Zabawne ogłoszenia i sytuacje z rozmów o pracę

praca itp
Wiadomość
Autor
ChC
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:39

Zabawne ogłoszenia i sytuacje z rozmów o pracę

#1

#1 Post autor: ChC »

Jako, że jestem na etapie poszukiwania pracy, to przeglądam wiele ofert i ogłoszeń. Niektóre z nich wyróżniają się spośród innych niezamierzoną szczyptą humoru. Oto moje typy:

1. Starszy Administrator Sieci / Junior IP Network Engineer
Czy to znaczy, że polski starszy inżynier ma wiedzę odpowiadającą zagranicznemu młodszemu inżynierowi? 8)

2. wymagane: Linux/Unix fundacje
W tym wypadku ktoś najwyraźniej bezmyślnie przetłumaczył Linux/Unix foundations jako fundacje, zamiast podstawy. Bo nie sądzę, żeby chodziło mu Fundację Wolnego Oprogramowania Stallmana. :wink:

3. wymagane: znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, drugi język będzie dodatkowym rowerem
Niestety w tym przypadku moja wyobraźnia zawodzi i nie jestem w stanie znaleźć wytłumaczenia w jaki sposób atut został zastąpiony rowerem. :lol:
Może chodzi o to, że jak śpiewał Lech Janerka - "Rower jest wielce OK"? :wink:

Szybka aktualizacja, oferta z dzisiaj (sądzę, że tym razem nazwa w pełni zamierzona):

4. Czarodziej Aplikacji Mobilnych / Android Magician
Na pewno na następnym pracodawcy zrobi wrażenie informacja, że wcześniej pracowaliśmy na stanowisku czarodzieja.
Ciekawe też, czy wraz z postępującą feminizacją zawodu informatyka pojawią się oferty w stylu "Czarownica z helpdesku". :wink:

To tyle z mojej strony, póki co. Zachęcam do dzielenia się własnymi zabawnymi doświadczeniami z rozmów o pracę lub "ciekawymi" ofertami pracy (niekoniecznie z branży sieciowej). :wink:

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#2

#2 Post autor: asp »

ChC chciałam się Ciebie uprzejmie zapytać w jakiej firmie ty na co dzień pracujesz tj kto konkretnie sponsoruje to trochę Twoje sztuczne plastikowe poczucie humoru ? To są troszkę żarty a la suchary Strasburgera. Prawie śmieszne.

Jak już musisz żartować to weź zapodaj jakiś fajny dowcipny żart ;) Uprzejmie chiałam też zauważyć, że na forum jest fajne miejsce gdzie można napisać dowcipe żarty tj ścieżka: Hyde park/Uśmiechnij się.

ChC
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:39

#3

#3 Post autor: ChC »

Sztuczne, plastikowe i prawie śmieszne? Nie mów tak, bo zamknę się w sobie. :(
kto konkretnie sponsoruje to trochę Twoje sztuczne plastikowe poczucie humoru ?
Póki co nie pracuję nigdzie, sponsorują mnie rodzice. Za to Ty pewnie pracujesz na helpdesku i masz mi za złe tę czarownicę, zgadłem? 8)
Uprzejmie chiałam też zauważyć, że na forum jest fajne miejsce gdzie można napisać dowcipe żarty tj ścieżka: Hyde park/Uśmiechnij się.
Jeśli moderator uzna, że to nie jest właściwe miejsce, to z pewnością przeniesie ten wątek (bez żalu z mojej strony). :wink:

ODPOWIEDZ