Praca w Belgii na B2B

praca itp
Wiadomość
Autor
JamesCole
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:59

Praca w Belgii na B2B

#1

#1 Post autor: JamesCole »

Witam,

Poszukuję osoby, która ma doświadczenie w pracy w Belgii na B2B w działce IT (projektowanie rozwiązań Cisco), najlepiej przy projektach NATO. Dostałem ofertę pracy i chciałem podpytać czy jest ona na poziomie. Przejrzałem wcześniejsze posty o podobnej tematyce, ale mam kilka dodatkowych pytań.

Pozdr,
JC

JamesCole
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:59

Re: Praca w Belgii na B2B

#2

#2 Post autor: JamesCole »

Ktokolwiek? :-)

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Praca w Belgii na B2B

#3

#3 Post autor: Phibrizzo »

JamesCole pisze:Witam,

Poszukuję osoby, która ma doświadczenie w pracy w Belgii na B2B w działce IT (projektowanie rozwiązań Cisco), najlepiej przy projektach NATO. Dostałem ofertę pracy i chciałem podpytać czy jest ona na poziomie. Przejrzałem wcześniejsze posty o podobnej tematyce, ale mam kilka dodatkowych pytań.

Pozdr,
JC
Hej JC

Ja pracowalem w Belgii na B2B. Ogolnie radze znalezc sobie jakas Umbreall (moge polecic) bo zalozenie firmy w Belgii to droga przez mekke dla obcokrajcowca (trzeba dostarczyc mase dokumentow zwiazanych z wyksztalceniem, tlumaczenia przysiegle dyplomow itp).

Jak ktos ci bedzie wmawial (a tak sie czasem zdarza ze janusze z Polski wprowadzaja w blad kontraktora) ze mozesz pracowac na kontrakcie w Belgii a miec firme w Polsce i w Polsce placic podatki z tego dochodu to wiedz ze robi cie w konia i to TY ryzykujesz ze Belgijski urzad skarbowy po kilku latach zapuka do twych drzwi.
Jedynie legalnie co mozesz zrobic to za majac firme w Polsce do 2 lat pracowac w Belgii i placic podatki w Belgii (na podstawie Limoza) oraz ubezpieczenie zdrowotne i socjalne w Polsce (nasz ZUS). Oczywiscie takie rozwiazanie generuje dodatkowy koszt w postaci koniecznosci wynajecia Belgijskiego doradcy podatkowego ktory bedzie ci rozliczal przychod z Belgii oraz wysylal odpowiednie dokumenty do Belgijskiego urzedu skrabowego jak i co roku sporzadzi dla ciebie ich odpowiednik PITu (Fiche 281) ktory jest nastepnie podstawa do rozliczenia sie z Urzedem Skarbowym (jest to takze obowiazkowe, nawet dla nierezydentow!)

Wazne jest takze wiedziec jakie stawki w Belgii obowiazuja - dla kogos z 5+ lat doswiadczenia stawka powinna zaczynac sie od 700 - 750 euro\dzien w gore
Znalem jedna dziewczyne - Network Architecta ktora z 10+ lat doswiadczenia wyciagala u mojego bylego klienta 1200 euro\dzien

Aha omijaj szerokim lukiem vectorsynergy z Poznania. Szukaja naiwnych na kontrakty dla NATO i UE. Placa glosze, obwarowuja swoje umowy bardzo restrykcyjnymi karami umownymi. Zakala branzy - generalnie typowi polscy janusze z lat '90 (pomimo ze ich rekruterki maja mily glosik i fajnie cie przekonuja do lamania prawa skarbowego). Moja kolezanke chcieli zrekrutowac do pracy w Belgii za 280 euro\dzien z karami umownymi nawet do 200k PLN. 280 euro\dzien to jest stawka dla robotnika fizycznego w fabryce lub przy sprzataniu biurowcow. Dodatkowo probowali jej wmowic ze moze caly ten dochod rozliczyc w Polsce (co z samego faktu ze musisz wystapic o Limoza jest totalna bzdura).
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 00:50 przez Phibrizzo, łącznie zmieniany 2 razy.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Praca w Belgii na B2B

#4

#4 Post autor: mihu »

Phibrizzo - dobry post.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Praca w Belgii na B2B

#5

#5 Post autor: frontier »

Mnie też chcieli zrekrutować w podobny sposób jak Phibrizzo pisze, Brux albo Luksemburg ,co prawda niby miało to iść przez Atosa ale warunki takie same, pensja śmiesznie niska i niby rozliczanie się w Polsce bo delegacja. Podziękowałem.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Praca w Belgii na B2B

#6

#6 Post autor: geminiuss »

Ja dostalem oferte w Antwerpii za 750 euro dziennie , ale jak dobrze policzylem wszystkie podatki to z tego 750 euro to malo co zostaje. Okolo 40 - 60 % oddajesz panstwu. Ogolnie nie zbyt ciekawie tam dla kontraktorow.

