Praca w Niemczech

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#16

#16 Post autor: drake »

WItam,

aktualnie moja firma poszukuje ludzi z dobra znajomoscia Cisco do naszego Cisco Competence Center (zloty partner). Od siebie dodam, ze sa duze mozliwosci rozwoju, calkiem spoko zarobki, porzadny team i naprawde wporzadku szef. Wymagania dotycza dwoch pozycji, jedna niejako na poziomie solidnej wiedzy CCNA z jakims tam doswiadczeniem, druga troche wieksze wymagania - CCNP etc. z doswiadczeniem:
- certyfikaty CCNA / CCDA / CCNP / CCSP / CCVP / CCDP (CCIE pewnie tez...)
- znajomosc jezyka niemieckiego na poziomie technicznym i bardzo dobrym komunikatywnym
- doswiadczenie: routing/switching od malych pudelek po catalysty 6500, WLAN - AP od standalone po LWAPP + kontrolery 44xx, WCS i location appliance, Security - glownie ASA 5505/5510/5520 z modulami CSC, Cisco ACS, stare PIXy tez u klientow jeszcze stoja..., najrozniejsze konstelacje VPN na routerach - od s2s, ravpn, przez SSL i DMVPN, Voice nie wypowiadam sie bo nie wiem, ale z pewnoscia CM, CME na serwerach i na routerach.
- prosze powyzsze traktowac ogolnie - nie jestem specem od pisania tego typu rzeczy, raczej porozmawiam technicznie via phone z zainteresowanymi
- miasto: Bonn

Jesli beda chetni to zapraszam na PM. Od razu jednak mowie, ze najpierw sam bede chcial z kandydatka/kandydatem porozmawiac a potem rozmowa telefoniczna z moim szefem. Niemiecki jest wymagany na bardzo dobrym poziomie.

Pozdrawiam!!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
Graf_Zero
member
member
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:23

#17

#17 Post autor: Graf_Zero »

Czesc drake,

moglbys nakreslic jak wyglada sytuacja z praca dla Cisco'wcow w DE aktualnie?

Pewnie niezbyt rozowo, ale moze akurat masz wiecej informacji niz ja...


Pozdrawiam
Zero

mckensy1960
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 01:17
Lokalizacja: DE/GB/PL

#18

#18 Post autor: mckensy1960 »

Słyszałem plotki, że sytuacja w Niemczech dla sieciowców jest zła - sporo osób poszło na bruk w związku z kryzysem. Ktoś to może potwierdzić? Jakaś aktualna średnia, albo mediana zarobków w DE?
**********************************
Lepiej jest mieć alternatywę,
niż jej nie mieć.
**********************************

Awatar użytkownika
Graf_Zero
member
member
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:23

#19

#19 Post autor: Graf_Zero »

mckensy1960 pisze:Słyszałem plotki, że sytuacja w Niemczech dla sieciowców jest zła(...)
Czy sytuacja jest zla? Niekoniecznie... po prostu jest spora konkurencja i dostac nowa posade/dostac sie do branzy jest trudniej niz powiedzmy rok temu.

Sam szukam juz od jakiegos czasu pracy jako "sieciowiec" majac tylko CCNA i niewiele doswiadczenia (monitoring sieci, remote VPN access support) i niestety nie moge znalezc.

Rozmawialem z kilkoma osobami, ktore juz w branzy w Niemczech pracuja i opinie sa dosc zgodne:

albo CCNP + ew. RHCE/MCSA/Checkpoint/Juniper albo wiele lat doswiadczenia

wtedy mozna dostac prace dosc szybko.

Coz - ja aktualnie skoncentrowalem sie na zdobyciu CCNP i MCSA (z M$ pracuje na codzien) - a potem zobaczymy.


