Praca zdalna dla UK

praca itp
Wiadomość
Autor
stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Praca zdalna dla UK

#1

#1 Post autor: stypo »

Hejka,

jakie macie doswiadczenie z rekrutacja z zagranicznych firm na stanowiska ktore nominalnie sa np. UK a wy oferujecie swoje uslugi zdalnie tzn z PL?
Wyglada to bardzo obiecujaco obliczac pensje w GBP (nawet nieco zanizone od ichniejszej sredniej) vs. koszty zycia w PL.. Czy w ogloszeniach w ktorych explicitly nie mowia o mozliwosci pracy z domu taka opcja odpada?

Kto z Was tak pracuje o ile ktokolwiek?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca zdalna dla UK

#2

#2 Post autor: minimalist300 »

Wg mnie szanse są znikome aczkolwiek nie napisałeś o jaki rodzaj pracy chodzi (Support, design) oraz jakie skille posiadasz

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna dla UK

#3

#3 Post autor: freel4ncer »

stypo pisze:Hejka,

jakie macie doswiadczenie z rekrutacja z zagranicznych firm na stanowiska ktore nominalnie sa np. UK a wy oferujecie swoje uslugi zdalnie tzn z PL?
Wyglada to bardzo obiecujaco obliczac pensje w GBP (nawet nieco zanizone od ichniejszej sredniej) vs. koszty zycia w PL.. Czy w ogloszeniach w ktorych explicitly nie mowia o mozliwosci pracy z domu taka opcja odpada?

Kto z Was tak pracuje o ile ktokolwiek?
Etat w korpo ? Zapomnij. Po pierwsze mieszkaja w polsce jestes rezydentem podatkowym w Polsce i compliance team sie na to nie zgodzi.
Jesli firma ma oddzial w Polsce to hr powie ze dlaczego maja ci placic brytyjska pensje skoro mieszkasz w Polsce - znajda ci widelki dla kraju i zaproponuja cos z nich .

Jedyna opcja to chyba tylko B2B i wystawianie fakturek

I wiem cos o tym bo wlasnie ten temat przerabiam (relokacja do Polski) i niestety Irlandzkiej pensji nie moge zatrzymac :( (mowie o korpo )
U mnie szef nie mial nic przeciwko , dyrektor tez nie a potem przyszedl wlasnie hr i compliance i sie zaczela szopka.
Na szczescie ugralem nienajgorsza pensje warszawska i mozliwosc pracy z duzoo tanszego miasta ;) wiec nie jest zle

Moze w firmie Januszy biznesu cos ugrasz w ten sposob .

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca zdalna dla UK

#4

#4 Post autor: minimalist300 »

Poza tym za duzo kandydatow na miejscu. Ostatnio jedna z firm odezwala sie do mnie, szukali jelenia ze znajomoscia MPLS certem najlepiej CCNP, praca 45h w tyg za 35k :D
Jedyna opcja to jak kolega wyzej powiedzial, kontrakt i wg mnie w designie z mega dobrymi unikalnymi skillami. Sam znam ludzi z CCIE ktorzy niedawno pracowali w UK na etacie za ponizej 50k, aczkolwiek takie osoby szybka odchodza.

Podsumowujac, jesli masz CCIE inne niz R&S jest szansa ze cos znajdziesz aczkolwiek wg mnie niewielka. Kazdy woli kandydatow na miejscu, a tym bardziej teraz w czasach Brexitu

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Praca zdalna dla UK

#5

#5 Post autor: nowyk123 »

minimalist300 pisze:Poza tym za duzo kandydatow na miejscu. Ostatnio jedna z firm odezwala sie do mnie, szukali jelenia ze znajomoscia MPLS certem najlepiej CCNP, praca 45h w tyg za 35k :D
Jedyna opcja to jak kolega wyzej powiedzial, kontrakt i wg mnie w designie z mega dobrymi unikalnymi skillami. Sam znam ludzi z CCIE ktorzy niedawno pracowali w UK na etacie za ponizej 50k, aczkolwiek takie osoby szybka odchodza.

