[Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

praca itp
Wiadomość
Autor
freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#121

#121 Post autor: freel4ncer »

Dla was to tylko kasa i kasa a gdzie radosc z bycia u siebie :D wszystko tylko na to euro przeliczacie

Hertogen
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2016, 18:17

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#122

#122 Post autor: Hertogen »

Czy wiecie może jakie są wymagania na stanowisko Network Engineer w Atos? Aktualnie pracuję w innej firmie gdzie poruszam się w trochę innych technologiach niż sprzęty ciscowe czy IP/MPLS. Z tych tematów mam wiedzę na poziomie CCNA plus jakieś podstawy o MPLS. Zastanawiam się co poza tym jest wymagane. Mam tutaj na myśli wymagania minimalne, gdyż zdaję sobie sprawę, że NE to stanowisko na którym różnica wiedzy między poszczególnymi osobami jest już spora. Pewnie zdarzają się zarówno doświadczeni CCNP jak i stosunkowo początkujący inżynierzy.

Pytam, bo aplikowanie na Network Operatora w moim przypadku byłoby raczej krokiem w tył, więc chciałbym się podszkolić po wyższy level.

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#123

#123 Post autor: bydgoszcz2016 »

CCNP na inżyniera jest na rozmowie maglowane, trzeba z tego routa coś ogarniać. Aczkolwiek przy tamtejszych stawkach często muszą "brać co jest", więc nic nie powiedziane ze z mocnym CCNA sie nie załapiesz.

Skoro nie jesteś juniorem i coś ogarniasz, masz doświadczenie to ja bym nie uderzał do Atosa, jeśli nie jesteś seniorem lub nie spcjalizujesz sie w bardzo konkretnej technoogii to ciężko Ci bedzie wywalczyć godziwe zarobki.

koziol
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2013, 18:02

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#124

#124 Post autor: koziol »

Hertogen pisze: 25 lut 2018, 16:16 Czy wiecie może jakie są wymagania na stanowisko Network Engineer w Atos? Aktualnie pracuję w innej firmie gdzie poruszam się w trochę innych technologiach niż sprzęty ciscowe czy IP/MPLS. Z tych tematów mam wiedzę na poziomie CCNA plus jakieś podstawy o MPLS. Zastanawiam się co poza tym jest wymagane. Mam tutaj na myśli wymagania minimalne, gdyż zdaję sobie sprawę, że NE to stanowisko na którym różnica wiedzy między poszczególnymi osobami jest już spora. Pewnie zdarzają się zarówno doświadczeni CCNP jak i stosunkowo początkujący inżynierzy.

Pytam, bo aplikowanie na Network Operatora w moim przypadku byłoby raczej krokiem w tył, więc chciałbym się podszkolić po wyższy level.
Potwierdzam, poziom CCNP, dość szczegółowo zagadnienia L2 i L3. Niekoniecznie musisz pamiętać szczególy typu wartości poszczególnych timerów, raczej wiedzieć za co odpowiadają. Trochę troubleshootingu, trochę zagadnień z agregacji portów, jakieś dot1x, szczegóły EIGRP/OSPF/BGP/RIP (!) Często padają pytania pomocnicze: "Dlaczego?" :) które sprawdzają czy rozumiesz to o czym mówisz.
Generalnie rozmowy techniczne przeprowadzane są na wysokim poziomie i są wyczerpującym ale pozytywnym wrażeniem co do tej firmy. Jeśli się zdecydujesz na pracę dla nich, to będzie to ostatnie pozytywne wrażenie.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#125

#125 Post autor: Kyniu »

koziol pisze: 02 mar 2018, 09:39 Jeśli się zdecydujesz na pracę dla nich, to będzie to ostatnie pozytywne wrażenie.
You made my day ;)
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#126

#126 Post autor: PatrykW »

koziol pisze: 02 mar 2018, 09:39
Hertogen pisze: 25 lut 2018, 16:16 Czy wiecie może jakie są wymagania na stanowisko Network Engineer w Atos? Aktualnie pracuję w innej firmie gdzie poruszam się w trochę innych technologiach niż sprzęty ciscowe czy IP/MPLS. Z tych tematów mam wiedzę na poziomie CCNA plus jakieś podstawy o MPLS. Zastanawiam się co poza tym jest wymagane. Mam tutaj na myśli wymagania minimalne, gdyż zdaję sobie sprawę, że NE to stanowisko na którym różnica wiedzy między poszczególnymi osobami jest już spora. Pewnie zdarzają się zarówno doświadczeni CCNP jak i stosunkowo początkujący inżynierzy.

