[Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

praca itp
Wiadomość
Autor
horac

#61

#61 Post autor: horac »

Kyniu pisze: Ciekawe czy tak samo będziesz się cieszył jak już stamtąd odejdziesz. Przypomina mi się dowcip motoryzacyjny - ile razy kierowca cieszy się z auta? Dwa. Pierwszy raz jak je kupi. Drugi raz jak je sprzeda.
Ty jestes wiekszym pesymista odemnie ;], daj sie chlopakowi nacieszyc pierwsza praca ! przypomnij sobie swoja pierwsza robote, bo ja dobrze pamietam 700zl na reke po miesiacu po 12h dziennie :) w... twojej ulubionej sprzedazy :D tylko nie w branzy sieciowej.. ale gajer musial byc i fura sluzbowa seicento na gaz ( fure dostalem po tym jak uzyskalem powyzej 30 nowych umow w miesiacu.. jako nagrode :mrgreen: a wyplata jak w "dniu swira")

Awatar użytkownika
pangi
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

#62

#62 Post autor: pangi »

Nie albo i stety w obecnych czasach pierwsza prace nie jest latwo zdobyc, szczegolnie w ogolnym bezrobociu krajowym, takze fajnie, ze kolega znajdzie prace, zapewne sie podszkoli i po chwili bedzie mogl zmienic na inna. Najwazniejsze to zaczac przygode w branzy, potem wszystko bedzie zalezne od nas. Ale tego nie trzeba tlumaczyc starym wyjadaczom. ;)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#63

#63 Post autor: PatrykW »

horac pisze:
vamosPL pisze: Co nie zmienia faktu że Atos ma ssanie :) Są plany na zatrudnienie kolejnych 500. osób i powstaje już nowy biurowiec żeby gdzieś pomieścić tych wszystkich ludzi.
Niech sie przeniosa na Fordon i wynajma osiedlowe bloki... przynajmniej kazdy bedzie po kilka osob w pokojach a nie mega open space :D

Dziwie sie ze ten jegomosc co stawia Atosowi budynki pod wynajem jeszcze nie jest w top 10 listy Forbsa :D
Cos bym napisal, ale jednak szkoda slow. Powiem tak "znajomosci" ;)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#64

#64 Post autor: Kyniu »

horac pisze:Ty jestes wiekszym pesymista odemnie ;],
Pesymista, optymista, pragmatyk, marzyciel, ..... to tylko słowa.
horac pisze:przypomnij sobie swoja pierwsza robote
Kiedy to było. Już nawet nie pamiętam czy podstawówka czy liceum. A najlepiej i tak zarabiałem w czasach licealnych. Tu się złożyło kompa, tam kogoś podszkoliło, tamtemu przepisało pracę w TAGu, etc. etc., koszta własne tyle co na sprzęt, życie na koszt rodziców, potrzeby niewielkie .......
horac pisze:w... twojej ulubionej sprzedazy :D
Do czego pijesz?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#65

#65 Post autor: Kyniu »

pangi pisze:Nie albo i stety w obecnych czasach pierwsza prace nie jest latwo zdobyc, szczegolnie w ogolnym bezrobociu krajowym
Jakim bezrobociu? O czym Ty piszesz? Szukam elektryka - żadnego nie ma, wszyscy zarobieni albo wyjechali. Szukam brukarza do położenia kostki brukowej - nie ma, zajęci na trzy miesiące do przodu. No to może chociaż stolarz - gdzie tam, żaden nie ma czasu, nie opłaca mu się, nie robi tego co potrzebuję. Szukam ślusarza do wyfrezowania kilku otworów w metalowej skrzynce - ten nie ma narzędzi, temu się nie kalkuluje, a jednej firmie co to ma i maszynę (coś na k..., wyleciało mi z głowy) i się im nawet chce, i opłaca, jedyny fachman od tego urządzenia jest na urlopie zdrowotnym do bliżej nieokreślonego czasu. Jak słyszę, że jest w tym kraju bezrobocie, to mnie szlag trafia.

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#66

#66 Post autor: Sapiel »

A dlaczego miałbym się nie cieszyć? Bo tego trochę nie rozumiem.
Tak samo nie rozumiem skąd się wzięło mylne przekonanie że nie mam pracy?

horac

#67

#67 Post autor: horac »

Kyniu pisze:
Do czego pijesz?
Do watku SDN/CCIE gdzie napisales ze najlepiej zostac sprzedawca.. skoro tak piszesz to musisz miec do tego zamilowanie

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#68

#68 Post autor: Kyniu »

horac pisze:Do watku SDN/CCIE gdzie napisales ze najlepiej zostac sprzedawca.. skoro tak piszesz to musisz miec do tego zamilowanie
To temat na dłuższą pogadankę o tym co się dzieje na rynku, o stosunku vendorów do partnerów, o odbieraniu rynku usług partnerom i spychaniu ich do roli przepychaczy pudełek, etc. etc. A co do mnie - niestety, ubolewam nad tym, ale nigdy nie miałem talentu do sprzedawania. Albo raczej wpychania ludziom/firmom tego co im zbędne.