Podsumowujac, jesli masz CCIE inne niz R&S jest szansa ze cos znajdziesz aczkolwiek wg mnie niewielka. Kazdy woli kandydatow na miejscu, a tym bardziej teraz w czasach Brexitu
Odmówiłeś tej pracy dla jelenia prawda :D?
Jaki obstawiacie zarobek na helpdesk w kontrakcie b2b dla firmy zdalnej z USA? Chodzi tu o podstawową 1linie wsparcia użytkowników.
Konkrety mnie interesują ;)

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca zdalna dla UK

#6

#6 Post autor: minimalist300 »

nowyk123 pisze:
minimalist300 pisze:Poza tym za duzo kandydatow na miejscu. Ostatnio jedna z firm odezwala sie do mnie, szukali jelenia ze znajomoscia MPLS certem najlepiej CCNP, praca 45h w tyg za 35k :D
Jedyna opcja to jak kolega wyzej powiedzial, kontrakt i wg mnie w designie z mega dobrymi unikalnymi skillami. Sam znam ludzi z CCIE ktorzy niedawno pracowali w UK na etacie za ponizej 50k, aczkolwiek takie osoby szybka odchodza.

Podsumowujac, jesli masz CCIE inne niz R&S jest szansa ze cos znajdziesz aczkolwiek wg mnie niewielka. Kazdy woli kandydatow na miejscu, a tym bardziej teraz w czasach Brexitu
Odmówiłeś tej pracy dla jelenia prawda :D?
Jaki obstawiacie zarobek na helpdesk w kontrakcie b2b dla firmy zdalnej z USA? Chodzi tu o podstawową 1linie wsparcia użytkowników.
Konkrety mnie interesują ;)
Oczywiście ze odmówiłem. Job description:

Third Line Support Engineer

Reporting to the Third Line Team Leader, this is a hands-on engineering position supporting various data products from Direct Internet connectivity through to MPLS VPN.

We are looking for a technically competent individual who has experience of supporting complex voice and data networks. The role involves managing in-life service requests and incidents, detailing and implementing customer requested changes and acting as an escalation for both First and Second line support teams. This role is customer facing.

The successful candidate will be someone who has experience of managing bespoke WAN solutions and who can communicate at both a technical and management level through telephone calls, face-to-face meetings and email.

You will be expected to be available for ‘out-of-hours’ support and be part of the ‘on-call’ rota.

Location – Manchester

Salary Range 25-35K Dependent on Experience + on-call and overtime payments

Qualifications/Skill Required

Applicants will typically be qualified to degree level in an engineering or related technical discipline and at least 3 years experience in a technical customer facing role in an ISP/Telecommunications environment. An essential requirement will be working at a Cisco CCNP level (Although the certification is not essential (Candidates will be asked to demonstrate this during an interview process)

Essential
• Highly IP literate
• Experience with Cisco technologies
• Proven experience in SLA driven 3rd line support role
• Routing protocols, internal and external, specifically BGP with a clear understanding of how the Internet is structured in terms of peering and transit relationships
• Practical experience of supporting and troubleshooting MPLS VPN and complex WAN solution in a Cisco environment, good understanding of MP-BGP, VRF’s
• Sound experience of supporting xDSL variants, Fibre, EFM and GEA Ethernet and
• Confident in use of network analysis and packet-sniffing tools
• Configuring, deploying and troubleshooting QoS enabled networks to support converged data and voice networks
• Advanced knowledge of routers, switches, firewalls
• Good understanding of networking security concepts backed up by practical firewall experience (Palo Alto networks, Fortinet, WatchGuard, Cisco ASA)
• Strong communication and customer service skills
• Experience in delivering multi-site projects (network/Cisco preferred)

Desirable

• Experience of Fortinet/Smoothwall firewalls
• Cisco Service Provider Qualification (CCNA-SP, CCNP-SP)
• Cisco Qualification CCNA, CCNP
• Experience of implementing wireless solutions, for example Meraki
• ITIL Foundation

