Jak zacząć/gdzie szukać pracy(stażu) sieci komputerowe?

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Jak zacząć/gdzie szukać pracy(stażu) sieci komputerowe?

#16

#16 Post autor: nowyk123 »

No i fajnie, props.
Firm gdzie wymieniam tusz nie preferowałbym...
W warunkach domowych, nie pracując w firmie chcę zdobywać umiejętności bo wiem, że może istnieć iskierka nadziei, że przyszły pracodawca to w jakimś przynajmniej 1% doceni.
Wykorzystam środowisko GNS. Co uważasz o tej książce - GNS3. Emulowanie sieci komputerowych Cisco Autor: Adam Józefiok? Warto w nią zainwestować i w taki sposób rozpocząć zapoznanie się z tym programem?
Liczę się z wypowiedzią każdego użytkownika na forum ccie, ale stosuje się do rad jakie będą mogłyby mi się w czymś przydać :)
Dej0 pisze:Pisząc na tym forum musisz się liczyć z komentarzami Kyniu - to nieodłączny element naszej społeczności.

Mówisz, że angielski umiesz i teorię masz dobrą - nic tylko pracy szukać. Najlepiej w dużej firmie gdzie będziesz zajmował się faktycznie sieciami a nie wymieniał tusz od drukarki. Co więcej mógłbym Ci poradzić ? Wysyłaj CV.
Z materiałów polecam "How to Master CCNA R&S" a do labów GNSa (sam sobie wymyślaj topologie i konfiguracje).
Tyle.

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Jak zacząć/gdzie szukać pracy(stażu) sieci komputerowe?

#17

#17 Post autor: Dej0 »

Jest maca filmów na YT o obsłudze GNSa więc nie widzę sensu kupować książki na ten temat.

Jeżeli koniecznie chcesz coś komercyjnego to polecałbym CBT Nuggets i nagrania Keith Barker'a. Gość ma irytujący głos ale dobrze tłumaczy.
https://www.cbtnuggets.com/it-training/ ... ndamentals

Tego konkretnego kursu nie przerabiałem ale inne tego autora i byłem zadowolony.
Pierwszy tydzień masz za darmo więc zdążysz przerobić.

Qrinq
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 06 lut 2017, 18:52

Re: Jak zacząć/gdzie szukać pracy(stażu) sieci komputerowe?

#18

#18 Post autor: Qrinq »

Zawsze możesz zainwestować i sprawić sobie sprzęt do domu - kilka switch'y, routery, kable i śmigasz.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Jak zacząć/gdzie szukać pracy(stażu) sieci komputerowe?

#19

#19 Post autor: nowyk123 »

Pomysł jest już ;)
Co tak konkretnie by postawić?
W praktyce mógłbym uzyskać na tym wiedze ;-]
GNS3, to będzie na początek w sam raz co? :
https://www.youtube.com/watch?v=vVYWrgA ... BR6KeMg8jv

Qrinq pisze:Zawsze możesz zainwestować i sprawić sobie sprzęt do domu - kilka switch'y, routery, kable i śmigasz.

wyklikaniec83
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:08

Jak zacząć/gdzie szukać pracy(stażu) sieci komputerowe?

#20

#20 Post autor: wyklikaniec83 »

Polecam UNL, mozna zbudowac bardzo zlozone topologie przy dosc ograniczonych zasobach. Jest darmowy i z bardzo duza bibliteka video na utube.

ODPOWIEDZ