Kariera Sieciowca

praca itp
Wiadomość
Autor
Ashtaway
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2011, 07:42

Re: Kariera Sieciowca

#106

#106 Post autor: Ashtaway »

A przygodę z devops od czego zacząć? Nauka Pythona?

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: Kariera Sieciowca

#107

#107 Post autor: qligowski »

linux, bash, puppet/chef, python ,mysql

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Kariera Sieciowca

#108

#108 Post autor: frontier »

qligowski pisze:Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D
ccnp rs/sec, ccse, fortinet, f5, a dalej aws i azure.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Kariera Sieciowca

#109

#109 Post autor: martino76 »

Jesli chcesz poczytac o radach zerknij co maja do powiedzenia tutaj http://www.flackbox.com/best-it-career-advice/

Szczegolnie podoba mi sie ta odpowiedz :)
My advice is: don’t!

The existing enterprise IT model is badly broken. Personnel costs are extremely high compared to hyper scale services, so you’ll eventually spend all your time babysitting legacy apps, while the leading edge stuff will be largely managed by the cloud vendor. Fewer companies will be able to afford their own IT department, so total US – and in most developed countries – IT employment will drop. What robots are doing to US manufacturing, cloud services will do to enterprise IT.
Pozdro,

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Kariera Sieciowca

#110

#110 Post autor: minimalist300 »

frontier pisze:
qligowski pisze:Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D
ccnp rs/sec, ccse, fortinet, f5, a dalej aws i azure.
myslisz ze kolejnosc CCNP ma znaczenie? w sensie lepiej najpierw zrobic RS a pozniej SEC czy mozna od razu przejsc do SEC? Obecna firma nie chce placic za certy wiec sie zastanawiam co lepiej zrobic. Obecnie mam CCNA RS, w nastepnym miesiacu podchodze do Sec. W UK ostatnio duzo ofert z CCNP RS za 30-35k - za tyle samo albo wiecej mozna dostac prace z samym ccna

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

Re: Kariera Sieciowca

#111

#111 Post autor: drozdov »

Ja dodam swoje trzy gorszę ( z natury jestem nieśmiały ale że dzisiaj wypiłem 2 małe piwa to to się ośmiele :) )

Najlepsza kariera sieciowca/devopsa/dupopsa.
- zacznij pracować w firmie,
- zacznij poznawać technologie wykorzystywane w firmie i naucz się technologii,
- staraj się poznawać rzeczy dookoła i postaraj się opymalizować to co jest,
- jeżeli zobaczysz że wiesz już 75% i sie nie rozwijasz poszukaj innej firmy która: jest większa lub/i oferuje więcej pieniędzy lub/i ma fajniejsze technologie lub/i... - jest lepsza z twojej perspektywy..
- zacznij pracować w firmie ...

Jeżeli zaczniesz wysyłać CV i zobaczysz że czegoś Ci brakuje ( papierka z CC na początku ( niekoniecznie CCCP ) zrób go. Nie patrz na to że ktoś Ci mówi: "ale wiesz żeby mieć prawdziwe CCNP to musisz mieć 5 lat doświadczenia", po prostu naucz się technologii, zdaj egzamin - koko dżambo i do przodu... Jeżeli twój angielski jest kiepski - idź na kurs itd.

Nie zaczynaj rozmów od "ale panie, bez widełek to nie da rady". Przemyśl czy chcesz pracować w firmie. Przejdź przez rekrutacje i zobacz gdzie dojdziesz. Może się dowiesz, nie jesteś tak zajebisty jak myślisz. A jak jesteś zajebisty tak jak myślisz (i ktoś oprócz Ciebie tak uważa) to mamy trzy rozwiązania: dostaniesz pracę za kasę którą chcesz bo był na to budżet, ktoś uzna że jesteś mega zajebisty i pójdzie do prezia po zwiększenie budżetu i dostanie na to kasę albo pan/pani z HR odpowie że niestety firmy na Ciebie nie stać. W każdej sytuacji jesteś wygrany, bo nawet ostatnie rozwiązanie poprawi twoje samopoczucie :) .

