Brak pracy dla sieciowców w Polsce

praca itp
Wiadomość
Autor
jacmoc
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 09 lip 2013, 21:11

#31

#31 Post autor: jacmoc »

Ja dostaję cały czas oferty na LinkedIn , uważam że teraz tam warto szukać pracy.
Przeprowadzka niestety może być niezbędna. Takie czasy... , na szczęście trochę dróg ciągle się buduje i szansa na sensowne dojazdy rośnie.

Szukałeś w niestandardowych firmach pracy dla sieciowców ?
Firmy przemysłowe , elektrownie , petrochemie itp ?
Sam jestem automatykiem , a zająłem się sieciami bo jest taka potrzeba.


Pytanie:
Co sądzicie o zaproszeniach na LinkedIn od "znajomych" specjalistów HR którzy mają po 500+ znajomych.
Ja osobiście odrzucam.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#32

#32 Post autor: Kyniu »

jacmoc pisze:Co sądzicie o zaproszeniach na LinkedIn od "znajomych" specjalistów HR którzy mają po 500+ znajomych. Ja osobiście odrzucam.
Akceptuje tylko tych których znam. No chyba, że zechce mnie do grona znajomych dodać Scarlett Johansson ;)

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#33

#33 Post autor: em_er »

no to teraz musisz zdradzić co trzeba zrobić żeby takie zaproszenie dostać.
Zapłacę!

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#34

#34 Post autor: frontier »

Kyniu pisze:
jacmoc pisze:Co sądzicie o zaproszeniach na LinkedIn od "znajomych" specjalistów HR którzy mają po 500+ znajomych. Ja osobiście odrzucam.
Akceptuje tylko tych których znam. No chyba, że zechce mnie do grona znajomych dodać Scarlett Johansson ;)
Pogadam z nia, zobaczymy co sie da zrobic :)
em_er pisze:no to teraz musisz zdradzić co trzeba zrobić żeby takie zaproszenie dostać.
Zapłacę!
Ja mam pusty profil a mimo to mnie spamuja - mysle ze to przez juz istniejace kontakty pojawiam im sie. Inna droga to dolaczenie do jakiejs grupy, tam tez sie ich troche kreci. Albo po prostu napisanie dobrego profilu, to tez powinno pomóc.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#35

#35 Post autor: em_er »

eee tam, ja sie chcialem dowiedziec co zrobić żeby dostać maila o tytule:
Scarlett Johansson invites you to her network

:P

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#36

#36 Post autor: lbromirs »

Panowie (i Panie),

Marudzicie. Jeśli faktycznie uważacie, że roboty dla sieciowców nie ma (a jest, choćby i u nas w Krakowie - mamy ogromne ssanie), to po prostu zakładajcie swoje firmy.

Dzisiejszy zestaw integratorów specjalizuje się w konkretnych zadaniach. Mamy SDN, mamy wirtualizację, mamy cloud mamy tysiące fajnych aspektów, którymi mogłaby zająć się firma składająca się ze zdolnych (jak Wy) i ambitnych (jak Wy), chcących dobrze zarabiać (jak Wy) ludzi.

Startup sieciowy? Czemu nie.

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#37

#37 Post autor: michal_basta »

lbromirs, ja mam zastrzezenia do rekrutacji w Krakowie. Jak to jest, ze odbywam rozmowe z kims z Indii na konsultanta R&S, najpierw pada pytanie, czy mam CCIE, a potem dostaje doslownie kilka pytan na poziomie roznic miedzy RSTP i MSTP albo co jest potrzebne, zeby zestawic BGP miedzy neighborami. Po czym po tygodniu dostaje feedback od panow z Penta Consulting, ze sorry, ale odpadles w przedbiegach, i tyle feedbacku.

Dodam, ze nie byla to moja pierwsza rekrutacja na NCE R&S i odbylem juz wczesniej 6 rozmow technicznych z inzynierami, ale byli to zawsze ludzie z Krakowa, jeden tez z Amsterdamu. Wiem, ze feedback mialem pozytywny, bo po rekrutacji na NCE DC Cisco samo zaproponowalo R&S, ale ostatecznie wybrano kogos kto mial wtedy CCIE.

Pomijam juz fakt, ze panowie z Penta Consulting absolutnie rozmijaja sie z prawda dot. stanowisk, na ktore rekrutuja. Tak czy owak, ostatnia rozmowa z inzynierem z Indii, bardzo slabo mowiacym po angielsku, byla zdecydowanie niepowazna. Dla mnie na przyszlosc rekrutacja do Cisco w Krakowie to totalna strata czasu. Taka luzna dygresja.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#38

#38 Post autor: lbromirs »

michal_basta pisze:lbromirs, ja mam zastrzezenia do rekrutacji w Krakowie. Jak to jest, ze odbywam rozmowe z kims z Indii na konsultanta R&S, najpierw pada pytanie, czy mam CCIE, a potem dostaje doslownie kilka pytan na poziomie roznic miedzy RSTP i MSTP albo co jest potrzebne, zeby zestawic BGP miedzy neighborami. Po czym po tygodniu dostaje feedback od panow z Penta Consulting, ze sorry, ale odpadles w przedbiegach, i tyle feedbacku.
Przekażę to do HRów. Rekrutacja dzisiaj dotyczy głównie pozycji junior. Zapewne byłeś 'too senior' na pozycję, tylko gdzieś wypadło, że trzeba Ci to powiedzieć.
michal_basta pisze:Pomijam juz fakt, ze panowie z Penta Consulting absolutnie rozmijaja sie z prawda dot. stanowisk, na ktore rekrutuja. Tak czy owak, ostatnia rozmowa z inzynierem z Indii, bardzo slabo mowiacym po angielsku, byla zdecydowanie niepowazna. Dla mnie na przyszlosc rekrutacja do Cisco w Krakowie to totalna strata czasu. Taka luzna dygresja.
Dzięki, przekażę uwagi.

