Praca w Niemczech

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#151

#151 Post autor: PatrykW »

kurđ pisze:
Ja z rozmowy ze znajomymi z DE w tej samej firmie mogę powiedzieć, że zarabiają mniej więcej tyle co my... tylko w euro :)
Tzn. jeśli wy zarabiacie np. 5k PLN netto to oni 5k Euro netto? Nigdy w to nie uwierzę.
5k PLN może w PL dostać pierwszy lepszy IT-owiec, 5k Euro netto to 100k Euro brutto rocznie, tego nie dostanie żaden specjalista IT (no może jakiś promil) bez odpowiedzialności personalnej.
A co jezeli w UK w IT srednie wynagrodzenie to 2.700k netto GBP ? czyli w Polsce jest ~ 15.000 PLN ?
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Niemczech

#152

#152 Post autor: freel4ncer »

rysic pisze:
freel4ncer pisze: Do tego duzy dom z widokiem na wisle :D
Wisłę... Zapomniałeś, że w PL są komary? ;-)
Fakt troche ich u mnie jest ale tylko latem i gdy zrobi sie ciemno i jakies takie bardziej bzyczace niz gryzace ale od czego sa moskitery ;)

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#153

#153 Post autor: rysic »

kurđ pisze:
Ja z rozmowy ze znajomymi z DE w tej samej firmie mogę powiedzieć, że zarabiają mniej więcej tyle co my... tylko w euro :)
Tzn. jeśli wy zarabiacie np. 5k PLN netto to oni 5k Euro netto? Nigdy w to nie uwierzę.
5k PLN może w PL dostać pierwszy lepszy IT-owiec, 5k Euro netto to 100k Euro brutto rocznie, tego nie dostanie żaden specjalista IT (no może jakiś promil) bez odpowiedzialności personalnej.
Jest wiele pierwszych lepszych IT-owów w PL, którzy robią za 2,5-3k, więc ja bym tak nie generalizował.
kurđ pisze:
Ja z rozmowy ze znajomymi z DE w tej samej firmie mogę powiedzieć, że zarabiają mniej więcej tyle co my... tylko w euro :)
Tzn. jeśli wy zarabiacie np. 5k PLN netto to oni 5k Euro netto? Nigdy w to nie uwierzę.
...5k Euro netto to 100k Euro brutto rocznie, tego nie dostanie żaden specjalista IT (no może jakiś promil) bez odpowiedzialności personalnej.
Nie mam powodu, żeby nie wierzyć, ale na konto im nie patrzyłem. Po prostu kiedyś swobodnie przy piwku porównywaliśmy zarobki w PL i DE w tej samej korpo.
Z drugiej strony, dlaczego te wszystkie firmy programistyczne tak chętnie otwierają swoje filie w PL? Myślisz, że przebitka 10% byłaby warta zachodu? Tak samo teraz eksperymentują z zatrudnianiem tłumów ciapatych (jak to ładnie nazwać, oni ani czarni, ani żółci ani czerowni? :D ), których zatrudniają za marne grosze. Mój brat mówi, że ich kod jest tak marny, że potem w PL muszą nad nim siedzieć dwa razy dłużej, ale widocznie przebitka na wynagrodzeniach jest tak duża, że się opłaca spróbować - trochę się ich podszkoli i będą klepać kod za darmo.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2016, 09:26 przez rysic, łącznie zmieniany 3 razy.

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#154

#154 Post autor: kurđ »

Możliwe, że nie dogadaliście się czy rozmawiacie o netto czy brutto, w PL mówi się najczęściej o netto, w DE wszyscy praktycznie operują kwotami brutto bo ze względu na wiele czynników jest prawie pewne, że dwie osoby zarabiające tyle samo brutto bedą miały inną wypłatę netto na konto. Wtedy mogło by się zgadzać....
MfG
Kurđ

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Niemczech

#155

#155 Post autor: freel4ncer »

Juz o tym pisalem w polsce sa duze roznice w zarobkach , takich roznic na zachodzie nie ma ! Nie wiem dokladnie jak jest w niemczech ale stawiam orzechy przeciwko dolarom ze nie jest 5k zl w polsce = 5k e w niemczech a juz napewno nie 10k zl = 10k e .
5 k w polsce nie problem zarobic , 5ke np w irlandii to jest 100k przed podatkiem i jestes w jakis top 5% najlepiej zarabiajacych w kraju .
Pensja posla w irlandii to 90k a senatora 65k ;) Spojrzalem na payscaly w Niemczech i nawet biorac te wyzszego konca nie ma przelicznika 1:1

bbartlomiej
wannabe
wannabe
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2015, 20:38

Re: Praca w Niemczech

#156

#156 Post autor: bbartlomiej »

Od znajomych w Niemczech wiem, że dobra pensja inżyniera zajmuącego się sieciami w Niemczech to 3,5k euro netto, czyli rzeczywiście te 5k to mogło być brutto.

