Praca w Niemczech

praca itp
Wiadomość
Autor
geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Praca w Niemczech

#196

#196 Post autor: geminiuss »

Moj znajomy dostal 13k euro na B2B - N9K i ACI jako technologie.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#197

#197 Post autor: drake »

Macieq pisze: 08 sie 2019, 13:59 Hej. Na horyzoncie pojawiła się oferta z Berlina (umowa o pracę) na Senior Network Engineera. Oferta związana z relokacja, w tym średnio tydzień w miesiącu delegacje po całym świecie. Sęk w tym, że zupełnie nie wiem, jak wygladaja płace za nasza zachodnia granica w stolicy na stanowisku seniora (mam 4,5 roku doświadczenia w sieciach), a potencjalny pracodawca czeka na to, aż podam mu swoje oczekiwania finansowe. Czy ktoś mógłby doradzić,jakie kwoty sa realne do osiagnięcia?
Hej,

Wystartuj do negocjacji z 85k € jesli to etat.

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Macieq
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2015, 00:57

Re: Praca w Niemczech

#198

#198 Post autor: Macieq »

geminiuss pisze: 08 sie 2019, 15:35 Moj znajomy dostal 13k euro na B2B - N9K i ACI jako technologie.
Dzięki za info, nie mniej w moim przypadku możliwa jest jedynie umowa o pracę, więc kwestia opodatkowania wyglada w tej sytuacji zupełnie inaczej. Do tego byłbym tam jako singiel, więc czuję, że daniny na rzecz państwa byłyby dość mocno odczuwalne...

drake pisze: 08 sie 2019, 22:38
Macieq pisze: 08 sie 2019, 13:59 Hej. Na horyzoncie pojawiła się oferta z Berlina (umowa o pracę) na Senior Network Engineera. Oferta związana z relokacja, w tym średnio tydzień w miesiącu delegacje po całym świecie. Sęk w tym, że zupełnie nie wiem, jak wygladaja płace za nasza zachodnia granica w stolicy na stanowisku seniora (mam 4,5 roku doświadczenia w sieciach), a potencjalny pracodawca czeka na to, aż podam mu swoje oczekiwania finansowe. Czy ktoś mógłby doradzić,jakie kwoty sa realne do osiagnięcia?
Hej,

Wystartuj do negocjacji z 85k € jesli to etat.

Pozdruffka!
85k € brutto tak? Skąd akurat propozycja takiej kwoty? :>

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#199

#199 Post autor: drake »

Hej, z doswiadczenia, w Berlinie placa mniej niz np. w NRW, ale to dobra kwota na poczatek do negocjacji. Jako singiel faktycznie dostaniesz po kieszeni jesli chodzi o podatki.
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Macieq
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2015, 00:57

Re: Praca w Niemczech

#200

#200 Post autor: Macieq »

drake pisze: 10 sie 2019, 09:58 Hej, z doswiadczenia, w Berlinie placa mniej niz np. w NRW, ale to dobra kwota na poczatek do negocjacji. Jako singiel faktycznie dostaniesz po kieszeni jesli chodzi o podatki.
Powiedz mi jeszcze proszę czy jest to kwota brutto czy netto? :>

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#201

#201 Post autor: drake »

Hej,
to kwota brutto. Życzyłbym kazdemu aby bylo to netto, ale badzmy realistami.

Pozdruffka! ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

quattro84
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:31

Re: Praca w Niemczech

#202

#202 Post autor: quattro84 »

drake pisze: 08 sie 2019, 22:38
Macieq pisze: 08 sie 2019, 13:59 Hej. Na horyzoncie pojawiła się oferta z Berlina (umowa o pracę) na Senior Network Engineera. Oferta związana z relokacja, w tym średnio tydzień w miesiącu delegacje po całym świecie. Sęk w tym, że zupełnie nie wiem, jak wygladaja płace za nasza zachodnia granica w stolicy na stanowisku seniora (mam 4,5 roku doświadczenia w sieciach), a potencjalny pracodawca czeka na to, aż podam mu swoje oczekiwania finansowe. Czy ktoś mógłby doradzić,jakie kwoty sa realne do osiagnięcia?
Hej,

Wystartuj do negocjacji z 85k € jesli to etat.

