Praca w Alcatel-Lucent

praca itp
Wiadomość
Autor
m00n
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:57

Praca w Alcatel-Lucent

#1

#1 Post autor: m00n »

Witam
Ostatnio dzwonil do mnie Pan rekruter z ALU w Bydgoszczy i zaprosil na rozmowe do siedziby. Spytal od razu o wymagania dot. wynagrodzenia. Powiedziałem 5k netto z mozliwoscia malej negocjacji. Szukaja ludzi z doswiadzceniem 2 lata +/- z ogolna wiedza o sieciach i na podstawie rozmowy bedea przydzielac do stanowis junior network engineer,
network engineer, senior network engineer. Sam siebie obiektywnie moge okreslic jako srodek czyli wyzej niz junior ale do seniora jeszcze daleko. W tym momencie zarabiam 3k netto i zastanawiam sie czy te 5k w ALU jest realne ? W gre wchodzi oczywiscie relokacja do Bydgoszczy. Prosilbym o wypowiedzi kogos kto tam pracuje badz pracowal i zna temat.
Pozdrawiam

tomekmorales
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2010, 23:38
Lokalizacja: Grudziądz/Bydgoszcz

#2

#2 Post autor: tomekmorales »

Gdyby to była stawka brutto to myślę, że osiągalna, pamiętaj, że Bydgoszcz to nie Warszawa, tutaj z CCNP zarabiają zależy od firmy ok 4 tys brutto.
Nie wiem natomiast jakie są zarobki w ALU ale opinie są różne.
Wszystko zależy od Twoich umiejętności, w Bydgoszczy jest dużo pracy dla sieciowców natomiast płace takie sobie.

Powodzenia

m00n
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:57

#3

#3 Post autor: m00n »

To troche mnie podlamales, bo faktycznie bylem jakis czas temu na pary rozmowach w Warszawie i kwoty 5k netto an nikim wrazenia nie robily ibyly ze tak powiem normalne. praca z mojego punktu widzenia jest interesujaca bo siedze głownie w sprzęcie ALU, co prawda w segmencie enterprise czyli głównie switching i wifi, ale jeden Service Router SR7750 tez ogarniam wiec napewno bylaby to praca interesujaca, szczegolnie ze z tego co zrozumialem jest to projekt przebudowy sieci dla jakiegos operatora z UK. Ale zarobki na poziomie 3.5k netto niestety mnie nie interesuja bo tyl jeszce wyciagne na obecnej pozycji, a pracuje blisko miejsca zamieszkania takze koszty zycia mam niewielkie.

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#4

#4 Post autor: Archi_p »

To ze zatrudnia ALU nie znaczy ze jest to praca zwiazana ze sprzetem ALU. W tej chwili raczej w BYdgoszczy zatrudniaja pewnie do GNOCa czy GNEICa jakkolwiek to sie zwie - global costam costam - nie chce mi sie sprawdzac co to w danym miesiacu oznacza, ale generalnie wsparcie dla sieci multivendor...wiec rownie dobrze mozna wpasc do wiaderka z napisem ALU jak i np bo ja wiem...Cisco, Nortel(?)itd itp...

m00n
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:57

#5

#5 Post autor: m00n »

Archi_p wiem zdaje sobie z tego sprawe, to tylko inne CLI zasady dzialania protokolow sa takei same ;) Chodzilo mi bardziej o to ze fajnie jest pracowac bezposrednio u vendora sprzetu sieciowego z ktorym masz na codzien do czynienia :)

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#6

#6 Post autor: Archi_p »

eeee, ....mozeszsie przekonac ze to nie do konca tak wyglada. i to zarowno z tym cli jak i praca u producenta. w koncu zalecanym interfejssem do 7750 jest 5620sam :wink:

tomekmorales
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2010, 23:38
Lokalizacja: Grudziądz/Bydgoszcz

#7

#7 Post autor: tomekmorales »

A swoją drogą jeszcze w lipcu Alcatel twierdził, że musi zwolnić 5 tys pracowników z powodu dużych strat a teraz znowu zatrudniają :shock:

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#8

#8 Post autor: Archi_p »

jedno nie wyklucza drugiego - Alu robi rozne rzeczy a sprzet sieciowy/uslugi sa tylko jednym z wielu. no i zwalniajac drozszych pracownikow a zatrudniajac tanszych ....czysty zysk :wink:
dosc ze ALU obecnie - zgodnie z polityczna wykladnia - optymalizuje zatrudnienie.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#9