To tyle :) Każda kariera jest inna i powiedzenie że CCNX jest lepsze od CCNY czy innego HCNP może być prawdą ale nie musi... :)
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Kariera Sieciowca

#112

#112 Post autor: frontier »

minimalist300 pisze:
frontier pisze:
qligowski pisze:Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D
ccnp rs/sec, ccse, fortinet, f5, a dalej aws i azure.
myslisz ze kolejnosc CCNP ma znaczenie? w sensie lepiej najpierw zrobic RS a pozniej SEC czy mozna od razu przejsc do SEC? Obecna firma nie chce placic za certy wiec sie zastanawiam co lepiej zrobic. Obecnie mam CCNA RS, w nastepnym miesiacu podchodze do Sec. W UK ostatnio duzo ofert z CCNP RS za 30-35k - za tyle samo albo wiecej mozna dostac prace z samym ccna
Zrób jak Ci wygodnie.

btw. drozdov dobrze gada, podać mu kolejne piwa!
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

Re: Kariera Sieciowca

#113

#113 Post autor: tomon »

drozdov pisze: koko dżambo i do przodu...
i like it :)

dla tych co się zastanawiają co lepiej czy python na początek, a moze sie wirtualizacją zając, a moze zrobie to CCNP , a moze by od razu w SEC sie wbic i tak mija tydzien za tygodniem , miesiac za miesiacem....
czasu z wiekiem to też jakoś mniej na nauke ale czlowiek by chciał spróbować czegoś nowego, a moze sytuacja zmusze do zmiany branzy itd.

moja skromna rada jako kompletnego niesieciowca ale zmierzającego w tym kierunku :)

1. kup ksiązkę która jest tutaj najczesciej polecana jako dobry start na rozpoczęcie nauki ( do konkretnej technologi bedzie konkretnie inna kniga) - najlepiej z twarda okładką
2. kup jakąś tanią lutownicę - moze być nawet gazowa, ewentualnie żyletka
3. wygraweruj na frontowej okładce to co zacytowałem od drozdova
4. jak juz zrealizujesz to co wygrawerowałes z jedną pozycją - kupujesz kolejną i tak caly czas, podnosząc poziom trudności i uzupełniając gaz w lutownicy lub żyletki w pudełku.
.....
65. i dalej mijają tygodnie i miesiace
....
143 . tylko, że po roku ( który i tak Ci spier...oli) takiego grawerowania masz juz jakąs wiedze którą mozęsz sie pochwalić nie tylko przed tą panią z HR.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Kariera Sieciowca

#114

#114 Post autor: nowyk123 »

Dobre rady :) cały czas do przodu, nie marnować czasu i sensownie się uczyć z tego co się przyda. Czyli na sysops wiedza z zakresu ccna i CCNP switch i CCnp Route będzie przydatna?

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Kariera Sieciowca

#115

#115 Post autor: PatrykW »

Ja dodam od siebie ze ja zaczynalem nie majac papierka, obecnie pracuje jako Network Engineer w bardzo duzej firmie hostingowej.

Wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza. Jak pracujesz u pratnera Gold Cisco czy cos w ten desen, tam papierek ma znaczenie.

Przechodzac mase rozmow o prace w UK, nie spotkalem sie na bariere w postaci, brak certa, brak pracy.
Nie majac papierka, dalej fajnie mozna pogadac o architekturze data center :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Amare

Re: Kariera Sieciowca

#116

#116 Post autor: Amare »

freel4ncer pisze:
qligowski pisze:Przy okazji sie zapytam, w ktorym kierunku isc
stricte sieci czy devops ? Lubie oba ale nie wiem ktory bedzie bardziej przyszlosciowy :D
netops do poziomu ccnp / jncip potem devops.
IMHO najlepszy stosunek money do effort
Jak to jest z tym Juniperem? Podobno JNCIP miał być end of life, i czy jest jeszcze sens się w tym certyfikować (podobno mało pracy i będzie coraz mniej?!).

