Praca IBM - opinie

praca itp
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#16

#16 Post autor: lbromirs »

MiKel pisze:IBM OEM-uje urządzenia Junipera i sprzedaje je pod własną marką - przypuszczam że to co dla Ciebie jest benefitem i staraniem o klienta może być częścią umowy OEM-owej.
I jest. IBM ma umowę globalną z Juniperem na dostawę rozwiązań, OEMowanie produktów i zarządzanie certyfikacją. Stąd - być może - propozycja szkoleń eksperckich z Junipera. Co do pozostałych benefitów to tak jak już wspomniano... są wątpliwej unikalności ;)

Trzymamy kciuki horac za JNCIE.

Edit - ah, jeszcze jedno. Cisco Systems nie prowadzi w ogóle żadnych płatnych szkoleń, tym podobnie jak dostarczaniem rozwiązań zajmują się Partnerzy. IMHO zdecydowanie zdrowszy model, ale IBM zawsze robił wiele rzeczy po swojemu.

horac

#17

#17 Post autor: horac »

lbromirs pisze:
MiKel pisze:IBM OEM-uje urządzenia Junipera i sprzedaje je pod własną marką - przypuszczam że to co dla Ciebie jest benefitem i staraniem o klienta może być częścią umowy OEM-owej.
I jest. IBM ma umowę globalną z Juniperem na dostawę rozwiązań, OEMowanie produktów i zarządzanie certyfikacją. Stąd - być może - propozycja szkoleń eksperckich z Junipera. Co do pozostałych benefitów to tak jak już wspomniano... są wątpliwej unikalności ;)

Trzymamy kciuki horac za JNCIE.

Edit - ah, jeszcze jedno. Cisco Systems nie prowadzi w ogóle żadnych płatnych szkoleń, tym podobnie jak dostarczaniem rozwiązań zajmują się Partnerzy. IMHO zdecydowanie zdrowszy model, ale IBM zawsze robił wiele rzeczy po swojemu.
Ok dzieki za wyjasnienie, ale jak juz jest np workshop z ACI/API to milobyloby zobaczyc cos po za sama oferta produktow, tak jak to np Gangrena ostatnio na webexie przedstawil, zabraklo tylko CLI ale to za malo czasu bylo. Natomiast we Wro Cisco mialo 8h i skonczylo sie na slajdach jedynie ;/ a najwieksze benefity zebralem po spotkaniu maglujac o scenariusze migracji przy tablicy.

JNCIE swoja droga wpierw i tak CCIE Sec bez udogodnien :P o ile mnie nie dopadnie zmiana na wersje 5 gdzie zbudowanie own laba moze graniczyc z cudem, chyba ze jakos pozytywnie zaskoczycie jak SP v4 kompletnie zwirtualizowanym, za co duzy plus.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#18

#18 Post autor: lbromirs »

horac pisze:Ok dzieki za wyjasnienie, ale jak juz jest np workshop z ACI/API to milobyloby zobaczyc cos po za sama oferta produktow, tak jak to np Gangrena ostatnio na webexie przedstawil, zabraklo tylko CLI ale to za malo czasu bylo. Natomiast we Wro Cisco mialo 8h i skonczylo sie na slajdach jedynie ;/ a najwieksze benefity zebralem po spotkaniu maglujac o scenariusze migracji przy tablicy.
Nie mam pojęcia kto robił Wam update. W warszawskim biurze zawsze pracujemy bardzo technicznie - z klientami i Partnerami. I nawet jako szef sprzedaży dalej staram się dać klientom i Partnerom to czego potrzebują a nie sprzedać.

Odezwij się do mnie na priva, zobaczymy kto robi dla Was update'y - jeśli oczywiście chcesz.
horac pisze:JNCIE swoja droga wpierw i tak CCIE Sec bez udogodnien :P o ile mnie nie dopadnie zmiana na wersje 5 gdzie zbudowanie own laba moze graniczyc z cudem, chyba ze jakos pozytywnie zaskoczycie jak SP v4 kompletnie zwirtualizowanym, za co duzy plus.
Z Security to jeszcze chyba chwilę. I nie byłem złośliwy - sam darzę ogromnym szacunkiem kolegów z JNCIE. Koleżanki niestety żadnej nie znam.

koziol
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2013, 18:02

#19

#19 Post autor: koziol »

horac pisze:
[CUT] bedac architektem dostajesz pelny dostep do swojego laptopa co daje ci wieksze przywileje niz tkzw privledge user ktory faktycznie nie wiele moze na wlasnym komputerze. Ale privledge to najczesciej Help Desk i tym podobne jednostki.
Horac,

wrong! ja jestem 'tylko' priviledgem - to oznacza ni mniej ni wiecej tyle, ze mam dostep do systemow po stronie klientow. Nie czuje sie przez to gorszy :P
horac pisze: Ok dzieki za wyjasnienie, ale jak juz jest np workshop z ACI/API to milobyloby zobaczyc cos po za sama oferta produktow,
A tu sie w pelni zgodze; 2,5 dniowa sesja z doswiadczonym architektem a zarazem opiekunem naszego projektu ze strony Cisco w temacie ACI - poza powtarzanymi co i rusz roznymi wersjami schematow blokowych i teoretycznych rozwazan na temat rozwiazania - nie przynioslo tak naprawde zadnych konkretow.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#20

