Praca w Niemczech

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#31

#31 Post autor: drake »

Hej,

kiedys gdzies pisalem - generalnie z doswiadczeniem np. 3-5 lat jako sieciowiec, powiedzmy z CCNA i CCNP lub CCSP masz szanse na dobre 45k Euro brutto, ze specjalnoscia voice da rade zdecydowanie wiecej wyciagnac, bo to aktualnie poszukiwana specjalizacja. Z jakimkolwiek CCIE bywa roznie, zalezy od pracodawcy i doswiadczenia, ale prawie zawsze => 60k Euro. Tak bym szacowal na dzien dzisiejszy :)

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#32

#32 Post autor: drake »

Wujek pisze:niestety na monster.de nie moge znalezc zadnej ciscowej oferty z widelkami.
Poszukaj na jobpilot.de - jest obecnie ok. 170 ofert na haslo "cisco", pracodawcy rozni - od Nokii przez Kabel Deutschland czy Dimension Data do mniejszych operatorow i integratorow.

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Wujek
member
member
Posty: 47
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:26

#33

#33 Post autor: Wujek »

dzieki za info, tego wlasnie szukalem 8)

Cisco_staffing
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2011, 13:32

#34

#34 Post autor: Cisco_staffing »

Witam Serdecznie,

Cisco Systems obecnie poszukuje inzynierow konsultantow ze znajomosci jezyka niemieckiego do swojego nowego oddzialu w Krakowie. Niemiecki nie musi byc plynny.
Cisco recruitment team

seroslaw
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2012, 09:39

#35

#35 Post autor: seroslaw »

Witam,

Mam pytanko, jak bardzo za nasza zachodnią granicą są respektowane papierki z naszych uczelni ?

Czy w Niemczech przywiązują dużą wagę do papierka ze szkoły, czy raczej do certyfikatów / doświadczenia ?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#36

#36 Post autor: drake »

seroslaw pisze:Witam,

Mam pytanko, jak bardzo za nasza zachodnią granicą są respektowane papierki z naszych uczelni ?

Czy w Niemczech przywiązują dużą wagę do papierka ze szkoły, czy raczej do certyfikatów / doświadczenia ?
Powiedzialbym ze do obu, chociaz jak wszedzie -najbardziej cenne sa twoje umiejetnosci, najlepiej potwierdzone licznymi projektami i certyfikatami.

Pozdruffka! ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Pjotrus
wannabe
wannabe
Posty: 59
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:51

#37

#37 Post autor: Pjotrus »

A ja tak pytanie z innej beczki - kwestia znajomości języka technicznego.

Wszystko fajnie jak się chodzi na kurs niemieckiego, poznaje się słownictwo - niestety rozmawia się o wszystkim za wyjątkiem IT. Powiedzmy zna się język na poziomie B1-B2, ale nie zna słownictwa z naszej działki :(
Ktoś wie jak można to ugryźć? Próbowałem szukać książek po niemiecku z sieciówki, ale słabo z tym... Możecie polecić jakieś kursy, sprawdzone techniki?

Drake, aby myśleć w ogóle o pracy w Niemczech to na jakim poziomie należy znać niemiecki wg. Ciebie (w skali A1-C2) zakładając, że mam angielski na poziomie B2 z certem. Oczywiście wielu powie, że płynnie, ale ta płynność to może być na poziomie B2 jak i C2 ? Widzę np. w ogłoszeniach "Gute deutsche sowie englische Sprachkenntnisse" - jaki poziom ma na myśli autor ?

tomekmorales
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2010, 23:38
Lokalizacja: Grudziądz/Bydgoszcz

#38

#38 Post autor: tomekmorales »

Ktoś wie jak można to ugryźć? Próbowałem szukać książek po niemiecku z sieciówki, ale słabo z tym... Możecie polecić jakieś kursy, sprawdzone techniki?
Ja jestem typem samouka, zawsze czytam sobie forum cisco niemieckojęzyczne Link potem sobie tłumaczę słówka i to jest mój sposób :D

Awatar użytkownika
fivemantrio
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2004, 17:27
Lokalizacja: Monachium

#39

#39 Post autor: fivemantrio »

Pjotrus pisze:Drake, aby myśleć w ogóle o pracy w Niemczech to na jakim poziomie należy znać niemiecki wg. Ciebie (w skali A1-C2) zakładając, że mam angielski na poziomie B2 z certem. Oczywiście wielu powie, że płynnie, ale ta płynność to może być na poziomie B2 jak i C2 ? Widzę np. w ogłoszeniach "Gute deutsche sowie englische Sprachkenntnisse" - jaki poziom ma na myśli autor ?
Jest wiele firm w których możesz pracować nie znając Niemieckiego w ogóle. Wielu moich współpracowników zaczęło pracę z mocnym postanowieniem nauki języka Goethego ale jak zauważyli że dogadują się po angielsku praktycznie wszędzie (no może poza urzędami do spraw obcokrajowców ;) ) to odpuścili. Znajdź dobrą firmę w której podstawowym językiem jest angielski i przyjeżdżaj. Każda znajomość niemieckiego niezależnie od poziomu będzie mile widziana. W czasie kuchennych small-talków douczysz się płynności.
pozdr.
Artur

Pjotrus
wannabe
wannabe
Posty: 59
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:51

#40

#40 Post autor: Pjotrus »

Artur, a jak wygląda aktualnie kwestia zarobków? Na http://www.gehalt.de/einkommen kwoty oscylują 3000-4000 € miesięcznie - rozumiem, że to są kwoty brutto? Nie wiem na ile mógłbym liczyć na początek, ale biorąc pod uwagę koszty życia i ewentualnej migracji to rewelacja to nie jest.

