Zdalny kontrakt

praca itp
Wiadomość
Autor
TomN
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2010, 11:46

Zdalny kontrakt

#1

#1 Post autor: TomN »

Pracuje może któryś z kolegów na 100% zdalnym kontrakcie dla UK lub USA? W przypadku kiedy ktoś mieszka w UK sprawa jest prosta – ltd lub umbrella, ma ktoś może doświadczenie jak to rozwiązać przy pracy zdalnej z Polski? Rekruter zaproponował mi umbrelle, firma początkowo chciała 490€ ostatecznie zeszli na 220€ przy księgowości po mojej stronie – oczywiście muszę też otworzyć działalność w PL. Odnoszę wrażenie, że cała praca umbrelli w tym przypadku to wystawienie faktury raz na miesiąc co mógłbym w zasadzie zrobić sam (+ ubezpieczenie, co też mogę załatwić)... Polski odpowiednik ltd to teoretycznie sp.z o.o. ale nigdy nie słyszałem żeby firma przy umowie b2b wymagała sp. z o.o.. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Rekruter mocno lobbuje na rzecz umbrelli tak więc ciężko cokolwiek z niego wydusić :)
Różnica pomiędzy teorią a praktyką, w teorii jest mała, w praktyce jest duża.

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

Re: Zdalny kontrakt

#2

#2 Post autor: jinx_20 »

TomN pisze:Pracuje może któryś z kolegów na 100% zdalnym kontrakcie dla UK lub USA? W przypadku kiedy ktoś mieszka w UK sprawa jest prosta – ltd lub umbrella, ma ktoś może doświadczenie jak to rozwiązać przy pracy zdalnej z Polski? Rekruter zaproponował mi umbrelle, firma początkowo chciała 490€ ostatecznie zeszli na 220€ przy księgowości po mojej stronie – oczywiście muszę też otworzyć działalność w PL. Odnoszę wrażenie, że cała praca umbrelli w tym przypadku to wystawienie faktury raz na miesiąc co mógłbym w zasadzie zrobić sam (+ ubezpieczenie, co też mogę załatwić)... Polski odpowiednik ltd to teoretycznie sp.z o.o. ale nigdy nie słyszałem żeby firma przy umowie b2b wymagała sp. z o.o.. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Rekruter mocno lobbuje na rzecz umbrelli tak więc ciężko cokolwiek z niego wydusić :)
A ile płacą na takim kontrakcie? :)
Pozdrawiam,
jinx

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Zdalny kontrakt

#3

#3 Post autor: mhuba »

jinx_20 pisze: A ile płacą na takim kontrakcie? :)
Poszukaj, ponegocjuj i się dowiesz.

Pzdr
mHuba

nowy
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdalny kontrakt

#4

#4 Post autor: nowy »

Zakładasz zwykłą DG, rejestrujesz VAT UE, i wystawiasz faktury z VATem 0. Proste.

Awatar użytkownika
awo
CCIE
CCIE
Posty: 355
Rejestracja: 05 wrz 2004, 16:25
Lokalizacja: waw@pl
Kontakt:

Re: Zdalny kontrakt

#5

#5 Post autor: awo »

Co do vat to zależy.
Vat 0 a brak VAT to zupełnie coś innego.
Warto wydać 50-200 pln na konsultację u dobrego radcy/księgowego.

W USA nie ma VAT, w UK nie wiem.

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Zdalny kontrakt

#6

#6 Post autor: Phibrizzo »

Ja pracowalem na zdalnym kontrakcie dla agencji z UK i klienta spoza Polski. Praca byla wykonywana z terytorium Polski.
Wszystko wygladalo tak:
DG zalozona w PL, zarejestrowany jako platnik VAT UE. 0 VATu odprowadzone gdyz zgodnie z prawem Unijnym moge taki VAT przerzucic na kontrachenta z zagranicy.
Tyle w temacie.
Co do stawek to zapraszam do zapoznania sie z moim watkiem:
http://ccie.pl/viewtopic.php?f=12&t=22784
Przy czym w twoim przypadku mowimy o pracy 100% zdalnej. Ja sadze ze minimum na ktore ja bym sie zgodzil przy pracy 100% zdalnej z Polski to 350 euro/dzien. Lecz celowalbym na poczatku w 400 euro/dzien.


Porady jak negocjowac warunki dla kontraktow b2b mozesz znalezc w tym watku:
http://ccie.pl/viewtopic.php?f=12&t=20389

The point is, ladies and gentleman, that greed, for lack of a better word, is good. Greed is right, greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms; greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.

ODPOWIEDZ