Sorry za mały offtop



Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna dla UK

#7

#7 Post autor: PatrykW »

freel4ncer pisze:
stypo pisze:Hejka,

jakie macie doswiadczenie z rekrutacja z zagranicznych firm na stanowiska ktore nominalnie sa np. UK a wy oferujecie swoje uslugi zdalnie tzn z PL?
Wyglada to bardzo obiecujaco obliczac pensje w GBP (nawet nieco zanizone od ichniejszej sredniej) vs. koszty zycia w PL.. Czy w ogloszeniach w ktorych explicitly nie mowia o mozliwosci pracy z domu taka opcja odpada?

Kto z Was tak pracuje o ile ktokolwiek?
Etat w korpo ? Zapomnij. Po pierwsze mieszkaja w polsce jestes rezydentem podatkowym w Polsce i compliance team sie na to nie zgodzi.
Jesli firma ma oddzial w Polsce to hr powie ze dlaczego maja ci placic brytyjska pensje skoro mieszkasz w Polsce - znajda ci widelki dla kraju i zaproponuja cos z nich .

Jedyna opcja to chyba tylko B2B i wystawianie fakturek

I wiem cos o tym bo wlasnie ten temat przerabiam (relokacja do Polski) i niestety Irlandzkiej pensji nie moge zatrzymac :( (mowie o korpo )
U mnie szef nie mial nic przeciwko , dyrektor tez nie a potem przyszedl wlasnie hr i compliance i sie zaczela szopka.
Na szczescie ugralem nienajgorsza pensje warszawska i mozliwosc pracy z duzoo tanszego miasta ;) wiec nie jest zle

Moze w firmie Januszy biznesu cos ugrasz w ten sposob .
Tez kombinuje, mamy oddzial w Polsce, trwaja negocjacje aby mi salary zrobili 1:1.
Dostalem jedna propozycje, to poszedlem do szefa, i przeliczylem mu po kursie NBP na GBP.

To sie za glowe zlapal, wiec nie jest zle :)
Oby zaskoczylo ....

#loveBREXIT

EOT
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca zdalna dla UK

#8

#8 Post autor: minimalist300 »

Wojtachinho pisze:
freel4ncer pisze:
stypo pisze:Hejka,

jakie macie doswiadczenie z rekrutacja z zagranicznych firm na stanowiska ktore nominalnie sa np. UK a wy oferujecie swoje uslugi zdalnie tzn z PL?
Wyglada to bardzo obiecujaco obliczac pensje w GBP (nawet nieco zanizone od ichniejszej sredniej) vs. koszty zycia w PL.. Czy w ogloszeniach w ktorych explicitly nie mowia o mozliwosci pracy z domu taka opcja odpada?

Kto z Was tak pracuje o ile ktokolwiek?
Etat w korpo ? Zapomnij. Po pierwsze mieszkaja w polsce jestes rezydentem podatkowym w Polsce i compliance team sie na to nie zgodzi.
Jesli firma ma oddzial w Polsce to hr powie ze dlaczego maja ci placic brytyjska pensje skoro mieszkasz w Polsce - znajda ci widelki dla kraju i zaproponuja cos z nich .

Jedyna opcja to chyba tylko B2B i wystawianie fakturek

I wiem cos o tym bo wlasnie ten temat przerabiam (relokacja do Polski) i niestety Irlandzkiej pensji nie moge zatrzymac :( (mowie o korpo )
U mnie szef nie mial nic przeciwko , dyrektor tez nie a potem przyszedl wlasnie hr i compliance i sie zaczela szopka.
Na szczescie ugralem nienajgorsza pensje warszawska i mozliwosc pracy z duzoo tanszego miasta ;) wiec nie jest zle

Moze w firmie Januszy biznesu cos ugrasz w ten sposob .
Tez kombinuje, mamy oddzial w Polsce, trwaja negocjacje aby mi salary zrobili 1:1.
Dostalem jedna propozycje, to poszedlem do szefa, i przeliczylem mu po kursie NBP na GBP.