#9 Post autor: Deidara »

To może kilka faktów:

1. W Alcatel-Lucent polityka wynagrodzeń jest niejawna w związku z tym nie wiadomo ile kto zarabia a przynajmniej nie powinno być to jawne. W związku z tym pytanie o jakieś widełki jest bezcelowe. Negocjujesz z pracodawcą i on oceni czy Ci tyle ile chcesz zapłacić czy też nie. Tutaj nic nie można dodać.
2. Zwolnienia jak zwolnienia. Jest kryzys więc wszystkie branże cierpią z telekomunikacją włącznie. Cisco mimo świetnych zysków też obcięło zatrudnienie, żeby nie tracić rentowności.
3. Z tym zwalnianiem najdroższych pracowników to pudło. Zwalniają tam gdzie jest to nie biznes jest nierentowny. Pisali gdzie i dlaczego. Nie warto powtarzać wystarczy poszukać. Mogę tylko dodać, że w R&D nie tylko nie zwolnili nikogo i nie obcięli funduszy ale prawdopodobnie zwiększą na nie pieniądze. A R&D to Bell Labs o którym chyba każdy słyszał.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

traperx
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2007, 21:41

#10

#10 Post autor: traperx »

m00n pisze:To troche mnie podlamales, bo faktycznie bylem jakis czas temu na pary rozmowach w Warszawie i kwoty 5k netto an nikim wrazenia nie robily ibyly ze tak powiem normalne. praca z mojego punktu widzenia jest interesujaca bo siedze głownie w sprzęcie ALU, co prawda w segmencie enterprise czyli głównie switching i wifi, ale jeden Service Router SR7750 tez ogarniam wiec napewno bylaby to praca interesujaca, szczegolnie ze z tego co zrozumialem jest to projekt przebudowy sieci dla jakiegos operatora z UK. Ale zarobki na poziomie 3.5k netto niestety mnie nie interesuja bo tyl jeszce wyciagne na obecnej pozycji, a pracuje blisko miejsca zamieszkania takze koszty zycia mam niewielkie.
Co do tego operatora z UK to jeśli to ten sam projekt to słyszałem że to ma być jakaś siec VIRGIN

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#11

#11 Post autor: Archi_p »

Deidara pisze:To może kilka faktów:

1. W Alcatel-Lucent polityka wynagrodzeń jest niejawna w związku z tym nie wiadomo ile kto zarabia a przynajmniej nie powinno być to jawne. W związku z tym pytanie o jakieś widełki jest bezcelowe. Negocjujesz z pracodawcą i on oceni czy Ci tyle ile chcesz zapłacić czy też nie. Tutaj nic nie można dodać.
2. Zwolnienia jak zwolnienia. Jest kryzys więc wszystkie branże cierpią z telekomunikacją włącznie. Cisco mimo świetnych zysków też obcięło zatrudnienie, żeby nie tracić rentowności.
3. Z tym zwalnianiem najdroższych pracowników to pudło. Zwalniają tam gdzie jest to nie biznes jest nierentowny. Pisali gdzie i dlaczego. Nie warto powtarzać wystarczy poszukać. Mogę tylko dodać, że w R&D nie tylko nie zwolnili nikogo i nie obcięli funduszy ale prawdopodobnie zwiększą na nie pieniądze. A R&D to Bell Labs o którym chyba każdy słyszał.
z punktem nr 3 az sie prosi o polemike - ale niestety rozne osoby czytaja forum wiec ...sorry. Natomiast te R&D i Bell Labs - to bardzo ciekawa kwestia. Bardzo duza ilosc laureatow prestizowych nagrod, Nobli itd i od lat w ogonie przelozenia tego na pieniadze. Innymi slowy siedza sobie i rzezbia rozne cudenka tylko nikt nie ma pojecia jak to sprzedac. Po polaczeniu z Alcatelem tylko polityczne naciski uratowaly odrebnosc tego tworu, no i oczywiscie zaangazowanie w pewne projekty dla rzadu amerykanskiego :wink: No i od lat swietne samopoczucie - my jestesmy Bell Labs i jak o nas nie slyszales to jestes kiep.