#20 Post autor: martino76 »

krisiasty pisze:
horac pisze:Jesli chodzi o benefity dla zespolu w ktorym pracuje:
1) Dostep do ksiazek na safari (byl)
2) Dostep do PEC Cisco
3) Dostep do trialowych licencji vmware/cisco bardzo bardzo przydatne w labach i nauce
4) Dostep do darmowych szkolen Junipera/Cisco
5) Dostep do darmowej certyfikacji Junipera

Za opieke medyczna trzeba placic jakies 130 zl
omg!
1. był, znaczy już nie ma?
2. do PEC-a każdy partner Cisco ma dostęp...
3. większość trialowych licencji jest dostępna dla wszystkich za free...
4. do wszystkich, czy tylko podstawowe / te najbardziej popularne? bootcampy też w to wchodzą? czy może masz na myśli dostęp do materiałów szkoleniowych?
5. dobre i to... JNCIE także?

szczerze mówiąc to słabe te benefity jak na tak "elitarny" zespół jak go przedstawiasz...
Szczerze, dla mnie liczy sie to, czy praca w ktorej bede spedzal 8 h dzienie bedzie mnie satysfakcjonowac, pozwoli mi sie rozwijac a przy tym bedzie generowala dochod, z ktorego bede zadowolony. Jesli chodzisz do pracy i codzienie rano sie frustrujesz, ze to jest nie to, ze slabe projekty w ktorych nie mozna sie wyzyc technicznie, to moim zdaniem trzeba zmienic robote :)

A co do benefitow jesli jest odpowiednia kasa, to czy dostane karte multisport lub nie, nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, bo bedzie mnie stac by wydac 120PL na silownie czy basen w miesiacu.

To samo sie tyczy szkolen, jesli zarabiasz odpowiednia kase to czy nie bedzie Cie stac na wydanie 1800$ na egzamin? Mysle, ze tak a z drugiej strony jesli dobrze uzasadnisz potrzebe lub bedzie biznesowe uzasadnienie na taki wydatek, to mysle ze firma z checia zaplaci za taki egzamin.

koziol pisze: A tu sie w pelni zgodze; 2,5 dniowa sesja z doswiadczonym architektem a zarazem opiekunem naszego projektu ze strony Cisco w temacie ACI - poza powtarzanymi co i rusz roznymi wersjami schematow blokowych i teoretycznych rozwazan na temat rozwiazania - nie przynioslo tak naprawde zadnych konkretow.
Co do API fajne sa materialy tutaj oraz tutaj milego ogldania.

Pozdro,

Awatar użytkownika
Jurand
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 21 gru 2014, 12:10

#21

#21 Post autor: Jurand »

martino76 pisze: To samo sie tyczy szkolen, jesli zarabiasz odpowiednia kase to czy nie bedzie Cie stac na wydanie 1800$ na egzamin?
Kasa z własnej kieszeni na egzaminy, szkolenia, materiały, konferencje, etc. (nawet przy bardzo dobrej pensji) szybko zaczyna się dodawać i w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jest aż tak fajnie.
martino76 pisze: Mysle, ze tak a z drugiej strony jesli dobrze uzasadnisz potrzebe lub bedzie biznesowe uzasadnienie na taki wydatek, to mysle ze firma z checia zaplaci za taki egzamin.
Też tak myślałem, ale szybko zostałem wyprowadzony z błędu...:)

horac

#22

#22 Post autor: horac »

Tu sie zgodze z Jurandem

w IBM kasa na egzaminy Cisco to mission impossible. Problem zaczyna juz w momencie zrozumienia ze sieciowcy nie potrzebuja zdawac PMI i za ta sama kase moga podejsc do egzaminow Cisco. No ale coz.. ten beton jest grubszy niz mozna sie spodziewac

koziol
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2013, 18:02

#23

#23 Post autor: koziol »

martino76 pisze:Co do API fajne sa materialy tutaj oraz tutaj milego ogldania
Dzieki wielkie, zabieram sie za ogladanie.
horac pisze:Tu sie zgodze z Jurandem

w IBM kasa na egzaminy Cisco to mission impossible
kasa jest - zarowno na egzaminy jak i na szkolenia. Wszystko zalezy od managera no i wlasciwego bussines justification. Problem w tym, ze w oczach wiekszosci CCIE to szczyt tego, co mozna wiedziec o sieci, wiec majac CCIE nie potrzebujesz szkolen :lol:
Sorry horac, taki mamy klimat ;)

horac

#24

#24 Post autor: horac »

koziol pisze: kasa jest - zarowno na egzaminy jak i na szkolenia. Wszystko zalezy od managera no i wlasciwego bussines justification. Problem w tym, ze w oczach wiekszosci CCIE to szczyt tego, co mozna wiedziec o sieci, wiec majac CCIE nie potrzebujesz szkolen :lol:
Sorry horac, taki mamy klimat ;)
No ja nie napisalem ze kasy nie ma, tylko napisalem ze na Cisco nie ma. Wszystko tlumaczy sie korpo zwrotami "Freeze na Qx" co jest bzdura po glebszym odpytaniu.

