Praca zdalna dla UK

praca itp
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#31

#31 Post autor: mhuba »

frontier pisze:
Oooj do Anglii jeszcze daleka droga :) Na papierze fakt, wszystko wygląda coraz lepiej i korzystniej dla Polski i bardzo mnie to cieszy... no ale... praca sieciowca w UK a w PL to nadal dwie różne historie... Tutaj są centrale wielu korporacji, milionowe projekty, w technologię płynie szeroki strumień pieniędzy... nie mówiąc o agentach którzy stale zapraszają mnie na lunche, kawy itp. Pierdniesz i masz nową pracę za większą kasę jak poprzednio. Natomiast z tego co widzę to jest złota era dla programistów, ach, że mnie nigdy nie kręciło klepanie kodu ;)
Jasne, dotyka mnie ten problem, mam ochotę na zmiany ale nie jest to takie proste, oferty dobre są ale porozrzucane po kraju, relokowac mi się znowu nie chce, w mieście w którym mieszkam totalnie nic nie ma za $ które mnie interesują, załatwienie pracy zdalnej to już nie problem, jasne, ale mam jej dosyć. W pracy lubię dużo akcji a nie pamietam kiedy coś ciekawego robiłem.
Projekty i owszem są wielomilionowe ale typu migracje platformy X na Y w Z oddziałach.

mHuba

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Praca zdalna dla UK

#32

#32 Post autor: hangie »

Amare pisze:Ciekawe, jeszcze niedawno ktoś tu wspominał, że Brexit nic nie zmieni w kwestii pozostania w UK, a teraz widzę, że koledzy z wysp już uciekają i szukają zatrudnienia w Polsce/pracy zdalnej z Polski. Coś jest na rzeczy jednak.
Jedno z drugim nie ma praktycznie nic wspólnego. Poprostu w Polsce pensje na tyle wzrosły iż jak ktoś wyjechał tylko z względów finansowych to obecnie przestało się to już opłacać w wielu przypadkach - wiec ludzie wracają. Jedyna powiązanie to niższa wartość funta ale to głównie dla tych co maja kontakt finansowy z Polska na bierząco.
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna dla UK

#33

#33 Post autor: PatrykW »

mhuba pisze:
Wojtachinho pisze: Hej,

Przedstawilem sprawe w ten sposob:
5000 PLN to nie cale 1000 funta.

Nie mogl zrozumiec, jak mozna zarabiac 1000 funta jako sieciowiec :)
Netto.

pzdr
No ale jak nie mógł zrozumieć? Chyba zdaje sobie sprawę ze ci imigracji to przyjeżdzają za £££ bo u nas zarabia się mniej?
Generalnie to było mało mądre posunięcie pokazywanie jak mało w PL można zarabiać, pewnie jakbyś się spiął to byś pokazał ofertę za 3500 zł.
Lepiej pokazać szefowi jak dużo można dostać, wykorzystaj raporty płacowe, w nich jeśli dobrze pamietam network inżynier potrafi dostawać pod 18 tys zł brutto, ew możesz jeszcze ponegocjować z szefem żeby twoja pensje rozbił na jakieś dodatki w stylu "praca w nocy" jeśli masz jakieś nocne akcje, on-call jeśli świadczysz albo na jakaś chociaż gotowość do pracy w nocy czy on-call jeśli nie świadczysz.
Dla HR dodatki to już inna historia najczęściej skupiają się na pensji podstawowej i ja będą weryfikować z rynkiem.
Jeszcze jak macie oddział firmy w PL to na 100% będzie to weryfikowane pomiędzy haerami bo nagle się może okazać ze zarabiałbyś lepiej od dyrektora tego oddziału, człowieka który odpowiada za setki osób i całe dnie spędza w pracy.
HR, pan Dyrektor towarzystwo wzajemnej adoracji i temat wychodzi przy pierwszej kawce. Ze jakiś gówniarz wyjechał sobie do UK i po 3 latach przenosi się do kraju z angielska pensja. ONI TEZ TAK CHCĄ!!"

Generalnie poszukaj tych lepszych ofert np w Cisco w Krakowie, cały czas szukają i płaca do 18 tys na B2B z tego co pamietam.
Ew raporty Hays lub Antal gdzieś tam pojawiła się kwota tez 18 tys.

mHuba
Hej,

W sumie bardzo sluszna uwaga, pozbieram raporty, cos chyba Hays robil ostatnim czasem.
Co do samej pracy, chce UoP, osobiscie jestem bardziej za stabilna umowa, niz skakaniem z kwiatka na kwiatka.