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#69

#69 Post autor: Sapiel »

Byłem w poniedziałek w Bdg na rozmowie, wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Rozmowa po angielsku i jej wynik pozytywnie mnie zaskoczył.
Rozmowa z panią z HR była prowadzona w miłej aczkolwiek profesjonalnej atmosferze.
Rozmowa techniczna poszła mi w moim osobistym odczuciu słabo, pogubiłem się na rysunkach itp. ale jakoś przebrnąłęm do końca.

Ogólnie sprawnie i profesjonalnie w moim odczuciu - choć nie znam się, bo to w sumie moja druga rozmowa o pracę w życiu.

Na efekty rozmowy nie musiałem długo czekać, dziś zaoferowali mi pracę i ruszam (o ile szef w poprzedniej pracy nie będzie robił problemów) od sieprnia :)

Pozdrawiam,
i dzięki za rady :D Przydały sie :D

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#70

#70 Post autor: saiqard »

Sapiel pisze: Na efekty rozmowy nie musiałem długo czekać, dziś zaoferowali mi pracę i ruszam (o ile szef w poprzedniej pracy nie będzie robił problemów) od sieprnia :)
Gratulacje ;)

ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

#71

#71 Post autor: ryuuzakikira »

Hej a ile czekałeś na telefon po złożeniu cv przez ich strone?

Sapiel
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2015, 15:04

#72

#72 Post autor: Sapiel »

Po złożeniu CV czekałem ok. tygodnia. Cała procedura rekrutacji trwała jakiś miesiąc.

Dzięki za gratulacje. W poniedziałek zaczynam :)

ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

#73

#73 Post autor: ryuuzakikira »

Hej panowie mam takie pytanie. Do jakiego poziomu myślicie mogą zadawać pytania, bo akurat powiedzmy praktyki się nie boje. Jakiś może przykładzik ;p z góry dzięki

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

#74

#74 Post autor: SQ8UW »

ryuuzakikira pisze:Hej panowie mam takie pytanie. Do jakiego poziomu myślicie mogą zadawać pytania, bo akurat powiedzmy praktyki się nie boje. Jakiś może przykładzik ;p z góry dzięki
Liczy się to czy rozumiesz technologię, a nie czy znasz na pamięć wszystkie komendy. Wiadomo to jest na plus. Pytania pochodzą z CV, jak nie na kłamałeś masz szanse.
Zerkając na blue printa z CCNA:
1.Do czego służą VLANy?
2. Omów różnicę między domeną rozgłoszeniową a kolizyjną.
3. W jaki sposób działa traceroute?
4. Omów cechy protokołu RSTP - czym różni się w stosunku do klasycznego STP.
5. Jakie korzyści przynosi protokól IPv6 oraz jakie związane są z nim zagrożenia (np. NAT jako firewall w IPv4).
6. Co oferują dynamiczne protokoły routingu.
7. W jaki sposó skonfigurujesz trasę statyczną.

Bardzo ogólne Ci podałem. Wszystko zależy na jakie stanowisko startujesz czy na Network Operatora/Engineera/Architekta :P

michael15
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 02 lip 2014, 20:38

#75

#75 Post autor: michael15 »

Kilka osób miało takie pytania:
- Vlany, zakres, extended vlany
- Masz topologie R1 -> R2 (OSPF), R1 -> R3(RIP). Po stronie R2 i R3 masz passive interface. Dodajesz nową trasę na R1 do OSPF i RIP czy R2 lub R3 dostanie tą trasę?
- STP, 4 switche, stany i role portów
- OSPF, czy może być Area 0 -> Area 1 -> Area 2? Jak to rozwiązać (virtual link, tunel gre)
- Sumaryzacja w OSPF i EIGRP, gdzie ją można robić

Jakby ktoś chciał aplikować do Atosa to zapraszam na PW, chętnie udziele więcej info ;)
Ważne aby w aplikacji mieć magiczne słówko CCNA, inaczej HRy mogą nie ogarnąć tematu i odrzucić cv.

ODPOWIEDZ