To sie za glowe zlapal, wiec nie jest zle :)
Oby zaskoczylo ....

#loveBREXIT

EOT
Co innego jak pracujesz w UK i chcesz sie przenieść a co innego jak szukasz z PL. Dużo osob przyjeżdża szczególnie do Londynu, łapie kontakty i robi kontrakty zdalnie (design). Szanse na dostanie kontraktu dla świeżaka bez doświadczenia w UK lub super kwalifikacji są znikome. Co do powrotu do PL z zarobkami 1:1 mysle ze jak najbardziej jest to możliwe... CCNP w uk zarabia powiedzmy do 50k (poza Londynem), na Pln wychodzi teraz niecałe 15k netto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna dla UK

#9

#9 Post autor: PatrykW »

minimalist300 pisze:
Wojtachinho pisze:
freel4ncer pisze:
Etat w korpo ? Zapomnij. Po pierwsze mieszkaja w polsce jestes rezydentem podatkowym w Polsce i compliance team sie na to nie zgodzi.
Jesli firma ma oddzial w Polsce to hr powie ze dlaczego maja ci placic brytyjska pensje skoro mieszkasz w Polsce - znajda ci widelki dla kraju i zaproponuja cos z nich .

Jedyna opcja to chyba tylko B2B i wystawianie fakturek

I wiem cos o tym bo wlasnie ten temat przerabiam (relokacja do Polski) i niestety Irlandzkiej pensji nie moge zatrzymac :( (mowie o korpo )
U mnie szef nie mial nic przeciwko , dyrektor tez nie a potem przyszedl wlasnie hr i compliance i sie zaczela szopka.
Na szczescie ugralem nienajgorsza pensje warszawska i mozliwosc pracy z duzoo tanszego miasta ;) wiec nie jest zle

Moze w firmie Januszy biznesu cos ugrasz w ten sposob .
Tez kombinuje, mamy oddzial w Polsce, trwaja negocjacje aby mi salary zrobili 1:1.
Dostalem jedna propozycje, to poszedlem do szefa, i przeliczylem mu po kursie NBP na GBP.

To sie za glowe zlapal, wiec nie jest zle :)
Oby zaskoczylo ....

#loveBREXIT

EOT
Co innego jak pracujesz w UK i chcesz sie przenieść a co innego jak szukasz z PL. Dużo osob przyjeżdża szczególnie do Londynu, łapie kontakty i robi kontrakty zdalnie (design). Szanse na dostanie kontraktu dla świeżaka bez doświadczenia w UK lub super kwalifikacji są znikome. Co do powrotu do PL z zarobkami 1:1 mysle ze jak najbardziej jest to możliwe... CCNP w uk zarabia powiedzmy do 50k (poza Londynem), na Pln wychodzi teraz niecałe 15k netto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wiem o tym. Przerabialem ten temat w prawie 3 lata temu :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

Re: Praca zdalna dla UK

#10

#10 Post autor: stypo »

Nie doprecyzowalem - domyslam sie ze etaty nie wchodza w gre w takiej konfiguracji. Bardziej mialem na mysli B2B - dzialnosc w Polsce ktora swiadczy uslugi dla zagranicznej firmy i wystawia fakture w GBP. Jezeli ktos oferuje kontrakt to chyba taka krotkotrwala wspolpraca dla nich sie oplaca i compliance/hr nie bedzie tego blokowal.

Te kontrakty na ogol sa pod katem konsultanta/designu i to jest to czego szukam (nie Ops i nie szeroko pojety support).

