Praca w Niemczech

praca itp
Wiadomość
Autor
kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: RE: Re: Praca w Niemczech

#121

#121 Post autor: kurđ »

^^^
Koledzy, trochę zaśmiecacie ten temat. jest priv czy hydepark.
alamar676 pisze:Jak patrza w DE na ludzi z doswiadczeniem w USA?
Nigdy nie pracowalem w PL, 10 lat w USA i przenioslbym sie teraz do EU, ale raczej nie do PL (z wiadomych wzgledow)
Nie znam niemieckiego, wiec zakladam ze zostaja tylko duze corpo, niestety moj obecny pracodawca nie ma office w DE.
W tradycyjnych niemieckich firmach nie masz większych szans, w tych z kapitałem amerykańskim nie koniecznie korpo jak najbardziej. Jak jeszcze trafi się szef z za oceanu stacjonujący w de, to będziesz jednym z pierwszych kandydatów...

***Tapatalk Rules***ObrazekObrazek
MfG
Kurđ

alamar676
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:25

Re: Praca w Niemczech

#122

#122 Post autor: alamar676 »

freel4ncer pisze:co to znaczy z wiadomych wzgledow ?
Mialem na mysli zarobki w PL i niezbyt profesjonalne podejscie przy rekrutacji. W 2014 roku spedzilem kilka miesiecy w PL pracujac wtedy zdalnie i bylem ciekaw jak to wyglada rynek pracy.
Jakiez bylo moje zdziwienie gdy odkrylem ze nie podaje sie pensji przy ogloszeniu, rekruter zawsze staje na tym abym to ja sie pierwszy okreslil ile chce zarabiac, albo na przyklad na pierwszej rozmowie przez telefon z rekruterem, usyszalem "niech pan pzyjedzie na rozmowe" bez zadnych innych pytan, testow czy uzgodnien, a bylo to 200km dalej gdzie wtedy przebywalem.
Nie sadze zeby sie cos zmienilo przez ostatnie 2 lata, ale tez nie szukalem jakos specjalnie pracy, tylko raczej badalem rynek, wiec moze po prostu zle trafilem.

alamar676
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:25

Re: Praca w Niemczech

#123

#123 Post autor: alamar676 »

freel4ncer pisze:Wszyscy moi znajomi zjezdzaja do Polski z calego swiata i bardzo sobie chwala. Sam juz odliczam z niecierpliwosci te pare miesiecy . Nigdy w niemczech nie pracowalem i z ciekawosci zapytalem - a nuz jest to kraina mlekiem i miodem plynaca dla branzy IT tylko ja nigdy o tym nie slyszalem. Placa tam miliony monet a mieszkania "leza na ulicy" czy jak ?
Ale skad wracaja? Z innych krajow EU pewnie? Jak traktuje sie powracajacych imigranto w PL?
Ja wlasnie chce wybadac jak wyglada rynek pracy dla kogos kto nigdy nie pracowal w EU, a tylko w USA. Zakladam ze najlepiej byloby mi sie po prostu przeniesc w ramach organizacji, ale nie mam obecnie takiej mozliwosci. Praca zdalna tez raczej odpada, glownie ze wzgledu na strefy czasowe.

alamar676
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:25

Re: RE: Re: Praca w Niemczech

#124

#124 Post autor: alamar676 »

kurđ pisze:^^^
Koledzy, trochę zaśmiecacie ten temat. jest priv czy hydepark.
alamar676 pisze:Jak patrza w DE na ludzi z doswiadczeniem w USA?
Nigdy nie pracowalem w PL, 10 lat w USA i przenioslbym sie teraz do EU, ale raczej nie do PL (z wiadomych wzgledow)
Nie znam niemieckiego, wiec zakladam ze zostaja tylko duze corpo, niestety moj obecny pracodawca nie ma office w DE.
W tradycyjnych niemieckich firmach nie masz większych szans, w tych z kapitałem amerykańskim nie koniecznie korpo jak najbardziej. Jak jeszcze trafi się szef z za oceanu stacjonujący w de, to będziesz jednym z pierwszych kandydatów...