Pozdr.

Awatar użytkownika
fivemantrio
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2004, 17:27
Lokalizacja: Monachium

#41

#41 Post autor: fivemantrio »

Pjotrus pisze:kwoty oscylują 3000-4000 € miesięcznie - rozumiem, że to są kwoty brutto?
Tak, to raczej kwoty brutto. Myślę że w małej firmie jako administrator lub w rodzinnej integratorskiej jako specjalista tyle się zarabia. W dużych firmach kwoty które wchodzą w grę oscylują raczej w rejonie 55-60 kEUR rocznie (podstawa) plus jakieś tam bonusy. Z tego co się orientuję podobne pieniądze zarabia się już w niektórych rejonach Polski bez problemu.
pozdr.
Artur

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#42

#42 Post autor: drake »

Pjotrus pisze:Drake, aby myśleć w ogóle o pracy w Niemczech to na jakim poziomie należy znać niemiecki wg. Ciebie (w skali A1-C2) zakładając, że mam angielski na poziomie B2 z certem. Oczywiście wielu powie, że płynnie, ale ta płynność to może być na poziomie B2 jak i C2 ? Widzę np. w ogłoszeniach "Gute deutsche sowie englische Sprachkenntnisse" - jaki poziom ma na myśli autor ?
Hej,
to zalezy oczywiscie od typu pracy - jako konsultant musisz miec wg mnie min. C1, ale jako admin sieciowy w firmie z dodatkiem udzialu w projektach powinno wystarczyc B2. Co do literatury technicznej - w dobie internetu nie powinno to stanowic problemu, zacznij od niemieckiej wikipedii, przegladaj zagadnienia ktore znasz, np. OSPF, Router, switch, latency, VoIP, etc. zeby ogarnac techniczne slownictwo.

Pozdruffka! :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#43

#43 Post autor: drake »

fivemantrio pisze:Tak, to raczej kwoty brutto. Myślę że w małej firmie jako administrator lub w rodzinnej integratorskiej jako specjalista tyle się zarabia. W dużych firmach kwoty które wchodzą w grę oscylują raczej w rejonie 55-60 kEUR rocznie (podstawa) plus jakieś tam bonusy. Z tego co się orientuję podobne pieniądze zarabia się już w niektórych rejonach Polski bez problemu.
Byc moze, tylko ze w DE troche wiecej udogodnien jest, chociazby rzeczy ktore mozna odpisac od podatku, zmiana klas podatkowych jak sie dzieci urodza, Kindergeld do 18 roku zycia dziecka... Osobiscie widze, ze panstwo jest nieco bardziej przyjazne obywatelom, anizeli nasze. Smutne, ale prawdziwe, niestety.

Pozdruffka ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#44

#44 Post autor: kurđ »

fivemantrio pisze:
Pjotrus pisze:kwoty oscylują 3000-4000 € miesięcznie - rozumiem, że to są kwoty brutto?
Tak, to raczej kwoty brutto. Myślę że w małej firmie jako administrator lub w rodzinnej integratorskiej jako specjalista tyle się zarabia. W dużych firmach kwoty które wchodzą w grę oscylują raczej w rejonie 55-60 kEUR rocznie (podstawa) plus jakieś tam bonusy. Z tego co się orientuję podobne pieniądze zarabia się już w niektórych rejonach Polski bez problemu.
Pewnie masz lepsze rozeznanie co do zarobków w Polsce ale ja mimo wszystko bym się spierał co do możliwości zarabiania takich kwot. Przykładowo jedna z ostatnich perełek na forum http://ccie.pl/viewtopic.php?t=17854 . Na takim stanowisku w DE osoba dostanie na wejście min. 50k E rocznie, myślisz że w tej ofercie widełki oscylują w granicach 17k PLN miesięcznie, mimo że to Wrocław, jak mniemam raczej jeden z tych rejonów PL o których wspomniałeś? Ja osobiście wątpię. Wg mnie to co na takim stanowisku można zarabiać w DE, w PL trzeba mieć o 10 lat więcej doświadczenia, posiadać zamiast CCNA - CCIE i znaleźć tą jedną z 2-3% firm, która będzie gotowa zapłacić takie pieniądze. Takie jest moje zdanie.
MfG
Kurđ

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#45

#45 Post autor: Kyniu »

Nie wiem skąd bierzecie te widełki bo mam kolegę który wyemigrował do DE, pracuje dla dużej amerykańskiej firmy której oddział w DE obsługuje kilka krajów europy zachodniej, zna dwa języki poza polskim i on zarabia jakieś 1600 euro/mc.

Piszecie o bonusach ale pomijacie koszta - on jako kawaler płaci wszystkie możliwe podatki, razem jest tego ponad 40%, do tego podatek zjednoczeniowy (na wyrównanie poziomu życie w byłym NRD), abonament radiowo-telewizyjny płaci za telewizor, komputer i za smartfona (bo takie tam jest prawo). Nie może obejrzeć większości materiałów na YouTube. Koszmarnie droga jest komunikacja wszelkiego rodzaju - autobusy, tramwaje, pociągi. I nie może w sklepach on-line np. kupić polskojęzycznej wersji gry. Wszelkie proxy jak tylko operator wytropi zaraz mu blokują. A o kinach z napisami zapomnijcie - są tylko w naprawdę dużych miastach jak Berlin. Więc niby można być anglojęzycznym ale to bardzo ogranicza. To może i jest kraj pozornie przyjazny czy bezpieczny ale jest też strasznie policyjny, restrykcyjny i generalnie kontrola i inwigilacja na każdym kroku. To ja dziękuję, już wolę nasze piekiełko.

ODPOWIEDZ