Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

praca itp
Wiadomość
Autor
Mantic
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:06

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#16

#16 Post autor: Mantic »

Tu może się nie będę wypowiadać n.t. Phila i jego darcia japy (bo drze sie mocno choć w zbożnym celu, chwała mu), ale wtrącę swoje 3 grosze.

Po pierwsze, co do wartości stawek i stosunku do oferowanych na nie mitycznym zachodzie ma rację. Agencje, tutaj ProDataScheisse robi z nas wała i myśli, że nikt nie zauważy, nie sprawdzi i da się nabrać.

Temat pracy w Danii jest mi bliski, zatem pozwoliłem sobie sprawdzić u źródła. Dane z wczoraj, konsultowane z kolegą rodowitym Duńczykiem, potwierdzone osobiście z gostkiem ze związku Dansk Metal.
Dyplom (nie sieciówka, nie IT, ale coś niby pokrewnego) robił w 2000. Dostał 24800 DKK, bez doświadczenia, zero, po szkole. Ponoć niewiele się zmieniło, kryzys i takie tam pierdu pierdu, ale teraz minimum dla szczypiorka po szkole jest ~26500 DKK. Zero doświadczenia i etat.
Przypominam, dzisiejsza stawka 1 DKK=0,5806 PLN wg NBP. Czyli biorąc na tapetę ofertę:
Licząc powiedzmy 0,6, to będzie wg Philbrizzo max. 22400 PLN za B2B. Bardziej realistycznie 100 PLN/h = 17600 PLN B2B.
Przeliczając na koniec na PLN, minimum bez doświadczenia 15900 PLN na ETACIE a porównując ile oferują na B2B? Pfuj.

Po drugie, mały link co do kosztów mieszkania i wynajmu - tu akurat århus i horsens, dość skromnie!
http://www.boligportal.dk/find?placeIds ... xRent=4000
(lejlighed=flat, værelser=rooms)
To sa koszty wynajmu. Poszukajcie ile trzeba dać kaucji i na jakich warunkach, na jaki minimalny okres wynajmu aby z Wami chcieli w ogole gadać, a szczęka opadnie.

Po trzecie, pensja technika (tak qurna technika!) po 30-ce, z 5+ lat doświadczenia, i owszem Duńczyka z językiem to będzie 31-32k DKK, +/- 4500. Technik monter, instalacje niskoprądowe, światłowody. NIE inżynier.
Dla leniwców, 18600-19200 PLN +/-2700 PLN.

Po czwarte, należy sobie sprawdzić termin 3-parts-modellen i wbić do łba, kontraktor czy nie.

Wisienka na torcie, orientacyjny podstawowy miesięczny koszt składki we wspomnianym Dansk Metal dla obcokrajowca bylby 109 to 229,75 DKK dla tele-technika.


Kyniu, mam dla Ciebie wielki szacunek, ale naprawdę ta oferta to jest czystej miary wyzysk i murzyńskość...

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#17

#17 Post autor: Phibrizzo »

horac pisze:Phibrizzo obraz jaki sie rysuje patrzac na twoje wypowiedzi jest odwrotnie proporcjonalny do rad ktore udzielasz.

Wlacz miekkie skile ktore ponoc masz takie wysokie i zacznij spiewac nizszym tonem, bo twoje wypowiedzi
sa na poziomie sfrustrowanego gimnazjalisty a nie osoby ktora "ma jaja" i osiagnela duzo na scenie zawodowej.