Tak sobie mysle ze te kontrakty maja sens tylko wtedy jak ich jest duzo - wtedy konczac jeden latwo mozna znalezc drugi i nastepny i pracowac dalej. W Polsce niewiem czemu to nie jest takie popularne albo jest tego po prostu malo i wchodzenie w taki temat jest wg zbyt sliskie. Ciekawe jak sie to teraz zmieni (albo nie?) po Brexicie....

alhaz
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:05

Re: Praca zdalna dla UK

#11

#11 Post autor: alhaz »

stypo pisze: Tak sobie mysle ze te kontrakty maja sens tylko wtedy jak ich jest duzo - wtedy konczac jeden latwo mozna znalezc drugi i nastepny i pracowac dalej. W Polsce niewiem czemu to nie jest takie popularne albo jest tego po prostu malo i wchodzenie w taki temat jest wg zbyt sliskie. Ciekawe jak sie to teraz zmieni (albo nie?) po Brexicie....

W Polsce zatrudnienie B2B i kontrakty maja coraz większą popularność w stosunku do tego co było kilka lat temu. Jednak nadal jesteśmy daleko za UK, bo u nas panuje "kult etatu" :) Po prostu starsze pokolenie musi odejść i tyle.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca zdalna dla UK

#12

#12 Post autor: mhuba »

Wojtachinho pisze: To sie za glowe zlapal, wiec nie jest zle :)
Oby zaskoczylo ....
EOT
Nie rozumiem dlaczego Twoj szef złapal sie za głowe jak chcesz 1:1 i o tym rozmawiacie?
Czy negocjuesz 1:1 netto a brutto brutto w PL jest mniejsze?

mHuba

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Praca zdalna dla UK

#13

#13 Post autor: nowyk123 »

minimalist300 pisze:
nowyk123 pisze:
minimalist300 pisze:Poza tym za duzo kandydatow na miejscu. Ostatnio jedna z firm odezwala sie do mnie, szukali jelenia ze znajomoscia MPLS certem najlepiej CCNP, praca 45h w tyg za 35k :D
Jedyna opcja to jak kolega wyzej powiedzial, kontrakt i wg mnie w designie z mega dobrymi unikalnymi skillami. Sam znam ludzi z CCIE ktorzy niedawno pracowali w UK na etacie za ponizej 50k, aczkolwiek takie osoby szybka odchodza.

Podsumowujac, jesli masz CCIE inne niz R&S jest szansa ze cos znajdziesz aczkolwiek wg mnie niewielka. Kazdy woli kandydatow na miejscu, a tym bardziej teraz w czasach Brexitu
Odmówiłeś tej pracy dla jelenia prawda :D?
Jaki obstawiacie zarobek na helpdesk w kontrakcie b2b dla firmy zdalnej z USA? Chodzi tu o podstawową 1linie wsparcia użytkowników.
Konkrety mnie interesują ;)
Oczywiście ze odmówiłem. Job description:

Third Line Support Engineer

Reporting to the Third Line Team Leader, this is a hands-on engineering position supporting various data products from Direct Internet connectivity through to MPLS VPN.

We are looking for a technically competent individual who has experience of supporting complex voice and data networks. The role involves managing in-life service requests and incidents, detailing and implementing customer requested changes and acting as an escalation for both First and Second line support teams. This role is customer facing.

The successful candidate will be someone who has experience of managing bespoke WAN solutions and who can communicate at both a technical and management level through telephone calls, face-to-face meetings and email.

You will be expected to be available for ‘out-of-hours’ support and be part of the ‘on-call’ rota.

Location – Manchester

Salary Range 25-35K Dependent on Experience + on-call and overtime payments

Qualifications/Skill Required

Applicants will typically be qualified to degree level in an engineering or related technical discipline and at least 3 years experience in a technical customer facing role in an ISP/Telecommunications environment. An essential requirement will be working at a Cisco CCNP level (Although the certification is not essential (Candidates will be asked to demonstrate this during an interview process)

