Raporty płacowe

praca itp
Wiadomość
Autor
MarcinSk
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2016, 12:15

Re: Raporty płacowe

#16

#16 Post autor: MarcinSk »

Dej0 pisze: Masz rację, ja głównie piszę ile da się zarabiać a nie ile się zarabia (i tak też należny czytać ten raport, on absolutnie nie pokazuje średniej).
Raport pokazuje "**Najczęściej oferowane wynagrodzenie na danym stanowisku" - 3. kolumna. W przypadku Network Administrator - 13k.
Zapomnieli chyba dodać w nawiasie: CCIE ;)
Najlepszym i przykrym przykładem jest świadectwo mojego kolegi (Solidne CCNA z aspiracją na CCNP i 2 lata doświadczenia) który zaledwie 2 miesiące temu podczas rozmowy o zarobkach w nowej firmie powiedział, że 4k na rękę mu wystarczy po czym Pani z firmy pośredniczącej w przypływie szczerości powiedziała "Niech pan powie chociaż 5k netto żeby się tak nie wyróżniać"

No żeby rekruterka radziła powiedzieć więcej to już jest żałosne :/
:/
Dla mnie ogólnie fascynującym tematem jest rozrzut zarobkowy w branży IT. Niespotykany chyba w żadnej innej branży. Co też świadczy o tym, że większą kasę trzeba po prostu wyszarpać, bo wielu zadowala się 4k netto.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Raporty płacowe

#17

#17 Post autor: natash »

Macie podobne raporty na rynku EU (Holandia, Belgia, Niemcy, UK)?

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Raporty płacowe

#18

#18 Post autor: drake »

Hej,
w DE nie mam linka do raportow placowych, ale ostatnio znalazlem dosyc dobra strone do orientacji, najwieksza z baza danych ofert pracy zawierajacej wysokosc zarobkow: www. gehalt . de
Lookalem i polecam, z rozbiciem na konkrente landy i potem zawierajace przykladowe konkretne oferty pracy.

Pozdruffka! ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Raporty płacowe

#19

#19 Post autor: Phibrizzo »

MarcinSk pisze:
Dej0 pisze: Masz rację, ja głównie piszę ile da się zarabiać a nie ile się zarabia (i tak też należny czytać ten raport, on absolutnie nie pokazuje średniej).
Raport pokazuje "**Najczęściej oferowane wynagrodzenie na danym stanowisku" - 3. kolumna. W przypadku Network Administrator - 13k.
Zapomnieli chyba dodać w nawiasie: CCIE ;)
13k we Wroclawiu i Krakowie zarabiaja juz ludzie na pozycjach sekretarek Project Managerow .... np w UBS PMO to juz 11.5k brutto miesiecznie
13k dostaje inzynier sieci w IBM z 3 letnim doswiadczeniem i CCNP

13k za CCIE i 10+ lat doswiadczenia to oferta dla bezmozga ktory umie tylko zapierdalac na swojego pana i uczyc sie technologii - 0 soft skilli, 0 umiejetnosci miekkich - negocjacji, swiadomosci wlasnej wartosci na rynku

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Raporty płacowe

#20

#20 Post autor: Phibrizzo »

MarcinSk pisze:
Kyniu pisze:
Pozwolę sobie na lekki offtop...
Mam nieustanne wrażenie, że jako sieciowcy w ogóle się nie cenimy, tzn. cenią się tylko CCIE (i słusznie), a wiedzę np. na poziomie CCNP czy nawet CCNA traktujemy jako jakiś totalny standard godny co najwyżej zarobków 5-6k brutto. W wielu innych dziedzinach (księgowość, audyt) certyfikat to jest konkretny bonus. U nas? Jakiś zupełny standard i nikogo nie interesuje, że materiał do nauki naprawdę jest duży i przecież często większy niż w innych dziedzinach spoza IT, nie mówiąc o kosztach kursów... Wg mnie to zupełne nieporozumienie.
Co więcej - często obserwuję, że sami sobie dokopujemy, lekceważąc wiedzę pokroju CCNA czy CCNP i bardzo dużo od siebie oczekujemy, co widać po tym jak pisane są oferty pracy i wymagania: od MPLS, VPN po MS-SQL i Active Directory i Linuxa.
I potem - nie znasz tego wszystkiego? No to sorry - 3k w dół ;) I okazuje się, że lądujemy z pensją "w pobliżu" zwykłego księgowego, po studiach z socjologii i mniejszych kursach no i 3 latach w zawodzie. Albo w pobliżu taksówkarza.
Nie cenicie sie bo jestescie mentalnie w latach '90, nie nauczono was w domu ze wiedza i skille sa cenne, nie umiecie negocjowac, nie chcecie wspolpracowac jako jedna grupa zawodowa. Wolicie za to pokazywac czego nie umie ten drugi albo jacy to wy super nie jestescie. Takie sa moje spostrzezenia od mojego obecnego klienta gdzie pracuje z ludzmi ktorzy siedza w jednej pracy 6 - 11 lat i zarabiaja 6x mniej ode mnie. Banda indywidualistow.

