CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 21 sty 2018, 23:25

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post #31 : 26 cze 2017, 14:40 
wannabe
wannabe

Ja nie wiem czego się spodziewacie po tych wszystkich korporacjach.
Jeśli Was nie chca teraz to wychodzą z założenia że i później będzie podobnie, to że wysyłają maile po tym jak się nie odezwali wcześnij to tylko kolejny dowód na to że mają co robić i za bardzo nad tym procesem nie panują.
Jaka to korporacja by nie była to każdy w niej ma dociśnietą śrubę do granic wytrzymałości i stara się znaleźć czas dla siebie tam gdzie to tylko możliwe. Najłatwiej w takim feedbacku.

Moj znajomy budował oddział korporacji (od strony IT) w Polsce, najpierw jeden, później drugi oddział, dla tej firmy przeprowadził się z rodziną, co kilka lat awans, rok temu awans na stanowisko Senior Director IT na 20 oddziałów w Europie, praca od 9 do 18 minimum.
Jego oddziały były pokazywane jako wzór dla całej organizacji, wszystko działało w nich na tip top, po czym jednego pieknego popołudnia telefon i dziekują jemu za wspolprace. Po 12 latach wyjeba.... go jednym telefonem, poprosili żeby już do pracy nie przychodził, dostał odprawę i do widzenia. Reorganizacja. Ktoś nowy doszedł do wniosku (po jakimiś zewnętrzym audycie) że jeden dyrektor IT w Europie wystarczy (a że szukali oszczędności), jego (Polaka) było łatwiej zwolnić niż kolesia który ogarniał pozostałe 1/2 oddziałów ale miał za sobą lepsze prawo pracy.

Pzdr
mHuba

Post #32 : 26 cze 2017, 14:55 
wannabe
wannabe

Ależ ja niczego nie oczekiwałem, może poza odrobiną przyzwoitości po poświęceniu paru godzin na rozmowy. Wątek to "Amazon Opinie" i swoją wyraziłem. Mogliby popracowac nad EB, ot tylko tyle i aż tyle.

Post #33 : 26 cze 2017, 16:10 
wannabe
wannabe

Cytuj:
..., może poza odrobiną przyzwoitości po poświęceniu paru godzin na rozmowy.
Ja już od dawna nie oczekuje przyzwoitości od zwykłych ludzi a Ty szukasz jej w korporacji?

mHuba

Post #34 : 27 cze 2017, 01:59 
CCDE

Cytuj:
[...] jak i okropne maglowanie (tyle godzin na 2 rozmowy techniczne i wizja całego dnia maglowania w siedzibie?) - to nie jest oferta na jedynego, globalnego architekta do Amazon AWS tylko pozycja dla inżyniera. Nie przesadzajmy.
Poprzeczka jest postawiona wysoko. Zakres odpowiedzialności i charakter pracy mają niewiele wspólnego z typowym stanowiskiem inżyniera sieciowego. Wydaje mi się że nie można mieć za złe firmie że proces rekrutacyjny jest wymagający. Osobiście też uważam że jest to fair wobec kandydatów, szczególnie w sytuacji w której mówimy o relokacji.

Odnośnie braku kontaktu, nie jest to standard, i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Post #35 : 27 cze 2017, 17:26 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Cytuj:
[...] jak i okropne maglowanie (tyle godzin na 2 rozmowy techniczne i wizja całego dnia maglowania w siedzibie?) - to nie jest oferta na jedynego, globalnego architekta do Amazon AWS tylko pozycja dla inżyniera. Nie przesadzajmy.
Poprzeczka jest postawiona wysoko. Zakres odpowiedzialności i charakter pracy mają niewiele wspólnego z typowym stanowiskiem inżyniera sieciowego. Wydaje mi się że nie można mieć za złe firmie że proces rekrutacyjny jest wymagający. Osobiście też uważam że jest to fair wobec kandydatów, szczególnie w sytuacji w której mówimy o relokacji.

Odnośnie braku kontaktu, nie jest to standard, i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
powiem Ci ze w przypadku amazona jest to jak najbardziej standard ! I mowie to jako osoba ktora przepracowala w branzy w Dublinie 10 lat i zna bardzo wiele osob ktorzy z amazonem mialo kontakt

Post #36 : 28 cze 2017, 10:45 
member
member

Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie pracy w Amazon Web Services w Dublinie służę pomocą (Cloud Support Enginner)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00