Essential
• Highly IP literate
• Experience with Cisco technologies
• Proven experience in SLA driven 3rd line support role
• Routing protocols, internal and external, specifically BGP with a clear understanding of how the Internet is structured in terms of peering and transit relationships
• Practical experience of supporting and troubleshooting MPLS VPN and complex WAN solution in a Cisco environment, good understanding of MP-BGP, VRF’s
• Sound experience of supporting xDSL variants, Fibre, EFM and GEA Ethernet and
• Confident in use of network analysis and packet-sniffing tools
• Configuring, deploying and troubleshooting QoS enabled networks to support converged data and voice networks
• Advanced knowledge of routers, switches, firewalls
• Good understanding of networking security concepts backed up by practical firewall experience (Palo Alto networks, Fortinet, WatchGuard, Cisco ASA)
• Strong communication and customer service skills
• Experience in delivering multi-site projects (network/Cisco preferred)

Desirable

• Experience of Fortinet/Smoothwall firewalls
• Cisco Service Provider Qualification (CCNA-SP, CCNP-SP)
• Cisco Qualification CCNA, CCNP
• Experience of implementing wireless solutions, for example Meraki
• ITIL Foundation

Sorry za mały offtop



Sent from my iPhone using Tapatalk
Oj tam oj tam, jaki offtop :P najważniejsze, że nie robisz za miskę ryżu.
Ponawiam pytanie - jaki obstawiacie zarobek na helpdesk w kontrakcie b2b dla firmy zdalnej z USA? Chodzi tu o podstawową 1linie wsparcia użytkowników.
Konkrety mnie interesują ;)
Praca wykonywana w Polsce.

bbartlomiej
wannabe
wannabe
Posty: 81
Rejestracja: 08 cze 2015, 20:38

Re: Praca zdalna dla UK

#14

#14 Post autor: bbartlomiej »

nowyk123 pisze:Ponawiam pytanie - jaki obstawiacie zarobek na helpdesk w kontrakcie b2b dla firmy zdalnej z USA? Chodzi tu o podstawową 1linie wsparcia użytkowników.
Konkrety mnie interesują ;)
Praca wykonywana w Polsce.
Ten wątek jest o pracy zdalnej dla firm z UK, nie z USA.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna dla UK

#15

#15 Post autor: freel4ncer »

alhaz pisze:
stypo pisze: Tak sobie mysle ze te kontrakty maja sens tylko wtedy jak ich jest duzo - wtedy konczac jeden latwo mozna znalezc drugi i nastepny i pracowac dalej. W Polsce niewiem czemu to nie jest takie popularne albo jest tego po prostu malo i wchodzenie w taki temat jest wg zbyt sliskie. Ciekawe jak sie to teraz zmieni (albo nie?) po Brexicie....

W Polsce zatrudnienie B2B i kontrakty maja coraz większą popularność w stosunku do tego co było kilka lat temu. Jednak nadal jesteśmy daleko za UK, bo u nas panuje "kult etatu" :) Po prostu starsze pokolenie musi odejść i tyle.
U nas panuje kult etatu ? Na calym swiecie panuje "kult etatu" i jest to normalna sprawa . Nie rozumiem stosowanie pejoratywnych okreslen w tym kontekscie. Ja etat lubie - akcje , opieka medyczna , doplata do funduszu emerytalnego mniej problemow z rozliczeniami , odprawa , bonusy , platne urlopy i chorobowe , szkolenia itp itd. Pokaz mi jakiekolwiek korpo na swiecie ktore zatrudnia tylko na b2b ;)

JA mialem przeprawe z HR i kasa gdyz ciezko bylo przedstawic dostepne informacje na temat zarobkow ktore by bronily mojej checi zarabiania 100k euro na etacie w Polsce ;) ugralem troche ponad polowe tego co mialem w Irlandii ale moj najwyzszy prog podatkowy to 32% a nie 52% do tego jak sobie odlicze koszt wynajmu (mam wlasny dom ) czy rachunkow (np w irlandii za auto placilem rocznie 2200e ubezpieczenie + podatek drogowy a w polsce mam tylko 4000zl ubezpieczenia , itp itd ) to okazuje sie ze bede zyl na lepszym poziomie .
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 10:30 przez freel4ncer, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