[Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pangi
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

#46

#46 Post autor: pangi »

W sumie to juz po rozmowie, pozostal etap oczekiwania, czy chca, czy nie chca. ;-)

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

#47

#47 Post autor: SQ8UW »

garfield pisze: Kwota która Cisco oferuje w Krakowie jest naprawdę atrakcyjna
Wiem bo startowałem jak biuro ruszało
Zarobki na absolwentów
My client is offering PLN 50,000 to PLN 80,000 depending on your experience plus bonus and good benefits.
Podstawa: TUTAJ

Awatar użytkownika
pangi
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

#48

#48 Post autor: pangi »

Hm, od dwoch dni w nowej pracy, dzieki wszystkim za rady itp. ;-)

Pzdr.

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#49

#49 Post autor: Sapiel »

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum więc z góry przepraszam za zachowanie typowego newbie :)

Pisze w tym temacie gdyż jak można łatwo wywnioskować staram się o pracę w firmie Atos w Bydgoszczy. Na dniach mam mieć rozmowę techniczną przez tel z trzema technikami w celu weryfikacji umiejętności na stanowisko operatora sieci. Mam jako takie pojęcie o tematyce, plus zaplecze z dwóch semestrów akademii Cisco na CCNA i paro letnie doświadczenie jako admin lokalnej sieci w szkole. Nie jestem alfą i omegą w tych tematach. A moje oryginalne wykształcenie jest kompletnie inne niż informatyka (typowa studencka zapchaj dziura pt. Stosunki Międzynarodowe) co nie zmienia faktu iż studia informatyczne rozpoczynam we wrześniu.
Moje pytanie brzmi następująco, czy warto się tam pchać póki nie mam ukończonego CCNA i bez rozpoczętych studiów informatycznych? Czy doświadczenie nabrane w pracy jako admin lokalnej sieci komputerowej (niestety opartej o urządzenia SOHO) będzie wystarczające? Czego mogę się mniej więcej spodziewać po rozmowie technicznej? Czy ze średnią znajomością języka ang, na poziomie gdzieś pomiędzy B2/C1 (mowa na poziomie B2 - choć trochę zardzewiała od czasów studiów i rozumienie języka na poziomie co najmniej C1) dam sobie radę? I jaki mniej więcej przedział zarobków mogę targować? Rekruterka która dzwoniła do mnie i rekomendowała mnie firmie mówiła że mogę spokojnie ugrać kwotę rzędu 2900 brutto, czy jest to górna granica której lepiej nie przekraczać czy lepiej pokusić się o ciut większą?

Z góry dziękuje za jakikolwiek odzew, najlepiej za ten konstruktywny.
Swoją drogą, czy osoba która w wieku zbliżającym się do 30 zaczyna studia techniczne ma szanse jeszcze coś ugrać na tym poletku?

Pozdrawiam,
Sapiel vel Michał

horac

#50

#50 Post autor: horac »

No pewnie ze warto

Stosunkow Miedzynarodowych nie ma co sie wstydzic.. sam je mam :) Ja w Atosie zaczynalem przygode robiac jeszcze studia informatyczne.

Wazne zebys cos umial na temat sieci i chcial sie uczyc, to tam sie nauczysz dosc szybko reszty

mabes
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 23 wrz 2012, 09:01

#51

#51 Post autor: mabes »

Oczywiscie ze warto, zawsze jakies doswiadczenie w duzych sieciach. Odnosnie kwoty to 3000 brutto spokojnie, nawet 3500 mozna sprobowac...

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#52

#52 Post autor: minimalist300 »

Sapiel pisze: Swoją drogą, czy osoba która w wieku zbliżającym się do 30 zaczyna studia techniczne ma szanse jeszcze coś ugrać na tym poletku?