Pytam, bo aplikowanie na Network Operatora w moim przypadku byłoby raczej krokiem w tył, więc chciałbym się podszkolić po wyższy level.
Potwierdzam, poziom CCNP, dość szczegółowo zagadnienia L2 i L3. Niekoniecznie musisz pamiętać szczególy typu wartości poszczególnych timerów, raczej wiedzieć za co odpowiadają. Trochę troubleshootingu, trochę zagadnień z agregacji portów, jakieś dot1x, szczegóły EIGRP/OSPF/BGP/RIP (!) Często padają pytania pomocnicze: "Dlaczego?" :) które sprawdzają czy rozumiesz to o czym mówisz.
Generalnie rozmowy techniczne przeprowadzane są na wysokim poziomie i są wyczerpującym ale pozytywnym wrażeniem co do tej firmy. Jeśli się zdecydujesz na pracę dla nich, to będzie to ostatnie pozytywne wrażenie.
koziol pisze: 02 mar 2018, 09:39
Hertogen pisze: 25 lut 2018, 16:16 Jeśli się zdecydujesz na pracę dla nich, to będzie to ostatnie pozytywne wrażenie.
"Dlaczego?" ? :D
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#127

#127 Post autor: bydgoszcz2016 »

Dlaczego? Postaram się odpowiedzieć.

Niekompetentny management, skompletowany z work planerek, absolwentów pedagogiki i psychologii miejscowych uniwerków (czasem i kwiaciarka sie trafi), duża biurokracja, bardzo rozbudowany procesowy aparat (Contract Managerowie, SDMowie, TSMowie, często podublowani dla jednego klienta a jak co do czego przychodzi to NOC ma odpisywać klientowi na tematy kontrkatu/procesu bo nikt z tego gron nie ogarnia tematu poza mail forwardingiem), masakryczne dysproporcje zarobkowe na tych samych stanowiskach, HRy i inne nietechniczne komórki to też temat na memy ( Przepychanka z HRami bo nie chcą przyjąć wypowiedzenia, bo "Halina jest na urlopie" i tylko ona może a bedzie za 3 tygodnie to wtedy podpisze z datą wsteczną - WTF? Totalny brak profeski w nawigowaniu delegacjami, brak odpowiednich zasobów ludzkich do wykonywania statutowych zadań na odpowiednim poziomie)

Generalnie na im wyższej linii jesteś tym poziom, śodowisko twoje są lepsze i odczucia bardziej pozytywne. Jak zaczynasz od dołu lub średniego levelu to niestety tych powodów do frustracji trochę na horyzoncie jest.

ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#128

#128 Post autor: ryuuzakikira »

Hej,
Jak myślicie stawki na GCM np NE, które kiedyś były na tym forum bardzo urosły od prawie dwóch lat czy jest stagnacja w tej firmie?

jepes
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:47

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#129

#129 Post autor: jepes »

Hej.
Czy jest ktoś może na forum, kto pracuje zdalnie w ATOS jako Senior Network Engineer? Jeśli tak to czy mogę prosić o PM? z góry dzięki

DevNetTom
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2019, 23:04

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#130

#130 Post autor: DevNetTom »

Cześć, czy uważacie że pensja 3.5k net (prawie 5k brutto) jest realna na stanowisku NOC w Atosie dla osoby bez wyższego wykształcenia z certyfikatem CCNA, angielskim B2 i niemieckim A2 ?

Najważniejszy jest dla mnie rozwój, a że ten jest raczej mocno ograniczony w Bydgoszczy to priorytetem jest otrzymanie tej pracy. Z drugiej strony 3500 nie wydaje się szczególnie dużo, jednak jeżeli przez to moja kandydatura zostałaby odrzucona to wolałbym zaproponować 3k.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#131

#131 Post autor: mhuba »

Nie wiem, nigdy nie pracowałem w ATOS, ale z CCNA, angielskim B2 i niemieckim A2 wydaje mi się że 5000 zl brutto moze być realne.
Choć nie masz doświadczenia, taka forse tez ciezko dostać w tych wszystkich BPO biznesach na początku, 5000 zl tam to duzo ale dla ludzi tylko z jednym jezykiem czesto. Ty masz 2 + jakas wiedze.
Jak podziałasz z Google to mozesz duzo poczytac o pracy w ATOS i zarobkach np tu chyba dla Warszawy https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,899407
Tez jest tak ze jak juz prace dostaniesz w korporacji to jest wyjatkowo ciezko dostac cos wiecej, musi im naprawde na Tobie wyjątkowo zależeć albo musza byc pod sciana.
Normalnie firmy same z siebie nie daja znaczacych podwyzek tylko sa to kilkuprocentowe podwyzki ktore maja za cel podazac za inflacja.