warg29
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2011, 21:41

#39

#39 Post autor: warg29 »

Można to marudzeniem nazwać - ale faktem jest że w stolicy ofert dla sieciowców zbyt wielu nie ma. Większość ludzi po paru latach zdobywania doświadczenia ma już rodziny i kredyt na głowie i niezbyt chętna jest na relokowanie się lub przejście na samozatrudnienie (co osobiście oceniam jako wysoce ryzykowne w PL- już chyba wtedy lepiej na kontrakt za granicę jechać) . Dziwi mnie podejście Cisco i otwieranie coraz to nowych pozycji tylko w Krakowie - jakby nie można stworzyć teamu gdzie indziej . Chętni pewnie by się znaleźli- nawet za krakowskie stawki.
Wy szukacie pracowników, my szukamy pracy - dlaczego nikt nie wpadnie na to, że Cisco ma biura nie tylko w Krakowie?
Nota bene, mój znajomy relokował się do Krakowa z Wawy do Tac razem z żoną. A po miesiącu sie dowiedział że ma wracać do Warszawy- bo tam jest projekt. I teraz w hotelu mieszka. Takie czasy- niestety.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#40

#40 Post autor: Kyniu »

Łukasz zapewne przez grzeczność tego wam nie napisze ale "zejdźcie" z Cisco Polska bo im TAC nie podlega - to całkiem inna część korporacji. To, że akurat TAC wylądował w Polsce nie znaczy, że podlega w jakikolwiek sposób pod Cisco Polska bo tak nie jest.

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#41

#41 Post autor: michal_basta »

lbromirs pisze:Przekażę to do HRów. Rekrutacja dzisiaj dotyczy głównie pozycji junior. Zapewne byłeś 'too senior' na pozycję, tylko gdzieś wypadło, że trzeba Ci to powiedzieć.
Moglo i tak byc - aczkolwiek rekrutowalem na NCE DC i ktos doszedl do wniosku, ze lepiej bym sie nadawal na R&S, wiec padla propozycja kolejnej rekrutacji.

A co do Penta Consulting - jesli oni rozpowiadali naokolo, ze szukaja osob do 'data center daily operational support' i wyraznie bylo podkreslone zadnej projektowej pracy, a pozycja okazala sie zwyczajnym NCE DC, to latwo sobie wyobrazic ilu potencjalnych ciekawych kandydatow zrezygnowalo z rekrutacji. Na to samo stanowisko Penta zadzwonila do kumpla i po krotkim pytaniu, czy ma CCIE DC podziekowali mu.

To tyle ode mnie w temacie rekrutacji do Krakowa, i dzieki za zainteresowanie.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#42

#42 Post autor: garfield »

Kyniu pisze:Łukasz zapewne przez grzeczność tego wam nie napisze ale "zejdźcie" z Cisco Polska bo im TAC nie podlega - to całkiem inna część korporacji. To, że akurat TAC wylądował w Polsce nie znaczy, że podlega w jakikolwiek sposób pod Cisco Polska bo tak nie jest.
Dokładnie
TAC Kraków to rozszerzenie TAC'a w Diegem
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#43

#43 Post autor: asp »

Jak to nie ma pracy dla sieciowców w Polsce...? Polecam Akamai Kraków, jest otwarta rekrutacja na 2 stanowiska sieciowe:
http://jobs.akamai.com/job/Krakow-Netwo ... lobalMedia
http://jobs.akamai.com/job/Krakow-Netwo ... lobalMedia

Warunki pracy super komfortowe w nowoczesnym biurowcu, WFH, płynne godziny pracy, dodatkowe wsparcie edukacyjne, prywatna opieka medyczna, karta milti-sport, miła atmosfera, sympatyczne koleżanki i koledzy w pracy, liczne imprezy firmowe, nowoczesne narzędzia pracy i wyposażenie pracownika prawie według życzenia (laptop), itp, itd...

Gdyby ktoś chciał spróbować sił w procesie rekrutacyjnym to mogę polecić, potrzebowałabym cv w języku angielskim.

tomiabc
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:51

#44

#44 Post autor: tomiabc »

asp,

jest jakaś polityka określająca ilość pracy z domu (WFH) w akamai?
czy ktoś krzywo patrzy gdy nie a kogoś więcej niż jest w biurze?

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#45

#45 Post autor: asp »

WFH: wydaje mi się, że to zalezy od rodzaju umowy o prace/kontraktu, warunków umowy, działu oraz ewentualnie ustaleń z menedżerem. Ja mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że pracuję często z domu.

Nie zauważyłam żeby ktoś na kogoś krzywo patrzył, tu jest dużo działów i raczej każdy pilnuje swojej roboty i cieszy się że dostał pracę i tu pracuje. Jest zupełnie inny sposób myślenia w dziedzinie zarządzania ludźmi (powiedziałabym amerykański, nowoczesny a nie typowo polski), postrzegania pracownika i oceniania efektowności jego pracy.

ODPOWIEDZ