Dla mnie to wyglada tak: GDCS nie ma generowac kosztow, tylko zarabiac i end of story.

Awatar użytkownika
Jurand
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 21 gru 2014, 12:10

#25

#25 Post autor: Jurand »

horac pisze: Dla mnie to wyglada tak: GDCS nie ma generowac kosztow, tylko zarabiac i end of story.
Dokładnie takie było moje odczucie, co jest trochę słabe w przypadku takiego "high profile" teamu, który ma ogarniać wszystkie najnowsze technologie i architektury. Bo wiadomo, co się umie, to się umie, ale świat i technologia idzie do przodu, a uczyć trzeba się ciągle.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#26

#26 Post autor: Kyniu »

Tak czytam te różne dyskusje o pracy czy tu czy tam i w końcu muszę to napisać - do pracy przychodzi się pracować - nie by oglądać filmy, spełniać swoje fantazje czy realizować się w jakiejś dziedzinie. Jak hobby staje się pracą to przestaje być hobby, bo hobby realizuje się gdy się chce, jak się chce i za swoje, a pracę wykonuje się nie wtedy gdy się chce tylko gdy pracodawca każe, jak każe i gdzie każe. W zamian za to płaci wynagrodzenie, a za to wynagrodzenie rezygnuje się z pewnych swobód czy przywilejów, jakie daje hobby. Ponadto nikt nikomu pracować nie każe (przymus pracy był w PRL) i zawsze można iść mieszkać pod mostem zyskując bliski kontakt z naturą, zawsze świeże powietrze i szanse na przeżycie wielu przygód (czasem ekstremalnych).

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#27

#27 Post autor: martino76 »

Kyniu pisze:Tak czytam te różne dyskusje o pracy czy tu czy tam i w końcu muszę to napisać - do pracy przychodzi się pracować - nie by oglądać filmy, spełniać swoje fantazje czy realizować się w jakiejś dziedzinie. Jak hobby staje się pracą to przestaje być hobby, bo hobby realizuje się gdy się chce, jak się chce i za swoje, a pracę wykonuje się nie wtedy gdy się chce tylko gdy pracodawca każe, jak każe i gdzie każe. W zamian za to płaci wynagrodzenie, a za to wynagrodzenie rezygnuje się z pewnych swobód czy przywilejów, jakie daje hobby. Ponadto nikt nikomu pracować nie każe (przymus pracy był w PRL) i zawsze można iść mieszkać pod mostem zyskując bliski kontakt z naturą, zawsze świeże powietrze i szanse na przeżycie wielu przygód (czasem ekstremalnych).
Masz racje, ale jesli jestes niezadowlony z pracy, ktora wykonujesz albo sie w niej niespelniasz, to po co tam spedzac 1/3 swojego zycia. Wazne jest to, bys rowniez mial satysfakcje z wykonywanej pracy a nie tylko kase.

Jak to powiedzial Ferdek Kiepski cytuje "Praca to takie hobby dla ubogich" i jest w tym duzo prawdy :)

Pozdro,

koziol
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2013, 18:02

#28

#28 Post autor: koziol »

horac pisze:
No ja nie napisalem ze kasy nie ma, tylko napisalem ze na Cisco nie ma. Wszystko tlumaczy sie korpo zwrotami "Freeze na Qx" co jest bzdura po glebszym odpytaniu.
Jest i na Cisco z zastrzezeniem o ktorym wspomniales - ze akurat nie ma freeza oraz ze dane szkolenie nie jest dostepne w DC Academy. Jesli potrzebujesz sie doszkolic - zawsze mozesz do mnie przyjsc na szkolenie w akademii w przypadku gdy nie bedzie kasy na szkolenie zewnetrzne ;)

horac

#29

#29 Post autor: horac »

koziol pisze:
horac pisze:
No ja nie napisalem ze kasy nie ma, tylko napisalem ze na Cisco nie ma. Wszystko tlumaczy sie korpo zwrotami "Freeze na Qx" co jest bzdura po glebszym odpytaniu.
Jest i na Cisco z zastrzezeniem o ktorym wspomniales - ze akurat nie ma freeza oraz ze dane szkolenie nie jest dostepne w DC Academy. Jesli potrzebujesz sie doszkolic - zawsze mozesz do mnie przyjsc na szkolenie w akademii w przypadku gdy nie bedzie kasy na szkolenie zewnetrzne ;)
Ale ja nie pisze o szkoleniach do poziomu Pro ale troche na wyzszym poziomie, ale faktycznie dobrze ze wspominasz o tym ze prowadzisz Akademie na miejscu. Napisz cos wiecej zeby inni poznali czym sie zajmuje akademia

koziol
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2013, 18:02

#30

#30 Post autor: koziol »

horac pisze:Napisz cos wiecej zeby inni poznali czym sie zajmuje akademia
linux/aix/network: basic/intermediate
pozostale sciezki znajdziesz w akademii; ja sie nimi nie interesowalem

ODPOWIEDZ