Co ciekawe na projekcie na ktorym jestem zatrudniono jeszcze jedna osobe z zewnatrz - powiem szczerze ze chlopak z wiedza ogromna (z samego produktu ktory wdrazamy moglby mnie uczyc co zreszta robi, ogromna wiedza z systemow opracyjnych, sieci). Wydawac by sie moglo ze nasze zarobki powinny byc adekwatne do naszej wiedzy, wkladu w projekty. Nic bardziej mylnego, moja stawka jest 3x wieksza od stawki tego czlowieka zas on robi 70%-80% pracy w projekcie. Mnie chwala. Dlaczego ? bo nie ma absolutnie zadnych miekkich umiejetnosci, jest takim wyuczonym robotem do pracy - dostaje zadanie, stara sie je wykonac jak najlepiej i jak najszybciej a pozniej biegnie jak ucieszony szczeniak i prosi o wiecej. Super pracownik dla pracodawcy .... debilny czlowiek. Do tego ma jakies chore poczucie honoru ktore nie pozwala mu "renegocjowac" warunkow placowych. Na moje pytanie dlaczego odpowiada tekstami: "ze juz sie zgodzil na takie warunki" i "ze on chce byc fair wobec firmy". Kolejna wada wrodzona to strach przed pokazaniem slabosci. Gdy ja czegos nie wiem po prostu to mowie, gdy on czegos nie wie boi sie to pokazac. Tak jakby ktos mu mial urwac glowe ze nie zna jakiegos protokolu czy technologii. Na kazde pytanie na ktore nie zna odpowiedzi ten czlowiek reaguje agresja. Zal mi sie go robi - wiec go ucze powoli jak nalezy zarzadzac projektem i klientem, jak wyceniac wlasna wartosc na rynku pracy. Wy sie dziwicie ze w tym kraju tak ciezko o dobra place ? Frejerow nie sieja rodza sie sami.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Raporty płacowe

#21

#21 Post autor: natash »

Różnie może się trafić, znam pewnie takich z CCIE co mają 10k, a takich CCNP co i 16k. Ja myślę, że w korpo dla CCIE/CCNP z 7-10 lat doświadczenia to max 20-22k.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Raporty płacowe

#22

#22 Post autor: natash »

Są gdzieś raporty za 2017?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Raporty płacowe

#23

#23 Post autor: minimalist300 »

natash pisze: 28 lis 2016, 22:15 Macie podobne raporty na rynku EU (Holandia, Belgia, Niemcy, UK)?
W UK masz https://www.itjobswatch.co.uk/

Aczkolwiek z tego co widze duzo bardzo dobrych ofert jest bez widelek. Sam ostatnio dostalem oferte za 70k + 5k bonus za dolaczenie do firmy, powiedzialem ze nie jestem zainteresowany ale moge polecic kolege (poziom CCNP). Kolega jest obecnie po rozmowach technicznych, zostaly my HR i jeszcze rozmowa z VP. Takze wg raportow CCIE w UK to okolo 60-70k a takie pieniadze (lub wieksze) bez problemu moze zarobic ogarniety CCNP

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Raporty płacowe

#24

#24 Post autor: geminiuss »

To zalezy czy 70k to jest twoja podstawa czy caly pakiet. I najwazniejszy czynnik czy pracujesz z domu czy z biura. Jesli musisz byc codziennie w City to twoje koszty dosyc rosna.
Jak masz dobre benefity to z podstawy np 65k spokojnie moze zrobic sie ponad 80 k , a przy dobrych wiatrach nawet 90 jak dobry bonus wpadnie.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Raporty płacowe

#25

#25 Post autor: minimalist300 »

geminiuss pisze:To zalezy czy 70k to jest twoja podstawa czy caly pakiet. I najwazniejszy czynnik czy pracujesz z domu czy z biura. Jesli musisz byc codziennie w City to twoje koszty dosyc rosna.
Jak masz dobre benefity to z podstawy np 65k spokojnie moze zrobic sie ponad 80 k , a przy dobrych wiatrach nawet 90 jak dobry bonus wpadnie.
W tym przypadku była to praca z domu. Moze jak na Londyn to średnio ale jak na okolice Manchesteru to bardzo dobrze ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Raporty płacowe

#26

#26 Post autor: frontier »

70k na etacie nie w Londynie na stanowisku technicznym to całkiem dobra stawka (=4k netto na miesiąc). A co to za firma z ciekawości? Może być na priv :) tzn ja niczego nie szukam i nie ruszyłbym się do Manciesteru no ale fajnie wiedzieć.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Raporty płacowe

#27

#27 Post autor: geminiuss »

minimalist300 pisze: 17 sty 2018, 07:55
geminiuss pisze:To zalezy czy 70k to jest twoja podstawa czy caly pakiet. I najwazniejszy czynnik czy pracujesz z domu czy z biura. Jesli musisz byc codziennie w City to twoje koszty dosyc rosna.
Jak masz dobre benefity to z podstawy np 65k spokojnie moze zrobic sie ponad 80 k , a przy dobrych wiatrach nawet 90 jak dobry bonus wpadnie.
W tym przypadku była to praca z domu. Moze jak na Londyn to średnio ale jak na okolice Manchesteru to bardzo dobrze ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobra oferta , nie ma co narzekac :-)

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Raporty płacowe

#28

#28 Post autor: Phibrizzo »

Dej0 pisze: 28 paź 2016, 17:42 Najlepszym i przykrym przykładem jest świadectwo mojego kolegi (Solidne CCNA z aspiracją na CCNP i 2 lata doświadczenia) który zaledwie 2 miesiące temu podczas rozmowy o zarobkach w nowej firmie powiedział, że 4k na rękę mu wystarczy ....
Bardzo czesto slysze takie odpowiedzi od moich kolegow - "to mi wystarcza na zycie" .... no chyba przezycie :?
Polacy to taki troche lumpenproletariat - aby bylo na oplaty, jakies podrzedne wakacje z rodzina raz w roku, samochod uzywany od niemca.
Zadnych wyzszych aspiracji placowych. Strach przed chodzeniem na rozmowy, przed akcentowaniem ze sie czegos oczekuje za swoje unikalne umiejetnosci.
Jak mamy stac sie krajem na poziomie kiedy ludzie za prace tworcza, umyslowa, zadaja podobnych stawek jak pracownicy fizyczni w fabrykach lub na budowie. :(

ODPOWIEDZ