Młodszy Administrator Sieci - Warszawa

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Młodszy Administrator Sieci - Warszawa

#1

#1 Post autor: judge dredd »

Cześć!

Moja firma poszukuje osoby na stanowisko, które oficjalnie nazywa się "Młodszy Administrator Systemów Informatycznych", ale jest to tylko ogólna nazwa, bo tak na prawdę w ramach Zespołu Administracji Systemów potrzebujemy dwóch osób - jednego człowieka z kompetencjami w zakresie sieci, do zajmowania się głównie działką sieciową i jednego administratora systemów (serwery win/sql).

Oficjalne ogłoszenie jest tutaj:
https://www.hrsys.pl/praca/medicover/Ml ... ycznych-iu

Wątek ten zakładam z myślą o znalezieniu potencjalnych kandydatów na to stanowisko związane z sieciami i chciałem Wam pokrótce opisać czego faktycznie byśmy oczekiwali od takiej osoby, bo w tym ogłoszeniu to są wymagania dość ogólne i do tego wspólne dla tych dwóch stanowisk.

Aktualnie działką sieciową w naszej firmie zajmuję się ja. Nie jest to jakieś skomplikowane środowisko - kilkadziesiąt oddziałów w Polsce połączonych siecią WAN, kilka większych biur z trochę rozbudowaną infrastrukturą LAN, data center, kilkanaście łączy typu MetroEth między kluczowymi lokalizacjami w kraju i zagranicą. Główne zajęcia związane z siecią to monitorowanie zasobów, współpraca z operatorami w zakresie utrzymania łączy, konfigurowanie dostępów na poziomie sieci do różnych zasobów zgodnie z przyjętymi politykami bezpieczeństwa, wsparcie techniczne w zakresie infrastruktury sieciowej przy różnych projektach prowadzonych w firmie, konfiguracja sprzętu sieciowego (głównie switche L2/L3 Cisco), wsparcie w zakresie sieci dla działu technicznego, który odpowiada za stacje robocze w lokalizacjach.

Poszukujemy osoby, która mogłaby wesprzeć nasz dział w codziennych czynnościach związanych z utrzymaniem infrastruktury sieciowej. Zdecydowaliśmy z szefem, że nie musi to być osoba z niewiadomo jakim doświadczeniem, ale najważniejsze dla nas jest, żeby miała już podstawową wiedzę sieciową, najlepiej na poziomie CCNA.

Jeśli więc jesteś świeżo po studiach (raczej informatyka/telekomunikacja) lub niedługo kończysz, interesują Cię sieci komputerowe, dodatkowo jeśli masz ukończony kurs CCNA (certyfikat nie jest wymagany) to już jesteś idealnym kandydatem. Wydaje mi się, że oferowane stanowisko jest bardzo dobre na rozpoczęcie swojej kariery w zakresie sieci - będziesz mógł spokojnie wdrożyć się w różne technologie, nabrać praktyki w codziennych czynnościach związanych z sieciami. Zależy nam jednak na osobie, która ma już jakieś podstawy - idealnie by było jakbyś miał ukończony kurs CCNA, bo tak na prawdę większość zadań, które na co dzień wykonujemy w zakresie sieci, ma swoje pokrycie w zagadnieniach omawianych na CCNA. Chodzi o to, abyś wiedział np. co to są VLAN'y i jak się ich używa i konfiguruje, znał zasady działania i obsługi protokołów routingu (używamy wielu, ale konfiguracje nie są super zaawansowane), umiał wprowadzić podstawową konfigurację na nowe urządzenia sieciowe, używamy głównie Cisco, więc powinieneś umieć swobodnie poruszać się po systemie Cisco IOS, analizować konfiguracje, wprowadzać wymagane zmiany.