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#12

#12 Post autor: Lukasz_eS »

Archi_p pisze:jedno nie wyklucza drugiego - Alu robi rozne rzeczy a sprzet sieciowy/uslugi sa tylko jednym z wielu. no i zwalniajac drozszych pracownikow a zatrudniajac tanszych ....czysty zysk :wink:
dosc ze ALU obecnie - zgodnie z polityczna wykladnia - optymalizuje zatrudnienie.
ALU w Warszawie z tego co wiem intensywnie działa w PTC (INy) i u Solorza (IMS). Z tego co moje oczy widziały, to jedynie kadra kierownicza była zatrudniona przez samo ALU. Reszta to Ericpol był.
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#13

#13 Post autor: Deidara »

Archi_p pisze: z punktem nr 3 az sie prosi o polemike - ale niestety rozne osoby czytaja forum wiec ...sorry. Natomiast te R&D i Bell Labs - to bardzo ciekawa kwestia. Bardzo duza ilosc laureatow prestizowych nagrod, Nobli itd i od lat w ogonie przelozenia tego na pieniadze. Innymi slowy siedza sobie i rzezbia rozne cudenka tylko nikt nie ma pojecia jak to sprzedac. Po polaczeniu z Alcatelem tylko polityczne naciski uratowaly odrebnosc tego tworu, no i oczywiscie zaangazowanie w pewne projekty dla rzadu amerykanskiego :wink: No i od lat swietne samopoczucie - my jestesmy Bell Labs i jak o nas nie slyszales to jestes kiep.
To nie tak. Chodzi o kierunek spółki, który również doceniają jej akcjonariusze. Stawiają na naukę i technologię. W dzisiejszych czasach tylko innowacyjność potrafi wygryźć konkurencję. Jako efekt chociażby platformy 7950 czy Light Radio. Moim zdaniem nie ma lepszej inwestycji niż nauka.
Co do Bell Labs każdy ma prawo do swojej opinii. Ja bym nie lekceważył ludzi którzy prawie co roku zgarniają nagrodę Nobla. Co do przełożenia tego na zyski to myślę, że jest to kwestia czasu.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#14

#14 Post autor: Archi_p »

Deidara pisze:
Archi_p pisze: z punktem nr 3 az sie prosi o polemike - ale niestety rozne osoby czytaja forum wiec ...sorry. Natomiast te R&D i Bell Labs - to bardzo ciekawa kwestia. Bardzo duza ilosc laureatow prestizowych nagrod, Nobli itd i od lat w ogonie przelozenia tego na pieniadze. Innymi slowy siedza sobie i rzezbia rozne cudenka tylko nikt nie ma pojecia jak to sprzedac. Po polaczeniu z Alcatelem tylko polityczne naciski uratowaly odrebnosc tego tworu, no i oczywiscie zaangazowanie w pewne projekty dla rzadu amerykanskiego :wink: No i od lat swietne samopoczucie - my jestesmy Bell Labs i jak o nas nie slyszales to jestes kiep.
To nie tak. Chodzi o kierunek spółki, który również doceniają jej akcjonariusze. Stawiają na naukę i technologię. W dzisiejszych czasach tylko innowacyjność potrafi wygryźć konkurencję. Jako efekt chociażby platformy 7950 czy Light Radio. Moim zdaniem nie ma lepszej inwestycji niż nauka.
Co do Bell Labs każdy ma prawo do swojej opinii. Ja bym nie lekceważył ludzi którzy prawie co roku zgarniają nagrodę Nobla. Co do przełożenia tego na zyski to myślę, że jest to kwestia czasu.
Kiedys w zamierzchlych czasach kiedy zyly dinozaury mowiono ze sprzet Alcatela zawsze dziala ...w PowerPoincie. 7950 nooooo ...a kto to widzial, na zywo oczywiscie a nie w prezentacji? I jaki zwiazek z Bell Labs i innowacjami? No chyba ze mowimy o innowacyjnej technologi kupowania firm dysponujacych odpowiednimi produktami? Ja zycze jak najlepiej xSR'owi czy tez 7950 - jakkolwiek obecnie sie nazywa ten produkt. Czy znajdzie swoja nisze na rynku? Pojecia nie mam. Oby :wink:

No a z tym ze trzeba czasu zeby przelozyc innowacje Bell Labs'ow na zyski. No dawno sie tak nie usmialem. Wybacz - to nic osobistego, ale kilka lat temu bylem w "muzeum" Bell Labs. W zaleznosci od liczacych ten lab ma ponad 120 lat! Wiec kiedy nastapi przelozenie na zysk? :wink:

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#15

#15 Post autor: Deidara »

Pozostanę przy swoim zdaniu na ten temat. A co do XRSa to zapewniam Cię, że istnieje i ma się dobrze. Więcej wiary :wink: .
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

ODPOWIEDZ