Pozdruffka!
Serio tak słabo? To już rozumiem zdziwienie rekrutera jak mu powiedziałem, że jestem oburzony stawką 96k EUR w henkelu (Hamburg) :D

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca w Niemczech

#203

#203 Post autor: mhuba »

I co oni tam chcieli za to 96k Euro?
Jest tam szansa na pracę żeby mieć kilka dni home office w miesiącu z PL?
Myśłałem żeby na trochę smignać sobie do Berlina (w PL mam home office) bo mamy tam oddział, chciałem podszkolić niemiecki.
Ale niestety tu nie zarabiam 96k Euro, za tyle mógłbym się tam na chwile pewnie przenieść ale potrzebuje 2-3-4 dni homeoffice z PL.
Możliwe?

Pzdr
mHuba

quattro84
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:31

Re: Praca w Niemczech

#204

#204 Post autor: quattro84 »

To była oferta z relokacją do Dusseldorfu (pomyłka z tym Hamburgiem), z czego 10% dodatkowo podróże służbowe, a na początku trochę więcej niż 10%. Chcieli tak naprawdę Security architekta co ogarnia sieci, firewalle, i trochę clouda. Remote work nie wchodziło w grę.

Fixed Salary:€74,131 - €85,000
Variable Part / Bonus:€0 - €12,750
Total Compensation:€74,131 - €97,750
Contract Type: Full time
Amount of travel required: Up to 10

Jak masz biuro w Berlinie to szukaj ofert od Zalando, bo tam kogoś podobnego nie tak dawno szukali, a widząc jak prowadzone są rekrutację także i u mnie w firmie to raczej jest to łapanka :D oby się tylko hajs zgadzał i Cię biorą ;)

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca w Niemczech

#205

#205 Post autor: mhuba »

Tz ja pracuje w firmie w Szczecinie (w zasadzie zdalnie), mamy jednoczesnie oddzial firmy w Berlinie stąd pomysł żeby jechać do Berlina na trochę.
Jak na Niemcy prawie 100k euro na etacie wydaje mi sie ze jest to sporo, w Berlinie nierealne (tak mi się wydaje).
No ok może Security Architect to już szybciej. Tak że gdybym miał opcje jechac za 100k E to Niemiec gdzieś gdzie mógłbym mieć jakieś 10% czasu home office to czemu nie, teraz ma mniej ;)

W Zalando byłem na rozmowie, za dużo niestety tam nie płacą, plus jest niezły cyrk z tego co słyszę dookoła.
Ale rozmowa, podejscie spoko, opłacili interview, jest jakaś relokacja, slużbowe mieszkanie na początku.

Pzdr
mHuba

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Praca w Niemczech

#206

#206 Post autor: natash »

Panowie jak wyglądają stawki dla kontraktorów w DE? 500-800E czy się myle? Ile % mniej w przypadku pracy zdalnej po np. miesiącu wdrożenia?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Praca w Niemczech

#207

#207 Post autor: drake »

Hej,
Tak, te 500-800€ sa realne.

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Praca w Niemczech

#208

#208 Post autor: natash »

Jak to wygląda podatkowo, oferta ma być na 1 msc w DE na wdrożenie a potem Remote.

Awatar użytkownika
greencolin
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2020, 06:53

Re: Praca w Niemczech

#209

#209 Post autor: greencolin »

Witam panowie, jestem tu nowy, wiec nie sledzilem wczesniejszych wypowiedzi.
Jak wyglada praca w Zalando?

Awatar użytkownika
greencolin
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2020, 06:53

Re: Praca w Niemczech

#210

#210 Post autor: greencolin »

W ramach Backgroundu mojego zapytania, chce dodac ze szukam czegos w Berlinie lub okolicach.
Najlepiej bez zmudnego 24/7 systemu zmian.
Obecnie tkwie wlasnie w NOC dla duzego klienta MAN i mam serdecznie dosyc.

ODPOWIEDZ