To ze mowisz otwarcie o tym ze w IT specjalistom powinno sie placic stawki europejskie to bardzo dobrze i pewnie wiekszosc
z tego forum ma podobne myslenie ale zmien forme w ktora pakujesz tresc.
Grzecznie sie nie da. Polacy-inzynierowie, w wiekszosci to murzyni ktorzy poddanstwo i brak zmyslu do interesow wyssali z mlekiem matki :( Mozna dotrzec do takich ludzi tylko w ten sposob.
horac pisze: Od jakiegos czasu obserwuje na linkedin wypowiedzi roznych CEO, wysokiego managementu o outsorcingu uslug do Polski
bo poznali sie na tym ze mamy mocnych ludzi i nikt nie pisal o tym ze "lepsza tania sila robocza z PL" raczej wypowiadali sie z szacunkiem
co z pewnoscia w krotkim odstepie czasu powinno zaowocowac atrakcyjnymi ofertami.
Wlasnie to wam proboje od poczatku przekazac. Cenia nas za wiedze w calej Europie, ale my sie nie cenimy - dlatego w ich oczach jestesmy totalnymi frajerami, murzynami z kolonii ktorzy sprzedaja cenna wiedze za pensje niewykwalifikowanego robola w ich krajach. Po co mieliby ci mowic to w twarz ? Murzyni przeciez zapierdalaja na ich premie :) i to nie majac zadnych oczekiwan - zloty biznes.
Mantic pisze:Tu może się nie będę wypowiadać n.t. Phila i jego darcia japy (bo drze sie mocno choć w zbożnym celu, chwała mu), ale wtrącę swoje 3 grosze.

Po pierwsze, co do wartości stawek i stosunku do oferowanych na nie mitycznym zachodzie ma rację. Agencje, tutaj ProDataScheisse robi z nas wała i myśli, że nikt nie zauważy, nie sprawdzi i da się nabrać.

Temat pracy w Danii jest mi bliski, zatem pozwoliłem sobie sprawdzić u źródła. Dane z wczoraj, konsultowane z kolegą rodowitym Duńczykiem, potwierdzone osobiście z gostkiem ze związku Dansk Metal.
Dyplom (nie sieciówka, nie IT, ale coś niby pokrewnego) robił w 2000. Dostał 24800 DKK, bez doświadczenia, zero, po szkole. Ponoć niewiele się zmieniło, kryzys i takie tam pierdu pierdu, ale teraz minimum dla szczypiorka po szkole jest ~26500 DKK. Zero doświadczenia i etat.
Przypominam, dzisiejsza stawka 1 DKK=0,5806 PLN wg NBP. Czyli biorąc na tapetę ofertę:
Licząc powiedzmy 0,6, to będzie wg Philbrizzo max. 22400 PLN za B2B. Bardziej realistycznie 100 PLN/h = 17600 PLN B2B.
Przeliczając na koniec na PLN, minimum bez doświadczenia 15900 PLN na ETACIE a porównując ile oferują na B2B? Pfuj.

Po drugie, mały link co do kosztów mieszkania i wynajmu - tu akurat århus i horsens, dość skromnie!
http://www.boligportal.dk/find?placeIds ... xRent=4000
(lejlighed=flat, værelser=rooms)
To sa koszty wynajmu. Poszukajcie ile trzeba dać kaucji i na jakich warunkach, na jaki minimalny okres wynajmu aby z Wami chcieli w ogole gadać, a szczęka opadnie.

Po trzecie, pensja technika (tak qurna technika!) po 30-ce, z 5+ lat doświadczenia, i owszem Duńczyka z językiem to będzie 31-32k DKK, +/- 4500. Technik monter, instalacje niskoprądowe, światłowody. NIE inżynier.
Dla leniwców, 18600-19200 PLN +/-2700 PLN.

Po czwarte, należy sobie sprawdzić termin 3-parts-modellen i wbić do łba, kontraktor czy nie.

Wisienka na torcie, orientacyjny podstawowy miesięczny koszt składki we wspomnianym Dansk Metal dla obcokrajowca bylby 109 to 229,75 DKK dla tele-technika.

Kyniu, mam dla Ciebie wielki szacunek, ale naprawdę ta oferta to jest czystej miary wyzysk i murzyńskość...
Tak jak powiedzialem, kazdy kto przepracowal troche za granica lub jest kontraktorem z doswiadczeniem, widzial cos a nie tylko cale zycie w jednej\dwoch firmach w jednym miescie wie ze mam racje. Malo tego - obecnie stawki na ETACIE w Polsce dla doswiadczonego inzyniera siegaja 20k+. Dla 20k brutto na UoP kontrakt powinien byc na poziomie ~210 - 250 PLN\h netto (~35 000 - 40 000 PLN netto za 168h).