Krakow bardzo fajny, pamietam pare lat temu jak otwierali Cisco TAC. Dostalem sie na rekrutacje, ale tak mnie zaorali, ze obecnie lekko zdemotywowany jestem aby tam aplikowac, przed obawa ze moj mozg tego nie wytrzyma :D

Swoja droga, Akamai tez duzo szuka. Zobaczymy jak to bedzie, w kazdym razie chce jakos to ugrac i w miare na moja korzysc.
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna dla UK

#34

#34 Post autor: freel4ncer »

Wojtachinho pisze:
mhuba pisze:
Wojtachinho pisze: Hej,

Przedstawilem sprawe w ten sposob:
5000 PLN to nie cale 1000 funta.

Nie mogl zrozumiec, jak mozna zarabiac 1000 funta jako sieciowiec :)
Netto.

pzdr
No ale jak nie mógł zrozumieć? Chyba zdaje sobie sprawę ze ci imigracji to przyjeżdzają za £££ bo u nas zarabia się mniej?
Generalnie to było mało mądre posunięcie pokazywanie jak mało w PL można zarabiać, pewnie jakbyś się spiął to byś pokazał ofertę za 3500 zł.
Lepiej pokazać szefowi jak dużo można dostać, wykorzystaj raporty płacowe, w nich jeśli dobrze pamietam network inżynier potrafi dostawać pod 18 tys zł brutto, ew możesz jeszcze ponegocjować z szefem żeby twoja pensje rozbił na jakieś dodatki w stylu "praca w nocy" jeśli masz jakieś nocne akcje, on-call jeśli świadczysz albo na jakaś chociaż gotowość do pracy w nocy czy on-call jeśli nie świadczysz.
Dla HR dodatki to już inna historia najczęściej skupiają się na pensji podstawowej i ja będą weryfikować z rynkiem.
Jeszcze jak macie oddział firmy w PL to na 100% będzie to weryfikowane pomiędzy haerami bo nagle się może okazać ze zarabiałbyś lepiej od dyrektora tego oddziału, człowieka który odpowiada za setki osób i całe dnie spędza w pracy.
HR, pan Dyrektor towarzystwo wzajemnej adoracji i temat wychodzi przy pierwszej kawce. Ze jakiś gówniarz wyjechał sobie do UK i po 3 latach przenosi się do kraju z angielska pensja. ONI TEZ TAK CHCĄ!!"

Generalnie poszukaj tych lepszych ofert np w Cisco w Krakowie, cały czas szukają i płaca do 18 tys na B2B z tego co pamietam.
Ew raporty Hays lub Antal gdzieś tam pojawiła się kwota tez 18 tys.

mHuba
Hej,

W sumie bardzo sluszna uwaga, pozbieram raporty, cos chyba Hays robil ostatnim czasem.
Co do samej pracy, chce UoP, osobiscie jestem bardziej za stabilna umowa, niz skakaniem z kwiatka na kwiatka.

Krakow bardzo fajny, pamietam pare lat temu jak otwierali Cisco TAC. Dostalem sie na rekrutacje, ale tak mnie zaorali, ze obecnie lekko zdemotywowany jestem aby tam aplikowac, przed obawa ze moj mozg tego nie wytrzyma :D

Swoja droga, Akamai tez duzo szuka. Zobaczymy jak to bedzie, w kazdym razie chce jakos to ugrac i w miare na moja korzysc.
Jesli szukasz w raportow z widelkami 20k na etat dla inzyniera sieciowego w Polsce to zycze szczescia ja zbieralem szukalem i byla nedza ledwo ugralem te 20k bo raporty wlasnie podaja widelki do max 16 ( czasem 18k ) HR przyszedl z zamowionym raportem i mi pokazal i powiedzial jak masz lepszy to pokaz a tu dupa ;)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna dla UK