Jak widać z powyższego, potrzebne są głównie umiejętności podstawowe - właśnie takie, jakie można zdobyć na kursie CCNA, dlatego też w sumie na tym nam najbardziej zależy. Jeśli ukończyłeś kurs CCNA (lub np. jesteś w trakcie), czujesz tę tematykę, miałeś styczność ze sprzętem sieciowym Cisco w ramach zajęć, jeśli dodatkowo jeszcze przerobiłeś sporo ćwiczeń z CCNA na Packet Tracerze, to ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Jakbyś np. jeszcze mógł pokazać swoje wyniki z egzaminów cząstkowych na swoim koncie Akademii Cisco, to już w ogóle by było świetnie (oczywiście jeśli nie ściągałeś na tych egzaminach z internetu).

Ze spraw bardziej ogólnych to firma jest solidna, wypłacalna i oferuje stałą i pewną pracę - żadne umowy śmieciowe, normalnie okres próbny, czas określony (najczęściej rok) i potem nieokreślony. Do tego opieka medyczna dla pracownika i rodziny i różne inne standardowe korpo-benefity (wczoraj np. były pączki ;-D). Pewnym minusem może być to, że nasz dział stacjonuje w Wilanowie (Szpital Medicover - możecie sprawdzić w google mapie) i dojazd może być męczący jakby ktoś dalej mieszkał. Piszę o tym, żeby się nie okazało, że za pół roku znów będziemy szukać, bo ktoś zrezygnuje, bo za daleko do pracy. Acha, jeszcze jedno - na początku na pewno praca 9-17, ale po wdrożeniu się możliwe, że w grę będą wchodzić zmiany 7-15, 9-17 i 11-19, więc to nie może być problemem. No i oczywiście jakieś dyżury, zdalne wsparcie jakby coś się działo w weekend czy w nocy - to standardowo wg. grafiku, normalna rzecz.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to może wysłać zgłoszenie poprzez linka, którego podałem na początku, ale wydaje mi się, że lepiej by było aby wysłał CV bezpośrednio do nas, bo to ogłoszenie to idzie przez agencję, więc oni to najpierw filtrują i nie wszystkie zgłoszenia mogą do nas trafić. Proponuję więc wysyłać zgłoszenia bezpośrednio do naszego działu na adres netadmin@medicover.pl. Jakby były jakieś pytania to też na tego maila można. Generalnie wystarczy CV, ale jakby ktoś chciał napisać coś ważnego od siebie, wskazać na jakieś aspekty swoich kompetencji, to można napisać w treści maila - listy motywacyjne sobie darujemy.

Jeśli chodzi o widełki, to tutaj nie wiem czy mogę podać, bo jakoś firmy kryją się z tym w komunikacji publicznej i się obawiam, żebym zaraz ja nie musiał szukać pracy za naruszenie jakiejś tajemnicy, ale chyba tyle mogę uczciwie powiedzieć, że nie oferujemy za tę robotę niepoważnej kwoty 3000zł brutto. Można liczyć na więcej, a na ile więcej, to już będzie zależało od indywidualnych predyspozycji potencjalnych kandydatów.

EDIT: Okazało się, że jednak mogę podać widełki, więc będzie to 4000-5500zł brutto, oczywiście w zależności od indywidualnych predyspozycji kandydata i ewentualnego doświadczenia, jeśli takowe będzie posiadał.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

JD
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 19:25 przez judge dredd, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Młodszy Administrator Sieci - Warszawa

#2

#2 Post autor: konradrz »

Bardzo dobre ogłoszenie, serio. Oby więcej takich.
Jest podane co trzeba, dlaczego tak trzeba, nie trzeba kopi-pejstować motywacyjnych wypocin z ęterneta, i nawet jest "Wilanów = daleko, żeby mi nie zrezygnował taki za pół roku" :)
Szkoda z tymi widełkami, ale w sumie rozumiemy (ja ze szwagrem, oczywista).

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

#3

#3 Post autor: judge dredd »

Namówiłeś mnie.