W Polsce w liceach, technikach i uczelniach wyzszych powinno uczyc sie ludzi jak wyceniac skille, na czym polega biznes, jak rozpoznawac proby manipulacji podczas rekrutacji. Tego sie nie robi i iwychodza pozniej otrzaskani w techniczna wiedze ludzie ktorzy uwazaja ze jak narobia certyfikatow to ktos im zaplaci europejska stawke - tak sam z siebie - :lol:

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#18

#18 Post autor: mhuba »

20k brutto na UoP to jest ponad 24k dużego brutto dla pracodawcy plus cała reszta dodatków, benefitów, narzędzi pracy, amortyzacji sprzętu. Wiec taki etatowiec na luzaku kosztuje firmę około 26k miesięcznie.
Wiec kontrakt na takie stanowisko spokojnie powinien opiewać na +30-50% więcej oczywiście liczonych od tych kosztów pracodawcy wiec stawka spokojnie może się zaczynać od 33-35k netto + VAT.
Cisco płaci 18-20k netto na B2B na L3 przez agencje gdzie tylko trzeba znać się na Cisco.
W tej ofercie widełki zaczynaja się od 90 zł czyli miesięcznie 14,4k do 22,4k przed opodatkowaniem i minus koszty pracownika. Na końcu z tego zostanie 10 tys do 17 tys. Czy to dużo biorąc pod uwagę ze to kontrakt? Jak dla mnie stawki typowo etatowe!!! Prace na UoP w Warszawie za 10k netto z w/w umiejętnościami można dorwać z palcem w d...
Tyle tez wyciąga pierwszy lepszy komiwojażer który wciska różne dziwne pierdy i ma o tym średnie pojęcie.
Tu kontrakt, Warszawa, duńska firma, praca z biura czyli dojazdy po godz w jedna stronę, wymagania Cisco, Juniper, CheckPoint, BlueCoat, Security, Siem, excellent english, scripting skills?!? Oni serio szukają totalnego frajera ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#19

#19 Post autor: lxs »

Miałem się wypowiedzieć na temat tej rekrutacji ProDataConsult kilka tygodni temu w innej ofercie, ale narobiliście jak zwykle trzody i temat został zamknięty.

Czy oferowane stawki są duże czy małe, to już pozostawiam do osobistej refleksji. ProDataConsult prowadzi większy projekt rekrutacyjny dla JN Data. Mają w Warszawie przenieść zespoły techniczne na Domaniewską opierając się na ludziach z Polski, bo Prodata robiło im podobny projekt dla innego banku i chcą iść w ten model. Duńczycy sami przyznają, że są zadowoleni z poziomu naszych inżynierów i głównym powodem takiej migracji zespołu jest to, że w Danii koszty zatrudnienia są bardzo wysokie i mają problem ze znalezieniem ludzi. Chcą taniej i lepiej. Zespoły podzielone na takie typowo systemowe, sieciowe i w drugiej płaszczyźnie na operations i rozwój. Dodatkowo mają robić Cisco ACI bodajże.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#20

#20 Post autor: mhuba »

Jeśli to jest taki piekny i dlugofalowy plan to dlaczego zatrudniaja ludzi na umowy B2B/kontrakt a nie przyzwoite UoP?
Co to w ogóle za zwyczaj, otwieranie nowego biura, budowania nowego zespołu opartego na kontraktorach z góry wskazując im biuro, godziny pracy etc.
Pewnie to był pomysł tej wspaniałej januszowej ProDataConsult bo żaden Duńczyk na to by nie wpadł.

Pzdr
mh

stefanx
wannabe
wannabe
Posty: 314
Rejestracja: 24 mar 2005, 16:08
Lokalizacja: Zurych

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#21

#21 Post autor: stefanx »

Phibrizzo ma zupełną rację - musimy się cenić w przeciwnym razie nigdy stawki w Polsce za pracę się nie zwiększą. Firmy i tak i tak będą doceniać pracę Polaków bo po prostu jesteśmy sumienni i dobrzy technicznie. A jak tu już przenieśli operations to i tak i tak będą musieli wyrównać po czasie, Rumuni i Bułgarzy też w końcu się ogarną...