Pozdrawiam
Zero
"Half of being smart is knowing what you are dumb about."
-- Solomon Short

borys
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

#20

#20 Post autor: borys »

ale zeby pracowac w niemczech trzeba miec pozwolenie na prace, prawda? trudno je zdobyc?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#21

#21 Post autor: drake »

borys pisze:ale zeby pracowac w niemczech trzeba miec pozwolenie na prace, prawda? trudno je zdobyc?
Firma zatrudniajaca wystepuje o takie pozwolenie i na poczatku jest ono powiazane z ta firma. Po 2 latach dostaniesz pozwolenie na prace wszedzie i w kazdym zawodzie. Od listopada 2008 ulatwiono proces uzyskania pozwolenia dla obcokrajowcow, bo juz nie jest sprawdzany niemiecki rynek pracy - w sensie takim, czy jest np. alternatywnie niemiecki pracownik na to miejsce na ktore firma chce zatrudnic Ciebie.

Pozdruffka!!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

horac

#22

#22 Post autor: horac »

wszystko super tylko ten jezyk niemiecki... caly swiat jesli chodzi o biznes i informatyke rozmawia po angielsku.. tylko Niemcy jak zwykle musza byc UBER ALLES....a paradoks polega na tym ze oni znaja angielski tylko niec chca poslugiwac sie tym jezykiem i zmuszaja kazdego do znajomosci niemieckiego... i na przyklad ten fakt zamyka mi droge mimo tego ze znam bardzo dobrze angielski.. powied jeszcze ze maja soft w wersji niemieckiej na routerach ?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#23

#23 Post autor: drake »

horac pisze:wszystko super tylko ten jezyk niemiecki... caly swiat jesli chodzi o biznes i informatyke rozmawia po angielsku.. tylko Niemcy jak zwykle musza byc UBER ALLES....a paradoks polega na tym ze oni znaja angielski tylko niec chca poslugiwac sie tym jezykiem i zmuszaja kazdego do znajomosci niemieckiego... i na przyklad ten fakt zamyka mi droge mimo tego ze znam bardzo dobrze angielski.. powied jeszcze ze maja soft w wersji niemieckiej na routerach ?
Coz, nikt nie zmusza, to samo mozna powiedziec o Belgach, Rosjanach, Finach, Szwedach, etc... po prostu lokalny jezyk to lokalny, i tyle ;)
Co do SW - oczywiscie ze nie, chociaz SDM w wersji DE do sciagniecia na stronie Cisco jest, ba! nawet z calym config. guide po niemiecku :D

Pozdruffka!!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#24

#24 Post autor: bigboss »

horac pisze:powied jeszcze ze maja soft w wersji niemieckiej na routerach ?
A na pecetach mają Fenstern zamiast Windowsów...
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

slimak

#25

#25 Post autor: slimak »

Ja chętnie bym się niemieckiego nauczył jakbym miał cień nadziei na pracę u naszych sąsiadów.

bolekis
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 29 lut 2008, 17:10
Lokalizacja: Wrocław, PL

#26

#26 Post autor: bolekis »

bigboss pisze:A na pecetach mają Fenstern zamiast Windowsów...
Prawie" "Datei, Bearbeiten, Optionen, Fenster, Hilfe" :D

Awatar użytkownika
Kamil_K
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2010, 12:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#27

#27 Post autor: Kamil_K »

Osoby znające język niemiecki a mieszkające w Polsce, bądź planujące powrót do Polski z Niemiec może zainteresuje następująca oferta pracy:

http://ccie.pl/viewtopic.php?p=89914

sendil
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2009, 12:48

#28

#28 Post autor: sendil »

Jak teraz wyglada sprawa z praca dla sieciowców w Niemczech? Emigrował ktoś za Odre w poszukiwaniu pracy?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#29

#29 Post autor: drake »

Nic sie nie zmienilo, tyle tylko ze nie potrzeba juz pozwolenia na prace i mozna bez obaw przeszukiwac oraz aplikowac na stanowiska zgloszone do Arbeitsagentur. Ot co :)

p.s. dla ciekawskich link -> Jobboerse der Arbeitsagentur

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Wujek
member
member
Posty: 47
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:26

#30

#30 Post autor: Wujek »

A mozna spytac jakie sa srednie zarobki na stanowiskach typu network engineer w DE ? Nie pytam oczywiscie nikogo o jego zarobki ale o jakas srednia przecietna wartosc brutto, niestety na monster.de nie moge znalezc zadnej ciscowej oferty z widelkami.

ODPOWIEDZ