[Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

praca itp
Wiadomość
Autor
ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

#76

#76 Post autor: ryuuzakikira »

dzięki michael15 & SQ8UW
rozmowę miałem jakiś czas temu i mogę potwierdzić, pytania są proste i z takiej puli. Myślałem, że wycisną ze mnie poty ostatnie no ale pytający(jednak tak nie było cóż może szkoda może nie) byli bardzo w porządku rozmawiało się z nimi jak z kolegami po fachu. Cóż ogólnie nie wiem jak mnie ocenili ale chyba dawno nie mieli tak lekko roztrzepanego ;p(w moim mniemaniu) człowieka (srki chłopaki ale niewyspanie robi swoje)

optimus
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:34

#77

#77 Post autor: optimus »

Gdyby ktoś potrzebował pomocy w procesie rekrutacji (na różne stanowiska i nie tylko Bydgoszcz) to zapraszam na priv.

freemaxis
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2008, 11:09

#78

#78 Post autor: freemaxis »

optimus pisze:Gdyby ktoś potrzebował pomocy w procesie rekrutacji (na różne stanowiska i nie tylko Bydgoszcz) to zapraszam na priv.
To ciekawe, co masz na myśli?

optimus
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:34

#79

#79 Post autor: optimus »

Mogę doradzić na jakie stanowisko aplikować w zależności od umiejętności i doświadczenia oraz dać wskazówki odnośnie tworzenia CV i przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Awatar użytkownika
vamos
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 lip 2013, 11:27
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#80

#80 Post autor: vamos »

Czytaj: "Powiem Ci jakich pytań możesz spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej a w zamian podasz mnie jako osobę polecającą żebym mógł zgarnąć 1500zł bonusu" ;)

Laran
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:59

#81

#81 Post autor: Laran »

vamosPL pisze:Czytaj: "Powiem Ci jakich pytań możesz spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej a w zamian podasz mnie jako osobę polecającą żebym mógł zgarnąć 1500zł bonusu" ;)
Dla niektórych to win-win:)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#82

#82 Post autor: freel4ncer »

vamosPL pisze:Czytaj: "Powiem Ci jakich pytań możesz spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej a w zamian podasz mnie jako osobę polecającą żebym mógł zgarnąć 1500zł bonusu" ;)
Obrazek


;)

sowaa
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2015, 20:15

#83

#83 Post autor: sowaa »

Chciałbym odświeżyć temat pytankiem czy zna ktoś aktualne widełki dla poziomu gcm 2 w Atosie?

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#84

#84 Post autor: excubitor »

Jakich teraz można spodziewać się widełek na Network/Security Engineer? Przyjmijmy, że wiedza na poziomie CCNA R&S + własny rozwój w kierunku security, jednak bardziej pod kątem pentestów niż konfiguracji.
Rozwój itd to jedno, ale za coś trzeba się utrzymać, najlepiej na nie niższym niż teraz poziomie.

Patrząc na opis tego, co dostałem to chyba jest to to samo, co tutaj: http://ccie.pl/viewtopic.php?f=12&t=22741

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#85

#85 Post autor: Dej0 »

Na to stanowisko lecą pytania typowo z CCNP R&S. Z wiedzą na poziomie CCNA nikt z ekipy rekrutującej Cię nie przepuści.

Jakbyś jednak się dostał to 4000-5000zł brutto + dodatek z relokacjny jak podpiszesz lojalkę.
Atos nie słynie z dobrych zarobków ale pracuje się przyjemnie.

Powodzenia

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#86

#86 Post autor: excubitor »

Wyślę CV i zobaczę co z tego wyjdzie, ale przy takiej stawce przeprowadzka robi się dla mnie średnio opłacalna.

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#87

#87 Post autor: qligowski »

CCNP i 4000 brutto czy mowa o CCNA ?

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re:

#88

#88 Post autor: SQ8UW »

sowaa pisze:Chciałbym odświeżyć temat pytankiem czy zna ktoś aktualne widełki dla poziomu gcm 2 w Atosie?
W przeciągu 2 lat dużo się zmieniło, jeżeli chodzi o wynagrodzenie myślę, że na plus. Łatwiej teraz dostać lepszy GCM, a lepszy GCM pozwala dostać lepszą kasę.

GCM 2 dostają ludzie po kierunkach daleko odbiegających od kierunków inżynierskich, po jednym czy dwóch modułach CCNA.
GCM 3 poziom CCNA
GCM 4 poziom CCNP z zerowym doświadczeniem
GCM 5 CCNP z kilkuletnim doświadczeniem

Zatem rada: Postaraj się podciągnąć z wiedzą techniczną. CCNP to koszt 5k, 500h nauki. Przy startowaniu z CCNA potem będzie ciężko dostać solidną podwyżkę, nawet jakbyś klepnął CCIE/JNCIE czy uzyskał doktorat w MIT/University of Oxford. Jakiś czas temu oferta Atosa widoczna była w Bydgoskim Urzędzie Pracy - widniało wynagrodzenie, nie chce rzucać kwotami bo ich już nie pamiętam.

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#89

#89 Post autor: Dej0 »

To nie jest żadne oficjalne info ale moje doświadczenie w Atosie mówi mi że mniej więcej tak to by wyglądało:
GCM 2 do 3600zł brutto
GCM 3 3600-4500zł brutto
GCM 4 4500-6000zł brutto
GCM 5 6000zł+ brutto

I nie licz na podwyżki. To co dostaniesz na początku do będziesz miał. Zmiana GCM +1 to droga przez mękę i kilka lat starań.

Awatar użytkownika
BK201
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2016, 12:05

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#90

#90 Post autor: BK201 »

Dej0 pisze:To nie jest żadne oficjalne info ale moje doświadczenie w Atosie mówi mi że mniej więcej tak to by wyglądało:
GCM 2 do 3600zł brutto
GCM 3 3600-4500zł brutto
GCM 4 4500-6000zł brutto
GCM 5 6000zł+ brutto

I nie licz na podwyżki. To co dostaniesz na początku do będziesz miał. Zmiana GCM +1 to droga przez mękę i kilka lat starań.
Dej0 jest mniej więcej tak jak piszesz, chociaż słyszałem, że "przedziały" nachodzą na siebie (przez co dochodzi do absurdalnych sytuacji, kiedy kolega z niższym GCM oraz stażem i tak zarabia więcej). Może to być skutek braku lub niskich podwyżek. Moje szacunki:

Kod: Zaznacz cały

GCM 2 <4000 zł brutto
GCM 3 3000-5000zł brutto
GCM 4 4000-7000zł brutto
GCM 5 6000zł-8000 zł brutto
GCM 6 7000zł+
Podwyżka w Atosie to zwykle około 100-200 zł (jeżeli jest). Dobrą strategią na pracę w Atosie (i chyba ogólnie w Bydgoszczy) jest:
1. Start po studiach jako Junior Network Operator (albo inny typ pomniejszego interfejsu białkowego), GCM2.
2. Zmiana roboty na cokolwiek, np. Nokia.
3. Powrót do Atosa na stanowisko Senior, negocjując najwyższą możliwą stawkę.

Lepsza strategia zakłada, że po odbyciu "stażu" (patrz punkt 1) idziesz sobie znaleźć prawdziwą pracę w większym mieście (Kraków/Wrocław/Warszawa/Trójmiasto/...).

Osobiście nie widzę powodów dla których ktokolwiek chciałby na stałe mieszkać w Bydgoszczy, jednak znam wiele osób które pobudowały sobie mieszkania/domy i są "skazane na Atosa" :wink:

ODPOWIEDZ