I nie wydaje mi się żeby chłopak kogoś tu obrażał, raczej sprytnie prowokuje do dyskusji żebyśmy w końcu zaczęli się cenić i stawiali twarde warunki firmom rekrutacyjnym /pracodawcom inaczej popadniemy w syndrom sztokholmski (ja już to widzę u wielu osób..).
Expect unexpected...

Awatar użytkownika
Leve
wannabe
wannabe
Posty: 158
Rejestracja: 24 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: Hell

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#22

#22 Post autor: Leve »

Tresc OK, forma nie. Zawsze istnieje prawdopodobienstwo, ze ktorys z tych tzw. "cwiercinteligentow" czy "czarnuchow" zdazyl juz zarobic te swoje ciezkie pieniadze i przez najblizszy rok ma ochote popracowac za nizsza dniowke na czesc etatu, po kilka godzin dziennie. Zdalnie, oczywiscie.

A jak nie to $ prosze, ja forexowy...

quattro84
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:31

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#23

#23 Post autor: quattro84 »

Jedyne co mogę dorzucić do tematu to temat stawek. Pracuję w corpo, ale orientuję się trochę w stawkach, jakie firmy liczą robiąc outsourcing inżynierów pod projekty. Niestety tutaj obijamy się o to skąd pochodzi taki inżynier (możecie przyjąć że to security engineer):
-USA: 900$/h
-DE: 400$/h
-PL: 200$/h
-IND: 120$/h

To z jakiego kraju pochodzi klient jest nieważne.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#24

#24 Post autor: freel4ncer »

I specjalnie zarejestrowales sie zeby to nam powiedziec :)

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#25

#25 Post autor: minimalist300 »

Smiesza juz mnie te dyskusje, czasami padaja takie stawki ze tylko do PL wracac, jakis czas temu pracowalem z kolega kontraktorem CCIE i powiedzial ze srednio lapie kontrakty za £400 dziennie... wiadomo, zapewne w Londynie bedzie to wieksza kwota aczkolwiek firmy wymagaja coraz wiecej umiejetnosci jak programowania itp,

Wyzywanie ludzi od "cwiercinteligentow", "idiotow" czy "murzynow" to naprawde aktualny poziom tego forum? Szanujmy sie...

stephano
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2012, 18:30

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#26

#26 Post autor: stephano »

“The 'Net is a waste of time, and that's exactly what's right about it.” - William Gibson

quattro84
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:31

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#27

#27 Post autor: quattro84 »

freel4ncer pisze: 20 mar 2017, 21:09 I specjalnie zarejestrowales sie zeby to nam powiedziec :)
Po update portalu musiałem od nowa założyć kont bo na stare nie mogłem się zalogować, chyba nawet ten sam login ustrzeliłem dla nowego, ale jak nie wierzysz to napisz do adminów, powinni potwierdzić.

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#28

#28 Post autor: PatrykW »

quattro84 pisze: 21 gru 2017, 16:49
freel4ncer pisze: 20 mar 2017, 21:09 I specjalnie zarejestrowales sie zeby to nam powiedziec :)
Po update portalu musiałem od nowa założyć kont bo na stare nie mogłem się zalogować, chyba nawet ten sam login ustrzeliłem dla nowego, ale jak nie wierzysz to napisz do adminów, powinni potwierdzić.
Nic z takich rzeczy, baza userow jest nie naruszona. Jak nie pamietam hasla, zrob reset na meila, ew wyslij mi na pw login, zobacze co w trawie piszczy.

Pzdr.
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: Oferta pracy_Security Network Engineer/Kontrakt B2B/Warszawa

#29

#29 Post autor: piec22 »

Też miałem przecież taki problem i ktoś z Adminów musiał tworzyć na nowo moje konto.

ODPOWIEDZ