JamesCole
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:59

Re: Praca w Belgii na B2B

#7

#7 Post autor: JamesCole »

Dzięki wszystkim za feedback. Po analizie sytuacji odpuściłem sobie, za duże ryzyko i, jak się okazał,o za mało opłacalny kontrakt (oscylujący w okolicy 450Euro za dzień !!!).

Awatar użytkownika
M@ZuR
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 13 lis 2009, 20:21

Re: Praca w Belgii na B2B

#8

#8 Post autor: M@ZuR »

Stawka dla lokalnych kontraktorow to jakies od 1100 EUR dziennie. Wszystko ponizej (moim zdaniem) - szukanie lokalnego desperata albo kogos spoza Belgii kto nie zna sytuacji. Podatki masakryczne, dlatego trzeba duzo chciec. Podobnie jak ktos pracuje na umowie o prace - samochod to standard (niewazne czy pracujesz jako zwyczajny nisko zaszeregowany inzynier czy wyzej), tylko ludzie z za granicy moga nie dostac bo nie sa ogarniecia ze to jest standard i sie nie pytaja.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Praca w Belgii na B2B

#9

#9 Post autor: frontier »

M@zur ale o jakim poziomie umiejetnosci, doswiadczenia itp. mówisz majac na mysli ta stawke?
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Praca w Belgii na B2B

#10

#10 Post autor: geminiuss »

1100 euro dziennie w Belgi to mniej wiecej rownowaznik 500 funtow w UK.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Praca w Belgii na B2B

#11

#11 Post autor: martino76 »

geminiuss pisze:1100 euro dziennie w Belgi to mniej wiecej rownowaznik 500 funtow w UK.
Nie wiem jak ty to policzyłeś, ale to jest około 1000£ przy dzisiejszym kursie.

Pozdro,

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca w Belgii na B2B

#12

#12 Post autor: PatrykW »

martino76 pisze:
geminiuss pisze:1100 euro dziennie w Belgi to mniej wiecej rownowaznik 500 funtow w UK.
Nie wiem jak ty to policzyłeś, ale to jest około 1000£ przy dzisiejszym kursie.

Pozdro,
Dokladnie to 1006.72 GBP :P
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Praca w Belgii na B2B

#13

#13 Post autor: mhuba »

Tu chyba nie chodzi o kurs tylko kwestie podatkowe itp.
Dostajac 1100 euro tam to tak jakby dostac 500 funtow w UK.

Hubert

Awatar użytkownika
M@ZuR
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 13 lis 2009, 20:21

Re: Praca w Belgii na B2B

#14

#14 Post autor: M@ZuR »

frontier pisze:M@zur ale o jakim poziomie umiejetnosci, doswiadczenia itp. mówisz majac na mysli ta stawke?
No wysoki poziom:) Tzn. ktos kto jest brany na taki kontrakt wie jak cos ma zrobic. Byc moze znaczenie tez ma to czy sie zna jezyk - osoba ktora mi to mowila byla francuskojezyczna. Byc moze takie kontrakty sa tez krotsze - nie wnikalem tak naprawde, mi sie ten kraj po prostu nie podoba - jedzenie byle jakie, poziom biurokracji, urzednikow etc jest duzo za duzy, niezbyt czysto, poczucie ze czlowiek jest na Bliskim Wschodzie. Nie widze pozytywow w tym kraju - chociaz wspolpraca z ludzmi na miejscu byla bardzo OK.

JamesCole
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:59

Re: Praca w Belgii na B2B

#15

#15 Post autor: JamesCole »

A możecie ewentualnie przybliżyć jak wygląda rozliczanie takiego kontraktu i jakie są koszty życia w Belgii? Zacząłem trochę drążyć temat i mam sprzeczne informacje. Rozmawiałem z osobą, która też pracowała w Belgii na kontrakcie w branży IT (starszy specjalista) i mówiła, że stawki 1000Eur są nieosiągalne na kontraktach, nie mówiąc o kwotach wyższych. Zakładając powiedzmy 500Euro dziennie, mamy ok 10.000Eur miesięcznie. Jak teraz wygląda rozliczenie podatku i VATu? Ile % trzeba odłożyć na lokum, transport i jedzenie (tak średnio, oczywiście zależy od lokalizacji)

ODPOWIEDZ