#35

#35 Post autor: PatrykW »

freel4ncer pisze:
Wojtachinho pisze:
mhuba pisze:
No ale jak nie mógł zrozumieć? Chyba zdaje sobie sprawę ze ci imigracji to przyjeżdzają za £££ bo u nas zarabia się mniej?
Generalnie to było mało mądre posunięcie pokazywanie jak mało w PL można zarabiać, pewnie jakbyś się spiął to byś pokazał ofertę za 3500 zł.
Lepiej pokazać szefowi jak dużo można dostać, wykorzystaj raporty płacowe, w nich jeśli dobrze pamietam network inżynier potrafi dostawać pod 18 tys zł brutto, ew możesz jeszcze ponegocjować z szefem żeby twoja pensje rozbił na jakieś dodatki w stylu "praca w nocy" jeśli masz jakieś nocne akcje, on-call jeśli świadczysz albo na jakaś chociaż gotowość do pracy w nocy czy on-call jeśli nie świadczysz.
Dla HR dodatki to już inna historia najczęściej skupiają się na pensji podstawowej i ja będą weryfikować z rynkiem.
Jeszcze jak macie oddział firmy w PL to na 100% będzie to weryfikowane pomiędzy haerami bo nagle się może okazać ze zarabiałbyś lepiej od dyrektora tego oddziału, człowieka który odpowiada za setki osób i całe dnie spędza w pracy.
HR, pan Dyrektor towarzystwo wzajemnej adoracji i temat wychodzi przy pierwszej kawce. Ze jakiś gówniarz wyjechał sobie do UK i po 3 latach przenosi się do kraju z angielska pensja. ONI TEZ TAK CHCĄ!!"

Generalnie poszukaj tych lepszych ofert np w Cisco w Krakowie, cały czas szukają i płaca do 18 tys na B2B z tego co pamietam.
Ew raporty Hays lub Antal gdzieś tam pojawiła się kwota tez 18 tys.

mHuba
Hej,

W sumie bardzo sluszna uwaga, pozbieram raporty, cos chyba Hays robil ostatnim czasem.
Co do samej pracy, chce UoP, osobiscie jestem bardziej za stabilna umowa, niz skakaniem z kwiatka na kwiatka.

Krakow bardzo fajny, pamietam pare lat temu jak otwierali Cisco TAC. Dostalem sie na rekrutacje, ale tak mnie zaorali, ze obecnie lekko zdemotywowany jestem aby tam aplikowac, przed obawa ze moj mozg tego nie wytrzyma :D

Swoja droga, Akamai tez duzo szuka. Zobaczymy jak to bedzie, w kazdym razie chce jakos to ugrac i w miare na moja korzysc.
Jesli szukasz w raportow z widelkami 20k na etat dla inzyniera sieciowego w Polsce to zycze szczescia ja zbieralem szukalem i byla nedza ledwo ugralem te 20k bo raporty wlasnie podaja widelki do max 16 ( czasem 18k ) HR przyszedl z zamowionym raportem i mi pokazal i powiedzial jak masz lepszy to pokaz a tu dupa ;)
Jakich silnych argumentow uzywales, jak cala sytuacje przedstawiles ? jak wygladal caly proces walki o wynarodzenie ?
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna dla UK

#36

#36 Post autor: freel4ncer »

Generalnie w moim przypadku o kase wyklucal sie moj szef . Powiedzial hr ze ja oprocz NE robie Devops i musza zaplacic wiecej bo inaczej szybko odejde a on mnie potrzebuje. Jako ze nie jest Polakiem i realiow w Polsce nie zna to poprosil mnie bym dostarczyl mu amunicji w postaci raportow czy konkretnych ofert na ktorych moglibysmy oprzec wyzsze zarobki no i tutaj dupa niestety gdyz popierwsze nie ma widelek dla NE/Devops w polsce ofert z zarobkami zreszta tez nie a raporty sla stricte NE na etacie sa max 16 (a wi jakis z zeszlego roku widzielm 18) Podpytywalem znajome rekruterki i powiedzialy ze powyzej 20k to tylko instytucje finansowe i rzadko sie trafiaja takie oferty. na 16k mialy pelno ale z oczywistych wzgledow nie interesowalo mnie to . Tak wiec na koniec hr powiedzial ze to jest max co moga dac i albo biore albo nie . W sumie powiedzieli ze i tak ida mi na reke i jak mi sie nie podoba to moge zostac w IRL. Zgodzilem sie bo moge pracowac z domu do tego bede chyba pierwszym inzynierem w Polsce wiec moze sie to przekuc za niedlugo w cos fajnego ( firma inwestuje i otwiera drugie biuro wiec moze z czasem pomysla o zatrudnianiu inzynierow moze jakas leadowa pozycja wpadnie ;)