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Praca w Niemczech

#157

#157 Post autor: tanthil »

bbartlomiej pisze:Od znajomych w Niemczech wiem, że dobra pensja inżyniera zajmuącego się sieciami w Niemczech to 3,5k euro netto, czyli rzeczywiście te 5k to mogło być brutto.
Oczywiscie ze nie bo ceny produktow powinny byc tez 1:1 :) , uogulniajac produkt za 1E w IRL czy DE powinien kosztowac 1 zl w PL i wtedy zarobki byly by rownowazne, a terez to co koszytuje 1E w PL kosztuje 4zl :). No i amy ceny nierownowazne zarobkom.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#158

#158 Post autor: rysic »

bbartlomiej pisze:Od znajomych w Niemczech wiem, że dobra pensja inżyniera zajmuącego się sieciami w Niemczech to 3,5k euro netto, czyli rzeczywiście te 5k to mogło być brutto.
W zasadzie to rozmawiałem z nimi wtedy, kiedy ja też miałem 5k brutto (jakieś 2/3 lata temu) :-D
Może u nich się pensje zatrzymały do dziś ;-)

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#159

#159 Post autor: rysic »

tanthil pisze:
bbartlomiej pisze:Od znajomych w Niemczech wiem, że dobra pensja inżyniera zajmuącego się sieciami w Niemczech to 3,5k euro netto, czyli rzeczywiście te 5k to mogło być brutto.
Oczywiscie ze nie bo ceny produktow powinny byc tez 1:1 :) , uogulniajac produkt za 1E w IRL czy DE powinien kosztowac 1 zl w PL i wtedy zarobki byly by rownowazne, a terez to co koszytuje 1E w PL kosztuje 4zl :). No i amy ceny nierownowazne zarobkom.
Nooo... to to prawda nie jest. W DE są ciut troższe niektóre produkty a niektóre w takiej samej cenie. Nie ma przebitki jak Euro na PLN.
No chyba, że dentysa, bo wolą pojechać do PL :D

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca w Niemczech

#160

#160 Post autor: minimalist300 »

Wojtachinho pisze:
kurđ pisze:
Ja z rozmowy ze znajomymi z DE w tej samej firmie mogę powiedzieć, że zarabiają mniej więcej tyle co my... tylko w euro :)
Tzn. jeśli wy zarabiacie np. 5k PLN netto to oni 5k Euro netto? Nigdy w to nie uwierzę.
5k PLN może w PL dostać pierwszy lepszy IT-owiec, 5k Euro netto to 100k Euro brutto rocznie, tego nie dostanie żaden specjalista IT (no może jakiś promil) bez odpowiedzialności personalnej.
A co jezeli w UK w IT srednie wynagrodzenie to 2.700k netto GBP ? czyli w Polsce jest ~ 15.000 PLN ?
Mysle ze smialo mozna stwierdzic ze 3000GBP netto w UK to jak 10k netto w PL - zyjesz na takim samym poziomie...

Zeby zarobic 3k poza Londynem musisz miec mocne CCNP i inne super moce :) (oczywiscie mowa o pracy na stale, nie kontrakcie)

bbartlomiej
wannabe
wannabe
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2015, 20:38

Re: Praca w Niemczech

#161

#161 Post autor: bbartlomiej »

minimalist300 pisze:
Wojtachinho pisze:
kurđ pisze:
Tzn. jeśli wy zarabiacie np. 5k PLN netto to oni 5k Euro netto? Nigdy w to nie uwierzę.
5k PLN może w PL dostać pierwszy lepszy IT-owiec, 5k Euro netto to 100k Euro brutto rocznie, tego nie dostanie żaden specjalista IT (no może jakiś promil) bez odpowiedzialności personalnej.
A co jezeli w UK w IT srednie wynagrodzenie to 2.700k netto GBP ? czyli w Polsce jest ~ 15.000 PLN ?
Mysle ze smialo mozna stwierdzic ze 3000GBP netto w UK to jak 10k netto w PL - zyjesz na takim samym poziomie...