A tak serio, to szef pozwolił, a wiec widełki na powyżej opisane stanowisko to 4000-5500zł brutto oczywiście w zależności od indywidualnych predyspozycji kandydata i ewentualnego doświadczenia, jeśli będzie posiadał.

Fajnie, że udało się wypocić sensowne i kompletne ogłoszenie. Starałem się napisać takie, jakie sam bym chciał przeczytać.

Pozdrawiam!

JD

Awatar użytkownika
borostfor
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:20
Lokalizacja: Festung Breslau

#4

#4 Post autor: borostfor »

Za podanie widelek duzy plus!!!! :)
Ja jestem zdania aby to bylo standardem w kazdym ogloszeniu o prace.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#5

#5 Post autor: freel4ncer »

+1 za tresc ogloszenia
+1 za widelki
+1 za (wydaje mi sie ) dobre pieniadze

w sumie +3 ;)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#6

#6 Post autor: PatrykW »

Brawo Ty :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Cire
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2013, 19:23
Lokalizacja: Suwałki

#7

#7 Post autor: Cire »

Może by to gdzieś przykleić jak pisać normalne ogłoszenia.

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8

#8 Post autor: bart »

Nie wiem ale mam wrażenie, że na tym forum to podawanie widełek płacowych stało się jakąś obsesją wręcz. Czy to jest aż tak ważna rzecz żeby o to w każdym kolejnym wątku komentować w kółko aż do znudzenia a jak już się pojawią to radość co najmniej jakby biały dym z komina poleciał? Skoro chcemy aby to forum trzymało poziom to dajcie już tym widełkom spokój. Tego już się nie da czytać, litości.

UPDATE: ale jak już musicie to dawajcie na początku swojej wypowiedzi tag [widełki] [widły] [strażnik moralności] to przynajmniej czasu innym zaoszczędzicie.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

#9

#9 Post autor: judge dredd »

Chciałbym podziękować wszystkim, których zainteresowała nasza oferta i którzy wysłali swoje aplikacje. Nie było tego dużo, ale przynajmniej same konkretne, które pokrywały się w większym lub mniejszym stopniu z zakresem opisanym w ogłoszeniu. Nie musieliśmy więc czytać zgłoszeń, że ktoś całe życie na morzu, ale jak tak grzebał na kutrze w radiostacji, to się zainteresował telekomunikacją i w zasadzie to w sieciach komputerowych by się widział, bo ciepło, sucho i zachodni wiatr nie wieje.

Wszystkie zgłoszenia przeanalizowaliśmy i z kilkoma osobami się spotkaliśmy. Ostatecznie, rozważając mnóstwo czynników, wybraliśmy osobę, która (naszym zdaniem) w największym stopniu odpowiada założeniom, które sobie przyjęliśmy i mamy nadzieję, że pierwsze i drugie wrażenie nas nie zawiedzie.

Podsumowując w dużym skrócie: wybraliśmy osobę kończącą obecnie studia, ale już z certyfikatem CCNA oraz z pewnym doświadczeniem w obszarze bardzo zbliżonym do naszej codziennej roboty. Co więcej osoba ta urzekła nas tym, że do CCNA przygotowywała się z książek Odoma i przeczytała je całe (!), a z rozmowy na ten temat wynikało, że przeczytała je również ze zrozumieniem, więc daliśmy temu wiarę.

Jednocześnie chciałbym przeprosić osoby, którym nie odpowiedzieliśmy na zgłoszenia i z którymi nie umówiliśmy się na rozmowy. Prawdę mówiąc kilka zgłoszeń zostawiliśmy sobie na tzw. "drugi rzut" (nie mylić z "drugim sortem"), do którego ostatecznie nie doszło. Przepraszamy za stratę Waszego czasu.

Dziękuję za uwagę, niniejszym ogłoszenie uznaje się za nieaktualne.

Pozdrawiam!

JD

ODPOWIEDZ