Praca zdalna dla UK

praca itp
Wiadomość
Autor
alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

Re: Praca zdalna dla UK

#16

#16 Post autor: alhaz »

freel4ncer pisze:
alhaz pisze:
stypo pisze: Tak sobie mysle ze te kontrakty maja sens tylko wtedy jak ich jest duzo - wtedy konczac jeden latwo mozna znalezc drugi i nastepny i pracowac dalej. W Polsce niewiem czemu to nie jest takie popularne albo jest tego po prostu malo i wchodzenie w taki temat jest wg zbyt sliskie. Ciekawe jak sie to teraz zmieni (albo nie?) po Brexicie....

W Polsce zatrudnienie B2B i kontrakty maja coraz większą popularność w stosunku do tego co było kilka lat temu. Jednak nadal jesteśmy daleko za UK, bo u nas panuje "kult etatu" :) Po prostu starsze pokolenie musi odejść i tyle.
U nas panuje kult etatu ? Na calym swiecie panuje "kult etatu" i jest to normalna sprawa . Nie rozumiem stosowanie pejoratywnych okreslen w tym kontekscie. Ja etat lubie - akcje , opieka medyczna , doplata do funduszu emerytalnego mniej problemow z rozliczeniami , odprawa , bonusy itp itd. Pokaz mi jakiekolwiek korpo na swiecie ktore zatrudnia tylko na b2b ;)
To, że Ty lubisz benefity nie znaczy, że każdy lubi. A co ma korpo do tego? Są małe i duże firmy, które zatrudniaja na B2B.
Nie każdy lubi być uwiązany 3 miesięcznym wypowiedzeniem albo określonym urlopem etc. (tak wiem, duże korpo typu Google maja o wiele lepsza polityke w tym zakresie co pewnie wiesz z wlasnego doswiadczenia)
Jak Ci pasuje etat to mi nic do tego :)

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Praca zdalna dla UK

#17

#17 Post autor: stypo »

Nie ma czegos takiego jak zly etat i dobre b2b albo dobry etat i zle b2b. Kazda z opcji ma swoje plusy i minusy i w zaleznosci od okolicznosci jedna z opcji moze wydawac sie bardziej atrakcyjna a inne mniej. Ja wspomnialem tylko o jednym czynniku - ilosc ofert b2b na rynku. jezeli jest ich malo, to wydaje sie to byc bardzo ryzykowne bo nie ma plynnosci zatrudnienia. Wtedy etat jest naturalna preferencja (obiektywnie).
Pytanie co zrobic zeby dostac pensje zblizona do UK bedac w PL w kontekscie b2b - to byla moja propozycja dyskusji w tym watku. Czy trzeba kupic numer UK na jakiejs Lyca Mobile na CV zeby wogle ktos sie odezwal czy jest ssanie na rynku specjalistow w UK np DataCenter, Collaboration, Security takie ze sprawdza osobe nawet z Polski i w jakims sensie "zaufaja" jej dajac zdalna prace?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca zdalna dla UK

#18

#18 Post autor: minimalist300 »

stypo pisze:Nie ma czegos takiego jak zly etat i dobre b2b albo dobry etat i zle b2b. Kazda z opcji ma swoje plusy i minusy i w zaleznosci od okolicznosci jedna z opcji moze wydawac sie bardziej atrakcyjna a inne mniej. Ja wspomnialem tylko o jednym czynniku - ilosc ofert b2b na rynku. jezeli jest ich malo, to wydaje sie to byc bardzo ryzykowne bo nie ma plynnosci zatrudnienia. Wtedy etat jest naturalna preferencja (obiektywnie).
Pytanie co zrobic zeby dostac pensje zblizona do UK bedac w PL w kontekscie b2b - to byla moja propozycja dyskusji w tym watku. Czy trzeba kupic numer UK na jakiejs Lyca Mobile na CV zeby wogle ktos sie odezwal czy jest ssanie na rynku specjalistow w UK np DataCenter, Collaboration, Security takie ze sprawdza osobe nawet z Polski i w jakims sensie "zaufaja" jej dajac zdalna prace?
Zawsze bedą szukać najpierw na miejscu oraz ludzi z doświadczeniem tutaj. Jak nikogo nie znajda to zapewne rozważa. Poza tym znajomosci, znajomosci i jeszcze raz znajomosci. Wbrew pozorom szukających kontraktów w sieciach jest bardzo dużo, poza tym duża cześć osob z etatu tez chętnie by przeszła jakby dostała ofertę. Poza tym polski inżynier przestałbyc tanim inżynierem w UK. Jak widzisz ofertę która wrzuciłem wyżej to nikt z nas z tego forum raczej nie pójdzie do pracy za takie pieniądze a mimo wszystko ludzi znajdują

