[Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

praca itp
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#136

#136 Post autor: mhuba »

ATOS płacił tyle 7 lat temu jak miał duże ciśnienie, teraz spokojnie więcej możesz dostać.

Zmień myślenie.
Ja podchodze do tego tak że taki inżynier CCNP+ na zachodzie dostaje od 50k do ponad 100k EUR rocznie a to jest jakieś 210 do ponad 430 tys zł + oczywiście te same a czasami dużo wieksze koszty około pracownicze, premie i jakieś dodatki w postaci często samochodu (gdzie u nas raczej inżynier nie moze liczyć na takie bonusy a tam tak).
Teraz Ty robiąc dla takiego Atosa lub innego Kolosa bedziesz zastępował tego z zachodu, często pracujac wiecej, szybciej, lepiej, mądrzej do tego jeszcze musisz wziąć pod uwagę że na zachodzie nikt do tej roboty się nie rwie, bo nie ma co tu dużo ukrywać ale jest to mało kreatywne zajęcie, więc jest duży deficyt ludzi i dorwanie kogoś wartościowego graniczy z cudem co widzę po miesiącami ciągnących się rekrutacjach i ludzi jacy są zatrudniani (roszczeniowi, skoczkowie 1-2 rok i ich już nie ma, osłonięci z każdej strony prawem pracy, zazwyczaj gorzej wykształceni).

Też musisz wziąć pod uwagę jak płaci cała branża IT w Polsce: testerzy, programiści, PM, handlowcy w IT tam ludzie z 3 letnim doświadczeniem czesto po przekształceniu ścieżki kariery z nie-IT (humanisci, ludzie po polibudzie ale innych wydziałach) celują dużo wyżej niż wspomniane przez Ciebie kwoty.

Plus po trzecie, galopujace koszty życia w Polsce, mieszkania droższe niż w Niemczech, paliwo droższe niż w Niemczech, praktycznie brak służby zdrowia i wszystko ogarnianie prywatnie, brak miejsc w publicznych przedszkolach, system emerytalny który nie przetrwa w tej postaci i pewnie te skladki które idą do ZUŚ ... nie tak jak w Niemczech (przy zarobkach CCNP+ w DE będziesz miał bardzo dobrą emeryture).

Teraz Twój argument odnośnie przenosin do Bułgarii czy Rumuni.
W Bułgarii jest praktycznie JEDNO duże miasto w którym coś się dzieje i jest jakas infrastruktura, i są ludzie, każdy kto mógł to uciekł z tego kraju, a liczba ludności w całym kraju jest taka jak pewnie w dwóch Warszawach w godzinach szczytu. Już dzisiaj w Sofii jest każde korpo jakie możesz sobie wyobrazić na czele z Atosem i maja mega problem żeby kogoś dorwać do roboty w IT.
Myślisz że to jest konkurencja dla nas gdzie masz 6-7 duzych ośrodków z dobrymi szkołami, z tysiacami ludzi po studiach.
Myslisz ze dla takiego korpo jedynym argumentem rozwoju biznesu jest minimalna stawka godzinowa w danym kraju?
Ma to znaczenie drugo lub trzeciorzędne, o wiele bardziej licza się właśnie, liczby wyższych uczelni (ktoś tam będzie musiał pracować), infrastruktura (skąd, jak dolecieć, połączenia, dostępność powierzchni biur), chyba najwazniejsze, otoczenie (czy będzie można pozyskiwać pracowników z konkurencji, już wyszkolonych, przetartych w boju i z korpo angielskim, dlatego Atos ma takie problemy bo Bydgoszcz to nie informatyczne El Dorado dlatego rozdaja prace zdalna na lewo i prawo, też nikt za bardzo nie marzy o życiu w Bydgoszczy bo co jak znudzi się robota w Atosie to co wtedy? to nie Wrocław, Warszawa czy Krakow).

Musisz patrzeć dużo szerzej, nie zestawiaj swojej wypłaty ze średnią krajowa w Polsce, kogo to interesuje w olbrzymim korpo które na gwałt szuka ludzi do projektu?

Pzdr
mHuba

SiDi
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:09

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#137

#137 Post autor: SiDi »

Umm, więcej to już chyba tylko architekt. Kolega miał przechodzić na UoP jako architekt, ale też nie chce robić 100% z domu, a jeżdżenie do Bydgoszczy nie wchodzi w grę.
Nie wiem czy 7 lat temu tyle dawali w ATOSie, wtedy nie miałem oferty na seniora do nich.

