Amazon Opinie

praca itp
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Amazon Opinie

#16

#16 Post autor: martino76 »

freel4ncer pisze:
Kazdy kto pracuje w centrum ? :D

Ja pracuje w centrum, ale w życiu bym tam nie chciał zamieszkać :). Pracuje to mało powiedziane, bo w biurze bywam raz w tygodniu, góra 2 razy.

W Shankill tez mam blisko do morza, park i góry (górki). Może mieszkałbym w centrum jak byłbym kawalerem bez rodziny.

Pozdro,

horac
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:04
Lokalizacja: CCIE

Re: Amazon Opinie

#17

#17 Post autor: horac »

Ja w Amazonie nie pracowalem ale tez odezwal sie do mnie jakis HR bezposrednio z Amazona
na ta sama pozycje Network Developer, oczywiscie podeslal mi linki do jakis filmow i chyba sie obrazil :)
bo wspomnial ze Amazon bierze relokacje na siebie i oczywiscie inne czary mary hrowe.
Zadalem mu pytanie co rozumie przez "Amazon bierze relokacje na siebie" i czy obejmuje to takze rodzine.
Kolejne pytanie jakie mu zadalem to o widelki i zarobki bo nie bede bral udzialu w rekrutacji w stylu "Dowie sie pan na koncu"

Od tamtej pory sie nie odezwal, wiec wnioskuje ze to obraza pytac o takie rzeczy Amazon heh.

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Amazon Opinie

#18

#18 Post autor: stypo »

Panowie,

ale te przeprowadzki z IRL do PL to ze Wam sie znudzilo zycie zagranica czy lepsze warunki (oczywiscie wzglednie vs. koszty zycia)??

static void
CCDE
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2013, 22:43

Re: Amazon Opinie

#19

#19 Post autor: static void »

@horac
Miales pecha do rekrutera ;) Recruitment jest raczej bardzo otwarty, bo maja targety, a ciezko jest znalezc kandydatow ktorzy sie zdecyduja, i przejda rekrutacje. Oni nie maja na to zadnego wplywu, to jest dezycja inzynierow ktorzy biora udzial w twoim procesie. Co do relokacji - to zalezy od wielu czynnikow, m.in. roli ale tez teamu i lokalizacji. Natomiast jezeli juz oferuja relokacje to faktycznie jest kompleksowa. Ja bylem bardzo zadowolony, relokuja cala rodzine i caly dobytek jezeli sobie tego zyczysz.
"Simplicity is prerequisite for reliability." Edsger W. Dijkstra

horac
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:04
Lokalizacja: CCIE

Re: Amazon Opinie

#20

#20 Post autor: horac »

static void

zastanawia mnie jedna rzecz jeszcze. W Trojmiescie masz oddzial Amazona (tez nastawiony na development - fakt czegos innego) to jaki jest biznes dla nich relokowac
ludzi z Polski do Dublina, zamiast stworzyc w Trojmiescie dodatkowa komorke przy obecnej siedzibie.

static void
CCDE
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2013, 22:43

Re: Amazon Opinie

#21

#21 Post autor: static void »

Zgadza sie, ale w Trojmiescie jest czesc Alexa - glownie synteza mowy. AWS networking to jest inna organizacja. Problem polega na tym, ze charakterystyka pracy w Network Developmencie powoduje ze bardzo ciezko byc efektywnym nie bedac na miejscu. Networking jest podzielony na 3 biura na swiecie, i to juz jest wyzwanie.
"Simplicity is prerequisite for reliability." Edsger W. Dijkstra

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Amazon Opinie

#22

#22 Post autor: mhuba »

Bo może manager ma takie widzimisie że chce miec wszystkich lokalnie?
Przy takim rozporoszonym zesole dochodzi masa problemów z synchronizowaniem wszystkich, z różnych dni wolnych, stref czasowych.
Z drugiej strony co to dla takiej firmy kasa na relokacje?
Zapłacą 10-20 tyś EURO czyli równowartość marnego ASR 1001 i mają wszystkie problemy rozwiązane.

Pzdr
mHuba

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Amazon Opinie

#23

#23 Post autor: freel4ncer »

Dlatego wlasnie ja juz niechce pracowac dla firm w ktorych jest duzy netops :D
Moj team (prod) ma teraz 10osob na calym swiecie . Mamy kolokacje w 3 DC okolo 700 urzadzen sieciowych i jest duzo fajniej niz w duzym molochu . Wdrazmay co chcemy i w jakim tempie chcemy, mamy czas robimy wedlug procesu nie mamy czasu to robimy startupowo :D nie trzeba sie bic o projekty ;) wiec nei ma problemu przy review :D zawsze sa achievementy . Dzieki malemu teamowi nie ma problemu z relokacja i praca z domu bo i tak meetingi mamy przez VC bo wszyscy rozrzuceni po swiecie . Ja sie zatrudnilem glownie by zajmowac sie autmatyzacja i mam swoja nisze wiec jestem prawie nie do ruszenia ;) A do Polski wracam bo Polska bije irlandie na glowe pod kazdym wzgledem oprocz ilosci ofert dla Netops/Devops ;)

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Amazon Opinie

#24

#24 Post autor: martino76 »

horac pisze:Ja w Amazonie nie pracowalem ale tez odezwal sie do mnie jakis HR bezposrednio z Amazona
na ta sama pozycje Network Developer, oczywiscie podeslal mi linki do jakis filmow i chyba sie obrazil :)
bo wspomnial ze Amazon bierze relokacje na siebie i oczywiscie inne czary mary hrowe.
Zadalem mu pytanie co rozumie przez "Amazon bierze relokacje na siebie" i czy obejmuje to takze rodzine.
Kolejne pytanie jakie mu zadalem to o widelki i zarobki bo nie bede bral udzialu w rekrutacji w stylu "Dowie sie pan na koncu"

Od tamtej pory sie nie odezwal, wiec wnioskuje ze to obraza pytac o takie rzeczy Amazon heh.
Ja nie powiem, nic zlego, bo na wszystkie pytania dostałem odpowiedzi. Nie było również problemu z widełkami. Pewnie zależy od rekrutera.