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Praca zdalna dla UK

#19

#19 Post autor: hangie »

Hej,

Jak dla mnie na chwile obecna jak szukasz dobrze platnej pracy to bardziej sie do Warszawy (innego duzego miasta) oplaca wyjechac niz do UK.
Roznice w zarobkach w ostatnich latach bardzo zmalaly i jak dostaniesz 30% wiecej brutto w UK to bedzie dobrze, jak policzysz wyzsze podatki i koszty zycia to skonczysz na na tym ze w UK bedziesz 30% ale w plecy :)

Jak ja wyjezdzalem to w Polsce poza Warszawa 10k brutto bylo naprawde czyms cos pewnie jak dzis 20k - czyli mamy wzrost 100%
W UK jak przyjechalem 60k bylo OK gdzie teraz moge to samo o 70 powiedziec - 16% do gory.
Oczywiscie procenty z roznych sum nie sa sobie rowne ale daje to pewien obraz. W Polsce teraz jak juz dogoniono praktycznie place w reszcie europy tez zwolni a swoj bum przezyje Rumunia i Bulgaria.

Oczywiscie w UK sa pozycje duzo lepiej platne/ciekawsze ale to raczej rodzynki. W kazdym razie ja w UK nie mieszkam dla pieniedzy (choc przyznam ze nie moge narzekac obecnie) - po prostu tu sie lepiej czuje i mi bardziej atmosfera odpowiada, ale to juz temat na inne forum.


PS. Wszystkie przemyslenia sa z mojego punktu widzenia - 13 lat doswiadczenia. W roznych punktach kariery moze to wygladac inaczej. Bycie CIO czy innym executivem moze byc w UK duzo bardziej oplacalne tak jak start kariery.
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#20

#20 Post autor: mhuba »

Funt zjechał prawie 20%, masa imigrantów w tym też tych technicznych którzy mają niższe wymagania płacowe, przez ten najazd też i ceny nieruchomości i wynajmu w górę.
U nas wszystko odwrotnie, duży napły inwestycji, ofert pracy z 10x więcej od tego co było jeszcze kilka lat temu, odpływ młodych ludzi, ceny wynajmu i nieruchomości na tym samym poziomie lub niższym od lat.

Powli rodzi nam się druga Irlandia czy Anglia ;)

Pzdr
mHuba

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Praca zdalna dla UK

#21

#21 Post autor: stypo »

mhuba pisze:Funt zjechał prawie 20%, masa imigrantów w tym też tych technicznych którzy mają niższe wymagania płacowe, przez ten najazd też i ceny nieruchomości i wynajmu w górę.
U nas wszystko odwrotnie, duży napły inwestycji, ofert pracy z 10x więcej od tego co było jeszcze kilka lat temu, odpływ młodych ludzi, ceny wynajmu i nieruchomości na tym samym poziomie lub niższym od lat.

Powli rodzi nam się druga Irlandia czy Anglia ;)
O jakich ofertach mowisz? Ogolnie sieciowych czy jakis konkretny obszar w ramach sieci? Moim zdaniem co prawda fakt jest troche lepiej niz x lat temu ale wiekszosc ofert to nadal propozycje tzw. "Januszy biznesu". Malo jest ciekawych projektow nawet b2b w ktorych co sie rozwija/tworzy itd. London daje o wiele wiecej tego typu ofert na ta chwile ale - istotnie tendencja w globalnym swiecie jest taka ze Ci co maja mniej maja wieksza motywacje i mniejsze wymagania a dla duzych korporacji to nie problem sie przeniesc. Pytanie jak dlugo ten "boom" potrwa w Polsce.

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Praca zdalna dla UK

#22

#22 Post autor: stypo »

Chyba ze mowisz o jakichs programistach - tego jest cala masa i duzo kontraktow.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#23

#23 Post autor: mhuba »

Generalnie w IT, w sieciach zaczynałem 10 lat temu, na hasło "Cisco" dostawało się po 3-5 ofert głównie Warszawa, dzisiaj jest ponad 160 w samym tylko pracuj.pl.