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca zdalna dla UK

#37

#37 Post autor: michal_basta »

freel4ncer pisze:Podpytywalem znajome rekruterki i powiedzialy ze powyzej 20k to tylko instytucje finansowe i rzadko sie trafiaja takie oferty.
Ale, ale jak to? Przeciez jeszcze niedawno bylo:

viewtopic.php?p=163655#p163655
freel4ncer pisze:Rozmawialem ze znajoma z branzy rekrutacyjnej (wysokie stanowisko w globalnej znajej firmie rekrutacyjnej) . powiedziala ze jako Senior 20k na UoP spokojnie dostane w Wawie . Powyzej juz troche gozej ale nadal wykonalne i podala mi firmy ktore placa wiecej nie przytocze ich gdyz byla to rozmowa bardzo prywatna ale sektor finansowy.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna dla UK

#38

#38 Post autor: freel4ncer »

michal_basta pisze:
freel4ncer pisze:Podpytywalem znajome rekruterki i powiedzialy ze powyzej 20k to tylko instytucje finansowe i rzadko sie trafiaja takie oferty.
Ale, ale jak to? Przeciez jeszcze niedawno bylo:

viewtopic.php?p=163655#p163655
freel4ncer pisze:Rozmawialem ze znajoma z branzy rekrutacyjnej (wysokie stanowisko w globalnej znajej firmie rekrutacyjnej) . powiedziala ze jako Senior 20k na UoP spokojnie dostane w Wawie . Powyzej juz troche gozej ale nadal wykonalne i podala mi firmy ktore placa wiecej nie przytocze ich gdyz byla to rozmowa bardzo prywatna ale sektor finansowy.
No ze spokojnie z moim doswiadczeniem moglbym wyciagnac w firmach finansowych (kiedy sa oferty) inna kwestia ze nie pojawiaja sie codziennie.
Jak rozmawialem u mnie w firmie na temat relokacji to byly same oferty dla czystych NE (odpowiednio nizsze) a takie oferty mnie nie interesuja bo to nie moj profil. WIec nie mialem podkladki za bardzo. Jedna kwestia to szukanie pracy w czasie kilku miesiecy inna znalezienie w polsce podkladki w profilu Senior NE/Devops z dnia na dzien by pokazac HR-owi. W raportach placowych tez nie masz NE/Devops i zaczyna sie kombinowanie.Trzeba rozgraniczyc te dwie kwestie
To tak jak mozna poiwedziec Dyrektor w jakies branzy moze spokojnie wyciagnac w wawie tyle i tyle ale czy z dnia na dzien znajdziesz taka oferte , pewnei nie co nie zmienia faktu ze takie sa zarobki Dyrektora ;)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna dla UK

#39

#39 Post autor: PatrykW »

freel4ncer pisze:
michal_basta pisze:
freel4ncer pisze:Podpytywalem znajome rekruterki i powiedzialy ze powyzej 20k to tylko instytucje finansowe i rzadko sie trafiaja takie oferty.
Ale, ale jak to? Przeciez jeszcze niedawno bylo:

viewtopic.php?p=163655#p163655
freel4ncer pisze:Rozmawialem ze znajoma z branzy rekrutacyjnej (wysokie stanowisko w globalnej znajej firmie rekrutacyjnej) . powiedziala ze jako Senior 20k na UoP spokojnie dostane w Wawie . Powyzej juz troche gozej ale nadal wykonalne i podala mi firmy ktore placa wiecej nie przytocze ich gdyz byla to rozmowa bardzo prywatna ale sektor finansowy.
No ze spokojnie z moim doswiadczeniem moglbym wyciagnac w firmach finansowych (kiedy sa oferty) inna kwestia ze nie pojawiaja sie codziennie.
Jak rozmawialem u mnie w firmie na temat relokacji to byly same oferty dla czystych NE (odpowiednio nizsze) a takie oferty mnie nie interesuja bo to nie moj profil. WIec nie mialem podkladki za bardzo. Jedna kwestia to szukanie pracy w czasie kilku miesiecy inna znalezienie w polsce podkladki w profilu Senior NE/Devops z dnia na dzien by pokazac HR-owi. W raportach placowych tez nie masz NE/Devops i zaczyna sie kombinowanie.Trzeba rozgraniczyc te dwie kwestie
To tak jak mozna poiwedziec Dyrektor w jakies branzy moze spokojnie wyciagnac w wawie tyle i tyle ale czy z dnia na dzien znajdziesz taka oferte , pewnei nie co nie zmienia faktu ze takie sa zarobki Dyrektora ;)