***Tapatalk Rules***ObrazekObrazek
Dzieki za odpowiedz. Piszac DE, mysle wlasnie Bawaria. Chodzi mi ogolnie o jakosc zycia i niezle zarobki. Wlasnie poludnie Niemiec najbardziej by mi odpowiadalo, bo jestem raczej typem outdoor.
Sa jakies odpowiedniki stron glassdoor i payscale na rynku DE?

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Niemczech

#125

#125 Post autor: freel4ncer »

alamar676 pisze:
freel4ncer pisze:Wszyscy moi znajomi zjezdzaja do Polski z calego swiata i bardzo sobie chwala. Sam juz odliczam z niecierpliwosci te pare miesiecy . Nigdy w niemczech nie pracowalem i z ciekawosci zapytalem - a nuz jest to kraina mlekiem i miodem plynaca dla branzy IT tylko ja nigdy o tym nie slyszalem. Placa tam miliony monet a mieszkania "leza na ulicy" czy jak ?
Ale skad wracaja? Z innych krajow EU pewnie? Jak traktuje sie powracajacych imigranto w PL?
Ja wlasnie chce wybadac jak wyglada rynek pracy dla kogos kto nigdy nie pracowal w EU, a tylko w USA. Zakladam ze najlepiej byloby mi sie po prostu przeniesc w ramach organizacji, ale nie mam obecnie takiej mozliwosci. Praca zdalna tez raczej odpada, glownie ze wzgledu na strefy czasowe.
USA , Singapur , Malezja , Australia , Europa

Co za roznica skad wracasz. Ja tez nigdy w Polsce nie pracowalem a ofert sie sypie od groma. Ale masz rację nie ma co offtopowac sam jestem ciekaw jak to jest w tych niemczech

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#126

#126 Post autor: Kyniu »

No proszę, tłumy wracają a ja coraz poważniej myślę o ewakuowaniu siebie i bliskich, bo tu już nie jedna a dwie wojny się szykują. I tyle w temacie, bo znowu wejdziemy na politykę i będzie nieciekawie.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

Re: Praca w Niemczech

#127

#127 Post autor: alhaz »

Kyniu pisze:No proszę, tłumy wracają a ja coraz poważniej myślę o ewakuowaniu siebie i bliskich, bo tu już nie jedna a dwie wojny się szykują. I tyle w temacie, bo znowu wejdziemy na politykę i będzie nieciekawie.
Wyjedziesz, zatęsknisz i wrócisz... :)

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: RE: Re: Praca w Niemczech

#128

#128 Post autor: kurđ »

alamar676 pisze:
Dzieki za odpowiedz. Piszac DE, mysle wlasnie Bawaria. Chodzi mi ogolnie o jakosc zycia i niezle zarobki. Wlasnie poludnie Niemiec najbardziej by mi odpowiadalo, bo jestem raczej typem outdoor.
Sa jakies odpowiedniki stron glassdoor i payscale na rynku DE?
Myślę, że jak wpiszesz - payscale germany - to z pewnością coś znajdziesz ;)
inne porównania też są dostępne np. https://www.absolventa.de/karriereguide ... t#branchen
ale szczerze nie orientuję się, na ile są wiarygodne.
Nie zdziw się, gdy w DE w 9 na 10 ofert nie będzie proponowanego wynagrodzenia. Pod tym względem jest tak jak w pl.
Podejście do kandydata jest jednak znacząco różne od tego co opisujesz z Pl - jeśli na rozmowę zapraszają i masz np. przejechać 150-200km to albo zwrot kosztów podróży albo np. bilet na pociąg. Przy większych odległościach bez problemu oferują bilet na samolot jeśli konieczna jest rozmowa F2F w siedzibie firmy.
Ważną platformą w de jest XING, warto się tam zarejestrować, ma większe powodzenie niż np. LinkedIn. Jak jesteś dobry i jest zapotrzebowanie w twojej specjalizacji to rekruterzy sami będą się do ciebie zgłaszać, dobrze jest mieć określone oczekiwania dotyczące wynagrodzenia i już podczas pierwszej rozmowy lub w samym liście motywacyjnym je wyartykułować - żeby darmo nie tracić czasu. Czasem można rekrutera zapytać jaki jest budżet na proponowane stanowisko - jest szansa, że bez ogródek odpowie.
MfG
Kurđ

