Amazon Opinie

praca itp
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Amazon Opinie

#31

#31 Post autor: mhuba »

Ja nie wiem czego się spodziewacie po tych wszystkich korporacjach.
Jeśli Was nie chca teraz to wychodzą z założenia że i później będzie podobnie, to że wysyłają maile po tym jak się nie odezwali wcześnij to tylko kolejny dowód na to że mają co robić i za bardzo nad tym procesem nie panują.
Jaka to korporacja by nie była to każdy w niej ma dociśnietą śrubę do granic wytrzymałości i stara się znaleźć czas dla siebie tam gdzie to tylko możliwe. Najłatwiej w takim feedbacku.

Moj znajomy budował oddział korporacji (od strony IT) w Polsce, najpierw jeden, później drugi oddział, dla tej firmy przeprowadził się z rodziną, co kilka lat awans, rok temu awans na stanowisko Senior Director IT na 20 oddziałów w Europie, praca od 9 do 18 minimum.
Jego oddziały były pokazywane jako wzór dla całej organizacji, wszystko działało w nich na tip top, po czym jednego pieknego popołudnia telefon i dziekują jemu za wspolprace. Po 12 latach wyjeba.... go jednym telefonem, poprosili żeby już do pracy nie przychodził, dostał odprawę i do widzenia. Reorganizacja. Ktoś nowy doszedł do wniosku (po jakimiś zewnętrzym audycie) że jeden dyrektor IT w Europie wystarczy (a że szukali oszczędności), jego (Polaka) było łatwiej zwolnić niż kolesia który ogarniał pozostałe 1/2 oddziałów ale miał za sobą lepsze prawo pracy.

Pzdr
mHuba

bbartlomiej
wannabe
wannabe
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2015, 20:38

Re: Amazon Opinie

#32

#32 Post autor: bbartlomiej »

Ależ ja niczego nie oczekiwałem, może poza odrobiną przyzwoitości po poświęceniu paru godzin na rozmowy. Wątek to "Amazon Opinie" i swoją wyraziłem. Mogliby popracowac nad EB, ot tylko tyle i aż tyle.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Amazon Opinie

#33

#33 Post autor: mhuba »

bbartlomiej pisze:..., może poza odrobiną przyzwoitości po poświęceniu paru godzin na rozmowy.
Ja już od dawna nie oczekuje przyzwoitości od zwykłych ludzi a Ty szukasz jej w korporacji?

mHuba

static void
CCDE
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2013, 22:43

Re: Amazon Opinie

#34

#34 Post autor: static void »

bbartlomiej pisze:[...] jak i okropne maglowanie (tyle godzin na 2 rozmowy techniczne i wizja całego dnia maglowania w siedzibie?) - to nie jest oferta na jedynego, globalnego architekta do Amazon AWS tylko pozycja dla inżyniera. Nie przesadzajmy.
Poprzeczka jest postawiona wysoko. Zakres odpowiedzialności i charakter pracy mają niewiele wspólnego z typowym stanowiskiem inżyniera sieciowego. Wydaje mi się że nie można mieć za złe firmie że proces rekrutacyjny jest wymagający. Osobiście też uważam że jest to fair wobec kandydatów, szczególnie w sytuacji w której mówimy o relokacji.

Odnośnie braku kontaktu, nie jest to standard, i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Amazon Opinie

#35

#35 Post autor: freel4ncer »

static void pisze:
bbartlomiej pisze:[...] jak i okropne maglowanie (tyle godzin na 2 rozmowy techniczne i wizja całego dnia maglowania w siedzibie?) - to nie jest oferta na jedynego, globalnego architekta do Amazon AWS tylko pozycja dla inżyniera. Nie przesadzajmy.
Poprzeczka jest postawiona wysoko. Zakres odpowiedzialności i charakter pracy mają niewiele wspólnego z typowym stanowiskiem inżyniera sieciowego. Wydaje mi się że nie można mieć za złe firmie że proces rekrutacyjny jest wymagający. Osobiście też uważam że jest to fair wobec kandydatów, szczególnie w sytuacji w której mówimy o relokacji.

Odnośnie braku kontaktu, nie jest to standard, i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
powiem Ci ze w przypadku amazona jest to jak najbardziej standard ! I mowie to jako osoba ktora przepracowala w branzy w Dublinie 10 lat i zna bardzo wiele osob ktorzy z amazonem mialo kontakt

papaj122
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2011, 21:40

Re: Amazon Opinie

#36

#36 Post autor: papaj122 »

Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie pracy w Amazon Web Services w Dublinie służę pomocą (Cloud Support Enginner)

arczi45
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:33
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Amazon Opinie

#37

#37 Post autor: arczi45 »

Czy ktoś pracuje/pracował w Amazon na stanowisku Senior IT support engineer? Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Amazon Opinie

#38

#38 Post autor: drake »

Firmy IT sie dopasowuja, bo nie maja wyjscia. Hybrydowy lub calkowicie zdalny model pracy to niemalze juz normalne w IT, a jesli nie w kazdej firmie, to kwestia roku i tak bedzie.
Ja rowniez relokuje sie niebawem do Polski, za rok.... po 14 latach w DE ;)

P.S. Sorry za off-topic!

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Amazon Opinie

#39

#39 Post autor: ksos »

drake pisze: 11 maja 2021, 12:58 Firmy IT sie dopasowuja, bo nie maja wyjscia. Hybrydowy lub calkowicie zdalny model pracy to niemalze juz normalne w IT, a jesli nie w kazdej firmie, to kwestia roku i tak bedzie.
Ja rowniez relokuje sie niebawem do Polski, za rok.... po 14 latach w DE ;)

P.S. Sorry za off-topic!

Pozdruffka!
Drake, widze ze nie tylko ciebie ciagnie do Polski, my chyba tez zadecydowalsmy zeby wracac (i tak pracujemy zdalnie) ale z tego co widze po ogloszeniach nie bedzie problemem utrzymac zachodnia stawke w Warszawie (sporo ofert jest w okolicach 20k na b2b). Odpycha mnie jedynie rzadzacy i nie wydaje sie zeby mialo sie to zmienic. Sorrki za off top :D

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Amazon Opinie

#40

#40 Post autor: martino76 »

drake pisze: 11 maja 2021, 12:58 Firmy IT sie dopasowuja, bo nie maja wyjscia. Hybrydowy lub calkowicie zdalny model pracy to niemalze juz normalne w IT, a jesli nie w kazdej firmie, to kwestia roku i tak bedzie.
Ja rowniez relokuje sie niebawem do Polski, za rok.... po 14 latach w DE ;)

P.S. Sorry za off-topic!

Pozdruffka!
Ja już od 3 lat pracuje z PL na B2B, nie ma sensu siedzieć na zachodzie, jak ma się stawki zachodnie.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Amazon Opinie

#41

#41 Post autor: peper »

martino76 pisze: 11 maja 2021, 13:32 Ja już od 3 lat pracuje z PL na B2B, nie ma sensu siedzieć na zachodzie, jak ma się stawki zachodnie.
Właśnie widzę taki trend ostatnio na rynku IT i go rozumiem (po części), choć moim zdaniem dotyczy on tylko osób które robiły karierę na zachodzie i chcą wrócić, osoby które są w PL i chciałyby na zachodzie znaleźć pracę zdalną mają małe szanse na powodzenie z tego co widzę.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

ODPOWIEDZ