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#138

#138 Post autor: bydgoszcz2016 »

SQ8UW pisze: 19 lis 2019, 09:03
Kyniu pisze: 18 lis 2019, 13:17
SiDi pisze: 18 lis 2019, 12:12 Chyba mieli ciśnienie, bo przy końcowych negocjacjach, byli w stanie dać 13.5k brutto na UoP
To znaczy, że nadal nie nauczyli się płacić na poziomie rynkowym i wcale ciśnienia nie mieli.
Nie przesadzajmy aż tak. Wychodzi z tego 9k netto do przekroczenia 85k brutto. Jest to UOP więc samych składek emerytalnych jest z dużego brutto blisko 28k rocznie.
Mówimy o poziomie CCNP, sam przeglądałem rynek pracy i tak kolorowo nie jest, samemu będąc CCNP+/JNCIE-ENT. Atos daje jeszcze możliwość przejścia na B2B, tyle, że nie wiem ile oferuje wtedy.

Bierzesz pacę z domu, możesz zamieszkać w mniejszym mieście i spokojnie utrzymać rodzinę. Pamiętajmy, że Polska głównie outsourcingiem stoi, wzrosną koszty pracy, to przeniosą biura z Polski do Bułgarii/Rumuni tak jak teraz sie robi z burami z Niemiec do Polski. Rozumiem Kyniu że CCNP z 5-letnim doświadczeniem powinien zarabiać 20k brutto na UoP?
To znaczy, że słabo rynek przeglądasz. ALbo patrzysz nie tam gdzie trzeba. Sam Atos potrafi na inne projekty zaoferowac dużo hojniejsze stawki.

Zdradze Ci że ten pomysł z wegetacją z rodziną w Pcimiu dolnym za tą stawkę to też kiepski pomysł. Właśnie takie myślenie psuje rynek IT w Polsce, zamiast myśleć jak godnie żyć, gdzie jadać i gdzie bywać TY kombinujesz jak tu przebiedować na prowincji...Jescze jak 20 tys na UOP Cie dziś szokuje to już w ogole zalecam lepsze zorientowanie się w terenie.
Umm, więcej to już chyba tylko architekt.
NIe.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#139

#139 Post autor: mhuba »

SiDi pisze: 19 lis 2019, 13:33 Umm, więcej to już chyba tylko architekt.
Tu masz jakies ogloszenie z dzisiaj https://imgur.com/a/yLpcIku 18k netto na B2B dla jakiegoś admina windowsow, wirtualki, 2 lina wsparcia, b2 angielski czyli człowiek 2-3 lata doświadczenia max.

Pzdr
mHuba

ekhart
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2021, 23:02

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#140

#140 Post autor: ekhart »

Dej0 pisze: 12 gru 2016, 16:45 To nie jest żadne oficjalne info ale moje doświadczenie w Atosie mówi mi że mniej więcej tak to by wyglądało:
GCM 2 do 3600zł brutto
GCM 3 3600-4500zł brutto
GCM 4 4500-6000zł brutto
GCM 5 6000zł+ brutto
Cześć,
Pracuje ktoś teraz na stanowisku Network Operatora?
Jestem w trakcie aplikacji i nie wiem co mógłbym negocjować(żeby nie przestrzelić w żadną stronę)
1 praca w sieciach, jeszcze studiuję, wiedza na poziomie CCNA.

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#141

#141 Post autor: seba766 »

Cześć,
znajomemu z 5letnim stażem dawali coś około 15k. Ale... jak już przeszedł cały proces rekrutacji to nagle się okazało, że znacznie mniej mogą być dać :D

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#142

#142 Post autor: PatrykW »

ekhart pisze: 07 cze 2021, 11:14
Dej0 pisze: 12 gru 2016, 16:45 To nie jest żadne oficjalne info ale moje doświadczenie w Atosie mówi mi że mniej więcej tak to by wyglądało:
GCM 2 do 3600zł brutto
GCM 3 3600-4500zł brutto
GCM 4 4500-6000zł brutto
GCM 5 6000zł+ brutto
Cześć,
Pracuje ktoś teraz na stanowisku Network Operatora?
Jestem w trakcie aplikacji i nie wiem co mógłbym negocjować(żeby nie przestrzelić w żadną stronę)
1 praca w sieciach, jeszcze studiuję, wiedza na poziomie CCNA.
Z 3000 na reke dostaniesz
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

ODPOWIEDZ