gdzie szukac pracy?

praca itp
Wiadomość
Autor
stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

gdzie szukac pracy?

#1

#1 Post autor: stypo »

Czolem,

gdzies to sie przewija w roznych watkach ale to tylko dygresje do innych zagadnien. Pytanie jak szukacie pracy w szeroko pojetym networkingu: linki do stron szczegolnie te dotyczace dobrze oplacanych kontraktow??Fora LinkedIn itd.??

snoopy
wannabe
wannabe
Posty: 100
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:03
Lokalizacja: Ireland

Re: gdzie szukac pracy?

#2

#2 Post autor: snoopy »

to teraz poleciałeś - też chciałbym się dowiedzieć
Be yourself.

Awatar użytkownika
BK201
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2016, 12:05

Re: gdzie szukac pracy?

#3

#3 Post autor: BK201 »

https://nofluffjobs.com/

Żeby było jasne - nie jestem w żaden sposób powiązany z powyższą stroną/firmą. :)
Muszę jednak przyznać, że mają bardzo fajny pomysł na stronę i podają widełki.

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: gdzie szukac pracy?

#4

#4 Post autor: stypo »

bardzo dobra stronka i faktycznie pokazywanie wideleke wydaje sie byc bardziej fair wobec potencjalnych partnerow - szkoda tylko ze nie ma oddzielnej sekcji dla networkingu. Wszystko teraz idzie w strone deweloperki. Za jakis czas jak NGN upowszechni sie to pewnie sieciowcy straca prace bo nie po to sie robi sie automatyzacje zeby bylo bylo tyle samo pracownikow - tyle mniej i wydajniej ;/

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: gdzie szukac pracy?

#5

#5 Post autor: natash »

Ciekawe skąd biorą widełki, jak na stronie danej firmy widełek niema.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: gdzie szukac pracy?

#6

#6 Post autor: mhuba »

Choćby dzwonią i pytają czy mogą zamieścić oferte na swojej stronie i proszą o reszte datali.
Ja nie wiem o co chodzi Wam z tymi widełkami, ja zawsze rozmowe zaczynam od kwestii finansowej i ostatni raz kiedy spotkałem się z odmową ich podania było to 5 lat temu.
Jeśli ktoś jest może młodszy i zaczyna w branży to pewnie czuje się na rynku jak petent to może faktycznie odczuwać jakiś dyskomfort, też nie wszyscy przepadaja za rozmowami o forsie.
To nic nie kosztuje, nic się nie stanie jak zapytacie, rekruter dzwoni i po wymianie uprzejmosci od razu przejdzcie do wyjaśnienia finansów (+/-, brutto, netto, z VAT) i formie zatrudnienia (UoP, B2B) i to jest zawsze jakiś warunek wstepny do dalejszej gry.
Jeśli praca wymaga relokacji to oczekujcie jakiegoś wsparcia w tej relokacji.
Pamiętajcie też że w korporacjach ciężko wywalczyć później podwyżki bo prawie zawsze o kasie decyduje ktoś inny niż twój szef.
Więc jeśli decydujecie się na pracę za X z myślą że jak się sprawdźcie to po okresie próbnym dostaniecie 2X to raczej tak nie będzie.
Nawet jeśli jest ktoś w firmie kto pracuje na tym samym stanowisku i zarabia dużo więcej to ciężko będzie wyrównać Wam zarobki.
W korporacji musi być moment na wywalczenie dobrej podwyżki a Waszym zadaniem będzie ten moment rozpoznać.
Inaczej będzieci skazani na jakieś kilka 2-5% po rocznej ocenie i finał.
Natomiast inaczej jest w firmach mniejszych w których to Wasz szef często trzyma worek z pieniedzmi, w takiej firmie decydując się za pracę za X za roku spokojnie możecie dostawać i 2X jeśli zaczynaliście z niższego poziomu, w korporacji będzie ciężko choć też możliwe.

Pzdr
mHuba

ODPOWIEDZ