Tak ze ja bym zrobił tak że jesli jestes bez doswiadczenia to staralbym sie tam ta prace dostac z tym ze zapis w umowie taki ze jesli sie sprawdzisz po okresie próbnym dostajesz to 500 zl ekstra.

Tez rozważyłbym zdobycie dostawidczenia gdzies poza Atosem, nawet poza PL, czy tam w Krakowie czy Warszawie i wtedy powrót do Bydgoszczy juz nie do NOC ale jako Network Inzynier czy Senior jesli jestes mocno zwiazany z miastem.
Bedziesz wtedy rozmawial o calkiem innej kasie, do ktorej bedzie na bank ciezko dojsc przez wewnetrzne rekrutacje czy podwyżki.
Jesli zaczynasz, prawdopdobnie jestes mlody, fajnie jest miec dobra prace gdzies w miare niedaleko rodziny, choc z drugiej strony teraz przy pracy zdalnej to juz nie problem.

Pzdr
mHuba

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#132

#132 Post autor: lukaszbw »

Cześć,

Atos na pewno warto rozważać na początek, szczególnie jak masz lokalnie. Poznasz zasady operowania takich korporacji oraz podciągniesz języki, szczególnie angielski. Pensja o której wspomniałeś jak najbardziej możliwa.
Trzeba tylko pamiętać, żeby nie utknąć. Popracować góra 3 lata i jak już będziesz się czuł na siłach to może jakiś kontrakty rozważyć aby zdobyć doświadczenie w kilku środowiskach.

Oczywiście można ryzykować i rozważać relokację ale to zależy jak pewnie się czujesz. Jeden z ważniejszych elementów teraz to język angielski według mnie. Jak możesz z dnia na dzień przestawić się w100% na angielski to warto poszukać też gdzie indziej.

W Atos masz mieszaninę polskiej dużej firmy z zachodnią korporacją. Zalety oraz wady/głupota pojawiają się z obu podejść. Jak masz bardzo dużo doświadczenia to Atos nie jest dobrym kierunkiem, chyba że bardzo zależy komuś na pracy z domu. Oczywiście zależy to od stanowiska ale w moim przypadku opcję takiej pracy w wymiarze 100% miałem na dzień dobry. Niewiele jest firm, które wprost powiedzą ci to na początku.

Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

SiDi
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:09

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#133

#133 Post autor: SiDi »

Ostatnio brałem udział w rekrutacji na Senior Network Engineera do ATOSa. Chyba mieli ciśnienie, bo przy końcowych negocjacjach, byli w stanie dać 13.5k brutto na UoP, więc jak ktoś dostanie taką ofertę i będzie przy swoim to pewnie takie pieniądze uzyska.
Odmówiłem, gdyż pracując 100% z domu bym oszalał po pewnym czasie.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#134

#134 Post autor: Kyniu »

SiDi pisze: 18 lis 2019, 12:12 Chyba mieli ciśnienie, bo przy końcowych negocjacjach, byli w stanie dać 13.5k brutto na UoP
To znaczy, że nadal nie nauczyli się płacić na poziomie rynkowym i wcale ciśnienia nie mieli.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#135

#135 Post autor: SQ8UW »

Kyniu pisze: 18 lis 2019, 13:17
SiDi pisze: 18 lis 2019, 12:12 Chyba mieli ciśnienie, bo przy końcowych negocjacjach, byli w stanie dać 13.5k brutto na UoP
To znaczy, że nadal nie nauczyli się płacić na poziomie rynkowym i wcale ciśnienia nie mieli.
Nie przesadzajmy aż tak. Wychodzi z tego 9k netto do przekroczenia 85k brutto. Jest to UOP więc samych składek emerytalnych jest z dużego brutto blisko 28k rocznie.
Mówimy o poziomie CCNP, sam przeglądałem rynek pracy i tak kolorowo nie jest, samemu będąc CCNP+/JNCIE-ENT. Atos daje jeszcze możliwość przejścia na B2B, tyle, że nie wiem ile oferuje wtedy.

Bierzesz pracę z domu, możesz zamieszkać w mniejszym mieście i spokojnie utrzymać rodzinę. Pamiętajmy, że Polska głównie outsourcingiem stoi, wzrosną koszty pracy, to przeniosą biura z Polski do Bułgarii/Rumuni tak jak teraz sie robi z burami z Niemiec do Polski. Rozumiem Kyniu że CCNP z 5-letnim doświadczeniem powinien zarabiać 20k brutto na UoP?

ODPOWIEDZ