Pzdr
mHuba

Awatar użytkownika
M@ZuR
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 13 lis 2009, 20:21

Re: Praca zdalna dla UK

#24

#24 Post autor: M@ZuR »

Z tym gadaniem o wzrostach/spadkach - trzeba pamietac ze inflacja ciagle jest (ta realna). Wiec wzrost płac to ŻADNA łaska. One z definicji powinny rosnąć.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna dla UK

#25

#25 Post autor: freel4ncer »

No i dlatego czy sie stoi czy sie lezy co rok 3% inflacyjnego sie nalezy ;)

Amare

Re: Praca zdalna dla UK

#26

#26 Post autor: Amare »

Ciekawe, jeszcze niedawno ktoś tu wspominał, że Brexit nic nie zmieni w kwestii pozostania w UK, a teraz widzę, że koledzy z wysp już uciekają i szukają zatrudnienia w Polsce/pracy zdalnej z Polski. Coś jest na rzeczy jednak.

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna dla UK

#27

#27 Post autor: PatrykW »

mhuba pisze:
Wojtachinho pisze: To sie za glowe zlapal, wiec nie jest zle :)
Oby zaskoczylo ....
EOT
Nie rozumiem dlaczego Twoj szef złapal sie za głowe jak chcesz 1:1 i o tym rozmawiacie?
Czy negocjuesz 1:1 netto a brutto brutto w PL jest mniejsze?

mHuba

Hej,

Przedstawilem sprawe w ten sposob:
5000 PLN to nie cale 1000 funta.

Nie mogl zrozumiec, jak mozna zarabiac 1000 funta jako sieciowiec :)
Netto.

pzdr
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#28

#28 Post autor: mhuba »

Wojtachinho pisze: Hej,

Przedstawilem sprawe w ten sposob:
5000 PLN to nie cale 1000 funta.

Nie mogl zrozumiec, jak mozna zarabiac 1000 funta jako sieciowiec :)
Netto.

pzdr
No ale jak nie mógł zrozumieć? Chyba zdaje sobie sprawę ze ci imigracji to przyjeżdzają za £££ bo u nas zarabia się mniej?
Generalnie to było mało mądre posunięcie pokazywanie jak mało w PL można zarabiać, pewnie jakbyś się spiął to byś pokazał ofertę za 3500 zł.
Lepiej pokazać szefowi jak dużo można dostać, wykorzystaj raporty płacowe, w nich jeśli dobrze pamietam network inżynier potrafi dostawać pod 18 tys zł brutto, ew możesz jeszcze ponegocjować z szefem żeby twoja pensje rozbił na jakieś dodatki w stylu "praca w nocy" jeśli masz jakieś nocne akcje, on-call jeśli świadczysz albo na jakaś chociaż gotowość do pracy w nocy czy on-call jeśli nie świadczysz.
Dla HR dodatki to już inna historia najczęściej skupiają się na pensji podstawowej i ja będą weryfikować z rynkiem.
Jeszcze jak macie oddział firmy w PL to na 100% będzie to weryfikowane pomiędzy haerami bo nagle się może okazać ze zarabiałbyś lepiej od dyrektora tego oddziału, człowieka który odpowiada za setki osób i całe dnie spędza w pracy.
HR, pan Dyrektor towarzystwo wzajemnej adoracji i temat wychodzi przy pierwszej kawce. Ze jakiś gówniarz wyjechał sobie do UK i po 3 latach przenosi się do kraju z angielska pensja. ONI TEZ TAK CHCĄ!!"

Generalnie poszukaj tych lepszych ofert np w Cisco w Krakowie, cały czas szukają i płaca do 18 tys na B2B z tego co pamietam.
Ew raporty Hays lub Antal gdzieś tam pojawiła się kwota tez 18 tys.

mHuba

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Praca zdalna dla UK

#29

#29 Post autor: stypo »

18tys b2b a pytanie czy ktos jest w stanie zaplacic 18tys brutto ale na etacie w PL?

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#30

#30 Post autor: mhuba »

stypo pisze:18tys b2b a pytanie czy ktos jest w stanie zaplacic 18tys brutto ale na etacie w PL?
Jak dobrze poszukasz to pewnie, tylko trzeba się naszukać, taka praca nie leży na ulicy i tez nie dla podstawowych kwalifikacji. Tu jak jest potrzebna dobra oferta to przychodzą mi do głowy firmy która ciagle rekrutują a Cisco jest jedna z nich. Generalnie przenosiny od tego bym zaczął, poświeciłbym czas na szukanie dobrej oferty pracy w PL.
Trzeba pokazać ze czasy pracy w PL za miskę ryżu się skończyły.

Pzdr
mHuba

ODPOWIEDZ