Zeby zarobic 3k poza Londynem musisz miec mocne CCNP i inne super moce :) (oczywiscie mowa o pracy na stale, nie kontrakcie)
Z moich wyliczeń siły nabywczej (mój koszyczek dóbr nie był zbyt duży) w UK i w PL wychodziło mi, że przy przeciętnej pensji IT w Londynie (~50k, czyli jakies 3k GBP netto miesięcznie) w Warszawie musiałbym zarabiać 12,5k PLN netto.
Chociaż ostatnio widzę z Londynu coraz mniej ofert od 50k w górę. Wygląda jakby wynagrodzenia spadły do 40-45k. Do takich zabaw polecam numbeo.com - są tam kalkulatory kosztów życia w danym mieście (podaje się kilka parametrów, dla Warszawy wyniki się pokrywały z rzeczywistością), a także przykładowe ceny różnych artykułów i inne ciekawe parametry danego miasta.

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Praca w Niemczech

#162

#162 Post autor: tanthil »

minimalist300 pisze:
Wojtachinho pisze:
kurđ pisze:
Tzn. jeśli wy zarabiacie np. 5k PLN netto to oni 5k Euro netto? Nigdy w to nie uwierzę.
5k PLN może w PL dostać pierwszy lepszy IT-owiec, 5k Euro netto to 100k Euro brutto rocznie, tego nie dostanie żaden specjalista IT (no może jakiś promil) bez odpowiedzialności personalnej.
A co jezeli w UK w IT srednie wynagrodzenie to 2.700k netto GBP ? czyli w Polsce jest ~ 15.000 PLN ?
Mysle ze smialo mozna stwierdzic ze 3000GBP netto w UK to jak 10k netto w PL - zyjesz na takim samym poziomie...

Zeby zarobic 3k poza Londynem musisz miec mocne CCNP i inne super moce :) (oczywiscie mowa o pracy na stale, nie kontrakcie)
3000GBP a 10K PL i taki sam poziom? , jakbym nie kalkulowal sie mie nie sklada :) (a mialem tyle w UK i tozsamo w PL). 10k w PL to ledwo na waciki starcza :)

Moze by przenisec dyskusje do watku UK?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca w Niemczech

#163

#163 Post autor: minimalist300 »

tanthil pisze:
minimalist300 pisze:
Wojtachinho pisze:
A co jezeli w UK w IT srednie wynagrodzenie to 2.700k netto GBP ? czyli w Polsce jest ~ 15.000 PLN ?
Mysle ze smialo mozna stwierdzic ze 3000GBP netto w UK to jak 10k netto w PL - zyjesz na takim samym poziomie...

Zeby zarobic 3k poza Londynem musisz miec mocne CCNP i inne super moce :) (oczywiscie mowa o pracy na stale, nie kontrakcie)
3000GBP a 10K PL i taki sam poziom? , jakbym nie kalkulowal sie mie nie sklada :) (a mialem tyle w UK i tozsamo w PL). 10k w PL to ledwo na waciki starcza :)

Moze by przenisec dyskusje do watku UK?
Zeby nie smiecic odpisalem w watku "Praca w Londynie"

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Praca w Niemczech

#164

#164 Post autor: natash »

Doradźcie. Strony do szukania ofert IT w DE, interesuje mnie tylko Berlin. Senior Engineer 5-5,5k brutto E. Jest ok? Znacie jakieś raporty płacowe? Kalkulatory płac netto/brutto?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#165

#165 Post autor: drake »

natash pisze:Doradźcie. Strony do szukania ofert IT w DE, interesuje mnie tylko Berlin. Senior Engineer 5-5,5k brutto E. Jest ok? Znacie jakieś raporty płacowe? Kalkulatory płac netto/brutto?
Hej,
np. monster, stepstone, jobboerse.arbeitsagentur - oczywiscie kazda z koncowka .de . Ta ostatnia na keyword "cisco" zwraca dla Berlina 56 trafien...
Co do wynagrodzenia - sadze ze dosyc realne, choc zalezy od doswiadczenia. Berlin niestety cechuje sie tym, ze stawki sa nizsze niz na poludniu czy zachodzie Niemiec. No ale stolica :)

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

ODPOWIEDZ