64

#64 Post autor: jancbg »

lciuk pisze: Co warto umieć i jaką wiedzę posiadać, aby starać się o pracę/staż w USA w branży telekomunikacyjnej? Na pewno rynek jest nieco inny i niektóre kwestie są nieco inaczej postrzegane.

Windows, Unix, Cisco, Juniper, doświadczenie ?

Co jest ważne a co ważniejsze?

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź ;))
Tak jak wszędzie, wymagania są zróżnicowane. Wejdź sobie na strony ATT, Verizon, Level3, T-Mobile i poczytaj kogo szukają.
Generalnie doświadzenie się liczy ale jak trafisz do miasta z dużą ilością Uniwersytetów jak Boston, to wykształcenie jest też ważne.
Pracowałem wiele lat dla firmy telecom i Amerykanie ciągle powtarzali "get foot in the door"
Bierz mniej atrakcyjne pozycje a potem można używać wewnętrzny system żeby składać podania o prace które nie ukazują się publicznie.

sniferek
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 15 mar 2014, 18:45

#65

#65 Post autor: sniferek »

A teraz?
Coś się zmienia?
Jak jest ze studiami inżynierskimi - wykształcenie przechodzi czy nie?

Lepiej do UK czy USA przy założeniu rzadkich powrotów do domu?

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#66

#66 Post autor: lxs »

sniferek pisze:A teraz?
Coś się zmienia?
Jak jest ze studiami inżynierskimi - wykształcenie przechodzi czy nie?

Lepiej do UK czy USA przy założeniu rzadkich powrotów do domu?
Studia inżynierskie w Polsce trwają 3 lata (czasami 3,5) w USA 4. Żadne biuro nie przetłumaczy polskiego inżyniera na Bachelora. Polski inż. jest tłumaczony na Associate, czyli polski tytuł inżyniera = skończony collage.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#67

#67 Post autor: natash »

Panowie a jak wygląda praca zdalna dla USA, ja widzę takie plusy dla pracodawcy zza oceanu, że ma pracownika który pracuje wieczorami/nocami czasu lokalnego USA za dużo mniejsze pieniądze.

Ps. Możecie polecić fora branżowe w USA o podobnym klimacie do tego?

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#68

#68 Post autor: freel4ncer »

natash pisze:Panowie a jak wygląda praca zdalna dla USA, ja widzę takie plusy dla pracodawcy zza oceanu, że ma pracownika który pracuje wieczorami/nocami czasu lokalnego USA za dużo mniejsze pieniądze.

Ps. Możecie polecić fora branżowe w USA o podobnym klimacie do tego?
Moj szef i wiekszosc teamu jest w USA i mimo ze pracuje w czasie emea to i tak robie duzo meetingow wieczorami czasu Polskiego . Jak sie wkrecam w ciekawsze projekty to juz wogole czasem i o 11pm zdaza mi sie z ludzmi gadac.
Czesto gesto czegos nie wiesz czy potrzebujesz cos od kogos i utykasz na caly dzien z robota . Tak wiec radze sie nastawic na prace po godzinach nawet jesli wpisane 9to5

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#69

#69 Post autor: stypo »

Panowie,

ale jak to jest technicznie mozliwe? Rozumiem ze praca permanentna nie wchodzi w gre w takiej formule pracy zdalnej dla zagranicznej firmy tylko macie wlasna dzial. gosp. i wystawiacie faktruy w ramach B2B zagranicznej firmie, np w US? Zgadza sie?

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#70

#70 Post autor: freel4ncer »

U mnie to umowa prace w polskim oddziale mowie Ci tylko jak wyglada zycie gdy wiekszosc teamu ba wiekszosc inzynierow jest w US .

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#71

#71 Post autor: natash »

Hej,

Jak wyglądają stawki kontraktorów w USA. Jak to odnieść do Polskich obliczeń.

Powiedzmy 200 zł netto w PL, to 246 brutto z VAT.
Miesięcznie wychodzi 32 000 / 39360

W przeliczaniu na USA wychodzi to ok. 8400 $ per month netto, ok 52 $ per hour.

Realnie na rękę w Polsce zostanie ok. 23 000 zł, bo odjęciu ZUS, księgowej i jakiś drobnych kosztów. Czyli ok. 6050$ per month oraz 38$ per hour na czysto na rękę.

Do obliczeń założyłem 160h godziny pracy w miesiącu oraz kurs dolara 3,8 (2021.03).

Jako +10/15 lat doświadczenia w Infrastrukturze ile można zrobić w USA jako kontraktor. Jak wygląda sprawa podkatów, żeby jakoś to odnieść do moich obliczeń.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#72

#72 Post autor: psles »

Nie staraj się nawet odnosić tego co zarobisz w USA do polskich wyliczanek. To działa zupełnie inaczej w USA. Niektóre rzeczy kosztują więcej (ubezpieczenia), a inne mniej (paliwo, jedzenie). Niestety nie podpowiem Ci jak wyglądają stawki dla kontraktorów, bo byłem tylko na etacie, ale da się wyżyć ;)

Zależy dokąd miałbyś pojechać i co miałbyś robić. Gdzieś trzeba mieszkać i od tego też nie mało zależy. Ale podatki to musisz odnieść do Twojej osobistej sytuacji (i niestety nie podpowiem, znowu, jak to się realizuje na kontrakcie).
.ılı..ılı.

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#73

#73 Post autor: ksos »

Hej,

A chcesz pracowac w PL dla USA czy przeprowadzic sie do USA?

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#74

#74 Post autor: natash »

W PL

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Praca w USA, warto jechać ?

#75

#75 Post autor: psles »

natash pisze: 17 mar 2021, 09:49W PL
No to moje wynurzenia tracą sens ;)
Co do stawki, jak dla seniora mogłaby być pewnie lepsza, choć to trochę zależy, czym dokładnie miałbyś się zajmować.
.ılı..ılı.

ODPOWIEDZ