Stara firma, w ktorej mialem okazje pracowac /to tak na boku zupelnie/
Zaproponowali 3.500 netto. Kiedy powiedzialem dajcie mi 2x tyle (benefit byl tam taki, ze biore kredyt bez %, i spokojnie sobie splacam)

Dostalem odpowiedz. "U nas w firmie nie praktykujemy aby pracownik szeregowy zarabial wiecej od kierownika, czy dyrektora)

Mowa o spolce S.A

Rece opadly. Co maja to do. Postawic DC, WAN, DC siec, office siec, bez aplikacji pol Polski nie bedzie dzialac jezeli chodzi o ich rynek :)

Skad to sie bierze ?
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#40

#40 Post autor: mhuba »

Wojtachinho pisze: ....
Dostalem odpowiedz. "U nas w firmie nie praktykujemy aby pracownik szeregowy zarabial wiecej od kierownika, czy dyrektora)
...
Rece opadly. Co maja to do. Postawic DC, WAN, DC siec, office siec, bez aplikacji pol Polski nie bedzie dzialac jezeli chodzi o ich rynek :)

Skad to sie bierze ?
Bez szeregowego pracownika produkcji też nic nie ruszy do przodu bo nikt za niego nie wyprodukuje produktu czy to znaczy że ma więcej zarabiać od dyrektora?
Jeśli dyrektor czy kierownik zarabia 6 tyś to znaczy że na tyle on lub rynek wycenia swoje/jego umiejetności, może firma balansuje na krawedzi, może jemu z tym dobrze.

Pzdr
mHuba

zyl
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2012, 12:24

Re: Praca zdalna dla UK

#41

#41 Post autor: zyl »

stypo pisze:...
(topic)

Szukajac z Polski masz bardzo male(*) szanse na zlapanie czegos.
Jesli nawet zalatwisz sobie brytyjski numer, adres i aktualny/poprzedni pracodawca moze odpychac (po co kogos sciagac z zagranicy?)

Mozliwe opcje:
  • Przylec i szukaj na miejscu. Latwiej ustawic rozmowe telefoniczna i f2f. Popracujesz jakis czas i dopiero potem bedziesz negocjowal (patrz koledzy wyzej).
  • Masz niezwykle rzadkie skille, ktore daja Ci pierwszenstwo przed lokalnymi kandydatami. Szukaj ofert pracy dla bardzo doswiadczonych lub z rzadkimi skillami. Tip: "home office" w ofercie - raz na miesiac musisz sie pokazac w biurze.
Znajomosci moga robic swoje, rozbudowane kontakty, itd.

* Kolega programista dostal oferte bedac w Polsce. Przeprowadzil sie do Cambridgeshire. Nie posiada supermocy. Po prostu bylo zapotrzebowanie oraz placa byla dla niego akceptowalna.

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Praca zdalna dla UK

#42

#42 Post autor: hangie »

zyl pisze:
stypo pisze:...
(topic)

Szukajac z Polski masz bardzo male(*) szanse na zlapanie czegos.
Jesli nawet zalatwisz sobie brytyjski numer, adres i aktualny/poprzedni pracodawca moze odpychac (po co kogos sciagac z zagranicy?)

Mozliwe opcje:
  • Przylec i szukaj na miejscu. Latwiej ustawic rozmowe telefoniczna i f2f. Popracujesz jakis czas i dopiero potem bedziesz negocjowal (patrz koledzy wyzej).
  • Masz niezwykle rzadkie skille, ktore daja Ci pierwszenstwo przed lokalnymi kandydatami. Szukaj ofert pracy dla bardzo doswiadczonych lub z rzadkimi skillami. Tip: "home office" w ofercie - raz na miesiac musisz sie pokazac w biurze.
Znajomosci moga robic swoje, rozbudowane kontakty, itd.

* Kolega programista dostal oferte bedac w Polsce. Przeprowadzil sie do Cambridgeshire. Nie posiada supermocy. Po prostu bylo zapotrzebowanie oraz placa byla dla niego akceptowalna.
Inna sprawa to dostac etat z polski i sie przeprowadzic a inna dostac etat/kontrakt i zostac w Polsce.
Ja swojego czasu tez prace w UK dostalem zyjac w Polsce. michal_basta moze jeszcze pamietac ta cala ciekawa historie ;)
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

ODPOWIEDZ