Pozdrawiam,
Sapiel vel Michał
Atos wydaje się być dobrą opcją... około 2000 netto na początek jest ok, tym bardziej że to Bydgoszcz. Wszyscy tak się boją o wiek, a ja bym podszedł do tego w inny sposób... weż pod uwagę że mając 30 lat do emerytury zostaje 37 lat pracy... wolisz spędzić ten czas robiąc to co lubisz/kochasz czy to czego nie nawidzisz?

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#53

#53 Post autor: Sapiel »

Zdecydowanie wole robić to co lubię i w czym się przynajmniej odnajduje niż coś innego :)
Pytanie o wiek miało na celu raczej utwierdzenie się w przekonaniu że robię dobrze.

W każdym razie jestem już po rozmowie, mam nadzieje że nie poszła tragicznie (z punktu widzenia prowadzącego - z mojego poszło lepiej niż przypuszczałem ale nie idealnie) - pytania stosunkowo proste, i bardziej nastawione na szybkie odpowiedzi sprawdzające czy się rozumie jak to wszystko funkcjonuje niż wyryte na blachę formułki.

Teraz przyszło mi czekać aż zadzwonią i zaproszą do Bdg :)

Awatar użytkownika
pangi
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

#54

#54 Post autor: pangi »

Nie ma sie co wiekiem przejmowac, ostatnio przyjeli do nas chlopa 39 lat, spoko gosc, dawaj lepiej szybko do pracy bo kolejka rosnie, a robic trzeba. ;-)

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#55

#55 Post autor: Sapiel »

No i zadzwonili i zaprosili, no i jadę w przyszłym tyg. :shock:

Trzeba będzie dać z siebie wszystko plus parę procent więcej i liczyć na cud :D

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#56

#56 Post autor: Marek607 »

Sapiel pisze:No i zadzwonili i zaprosili, no i jadę w przyszłym tyg. :shock:

Trzeba będzie dać z siebie wszystko plus parę procent więcej i liczyć na cud :D
Daj znac jak było (pytania itp.) no i czy sie dostałeś :wink:

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#57

#57 Post autor: Sapiel »

Jak tylko coś będę wiedział to od razu dam znać :)

Btw. to normalne że odwaniają do petenta po nie całym dniu od technicznej telefonicznej? W sensie czy to oznacza że na "gwałt" kogoś potrzebują? Bo mówiąc szczerze zakładałem że zadzwonią do mnie raczej po tygodniu :)

Awatar użytkownika
vamos
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 lip 2013, 11:27
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#58

#58 Post autor: vamos »

Tak, jest to normalne. Po rozmowie telefonicznej kontakt następuje zazwyczaj szybko. Około tygodnia trzeba natomiast czekać po rozmowie Face 2 Face.

Co nie zmienia faktu że Atos ma ssanie :) Są plany na zatrudnienie kolejnych 500. osób i powstaje już nowy biurowiec żeby gdzieś pomieścić tych wszystkich ludzi.

horac

#59

#59 Post autor: horac »

vamosPL pisze: Co nie zmienia faktu że Atos ma ssanie :) Są plany na zatrudnienie kolejnych 500. osób i powstaje już nowy biurowiec żeby gdzieś pomieścić tych wszystkich ludzi.
Niech sie przeniosa na Fordon i wynajma osiedlowe bloki... przynajmniej kazdy bedzie po kilka osob w pokojach a nie mega open space :D

Dziwie sie ze ten jegomosc co stawia Atosowi budynki pod wynajem jeszcze nie jest w top 10 listy Forbsa :D

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#60

#60 Post autor: Kyniu »

Sapiel pisze:No i zadzwonili i zaprosili, no i jadę w przyszłym tyg. :shock:

Trzeba będzie dać z siebie wszystko plus parę procent więcej i liczyć na cud :D
Ciekawe czy tak samo będziesz się cieszył jak już stamtąd odejdziesz. Przypomina mi się dowcip motoryzacyjny - ile razy kierowca cieszy się z auta? Dwa. Pierwszy raz jak je kupi. Drugi raz jak je sprzeda.

ODPOWIEDZ