Staż / Praca w Krakowie?

praca itp
Wiadomość
Autor
d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

Staż / Praca w Krakowie?

#1

#1 Post autor: d3s »

Witam, chciałbym zapytać czy możecie polecić jakieś firmy IT na pierwszą pracę lub staż w Krakowie?
Interesowałaby mnie praca przy sieciach / systemach linux.

Dodam że jestem aktualnie studentem 2 roku, z ukończoną akademią Cisco i certem Ccna. Doświadczenie mam niewielkie , 2 miesiące praktyk przy urządzeniach Cisco oraz 1 miesiąc przy administracji usług sieciowych na Debianie w nie wielkiej firmie u ISP.

Jak narazie z Krakowa kojarzę firmy tj. Ericpol, Comarch, Onet.pl oraz Interia.pl, czy możecie coś powiedzieć więcej o tych korporacjach i czy warto próbować z moim doświadczeniem się tam dostać?

Za więcej informacji z góry dziękuję.

E57
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 lis 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków

#2

#2 Post autor: E57 »

cisco w krakowie prowadzi inkubator dla studentow, zainteresuj sie tematem, moze sa tez pozycja na staz. z tego co widzialem sa jakies pozycja na intern do AS

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#3

#3 Post autor: d3s »

Jeśli się nie mylę to do Cisco trzeba mieć bardzo dobrze opanowany j.angielski , nawet na ich Internship :)
I to mnie trochę odstraszyło bo aż taki dobry to ja nie jestem i pewnie na tym bym poległ.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#4

#4 Post autor: frontier »

Zatem poswiec 6-12 miesiecy na intensywna nauke jezyka :)
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

tomiabc
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:51

#5

#5 Post autor: tomiabc »

d3s pisze:Jeśli się nie mylę to do Cisco trzeba mieć bardzo dobrze opanowany j.angielski , nawet na ich Internship :)
I to mnie trochę odstraszyło bo aż taki dobry to ja nie jestem i pewnie na tym bym poległ.
prawie każdy inżynier twierdzi, że jego angielski jest 'kiepski'. pozwól innym ocenić twoje umiejętności językowe ;)

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#6

#6 Post autor: d3s »

frontier pisze:Zatem poswiec 6-12 miesiecy na intensywna nauke jezyka :)
Mam straszny problem z gramatyką angielską, ale jeśli chodzi o zrozumienie tekstu ze słuchu, czy z czytania to myślę że to mi w miarę dobrze idzie, dużo czytam, i oglądam filmów po angielsku, a jeśli chodzi o gramatykę angielską to mam z nią problem bo mam dopiero z nią styczność od studiów na wcześniejszym etapie edukacji nie miałem z nią styczności... bo uczyłem się głównie niemieckiego.

Co do tematu to najbardziej się zastanawiam nad firmą Ericpol, ponieważ mają aktualnie otwartą rekrutację na staże wakacyjne, i ciekaw jestem czy trudno się dostać tam.

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#7

#7 Post autor: lxs »

W pracy używam angielskiego na codzień. Mój poziom to B2/C1. Nie jestem jakimś orłem, ale... mój język angielski strasznie podupadł odkąd pracuję. A przyczyną tego jest, że język biznesowo-techniczny jest strasznie prosty i rozmówcami przeważnie są osoby na podobnym poziomie. Od takiego "gadania" bogactwo języka się bardzo zmniejsza.
Sam byłem na dwóch rozmowach w Cisco w Krakowie i mam do czynienia z TAC Cisco na codzień. Tam chodzi głównie, żeby być płynnym w języku i nie popełniać błędów podczas mówienia. A pisanie? Odnoszę wrażenie, że inżynierowie tam piszą z jakiś szablonów typu "copy-paste". Najlepiej pójść na rozmowę i samemu się przekonać.

W poprzedniej pracy miałem sporo do czynienia z Ericpolem i mogę jedynie powiedzieć, że mają bardzo dobrych programistów. Dodatkowo zajmują się dostarczaniem usług dla telekomów, więc przy odrobinie szczęścia i samozaparcia można ugryźć telekomunikację od innej strony.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#8

#8 Post autor: asp »

Polecam Akamai w Krakowie. Z powodu intensywnego rozwoju firmy w PL jest praktycznie ciągła rekrutacja od 2 lat na różne stanowiska techniczne. Pamiętam, że była też możliwość stażu, najlepiej sledzic aktualne oferty.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#9

#9 Post autor: d3s »

Dzięki za odpowiedzi, o Akamai wcześniej nie wiedziałem a widzę różnego rodzaju oferty dla Inżynierów Sieciowych, choć raczej mam zbyt małe doświadczenie aby się tam dostać. A co do Ericpola, to aktualnie uczę się również Perla, więc może się przydać .. choć jak samych bardzo dobrych programistów tam mają, to pewnie moje umiejętności również będą jeszcze nie wystarczające :/.

Awatar użytkownika
B.
wannabe
wannabe
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2008, 03:07

#10

#10 Post autor: B. »

d3s pisze:Dzięki za odpowiedzi, o Akamai wcześniej nie wiedziałem a widzę różnego rodzaju oferty dla Inżynierów Sieciowych, choć raczej mam zbyt małe doświadczenie aby się tam dostać. A co do Ericpola, to aktualnie uczę się również Perla, więc może się przydać .. choć jak samych bardzo dobrych programistów tam mają, to pewnie moje umiejętności również będą jeszcze nie wystarczające :/.
Ericpol to glownie kodowanie. Jezeli liczysz na staz/prace w sieciowce, to tylko i wylacznie na ich helpdesku. Chociaz ostatnio szukali ludzi znajacych dzialke SP i umiejacych kodowac.
Pozdrawiam
B.

"Training is useful, but there is no substitute for experience"

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#11

#11 Post autor: d3s »

Pytanie tylko,jaki poziom w kodowaniu trzeba prezentować, ciekawi mnie ogłoszenie gdzie pisze że trzeba znać przynajmniej jeden język programowania na poziomie "samodzielności".

ODPOWIEDZ