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Kariera Sieciowca

#117

#117 Post autor: freel4ncer »

Amare pisze:podobno mało pracy i będzie coraz mniej?!).
ktos Cie oszukal :)

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Kariera Sieciowca

#118

#118 Post autor: mihu »

Amare pisze:
Jak to jest z tym Juniperem? Podobno JNCIP miał być end of life, i czy jest jeszcze sens się w tym certyfikować (podobno mało pracy i będzie coraz mniej?!).
Jupek jest fajny i warto jeśli Cię interesuje i żeby mieć motywację żeby się podszkolić, ale co do odnawiania nie jestem przekonany. Poza tym ceny za egazminy ostatnio powindowały ostro, więc trzeba wybierać co warto mieć "live" a co nie.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

shakka zombie
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2017, 23:12

Re: Kariera Sieciowca

#119

#119 Post autor: shakka zombie »

SQ8UW pisze:Problem nie stanowi wiek osoby a raczej dostępny czas i priorytety. Mając 35-lat podejrzewam, że tą dwójkę dzieciaczków się już ma, i znalezienie tak 20 godzin na labowanie w ciągu tygodnia wydaje się wręcz niemożliwe. Żoną też trzeba się zająć od czasu do czasu. Mając nie wiem 25 lat, brak dzieci czy żony pozwala na skupieniu się na CCIE. Zawsze można znaleźć pracę, w której pracujesz połowę czasu, a drugą poświęcasz na naukę - ale takich firm za dużo nie ma. Inna sprawa, że mając 35 lat, kilka lat doświadczenia w Cisco dostaniesz na 2 linii 15k brutto, czy wtedy warto będzie poświęcać rodzinę, aby zarobić na kontrakcie 3 tysięcy brutto więcej. Nie sądzę - zaciera się granica w zarobkach między CCNP a CCIE. Cały czas mówię o R&S, w branżach Security kasa jest jeszcze lepsza (górna granica).

Rzecz w tym, że nie mam jeszcze rodziny, myślę tak dwa lata. Mniejsza o moje życie, mogę sobie pozwolić póki co na siedzenie przed kompem. Chciałbym pójść dalej, zrobiłem sobie kurs CCNA, nie mam certa z tego(jeszcze). Ale teraz pytanie, gdzie zdobyć doświadczenie i jak nabywać doświadczenie. Niestety CCNA nie jest do końca praktycznym kursem, czułem się jak na labach na studiach, tak ma być i koniec. No nie do końca o to mi chodzi. Widzę w pracy kolegów adminów, z jednego pytania mogą taki elaborat wystosować, że po prostu nie ogarniam. Nie ukrywam chcę trochę lepiej zarabiać, pytanie moje wcześniejsze własnie dotyczyło wieku dla tej branży - czy hr'y danych firm patrzą na wiek kandydata?

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Kariera Sieciowca

#120

#120 Post autor: SQ8UW »

shakka zombie pisze:Ale teraz pytanie, gdzie zdobyć doświadczenie i jak nabywać doświadczenie.
Zrób najpierw CCNA, potem aplikuj do Atosa (o tej firmie zrobiło się ostatnio cicho na forum, ale nadal poszukują ludzi). Zależy od Towera/Klienta ale CCNA to odpowiednik 2 linii.
Znając realia, dostaniesz więcej niż CCNP+, który aplikował kilka lat temu. Widełek nie znam, więc nie podzielę się. Mimo wad Atosa to nadal świetne miejsce na początek, nie ma wyścigu szczurów; aby Ciebie zwolnili musisz się naprawdę postarać. Budżet na certy niski albo go brak, ale nadal można wycertyfikować się z Junipera. Znajomość technologi IP Multicast, EGP/IGP, Switchingu zdobywa na Jupku pozwoli Ci szybciej zrobić CCNP później. I nie mów, że daleko do Bydgoszczy, bo teraz wiem, że rekrutują również we Wrocławiu.

ODPOWIEDZ