Pozdro,

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Amazon Opinie

#25

#25 Post autor: natash »

Tylko z tego co wiem taka praca zdalna nie jest możliwa, jak się parę lat za granicą nie popracuje. Czy się mylę?

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Amazon Opinie

#26

#26 Post autor: mhuba »

natash pisze:Tylko z tego co wiem taka praca zdalna nie jest możliwa, jak się parę lat za granicą nie popracuje. Czy się mylę?
Wszystko zależy od wypadkowych hard i soft skills jakei sobą reprezentujesz + prodecedury firmy ew widzimisie managera.
Jak pokażesz że jesteś the one and only i charakter twojej pracy na to pozwala to na wszystko dostaniesz zgode.
Znam ludzi którzy pracują zdalnie z PL dla zagranicznych firm, za zachodnie $$ praktycznie od pierwszego dnia pracy.
Też takich co od kilku lat się kręcą dookoła tematu bez wiekszych efektów.

Pzdr
mHuba

bbartlomiej
wannabe
wannabe
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2015, 20:38

Re: Amazon Opinie

#27

#27 Post autor: bbartlomiej »

Minęło trochę czasu od mojego kontaktu z Amazonem i mogę podzielić się opinią o procesie.
Kontakt był przez LinkedIn na stanowisko Network Development Engineer. Dwie bardzo długie rozmowy techniczne (ok. 2h każda), z czego jedna przełożona, bo nikt się nie wdzwonił. Po paru tygodniach od ostatniej rozmowy żadnego feedbacku nawet po kontakcie z mojej strony. Zupełny brak kontaktu.
Pomijam zupełnie fakt, że ostatnim etapem miała być wizyta w Dublinie i 6-8h spotkań back to back, również technicznych... Oczywiście zero informacji za wczasu o widełkach płacowych, a jedynie chwalenie się, że Amazon załatwia przeprowadzkę (jak dla mnie to spory plus).

Jako ciekawostka to przedwczoraj inny rekruter z Amazon Dublin kontaktował się ze mną w sprawie tego samego stanowiska. Był bardzo zaskoczony, że tak mnie potraktowano ostatnio i miał przekazać to dalej :)

Największym plusem dla mnie była jasna informacja czego będą dotyczyły rozmowy techniczne włącznie z listą zagadnień - bez tego o ile ktoś na bieżąco nie robi CCIE R&S/SP można się było zdziwić.
Największym minusem jest brak kontaktu zaraz po rozmowach (i do dziś go nie ma) jak i okropne maglowanie (tyle godzin na 2 rozmowy techniczne i wizja całego dnia maglowania w siedzibie?) - to nie jest oferta na jedynego, globalnego architekta do Amazon AWS tylko pozycja dla inżyniera. Nie przesadzajmy.

Ogólnie śmiesznie zostać tak potraktowanym w procesie rekrutacyjnym w firmie, gdzie co drugie słowo to "customer first" :) Czyli klientów traktujemy świetnie, ale swoich ludzi już niekoniecznie?

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Amazon Opinie

#28

#28 Post autor: freel4ncer »

bbartlomiej pisze: Czyli klientów traktujemy świetnie, ale swoich ludzi już niekoniecznie?
Dokladnie tak jest .
Ktos w trakcie interview stweirdzil ze albo sie nie nadajesz albo maja lepszego kandydata i taki rekruter przestaje lizac tylek i ma cie gleboko w D.
Nie odpowiadaja bo sa burakami nie czaja ze "karma wraca" a inzynierowie sa pamietliwi ;) . Mnie kiedys na poczatku mojej drogi w IT tez tak potraktowali a teraz co tydzien sie prosza zebym z nimi porozmawial ale niedoczekanie.

Awatar użytkownika
scoon
wannabe
wannabe
Posty: 301
Rejestracja: 28 paź 2008, 12:24

Re: Amazon Opinie

#29

#29 Post autor: scoon »

freel4ncer pisze: Dokladnie tak jest .
Ktos w trakcie interview stweirdzil ze albo sie nie nadajesz albo maja lepszego kandydata i taki rekruter przestaje lizac tylek i ma cie gleboko w D.
Nie odpowiadaja bo sa burakami nie czaja ze "karma wraca" a inzynierowie sa pamietliwi ;) . Mnie kiedys na poczatku mojej drogi w IT tez tak potraktowali a teraz co tydzien sie prosza zebym z nimi porozmawial ale niedoczekanie.
Nic dodać nic ująć.

bbartlomiej
wannabe
wannabe
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2015, 20:38

Re: Amazon Opinie

#30

#30 Post autor: bbartlomiej »

Tak jak piszę, karma wróciła w zeszłym tygodniu - próbowali mnie rekrutować drugi raz na takie samo stanowisko :D

ODPOWIEDZ