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: RE: Re: Praca w Niemczech

#129

#129 Post autor: drake »

kurđ pisze: Ważną platformą w de jest XING, warto się tam zarejestrować, ma większe powodzenie niż np. LinkedIn. Jak jesteś dobry i jest zapotrzebowanie w twojej specjalizacji to rekruterzy sami będą się do ciebie zgłaszać, dobrze jest mieć określone oczekiwania dotyczące wynagrodzenia i już podczas pierwszej rozmowy lub w samym liście motywacyjnym je wyartykułować - żeby darmo nie tracić czasu. Czasem można rekrutera zapytać jaki jest budżet na proponowane stanowisko - jest szansa, że bez ogródek odpowie.
Potwierdzam, jestem na Xing-u ladne pare lat i dostaje oferte pracy od przeroznych rekruterow srednio 2-3 razy w miesiacu.

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

arczi45
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:33
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Praca w Niemczech

#130

#130 Post autor: arczi45 »

Jakie firmy w Niemczech na start, jeśli chodzi o prace w sieciach i ze średnia znajomością języka niemieckiego? Mozecie coś polecić? Ew jakieś korpo, gdzie niemiecki nie musi być sehr gut.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Niemczech

#131

#131 Post autor: freel4ncer »

A ja nadal licze na to ze ktos rzuci jakimis zarobkami ;)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#132

#132 Post autor: PatrykW »

freel4ncer pisze:A ja nadal licze na to ze ktos rzuci jakimis zarobkami ;)
Mysle ze wielkiego halo nie ma...
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#133

#133 Post autor: kurđ »

freel4ncer pisze:A ja nadal licze na to ze ktos rzuci jakimis zarobkami ;)
Ale konkretnie to czego oczekujesz? :wink:

Miasto Monachium, początkujący specjalista (poziom cos ok ccnp)z jakimś już doświadczeniem
+60k E Brutto

Jak jesteś samotny to podatki, ubezpieczenia zjedzą lwią część tego - netto wyjdzie ci coś ok 33k

Jak w związku, żona nie pracująca to wyjdzie ok. 40k netto, z dzieckiem jeszcze parę Euronów więcej.

Koszty życia jak to na zachodzie z uwzględnieniem drogiego wynajmu\kupna. Mieszkanie 3pok ok 1500E miesięcznie, kupno ok 500-600k E. Domki to kwota 700k-1mln.

PS. Ja ostatnio na xingu dostawałem oferty z wynagrodzeniem 60-70k ale nie stricte na administrację sieci, raczej system administration - Exchange, Sharepoint, VOIP itp. Nie skorzystałem :wink:
MfG
Kurđ

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Niemczech

#134

#134 Post autor: freel4ncer »

Czyli bardzo slabe te zarobki przy tych cenach nieruchomosci. A myslalem ze Irlandia droga :lol:
Tak mnie zastanawia tylko kto tym ludziom kredytow udziela ? 10x roczne dochody (przed podatkiem ) na mieszkanie ?

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#135

#135 Post autor: kurđ »

Fakt, stosunek cen nieruchomości do zarobków jest słaby. Nic dziwnego, że 57% społeczeństwa żyje w najmowanych lokalach.

Kredyty są dużo tańsze niż w pl, obecnie na 1-1,5% można dostać, ale i tak przeciętnego Müllera albo nie stać na taki kredyt albo i tak liczy na spadek.
MfG
Kurđ

ODPOWIEDZ